malvinkicska 2016 márc. 10. - 18:25:12
(215/2695)
Megnéztema mai részt de nagyon õszinte leszek nem nagyon tetszik most ez a sorozat, szinte mindenki rossz, aki ezeket szítja Dilara és az após, az Ozán gyereknek pszichológus kellene aki kezeli, mert az nem tiszta egy lobbanékony, szinte kezelhetetlen valaki, az úton ellátták a baját nem a csendes apjával volt dolga megérdemelte. A kislány Cansu lelkileg összetört a sok hazugság miatt, ezek a kitalálnak olyanokat a kutya megenné, szinte veszne tõle. az eddig látottak alapján nem is tudom melyik török sorozathoz hasonlít, a Meneksébe, van a sok rossz ember, de még azok sem ennyire. Rahmi jobb lenne ha az adósságával foglalkozna, minta fia családját tönkre teszi.
Lysa55 2016 márc. 10. - 17:40:09
(214/2695)
kösz az infót, látom lesznek még meglepetések.
Micsoda történeteket találnak ki. Hát tartott valamelyik gyertyát Cihánnak és Gülserennek? Az a szemét Kerimán is eteti a szöveggel a testvérét. Nagyapó aztán ördögi ötletet adott Dilarának.
7/10
napraforgó 2016 márc. 10. - 08:39:22 7/10
(213/2695)
7/10
napraforgó 2016 márc. 10. - 05:29:42 7/10
(212/2695)
Ami viszont nem tetszett, az a rendõrség, illetve a parancsnok hozzáállása.
Gülseren, miután Dilara kidobatta, elment a rendõrségre, bejelentést akart tenni, hogy a lányát "elrabolták". - Jó, ezen lehet vitatkozni, szõrözni, hogy ez mennyire volt gyerekrablás, de az viszont tény, hogy egy kiskorút visszatartottak attól, hogy a törvényes képviselõjével, nevelõjével - ha úgy tetszik, a hivatalos anyjával hazamenjen a bejelentett otthonába. (Amíg a bíróság nem ítéli Dilarának a gyermek feletti felügyeleti jogot, nincs joga visszatartani!)
A rendõrparancsnok még csak meghallgatni sem volt hajlandó az asszonyt. Ha nem akart személyesen foglalkozni vele, hát rábízhatta volna valami ügyeletes tisztre, hogy hallgassa meg, vegye föl a bejelentését, aztán még mindig lehetett volna dönteni, mi a teendõ. De így elhajtani, hogy a lány majdcsak hazamegy, hát... Mintha Törökországban nem rabolnának el naponta fiatal lányokat prostitúció céljából... Szóval komolyan kellett volna venni a bejelentést.
--------------
Amit viszont nem hiszek el, hogy ez az akarnok, pénzcentrikus szemlélet, ami Hazalt jellemzi öröklõdne. A képességek igen, pl. valakinek zenei, vagy képzõmûvészeti tehetsége van, esetleg kíváló matematikus, vagy jó adottságai vannak a sporthoz, az nyilván öröklõdhet. De hogy valaki kedves, vagy nem, segítõkész, vagy közömbös az emberek problémái iránt, pénzéhes, vagy nem, stb, stb. hát ezek nem öröklött tulajdonságok, ezeket tanulja a gyerek a környezetében látottak alapján. Persze Hazal nemcsak Gülserentõl tanult, ott volt Kerimán is, sajnos, de azért egy nagynéni dumája csak nem írja felül az elsõdleges személy, az anya példáját.

Kicsit sarkítja a jellemeket, meg a történéseket ez a sorozat, de tény és való, hogy ilyen csere-bere sokkal gyakrabban elõfordul, mint ahogy az ember hinné.
7/10
napraforgó 2016 márc. 10. - 03:54:47 7/10
(211/2695)
Tetszett, ahogy Cihán beszélt a fiával, meg az apjával. A fia már majdnem felnõtt, magyarázza neki, hogy mennyire kell vigyázzon, ne kövessen el semmi égbekiáltót, mert magának árt vele, embernek kell maradnia, és hát vigyáznia kéne a család becsületére is. Az apjának lakást ad, apanázst ígér, de ne kavarjon, mert az nem bírja. Mindezt higgadtan, csendes szóval.
Aztán meg megy és forró fejjel helyreteszi azt a szemtelen bloggert, aki hazugságokkal tömi az internetet. Még jó, hogy vele volt Yildrin és takarított utána, mert könnyen a fia sorsára juthatott volna. (hiszen Özan is pont így ruházta meg a fiút, akirõl azt hitte, feldobta).

Gülseren valóban az idegösszeomlás szélén táncol, és ami a legszomorúbb, pont az ún. családja, a lánya, meg a sógornõje készítik ki leginkább.
A kis dög Hazal, ahogy az anyja könyörög neki, hogy menjen haza vele, meg mennyire szereti és meghalna érte, csak lerázza a kezét és gonoszul annyit mond, látni sem akarlak többé. 15 év szeretetét (+Gülseren minden keservét, kínlódását, szenvedését figyelmen kívül hagyva) a kis k. csak úgy eldobja.
Alighanem azt szeretné, hogy mivel õ már itt van Dilarával, a nõ rúgja ki Cansut. De még az érzéketlen Dilarának is több szíve van nála, a boltban csak a jó modor miatt tette helyre a lányát, de a végén csak megmutatta, hogy fontos neki Cansu, nem akarja elveszíteni. (habár tõle kitelik, hogy ezt is csak Cihán miatt, hisz tudja, hogy a férfi imádja a lányát... rajta keresztül akarja visszaszerzni a férjét.)
Fel nem foghatom, hogy nõk, vagy akár férfiak miért ragaszkodnak körömszakadtáig olyan partnerhez, aki kicsit sem szereti õket???
kikelet54 2016 márc. 09. - 22:48:12
(210/2695)
Én még mindig nem látok semmilyen szeretetet Dilara szemében Hazal iránt. Az a nagy gyûlölet Gülseren iránt nem a lánya visszaszerzése miatt van, hanem, hogy szerinte Gülseren a férjére hajt. A felsõbbrendûségével, a pénzével akarja megmutatni, hogy mennyire Gülseren felett áll, és õ mindent megtehet.

Szegény Gülseren nagyon egyedül maradt, és elég bután viselkedik, hogy visszautasítja Cihan segítségét. Na jó, ne járjanak, ha nem akar, mert még férjnél van /de minek/, de jelen pillanatban csak Cihan tud segíteni neki /a barátnõjén kívül/, megvan hozzá a hatalma, a pénze, a józan gondolkodása. Szerintem egy picit leadhatna a büszkeségébõl, mert teljesen ki fog készülni, már így is az összeomlás határán áll. Nagyon sajnálom szegényt, hogy ilyen helyzetbe került.

Hazal, amikor megérkezett a villába, legszívesebben elzavarta volna Consut. A gyûlöleten kívül a fölényes ábrázata még azt is sugallta, hogy "Én megjöttem, te meg mehetsz ahová akarsz!" Megérdemelte, hogy meghallotta Dilara szavait, hogy csak átmeneti állapot az ittléte. Jó lenne, ha ettõl egy kicsit visszavenne magából, és leszállna a magas lóról.
offtopic
ildimix 2016 márc. 09. - 21:51:14
(209/2695)
Igaz, hogy csak a nagyapa alázta meg az ebéden Gülserent de õk már akkor megbeszélték ezt Dilarával mielõtt meghívták ebédre. A lánc kapóra jött nekik. Dilara is bûnös szerintem mert nem állította le a nagyapát még akkor mielõtt Gülserenék elmentek volna hozzájuk hanem belement mindenbe.
offtopic
ildimix 2016 márc. 09. - 21:42:36
(208/2695)
Majdnem megkönnyeztem azt a részt amikor Gülseren ment, hogy visszakapja a lányát. Hazal nagyon megalázta így nem lehet beszélni 1 emberrel aki szeretetben felnevelte. Megérdemelte amit a rész végén kapott kihallgatta Dilara és Jansu beszélgetését én egyáltalán nem sajnálom remélem 1 kicsit letörik a szarva. Az üzletben hogy beszélt az eladóval? Semmi udvariasság nem volt a viselkedésében fölényes és beképzelt volt.

A nagyapa is megérdemelte, hogy Cihan kidobta otthonról. Õ 1 kavarógép kerimannal együtt. Sajnáltam amikor összetörte Gülseren telefonját. Nagyon várom a holnapi részt.
malvinkicska 2016 márc. 09. - 21:37:31
(207/2695)
A részt most tudtam megnézni, számomra ez nem az aminek én gondoltam, nagyon rondán viselkednek benne, Dilara amit követ az egyszerûen észbontó, egy normális anya ilyet nem csinál, hogy elveszi a másiktól a gyereket, az akis szemtelen Hazal kapott az alkalmon és ment, mert akkora arca van, sokszor alig fér a képernyõn. A másik kislány egy csendes szolid szeretett igényes, és azt is padlóra tette az a nagy okos Dilara, és a szemébe meg olyanokat mond ami a másiknak nem tetszik, ez a nõ egy gerinctelen féreg, nem anya, csak annak van csúfolva. Ozán is megéri a pénzét d azzal beszélt az apja amihez tartás véget, majd látjuk mit fogad meg belõle.A sógornõ nem akarok ronda jelzõt használni, de egyszerûen úgy beszél, mint egy régi Wcés nõ. Gülserent teljesen kiborították, teljesen jogtalanul, azt várom mikor fog a lánc dologra fény derülni. Gülseren jelenben a szenvedõ fél õt ostorozza mindenki.
Érsekvári 2016 márc. 09. - 20:09:56 Előzmény malvinkicska
(206/2695)
Sajnos egyenlõre sokallom ezeket a nõi keresztbetevéseket . Dilara azt hiszi mindent megtehet milyen dolog , hogy eltiltja Gülserentõl Hazalt és szerencsétlen nõt kidobatja az utcára . Most majd újra Cihannak kell beavatkoznia , mert szerintem Gülseren hozzá megy az õt ért sérelem miatt . Ennek sosem lesz vége .
Dilara kibirhatatlan természetû nõ azt gondolja mindent lehet neki , fölénybe van . Arra viszont nem számított Cihan elhagyja õt , ám mégis bekövetkezett amitõl sokkot kapott a haját áldozta fel . Rahmi nem hiszem , hogy lenyeli ezt a kívül tágasabb szituációt . Biztosan fog még bajt keverni . Akárcsak Hazal aki most biztosan bosszút fog állni valakin vagy valamin , ahogy szokott . Cansu hozzá képest egy angyali természetû lány . Keriman most pénzt ad az ügyvédnek , hogy kiszabaduljon Özkan .
Lysa55 2016 márc. 09. - 18:23:56
(205/2695)
hát ez a mai rész elég érdekes volt. Sajnáltam Gülserent, ahogy bánt vele Dilara , Hazal és még az a semmitelen Kerimán is. Az tán sajnáltam Cansut, milyen csalódott. Persze ha megbeszéli akár az apjával, akár Gülserennel, megkimélhette volna magát. De ha minden simán menne, mibõl lenne a film. Aztán ott van az a majom Hazal. Hogyan beszélt a vásárláskor, még Dilarának sem tetszett. Azért akkor sajnáltam kicsit, amikor meghallotta Dilarát amint Cansut vigasztalja, amiket mond neki. Most elrohant, de hová? Megint elütteti magát? Én már várom a holnapi részt.
malvinkicska 2016 márc. 09. - 14:02:43
(204/2695)
Azt írod, hogy Mexikói sorozatra hasonlít, nem csak kevés török sorozatot nézel, mert én sokat nézek láttam, de nem ilyen alpárian viselkednek a negatív szereplõk, mint ebben, nekem is nagyon feltûnõ. Amiket láttam legtöbbe testvér harc, szülõ választ párt, csak másképp alakítanak, én ezt nem oktatásnak szántam csak ez a véleményem. Azt nem tudom ez mire fog fordulni sok jót nem várok a látottak után.
7/10
napraforgó 2016 márc. 09. - 12:50:02 7/10
(203/2695)
Egy korábbi részben Kerimán és Hazal már azon felháborodott, hogy egy férfi (!) telefonált Gülserennek. Egyetlen telefon alapján elkönyvelték, hogy az illetõ a szeretõje.
Tiszta középkor.
Mia1234 2016 márc. 09. - 12:07:17
(202/2695)
Azért azt furának tartom, hogy pusztán abból, hogy Cihánnál volt a nyaklánc, csak azt a következtetést bírták levonni, hogy Gülserem a szeretõje.Meg sem kérdezték mi történhetett, hogy került hozzá, hanem egybõl tényként kezelték, hogy egymással kavarnak.
Én még nem néztem eddig török sorozatot (a Szulejmánt is az ismétléstõl nézem, de az teljesen más kategória), de ebben pont annyi gonosz, rosszindulatú ember van, mint a mexikói sorikban.
malvinkicska 2016 márc. 09. - 06:59:11
(201/2695)
A tegnapi részben a nagyapa, játszotta, nem emlékszik dolgokra amiket csinált, nagyon rondának tartom idõs ember létén ilyenekre képes, és sokat árt a fia családjának is. Cihan elköltözött nem biztos ez jó a gyerekek szempontjából, mert a fiúval is vannak gondok, a kislány teljesen, meg van zavarva a lánc miatt. Alpár és a felesége egy undorító pár, minden rosszra képesek anyagi szolgáltatásért. A sorozat nekem most teljesen eltér a szokott Török sztoriktól ami a karaktereket illeti, majd késõbb várom mi lesz.
7/10
napraforgó 2016 márc. 08. - 18:12:52 7/10
(200/2695)
Ez az Alper, meg a felesége milyen szemetek. Eladják Cihán fiának sztoriját és még élvezik is, hogy betarthatnak neki.

Gülseren meg teljesen összetört. Mindenki õt vádolja és közben nem tehet semmirõl. Hazal undokul viselkedett vele, de Cansu is rosszat gondol most róla.
Kerimán meg egy rosszindulatú dög, saját magából indul ki. Azt hiszi Gülseren lelép a pénzzel és a nyakán hagyja az undok kis Hazalt.
7/10
napraforgó 2016 márc. 08. - 07:26:48 7/10
(199/2695)
Csak Rahmi alázta meg Gülserent, Dilara és Cihán ott se volt. Cihán diszkréten intett Dilarának, kimentek beszélni. A távollétüket használta ki Rahmi, hogy elõbb letorkolja Kerimánt, aztán meg meggyanúsítgassa Gülserent, hogy a fiára hajt. De Gülseren nem hagyta magát, szépen visszavágott. Rahmi modortalansága (nem illik a vendéget sértegetni) visszaütött, mert az egész családra rossz fényt vetett. "Hát miféle emberek maguk?" háborodott fel a nõ, és igaza is volt.
Dilara csak csendben akarta megalázni, bemutatva a gazdagságukat, a luxust, de Rahmi bunkó módon nekiment a két nõnek. És Cihán sem volt a helyzet magaslatán, neki nem kellett volna kimenni, hanem magához ragadni a szót és elmondani, õ hogy látja a problémát, milyen megoldást tudna javasolni, vagy milyen variációkat tudna elfogadni. De Cihán is csak hallgat mindig, mint a sült hal.
Az nem megoldás, hogy a család háta mögött keresgéli Gülserent és négyszemközt akar elérni nála bármit. Mert amit el akar érni, az valóban nem a gyerekcsere megoldása, hanem a nõ megszerzése és a Dilarától való megszabadulás, ahogy jelenleg látom. Hiszen ha kettesben találkoznak, szó sem esik sem Hazalról, sem Cansuról. Az rendes tõle, hogy a nõ életkörülményeit szeretné megjavítani, jó állást szerez neki, de a gyerekek ügye ettõl még nem sokat javul.
Még 3 év, és a két lány is nagykorú lesz, oda mennek, azzal élnek, akivel akarnak. Addig kellene velük valamiféle szülõ-gyerek kapcsolatot kiépíteni. (Bár lehet, hogy Hazal akkor is valami pénzautomatának tekintené az apját, ahogy eddig Gülserent. Csak megnyomja a gombot és megkapja a kívánt összeget... Aputól nyilván jóval többet, mint korábban anyutól...)
offtopic
ildimix 2016 márc. 08. - 06:57:56
(198/2695)
Nagyon sajnáltam a tegnapi részben Gülserent jól megalázták az ebéden. Kerimán megérdemelte a pofont és Hazal megvetését. Az ebéden úgy árulta, mint 1 lovat. Én Cihán fiát még másnap sem engedném ki a börtönbõl megérdemelné, hogy megleckéztessék.

Sajnálom, hogy Jansu csalódott az igazi anyjában most azt hiszi Gülseren és Cihan között van valami.

Várom a mai részt.
mijud 2016 márc. 08. - 00:16:23
(197/2695)
1 részt itt 3 darabba adnak le. Elsõ évad 31 részes. Remélem végig leadják. Eredetibe most az 56-nál járnak. Gondolom ez is 30 körüli epizód lesz. Szóval magyarba 180 tuti lesz.
Érsekvári 2016 márc. 07. - 19:17:44
(196/2695)
Várható volt , hogy tovább zajlik az esemény , de erre a dzsemborira nem számítottam . Piaci stílusban ordítoztak . Az öreg Rahmi Kerimanra minõsíthetetlen szavakat használt és Gülserent sem kímélte . Férfitõl nem valami udvarias dolog ez mégis csak nõk és vendégek . Nagy vonalakban igaza volt , de nem ilyen stílusban kell elõadni azért . A vagyonra mennek ordította , de õ sem töri másban a fejét . A lánccal még olajat öntött a tûzre . Szegény Gülseren asszonyt mindenki elõtt megalázta . Cansu is hamar ítélkezett anyja felett . Keriman ahogy az aprósüteményt csomagolta össze az öreg lehordta minden ingyenélõnek , potyalesõnek .
Alper és felesége kap az alkalmon és lefényképezi amikor Ozant elviszik a rendõrök......jó lesz valamire . Olyanok mindketten mint a keselyûk lecsapnak az áldozatra meg amibõl üzlet látszik .
Cihannak elege van az apjából elküldi a háztól /egyenlõre semmi jele annak , hogy menne Rahmi úr/.
Ozan is egy elkényeztetett fiú aki arra számít majd a apja elrendezi a balhéját . Meg is érdemli ha egy kicsit a zárkába most gondolkodik.......talán .
Hazal otthon tombol , anyja ruháit szaggatja szét és a nagynéni is örömmel besegít neki .