9/10
gabus53 2015 jan. 28. - 17:28:56 9/10
(873/4273)
Kedves ccaty!

Bár azt ígértem, hogy egy ideig szüneteltetem a fórumozást, de ezt mos nem tudom kihagyni.

Nem kétlem, hogy jártas vagy az online film-nézésben, de SZERINTED AZ ONLINE LETÖLTÕ OLDALAK, MIKOR ÉS HONNAN TUDNAK FELTÖLTENI FILMEKET/SOROZATOKAT?
Nem vagyok informatikus, de azért kicsikét -szerényen szólva- jól értek a számítógép kezeléshez, ezért -tapasztalatból- csak azt tudom mondani, hogy CSAK AKKOR TUDNAK A LETÖLTÕ OLDALAK IS FELTENNI SZINKRONOS!!! SOROZATOKAT, HA AZOKAT MÁR A TV CSATORNA LEADTA!!! (és a letöltésekben elég nagy gyakorlatom van). Hiszen honnan is tudnák feltenni, ha még egyetlen egy TV csatorna sem adta még le, tehát még nincs olyan hely, ahonnan le tudnák tölteni...

És ahogy látom, tulajdonképpen mindenkinek ugyanazt a választ adja a SuperTV2, vagyis kétség merült fel bennem, hogy egyáltalán tudják-e, hogy ez a sorozat hány évadból/részbõl áll, és egyáltalán mennyit vettek meg.
Ha meg tisztában vannak ezzel, akkor sajnos tényleg semmit sem számít a nézõ, csak a társaság bevétele.

A hirdetõkkel is úgy vagyok, hogy ezek is minimum 2-3 hétre le vannak kötve, tehát bármilyen mûsort is adnak abban az idõben, a hirdetések leadása szerintem nem a mûsortól függ, hanem hogy milyen idõpontokra kötötték a hirdetéseket.

Nem baj, ha nem értünk egyet :-)

Szép estét mindenkinek.
malvinkicska 2015 jan. 28. - 17:18:13
(872/4273)
Természetes ki nem hagyom mikor van jel szerencsére ma volt. Az biztos, ez egy különleges családot mutat be de én azt hiszem a minden napjainkban is van ilyen szõr a szõrrel suba a subával, mondták a régi öregjeink. A történetben most az lett nem olyan nívós családból való a võlegény, és Ebru szerint az embereket pénzzel mérik, õ más tulajdonságát nem veszi figyelembe. Az igaz, hogy G nagyravágyó, de most már nagy nyomás alatt van nem is egy oldalról támadjál, mert szinte el állt mellõle mindenki, és errõl a Banu családja nagyban hibás. A képek meg a cikkek az ujságban nagyon felkavarták G-t bohócot csináltak belõle az a szemét Görény Baris, meg nevetett, mikor telefonon beszélgettek, az a gúnyos mosoly mindent elárult. Zeynep nem szeretem a nyomulását, sajnálom Cemrét jól tenné, ha már egyszer õ is tenne olyat amit nem szabad. Az az idõs úr aki jött a tekercsek miatt vajon betartja e az ígéretét. Ferhát jó sokáig benne van én nem gondoltam ilyen sokáig fog bosszantani nem csak õket, de minket is, de ez van.
offtopic
simike2015 2015 jan. 28. - 17:04:07
(871/4273)
Nem nagyon értem egy egyértelmûen 80 részbõl áll sorozat flének megvételét. Szerintem ez egyenértékû azzal, ha egy filmnek a felét veszik meg, mert úgyolcsóbb. Egy televíziónak minden réteget ki kell(ene) elégítenie, s akkor méltán számíthatna a nézõk hûségére. De igazatok van, ha fél év múlva vetítik, már kit fog érdekelni. Csak a Kivanc-fanokat. Szóval még akkor is maradunk. De addigra megtanulunk törökül. mert már annyiszor láttuk a Youtubon.
8/10
Érsekvári 2015 jan. 28. - 16:50:47 8/10
(870/4273)
Remélem nézted ma is.
Ebru asszony az nem kertel keményen fogalmaz meg mondta Güneynek : Több benned a hiányosság mint az érték , hát nem kedves ? Valahogy igaza is van .
Ferhát keze messze elér ,keveri a lapokat Güney ellen is.
A szerelmi háromszög érdekes . Cemre jól idõzitett amikor visszament a házba .
Zeynep erõszakos mint a fene , hogy magára rántotta Kuzeyt , de hehehe nem jött össze neki.
Güneyt egyre több bosszúság éri megérdemli , magasról nagyot lehet esni.
10/10
ccaty 2015 jan. 28. - 16:41:29 10/10
(869/4273)
Szemernyi kétségem sincs, hogy akiket érdekel a sorozat a folytatását is megnézik majd.

De nem mindegy, hogy hol.

A csatorna a reklámbevételeibõl él. Csakhogy már annyi helyen megnézhetõ egy sorozat online oldalakon, sõt letölthetõ is – természetesen reklámok nélkül – bármely idõpontban, hogy senki nem fogja a reklámokkal teli tûzdelt adásokat nézni mondjuk egy félév múlva, mert esetleg más köti le akkor a nézõk figyelmét és ráérnek a könnyen beszerezhetõ részeket máshol (reklámok nélkül) megnézni.

Így, hát a TV2 és alcsatornái addig húzgálják az oroszlán bajszát, ameddig nem marad nézõjük, hiszen az online oldalakhoz és a letölthetõ oldalakra kitett részekhez elég azokat egy felvevõre rögzíteni, majd a reklámoktól megszabadítani.

Így nagyon lesarkítva a témát elég ehhez 2 „nézõ”, akik természetesen az adást nem fogják megnézni.

Ugyan mit fognak ehhez szólni a hirdetõk? Miért dobnák ki a pénzüket ki az ablakon?
10/10
lizbell 2015 jan. 28. - 16:40:44 10/10
(868/4273)
téged is értelek, nem engem kell meggyõznöd :))) a mûsorpolitika szerint viszont simán belefér, hogy legyen bizonyos idõ 2 évad között.
8/10
Érsekvári 2015 jan. 28. - 16:35:21 8/10
(867/4273)
A tv2-n a szavazás állása jelenleg a Kuzey megelõzte a Jóban rosszban sorozatot.
Kuzey 39.4 %
Jóban 35.6 %
Ha számít ez egyáltalán valamit ...remélhetõleg figyelembe veszik !
10/10
lizbell 2015 jan. 28. - 16:31:55 10/10
(866/4273)
nem értek egyet, de kár ezen vitázni, azt gondolom. forrongtunk eleget azon is hogy valami lúzer elcseszett valamit a mûsorszerkesztésben és rosszul jelent meg, mikor hányadik rész lesz! akkor is hittem, hogy normális ütemben le fog menni az 1. évad! szeretném hinni, vagyis hiszem is, hogy a 2. évad is hamarosan lemegy!
burak 2015 jan. 28. - 16:29:52
(865/4273)
ANNYIRA JÓ LENNE, HA VALAKI FORDÍTANÁ TOVÁBB,VAGY LEGALÁBB MINT A HOLDPONTON LEÍRNÁ A TÖRTÉNET VÉGÉT, MÉG ÚGY IS MEGÉRTENÉ, AKI VÉGIG NÉZTE. NAGYON,NAGYON JÓ LENNE!!!!!!!!!!!!!
3/10
oncogito 2015 jan. 28. - 16:24:17 3/10
(864/4273)
Már meg is jött a levelemre a semmitmondó válasz:

"Örömmel tudatjuk, hogy az Ön által kedvelt Kuzey Güney c. sorozat elsõ évadát továbbra is nyomon követhetik a SuperTV2 és a FEM3 csatornákon a megszokott idõpontokban.
A sorozat második évada jelenleg nem áll rendelkezésünkre. A további folytatásról a képernyõn, illetve a mûsorújságokban tájékozatjuk majd nézõinket.
Reméljük, hogy továbbra is nézõink között üdvözölhetjük!"
burak 2015 jan. 28. - 16:24:07
(863/4273)
Gondolkodjunk már reálisan ez egy történet, ahol a két testvér küzd és mindennek van egy vége, és nem az, hogy Alit lelövik ugye. Tehát a tv-sek nagyívben l.....sz-ják, csak az a lényeg hogy 2o perc reklámot be tudjanak tenni, amibõl fenntartják magukat.
Majd vesznek helyette öt mexikóit és jöhetnek a reklámok, de lehet hogy ennek az árából tíz is telik. Hurrá.

Már megint majd forrongunk,de lassan jön a tavasz és a nyár és megnyugszunk.
10/10
ccaty 2015 jan. 28. - 16:21:48 10/10
(862/4273)
Ezek a kórházasdi, meg Metódista, CCIS (ebbõl van többféle is) és Gyilkos akármilyen sorozatok részei önállóan is nézhetõk, bár van bennük némi kapcsolódó szál is, de ha valaki kihagy belõlük egy-egy részt (én magam részérõl mindegyiket kihagytam) fel sem tûnik.

A Kuzey Güney sorozat pedig egy szálra felfûzött, összefüggõ sorozat és bizony az értelmezéséhez szükséges a sorozatot folyamatosan nézni.

Akiket most a képernyõ elé szegez ez a sorozat, nem borítékolható, hogy a csatorna által késõbbi idõpontban vetítésre kerülõ folytatásának is ennyi nézõje lesz majd, mert mindig van új a nap alatt.

Az üzlet az üzlet, amit ma nem szerezhettél meg, nem biztos, hogy már holnap is aktuális, érdeklõdésre számot tartó lesz.
10/10
lizbell 2015 jan. 28. - 16:09:44 10/10
(861/4273)
na azt pont szerettem :)))
10/10
lizbell 2015 jan. 28. - 16:07:51 10/10
(860/4273)
nem tudom, én megpróbálom nem egy kalap alá venni azzal! én hiszem, hogy lesz folytatás!
és tudom talán nem a legjobb példa, de van jó pár sorozat, ami bizony baromi nagy kihagyással folytatódik mindig (Grace klinika) persze ez más, mert ott még le sem forgattak mindent, folyamatos a munka..... de a mûsorszerkesztés számára nyilván nem akkora tragédia némi kihagyás, mint nekünk rajongóknak! bennünk az is dolgozik, hogy viszonylag sokan spoilereztünk és eredeti nyelven már elõre néztük!
10/10
ccaty 2015 jan. 28. - 16:01:14 10/10
(859/4273)
Az Éden titkai sorozatot az RTL adta.
Most a TV2 csoporttal gyûlt meg a bajunk.
3/10
oncogito 2015 jan. 28. - 16:00:00 3/10
(858/4273)
Én most ezt a levelet küldtem nekik:

T.Cím!

A Kuzey Güney – Tûz és víz c. sorozattal kapcsolatban lenne észrevételem.
Az Önök statisztikája szerint is látszik, hogy csatornájukon a legkedveltebb sorozat. Ha nem tudják megvásárolni az összes részt, jó lenne, ha elõre jeleznék. Ha az indok a pénzhiány, az érthetõ. Azonban ha a közöny, a nézõk igényeinek figyelembe nem vétele, az hiba lenne.
A Weboldalukon jó lenne, ha közölnék, mire számíthat a nézõ. Mert lehet, hogy az önök elsõdleges célja a megélhetés a csatorna mûködtetésével, de lássák be, a nézõ is lehet szempont. Ha nem is meghatározó, de azért emberszámba lehetne venni.
Tehát több, bõvebb tájékoztatást várnánk és azt, hogy egy sorozat végignézése azért jogos igény lenne.

Tisztelettel: aláírásom
10/10
ccaty 2015 jan. 28. - 15:59:52 10/10
(857/4273)
Persze a port.hu egész héten mást jelez, de látod eddig még minden nap a héten ment a sorozat.
10/10
ccaty 2015 jan. 28. - 15:58:00 10/10
(856/4273)
Hát az attól függ, hogy mi számít évadnak?

pl. a Szerelem zálogba, meg több más mostani sorozat is 160 rész felettiek és a forgatásuk áthúzódik egyik évrõl a másikra. Sõt még be sem fejezõdtek néha a forgatások és már adásba kerülnek, nemcsak a forgatást végzõ országokban, hanem talán már más országokkal egyetemben nálunk is.

Aztán meg a Kuzey Güney sorozat nem egy friss forgatás, hiszen 2011-ben készítették, azaz lezavarták ugyanazon az évben, így hát nem is értem az évad megjelölést.
burak 2015 jan. 28. - 15:54:20
(855/4273)
Biztos olvastad írtam az Éden titkait, úgy abbahagyták hogy semmi nem derült ki. Ha belegondolsz, talán õszre,vagy télre de akkor már ki nézi, aki nem ismeri az elejét, hogy kapcsolódjon be, ez egy egybefüggõ történet,mint a TSz. Lehet, hogy anyagi oka van, tudjuk, hogy ezzel meg a Pillangó álmával Kivanc eljutott amerikáig is, Dubai meg mint a cukrot úgy veszi.

Ezt a történetet mindenki tudja nem lehet fél év múlva folytatni.
3/10
oncogito 2015 jan. 28. - 15:51:49 3/10
(854/4273)
Node a TV mûsorban nem szerepel csütörtökön és pénteken a sorozat!