7/10
napraforgó 2012 okt. 25. - 17:41:06 7/10
(1202/1702)
Szóval valóban érthetetlen, hogy Paula miért asszisztál a "boldog házasság" illúziójához Margarito elõtt, hiszen a gyerek teljesen tisztában volt a kényszer-jelleggel. Most inkább az a furcsa, hogy nem kérdi meg Paulától, hogy "Már nem szereted Gustavot?" meg "Miért vette feleségül Gustavo Cynthiát, ha téged szeret?"

Aztán a jellemfejlõdésekben is vannak bakugrások: Paula eleinte folyton pattogott, juszt se teljesítette Rogelio kívánságait. Aztán meg állandóan síránkozott, elvesztette Gustavot, Rogot vádolta, hogy megölette, stb. Aztán a szökést tervezgette, meg is tette, majd visszakerülvén a birtokra megint nyavajgott és síránkozott. Most meg mosolyog, mindenbe beleegyezik, csak néha odaszúr: alig várom már, hogy leteljen a szerzõdésem és elmehessek innen.

Rog is fura, eleinte ordítozik és csapkod az ostorával, aztán hirtelen szerelmes lovag lesz belõle, aztán bosszúálló ördög, cinikus kényúr, most épp a boldog apa szerepét alakítja és még nem tudni, mit is akar Paulával. Vissza akarja-e kapni, vagy inkább Vanesával folytatja a lamúrt.

Aztán ott van Gusztika, a szerelmes lovag, aki átcsap elutasítóba és juszt se kell neki Ana. A baba-hírre megint megfordul: mi egy család vagyunk, együtt kell fölnevelni a gyerekünket, bla-bla.
A gyerek elvesztése után a "szökjünk meg együtt" dominál, de még azon a héten elveszi Cynthiát. Az absztinencia csak a nászéjszakára vonatkozik, másnap már vidáman összefekszik újdonsült nejével. Most meg hülye is meg vak is, elhiszi Cynthia minden vakítását és csodálja ezt a rosszindulatú, sznob, gõgõs teremtést.

Szóval mindenki olyan illogikusan, ad hoc cselekszik, semmi következetesség nincs a viselkedésükben.
Csak az egy Rosaura jelleme nem változik, õ következetesen gyûjti a pénzt átverve akárkit a céljai érdekében.
7/10
napraforgó 2012 okt. 25. - 17:21:41 7/10
(1201/1702)
Teljesen igazad van. Most azt mondják, hogy Rogelio (meg az egész ház) szerette Margaritót, de én még emlékszem, hogy Rog meg akarta korbácsolni a gyereket (is). Ana Paula úgy mentette meg a karmaiból, ez volt talán az elsõ eset, amikor nyíltan szembeszállt Rogelioval, hangosan kiabált vele, stb. Akkor került szóba az is, hogy miért nem jár iskolába a fiú, miért nem tud olvasni, már túlkoros, stb. AP felajánlotta, hogy megtanítja írni-olvasni, Rog meg kötözködött, hogy csak akkor, ha õ megengedi. Na aztán másnap kegyesen engedélyt adott rá, ha a gyerek egyébként elvégzi a feladatait! Ezt egyébként nem részletezték, hogy mit is kell dolgozni egy 9 éves kisfiúnak - az eltartásért.
8/10
Hajni 85 2012 okt. 25. - 15:54:40 8/10
(1200/1702)
Amúgy AP érvelése hogy játszák meg a jó házasságot Margarito miatt butaság ,nem olyan kicsi hogy ne értse meg,anno együtt szökött el Paulával Rog elõl és azt is tudta hogy Gustavot szereti meg hogy gyereket várt tõle és hogy nem szerette Rogeliot.Most is látja hogy veszekszenek mondta is Rosaurának.AP meg mindig mondogatja Rognak hogy alig várja hogy lejárjon a szerzõdése és szabad lehessen.Szóval akkor minek építenek fel egy jónak tûnõ házasságot ha Paula el akar menni ,Margarito akkor ugyan úgy csalódik talán nagyobbat ezért nincs értelme az egésznek szerintem.
8/10
suxel 2012 okt. 25. - 12:35:45 8/10
(1199/1702)
Amúgy az elején Rog a kõszívûként nem úgy volt, hogy minek annak a gyereknek olvasni? Még valami ilyesmire is emlékszek, vagy netán csalnak az emlékeim?
8/10
suxel 2012 okt. 25. - 12:34:34 8/10
(1198/1702)
Az idõ múlásának ábrázolása és a szereplõi korainak meghatározása, behatárolása az a telenovelláknak egy nagy gyengesége. De nem emiatt szeretjük õket. :)

Jajj, észrevettem, hogy még nincsenek online feltöltve a részek. :S És még torrenten sem elérhetõ sajna. Na mindegy, addig nem is nézem, majd akkor hétvégén egybe lezavarom az 5 részt!
Több sorozat van amit csak online tudok követni, mondjuk nekem nagy gondokat nem okoznak, mert ezekhez még értek. Ha netán a késõbbiekben így járnál és valami gondod akadna online-nézéssel kapcsolatban, kérdezz nyugodtan. Sorozatkedvelõnek is segítettem, amiben tudtam. :)
8/10
Hajni 85 2012 okt. 25. - 12:22:44 8/10
(1197/1702)
Sorozatbeli gyerkõcök vagy túl fejlettek vagy visszamaradottak,labdázás helyett ha már piknik horgászhattak is volna pl de mindegy. Margaro már járhatna iskolába most hogy vannak szülei igazán járathatnák miért Paula tanitgatja,vagy akkor egy magán tanár mert így magántanuló végül is, Paula viszont nem tanár.
Anno Rog is tanult hiszen ha jól tudom olvastam õ egyébként Ügyvéd is ,csak már nem ebben dolgozik mivel birtokot vezet,ezért minimum iskolába kéne járatnia a gyerekét függetlenül a családi problémáiktól.
7/10
napraforgó 2012 okt. 25. - 09:52:51 7/10
(1196/1702)
Ez a Margarito gyerek minimum 9, de inkább 10 éves. Rogelio balesete több, mint 7 éve volt, akkor a fiú már 2 éves volt. És azóta eltelt jó néhány hónap, mióta Paula elõször a birtokra került. A fiúcska néhány hetet, hónapot az árvaházban töltött, szóval már inkább 10 éves. De iskolába persze nem jár, olvasni is csak annyira tud, mint egy kezdõ 6 éves.
És az a játszadozás a pikniken meg olyan volt, mint amit egy 4-5 éves gyerekkel játszanak. Egy 10 éves már nem ilyen bénán labdázik, mint ahogy itt láttuk.

Megfigyeltem, hogy a telenovellákban a kisdedek vagy lángelmék - már 2 évesen bõvített mondatokban beszélnek, olyan élettapasztalattal, mintha legalább 10 évesek lennének, vagy ellenkezõleg, a 10 évesek olyan bénák, mint egy 3 éves kisgyerek, épp csak nem csinálnak be a nadrágba.
Nem tudom, a forgatókönyvíróknak nincsenek gyerekeik? Vagy legalább láttak már néhányat?
7/10
offtopic
napraforgó 2012 okt. 25. - 09:13:55 7/10
(1195/1702)
Nekem nem túl jó, hogy a sorozat átkerült a Story5-re, néha elfelejtek átkapcsolni a T-Home-os boxra. A különbözõ netes elérhetõségek meg csak napokkal késõbb jelennek meg, és általában nem is tudom lejátszani. Vagy fizetõs, vagy nincs olyan programom, ami le tudná játszani, szóval minden baja van. Így már lemaradtam egy-két rész elsõ felérõl.

Persze a történet még így is követhetõ.
Amit viszont nem értek, hogy a Port.hu miért nem teszi föl a 105. rész utáni tartalmakat??? Ma már a 104. részt adják, holnaptól meg nem lehet tudni, hogy mi lesz.
8/10
suxel 2012 okt. 25. - 08:46:27 8/10
(1194/1702)
A héten még nem is láttam, de jó, amiket írtok, s alig várom, talán ma már lesz annyi idõm hogy visszanézzem.
7/10
napraforgó 2012 okt. 25. - 05:48:11 7/10 Előzmény Hajni 85
(1193/1702)
Én se nagyon értem Paulát, a pikniken elmélyülten csókolózik Rogelioval - állítólag Margarito kedvéért, hogy demonstrálja mennyire szeretik egymást. Csak valahogy nagyon igazira sikerült az a csók.... Én a sok szemétség után hozzá sem akarnék érni Rogeliohoz, nemhogy csókolózni vele....

Cynthia meg hogy megjátsza magát Gustavo kedvéért. Hogy a férfi csodálja a lelki nagyságát, elõbb bocsánatot kér Paulától, majd visszatartja Mariát. Igaz négyszemközt megmondja neki, hogy gyûlöli és Paula elleni szövetségre akarja rábirni.

A legjobban Vanesa vergõdése tetszett, mindenáron magához akarja kötni Rogeliot, de az megmondja neki, hogy nem fog menni. Várom már, hogy mikor fogják kidobni a házból.

Rosaura meg Paula minden tiltása ellenére boldogan újságolja mindenkinek, hogy a gõgös Cynthia egy cseléd lánya, fattyú!
7/10
napraforgó 2012 okt. 25. - 05:40:50 7/10
(1192/1702)
És a rendõrfõnök nem nagyon akadályozta meg, hogy elõbb Gustavo, aztán Miguel, végül Ulisses péppé verjék Rutiliót. Bruno meg aggódik, hogy beköpi õt - hisz meg is fenyegette, ha õ börtönbe megy, Brunót is viszi magával....
9/10
Caramell 2012 okt. 24. - 20:38:53 9/10
(1191/1702)
Ezek a mai Ruthilios jelenetek :D ahogy sorra pofozták Gustavo és Esteban még el is estek,Macaria meg kõvel dobálta csodás volt:s
Gondolom úgyse Bruno nevét böki ki,az túl egyszerû lenne ..
8/10
Hajni 85 2012 okt. 24. - 16:54:05 8/10
(1190/1702)
Remélem AP-nem azon töri a fejét hogy kibékül Rogelioval,mert Rog ezt jelenleg nem érdemli meg és még változást sem látok rajta,hiszen végül is tönkretette AP életét :megfosztotta a szabadságától,börtönbe jutatta Miguelt ezzel zsarolta AP-t, megalázta ,megcsalta és pokollá tette az életét és úgynézki talán elválasztotta Gustavotól.
Nagyot csalódnék Ana Paulában..:(
10/10
Gitta 111 2012 okt. 24. - 10:27:33 10/10
(1189/1702)
Úgynéz ki Rogeliot Vanesától Margarito foglya elválasztani,mivel szinte állandón az apján csüng és Vanesának ez nem is tetszik.
Paula szerintem lassan ki fog békülni Rogelioval más nem azért hogy kidobassa Vanesát a házból,ahogy azt mondta is Vanesának.
7/10
napraforgó 2012 okt. 24. - 04:36:49 7/10
(1188/1702)
Hát Cynthia nagyon kiakadt attól, hogy Maria az anyja. Annyira szégyenli, hogy elzavarja Mariát a háztól.

Margarito annyiszor borul Rogelio nyakába, hogy az már szinte zavaró. Mindenesetre Vanesát nagyon idegesíti, mert akaratlanul is leválasztja õt Rogelioról. A kisfiú annyi idõt akar az apjával tölteni, hogy annak nem marad ideje, alkalma Vanesával hetyegni.
Pedig Vanesa tapad, mint a pióca. Jól felbosszantotta Paula is, mikor megmondta neki, hogy fogja vissza magát, különben újra összemelegszik a férjével és elküldeti a birtokról. Vanesa meg jobban gyûlöli, mint valaha.
9/10
Caramell 2012 okt. 23. - 14:09:44 9/10
(1187/1702)
Na Rogelio nagyot nézett hogy María Cynti annya.Szerintem Paula szereti még Gustavot hiszen õ az elsõ szerelme és a gyereke apja volt, valószínû sose lesz neki teljesen közömbös de már nem olyan hévvel szereti mint régen, már semmi sem olyan mint volt végül is mindenki csalódott mindenkiben.
Macaria megérdemelte hogy lebukott ha nem bír magával,Ulises gondolom el akar majd válni..
sorozatkedvelõ 2012 okt. 23. - 11:26:01
(1186/1702)
Köszönöm szépen!
8/10
suxel 2012 okt. 23. - 10:29:29 8/10
(1185/1702)
Írtam neked privátban, hogy milyen lehetõségeid is vannak. :)
sorozatkedvelõ 2012 okt. 23. - 09:18:49
(1184/1702)
Off. Ha valaki tud segítsen! Hol tudom megnézni az adóváltás utáni részeket? Az online-sorozatokon nem tudom nézni,mert valami olyat ír,hogy fizetõs,de semmi többet.Elõre is köszönöm off.
7/10
napraforgó 2012 okt. 23. - 05:02:14 7/10
(1183/1702)
Mint kiderült, Rogelio tudta. Az apja egyszer elmondta neki, csak azt nem, ki Cynthia anyja.
Cynthia mindenesetre jól kiborult. Elõször megjön Margarito, ellopja az ünnepségét, aztán meg kiderül a származása. És ráadásul Gustavo is csak tekereg, AnaPaula után koslat, ahelyett, hogy a feleségét rajonganá körül.
Paula szépen, higgadtan kezeli a dolgokat, látszik, hogy Gustavot besorolta a múlt eseményei közé, nem akar már tõle semmit.
Most Maria van kiakadva, nehezen tûri, hogy Cynthia nap, mint nap megalázza. Ez Vanesa rossz hatása, azelõtt azért Cinti nem volt ilyen durva Mariával.
Macaria és Efrain viszonya viszont kiderült, szegény Ulisses eléggé meglepõdött. Nem is értem Macariát, hogy nem tudott uralkodni magán és szinte nyilvánosan csókolózott Efrainnal.
Na az is egy romlott ember. Nyarvog Cynthia miatt, bosszantja, hogy Consuelonak új barátja van (még árulkodik is rá, azt hiszi, Rogelio majd eltiltja Hugotól), és közben Macariát nyalja-falja.Olyan nagy kan, hogy nem elég neki egy nõ? Igazából meg egyiknek sem kell., mind tudja milyen ember.