Lengabor 2016 márc. 25. - 22:12:06
(41/101)
40. rész:
Samuelt megfojtotta az a rohadék. :( Éreztem, hogy ez lesz a vége és nem kerülheti el a sorsát. Pedig ha még idõben elmondta volna Saranak az igazat, nem utólag gondolta volna meg magát, akkor most elõrébb lennénk. Remélem Belisario atyát nem öli meg. Persze a sorozat alkotói próbálják úgy irányítani a szálakat, hogy Alba és Carmen is gyanús legyen, mert ki tudja, hova mentek valójában külön-külön. Azt hazudták, hogy taxiztak, holott a sofõr elvihette volna valamelyiküket a "bankba" (kötve hiszem, hogy ott voltak), de Rodrigo szerint a kocsi végig ott volt a kórház elõtt. Ettõl függetlenül engem nem tévesztenek meg, szerintem Ricardo ölte meg Samuelt, aztán Danielaékkal együtt - mint ha mi sem történt volna - felbukkant a házában a halálhírre.
Luciano picsogása továbbra sem érdekel, a Socorros szál sem izgat túlzottan, a Polipos történetszál most aranyos volt, de leginkább arra leszek kíváncsi, hogy mi Silvia terve a szökés után.
Lengabor 2016 márc. 25. - 01:28:36
(40/101)
A történet a 39. résszel eljutott oda, hogy egész biztos legyek Ricardo bûnösségében. Ez az epizód legalább tényleg jó volt. Örültem, hogy Polip megbocsátott Samuelnek, de tartok tõle, hogy Samuelnek nem lesz lehetõsége elmondania Saranak az igazat. Még túl korai lenne, a sorozat felénél sem tartunk.
Silvia nem éppen a szívem csücske, de most azért megsajnáltam. Idióta volt, hogy nem korábban mondta el Danielának az igazat, mert most kvázi õrültként nem csoda, ha nem hisznek neki. Az a moslék Ricardo meg hazudik, mint a vízfolyás. A feleségét átveri, Carment kihasználta, Silviát tulajdonképpen megerõszakolta, egy fegyvert tett az éjjeliszekrényére, aztán elmegyógyintézetbe juttatta, ahol az orvost is le akarja fizetni, a nyaralóban Sarat meg akarta ölni, utána azt hazudta, hogy szerinte Joaquin volt a gyilkos (micsoda barátok, a két keselyû...), szóval most már bármit kinéznék belõle.
A sorozat akkor a legizgalmasabb, amikor a fõszállal foglalkoznak, de amikor Socorro picsogása, a gyerekek bunkósága "azzal a nõvel", Luciano szerelmi vallomásai és megsértõdése, Vivian nagyszájúsága (marha ellenszenves az a nõ), Carlos mocskossága, vagy a Pablo - Lucia / Diego - Jimena évõdés megy, akkor eléggé alábbhagy a lelkesedésem.
zsazsa777 2016 márc. 24. - 07:43:24
(39/101)
Nagyon szépen köszönöm.
Lengabor 2016 márc. 24. - 01:55:51
(38/101)
Nem értette félre. Azon kevés dolgok egyike, amit a sorozat reálisan ábrázol (a másik a mély vallásosság). Nekünk így Magyarországon kicsit furcsa 2016-ban, de Dél-Amerika lepukkant, szegény országaiban - amilyen Kolumbia is - bizony a mai napig is olyan állapotok vannak társadalmi szinten, mint nálunk kb. 1850 és 1945 között. A nagyon szegény tömegekre, akik a piacon árulnak, ilyen-olyan kulimunkát végeznek jut egy nagyon kevés, ám annál gazdagabb elit réteg. Õk azok, akik elõkelõ lakásokban élnek, cselédeket tartanak, vállalkozásokat tartanak fenn. Számukra az örökösödés és a velük egy szinten lévõ emberekkel való házasság az alap. Épp ezért a gyerekeiket elég jól kikupálják, színvonalas oktatásban részesítik és felkészítik õket arra, hogy a családi életben is minél elõbb részt vegyenek (legyen az egy cég vagy egy birtok). Sokszor már 18 éves koruk elõtt is komoly döntéseket hozhatnak, de amint elérik a felnõttkort, utána vezetõ szerepet kapnak a családi gazdaságban vagy bármilyen hozzájuk tartozó cégnél. Nem véletlenül Camilo/Rodrigo/Diego uraznak és Lucia kisasszonyoznak a náluk alacsonyabb osztályból származók, mint ahogy az sem véletlen, hogy pont a tegnapi részben tiltotta meg Alba Rodrigonak, hogy odamenjen a kórházban a titkárnõkhöz. Világosan megmondta, hogy velük nem keveredhet, mert más társadalmi osztályból valók. Ez egy nagyon konzervatív felfogás, tipikusan az, ami a 19. és 20. századi magyar nemeseket és méltóságos urakat jellemezte. Az egyszerû pórnépet õk lenézték, nem tartották hozzájuk méltóknak, csak aztán ahogy jött a szocializmus, ezt a felfogást kiirtották itthon, ma meg már pláne elavult. Dél-Amerikában viszont jellemzõ ez a gazdag irányítás - szegény behódolás. Aki csóró, annak nem nagyon van elõrelépési lehetõsége. Ha nincsenek kapcsolatai, akkor kb. úgy tengeti le az életét, mint a sorozatban Da Vinci. Az, hogy ha már közülük valaki egy nagy cégnél el tud helyezkedni alkalmazottként, vagy egy elõkelõ családnál cselédként, óriási szónak számít. Pont ezért volt már többször szó arról, hogy se Pablo nem illik Luciahoz, se Jimena Diegohoz, mert nincsenek egy szinten, ég és föld. Mint ahogy Carlos is ezért próbál beházasodni a családhoz, mert tudja jól, hogy a saját társadalmi státuszával csak kifutófiú lesz, de sokra nem viszi.
A lényeg, hogy nem az életkor számít, hanem az, hogy ki hová születik. Vannak persze szerencsés "felkapaszkodások", hiszen Sara is egy egyszerû nõ volt, mielõtt Sebastian feleségül vette és nyilván valamennyire a felvilágosult, divatos eszmék hozzájuk is eljutottak a valóságban, de a jellemzõ az, hogy akinek pénze van, az diktál. Még akkor is, ha csak 20 éves.
zsazsa777 2016 márc. 23. - 15:38:51
(37/101)
Amennyiben a Sara 17 évig volt börtönben, a gyerekei 1-2 évesek voltak, a 3. a zabigyerek még meg se született, de már ott vannak az igazgatótanácsban és osztják az észt az alig 20 éves majmok?! Esetleg félreértettem?
Lengabor 2016 márc. 22. - 21:20:50
(36/101)
Ez a mai, 37. rész kész röhej volt. Kezd önmaga paródiája lenni a sorozat, nem csoda, hogy a kutya sem nézi és nem is szól hozzá itt a fórumon. Még az én idegrendszeremet is próbára teszi, de az a baj, hogy ha már elkezdtem és ennyi idõ alatt valamennyire kötõdöm is a karakterekhez, akkor befejezem. De az, hogy Sebastian egyik pillanatban meghal, a másikban feltámad, egyszerûen szánalmas. Nyilván önmagában az is baromság, hogy délelõtt feleségül veszi Sarát, délután lelövi Silvia, akit ahelyett, hogy letartóztatnának, bújtatnak a házban. Joaquin és Ricardo viszont tényleg két keselyû, nekik jól jött volna a halálhír. Azon mondjuk röhögtem, hogy azt remélik, Samuel is minél elõbb meghal.
Na a másik, amit felhúztam magam, az Pablo. Ekkora egy balfék, balfácán, szerencsétlen marhát. Ahelyett, hogy megkérdezné Luciát, hogy mi a fasz van valójában, inkább mindent elhisz Carlosnak. Múltkor azt, hogy lefeküdtek, most meg azt, hogy eljegyezték egymást. Elmegy, leissza magát, erre "véletlenül" elüti az autó. Hát komolyan... Az anyja meg talált valami furcsát a mellén, ami lehet rák is, vagy valami csomó, de ahelyett, hogy elmenne az orvoshoz kivizsgáltatni magát, inkább bevágja a durcit, mert nem szereti, ha idegenek bámulják intim helyen... Na meg ez a Polipos szál is az utcai bandával, akik ellopták a nagy nehezen összekunyerált pénzét...

Amilyen jól indult ez a sorozat, úgy lett belõle egy trágyadomb. Nem szabadna ezt 101 részen át elhúzni. El sem tudom képzelni, hogy mi lesz még itt 64 részen át. Jézusom.
Lengabor 2016 márc. 07. - 21:31:57
(35/101)
A mai rész marha jó volt. Ezeken majdnem beszartam a röhögéstõl:

- Carmen, biztos vagy abban, mit láttál? Õt láttad? Pontosan mi történt?
- Ott volt az ablakban.
- Az arcát is láttad?
- Hát azt nem. Az arcát nem, de, de ott volt a gyûrûje és a parfümje illata. Esküszöm, Patricia volt. Sõt, azt mondom, haljon meg Samuel, ha hazudok!
- Mi? Tégy meg egy szívességet és tisztelj meg azzal, hogy nem keversz bele a szamárságaidba!

- Samuel! Kérdezhetek valamit?
- Hát persze!
- Mire gondolt Sara, amikor arra kért, hogy mondd el az igazat?
- Miért nem kérdezed meg inkább õt?
- Most téged kérdezlek.
- Sebastian, vannak témák, amikre nem szeretek emlékezni, tudod? Én nagyon beteg vagyok és bizonyos érzelmek rosszat tesznek nekem és gyengének érzem magam. Talán jobb, ha le is pihenek egy kicsit, már megbocsáss.

De a március 4-i részben is volt ilyen gyöngyszem. Silvia megmondta a frankót:

- Csodálatos volt ez a nap. Köszönöm! Szerelmem, én csupán annyit akarok, hogy boldog légy velem. Sebastian, te vagy életem szerelme, ezt ne feledd! A többi miatt ne aggódj, mindent megoldunk együtt! Sebastian! Nagyon szeretlek!
Késõbb Silvia hívja Sebastiant mobilon, de a férfi kinyomja. Erre Silvia:
- Ezt nem hiszem el! Nem veszed fel nekem? Hájj, törd ki a nyakad, Sebastian!
Lengabor 2016 febr. 25. - 21:12:01
(34/101)
zuzuzu77: köszönöm, ez kedves tõled! :)
A sorozat mindenesetre sokszor nem koherens. Annyira össze akarják zavarni a nézõket, hogy szerintem helyenként már az írók is összezavarodtak. Eduardo véletlenül Sara poharából ivott, amibe mérget tettek. Az igen észlény orvos megállapítja, hogy a tengeri ételekre allergiás. Danielának viszont összeállt a kép, nem olyan hülye és naiv, mint amilyennek Florencia tartja. Kettejük között van valamilyen ellentét, amiért nem kedvelik egymást.
Talán Saranak is gyanús, hogy Eduardo nem a semmibõl lett hirtelen rosszul. Ha van egy kis esze, rájön, hogy õ volt a célpont.
Aztán a mai részben elhintették azt is, hogy mégiscsak Carmen az anya és Ricardo az apa, már ami Rodrigot illeti. Ez ellentmondana a korábban leírt teóriámmal. Persze Alba sem úgy viselkedett, mint ha nem lenne neki nagyon fontos a fiú, szóval... Ugyanúgy kétesélyes még a dolog. Sara rajtakapta Carment a kórház kápolnájában. Abból már sejtheti, hogy egészen biztosan nem Sebastian Rodrigo apja. Persze ha bedõlt Carmen magyarázatának, akkor mindegy.
Camilo jó nagy bunkó volt Saraval. Az viszont örömteli volt, hogy legalább Lucia - némileg öntudatlan állapotban - az anyjának szólította. Silvia is pont a legjobbkor bukkant fel. Azon jót röhögtem, amikor Daniela mondta, hogy felhívja Silviát, mert így jó pontot szerezhet Sebastiannál. Szánalmas.
Na meg az is szánalmas, amit Ricardo hazudozott Carmenrõl. Elég nagy féreg a fickó, szóval igencsak esélyes, hogy õ legyen a gyilkos a végén.
Kicsit erõltetettnek éreztem ezt a három kórházas történetszálat, de mindegy, ebbe a sorozatba belefér. Az viszont nem fér bele, hogy hülyének néznek. Egy korábbi részben Rufino (Polip) megmondta Carlosnak, hogy mostantól nem az apja, végzett vele, erre most Carlos felkeresi a szállásán és megint úgy beszélt vele, mint ha mi sem történt volna. A tetû fiából kinézem, hogy pénzért beköpi az apját a magánnyomozónál, aztán Ricardoék ki tudja, mit csinálnak vele.

Egyébként ha már írták itt korábban, megnéztem A mostoha elsõ részét és a másodiknak a felét, amit nálunk 2012-ben mutattak be, illetve olvasgattam az egyes részeinek a tartalmát. Örülök, hogy annak idején nem azt a sorozatot néztem, mert ott a fõszereplõnõ és a fõhõs ritka ellenszenves. Sarat az elsõ pillanatban sajnáltam, de María kb. le is húzta magát nálam a vécén a bunkó stílusával. Na meg az, aki itt Samuelnek felel meg, ott egy zsugori, a pénzt a fogához verõ vénember. Héctor sem annyira szimpatikus, mint Camilo (mondjuk õ sem a szívem csücske). De a leginkább az akasztott ki, hogy az itteni Silviával egyenértékû Ana Rosa magyar hangja Solecki Janka, vagyis pont az, aki Sarat is szinkronizálja. Az viszont pluszpont lehetne, hogy mind Fabiola, mind Florencia magyar hangja Kiss Virág. Ebbe lehet, hogy véletlenül beletrafáltak. Ahogy olvastam, ott gyakorlatilag ugyanez a sztori, csak elhúzták, mint a rétestésztát, amire nem vagyok vevõ. Na meg az egy 2005-ös sorozat, ami így 2016-ban kicsit elavultnak hatott. A lényeg, hogy maradok A bosszú asszonyánál, ha már egyszer elkezdtem.
zsazsa777 2016 febr. 25. - 13:59:11
(33/101)
Jó a tipped, le van írva, hogy ki, de nem mondom meg, hogy hol, mert tiszteletben tartom a kérésed!
Lengabor 2016 febr. 25. - 00:12:39
(32/101)
Én most Albara tippelnék, de a fene tudja. Mármint, hogy az õ fia Rodrigo.
Azt viszont ne árulja még el senki (max. spoilerként), hogy ki ölte meg Patriciát, mert nálam ez a fõ oka, hogy nézem a sorozatot. Ha tippelnem kellene, Florenciát vagy Ricardot mondanám most, de ez olyan, hogy kb. naponta változik nálam.
offtopic
ildimix 2016 febr. 24. - 22:17:09
(31/101)
Szerintetek rodrigo karmen vagy alba fia? Szerintem albáé. Remélem a polipot Szebasztian nyomozója találja meg hamarabb. Nem tudja valaki ki õlte meg Patriciát? Engem már ez az 1 dolog érdekel ebbõl a sorozatból.
Lengabor 2016 febr. 24. - 17:47:05
(30/101)
Sõt, ezt a gyanút alátámasztják a mai részben történtek is. Rodrigo ugyanúgy szemüveges és beteges, mint Samuel. Az atya épp akkor akarta elmondani Lucíának az igazat, amikor Carmen berontott a hírrel...
Na mindegy, ez egy mellékszál. Ami jobban érdekel, az még mindig az, hogy ki ölte meg Patriciát. A mai részben láthatóan valaki meg akarta mérgezni Sarat, mert valami port szórták a borospoharába. Elvileg tehát Ricardo, Joaquín, Florencia és Daniela a leggyanúsabb.
Aztán ott van Diego hõsszerelme. Azon mondjuk jót röhögtem, ahogy "behúzott" Camilonak, mert ribinek nevezte az anyját (akirõl ugye nem tudja, hogy az). Kb. hozzá sem ért, mégis belilult a szeme. :D Pedig a sorozat valódi ribanca egyértelmûen Silvia. Szerinte Carlos nem tudja, hogyan kell egy nõvel bánni, de azért lefekszik vele, sõt megkéri, hogy kémkedjen neki Sara után.
Na meg ott van a Polipos, magánnyomozós szál. A mai részbõl kiderült, hogy a Polip 47 éves. Remélem nem Ricardoék bukkannak a nyomára elõbb, de ahogy ezt a sorozatot ismerem, valószínûleg ez fog történni.
Lengabor 2016 febr. 24. - 16:37:33
(29/101)
Nem mond ellent, hiszen Alba azt mondta, hogy Ricardo volt akkoriban fiatal, ezért lépett le õ. Mit tudom én, ha mondjuk 20-25 évesen "csinált fel" egy 30-35 éves nõt, akkor az még reálisnak tûnik.
Nyilván amit írtam, a színészek valódi életkora (amibõl le kellett volna vonnom egy évet, mert 2014-ben forgatták a sorozatot), de talán feltételezhetõ, hogy nem akkora hülyék a sorozat készítõi, hogy totál más korú színésszel játszatnak el egy szerepet. Például a Lucíát alakítõ csajszi most 22 éves, ami passzol ahhoz a történethez, hogy nagyon kicsi volt, amikor Sarat lecsukták. Mondjuk 3 éves, amihez ha hozzáadjuk a 17 évnyi börtönt, akkor pont jól vagyunk. De egyébként a Sebastiant játszó színész most 40 éves, a Sarat játszó színésznõ ugyancsak 40 éves. A Ricardot alakító színészrõl nem találtam életkori infót, de sokkal fiatalabb õ sem lehet. Én 35 körülire tenném, amihez képest az 50 körüli nõk sem eget rengetõen idõsek.
15 évnyi korkülönbség belefér. Így érthetõ az is, hogy miért vonzódik Diego Sarahoz, holott akár az anyja is lehetne. Ez a gondolatmenet persze csak akkor állja meg a helyét, ha a nõk fiatalon szültek (18-20 éves koruk környékén). Viszont Albaéknál a 35 körüli szülés is simán lehet reális. Az én anyukám 36 éves volt, amikor születtem, apám pedig 31. Jó, az még mindig nem 20-25, de mindegy. :D A lényeg, hogy számomra reálisnak tûnne az, hogy Ricardo legyen Rodrigo apja.
Csakhogy: a Wikipedia szerint Rodrigo vezetékneve Gutiérrez, ami mit ad isten, Samuel (a beteg szemüveges fickó) vezetékneve is. Lehet, hogy a Sebastiannak adott levélben (amit csak a halála után nyithat ki) pont ezt írta le. :D Ami nem is lenne butaság, mert a Samuelt alakító színész most 53 éves. Vagyis korban jobban passzolna Albahoz. :D
Istenem, ennyit agyalni egy sorozaton. Szerintem amúgy az történt, hogy Carmené volt a halott gyerek (Ricardoé), ezért került pszichiátriára, Albaé pedig Rodrigo, akinek az apja Samuel. Ez megmagyarázná, hogy Alba miért táplál olyan gyengéd érzelmeket Rodrigo felé, mert az már kiderült, hogy nem úgy szereti õt, mint a nénikéje. Sokkal inkább anyai érzelmeknek tûnt.
Mia1234 2016 febr. 24. - 13:58:29
(28/101)
Nem Rodrigo, hanem Ricardo. Ehh.. elírtam, bocsi
Mia1234 2016 febr. 24. - 13:57:34
(27/101)
Lehet, nem tudom, bár a pasi kábé egy huszassal fiatalabbnak néz ki, mint a két nagynéni.
Biztos van ilyen vonzalom is, bár pont az, amit Alba mondott, ellentmond annak, amit írsz.
Hiszen, ha Albáék nagyon fiatalok voltak, amikor az eset történt, akkor ez a Rodrigo kábé velük azonos korú lehet, egy óvodással csak nem kezdtek ki. :)

Te a két színésznõ életkorát vagy a filmbeli életkorokat írtad? Mert én a színészválasztásra írtam, hogy nem életszerû, hiszen a Rodrigót játszó színész sokkal-sokkal fiatalabbnak néz ki, mint a két néni.
De ez teljesen megszokottá kezd válni, pl. a "Szeretned kell"-ben az anyuka (Nina) néz ki sokkal fiatalabbnak a saját fiánál (Erik). :))
Lengabor 2016 febr. 24. - 04:20:56
(26/101)
Azért annyira nem vénasszonyok. Kristina Lilley (Alba) 52, Natalia Ramírez (Carmen) pedig 48 éves. Ha feltételezzük, hogy Rodrigo 17 éves, akkor bármelyikük is szülte, még idõben volt. Ahogy Diego vonzódhat a nála idõsebb Sarahoz, úgy Ricardo is vonzódhatott a két testvérhez. Fõleg, mivel tipikusan az az alkat, akinek mindegy, csak nõ legyen. Ott van neki Daniela, de Silviára is rámászott. Ráadásul Alba mondta is, hogy akkor még fiatal volt, amikor a gyerekek születtek (akik közül az egyik meghalt), ezért lépett le. Pont ez az, amit szerinte Sebastian nem tenne meg, ha Silvia teherbe esne.
Mia1234 2016 febr. 23. - 16:10:05 Előzmény Tilda36
(25/101)
Nekem a Ricardot játszó színész is elég fura. Valójában egy fiatal pasas, teljesen hiteltelen, hogy õ lett volna a két vénasszony szeretõje és Rodrigo apja.
Nem hiszem, hogy ne találtak volna egy kicsit idõsebb színészt erre a szerepre.
Tilda36 2016 febr. 20. - 12:03:34 Előzmény Mia1234
(24/101)
A Mostohában férfi volt a gyilkos Demetrió személyében.

Én nem értem Sebastiánt, a gyerekek felnõttek, miért nem jutott eszébe majd 17 évvel ezelõtt megnõsülni?A gyerekeket kicsi koruktól lett volna célszerû felnevelni...
Ahogy kiszabadult Sara, máris sürgõs a házasság méghozzá egy piszkafa ribanccal, akit még csak nem is szeret, csupán a szeretõje! Rettentõ randa ez a Szilvia, olyan mintha anorexiás lenne. Mondjuk a szereplõválogatás és a story a f.könyvíró feladata és itt a cselekménynek muszáj elhúzódnia máskülönben lõttek a 100 résznek.
offtopic
ildimix 2016 febr. 13. - 19:11:50
(23/101)
Nagyon sajnálom Szarát már a gyerekei is ellene vannak azt hiszik õ volt anyjuk életében az apjuk szeretõje. Szara lányában most kellemesen csalódtam nem adta oda magát Karlosnak. Szerintem a testvérek mindent elfognak követni annak érdekében, hogy ne találják meg Karlosz apját mert akkor õ lesz az örökös és õk nem kapnak semmit. Jó lenne ha már Samuel meghalna nekem nagyon unszinpatikus az illetõ. Várom már a hétfõi részt.
Mia1234 2016 febr. 13. - 12:10:44
(22/101)
Köszi az infót.
Én nem láttam ennek a sorozatnak az eredetijét, de annyira sok a szereplõ és olyan bonyolultak az egymáshoz fûzõdõ viszonyaik, hogy nem figyeltem fel rá, ha már elhangzott, hogy ki is az a titokzatos féltestvér.

Szerintem mindenképpen nõ lesz a gyilkos, különben nem lenne az a fekete árny mindig kalapban és kesztyûben és mindig csak egy kis része látszik.
Gondolom, a legkevésbé gyanús szereplõ lesz, bár mindegyik nõ megéri a pénzét. :)