Téma: Thelma

7/10
The Cortez szept. 29. 22:10:41 7/10 Előzmény DUNAWÖLD
(34/34)
A fekete humorral mi a bajod?
Vinterberg. Tessék! De gondolom ő sem elég jó neked, mert északra született.

„Az északi népek nem járnak élen a művészetek terén”

De, a filmek terén mindenképpen. Meg a könnyűzene terén is. Vagy az nem számít művészetnek?
Ahoj poplacsek szept. 29. 22:06:14 Előzmény DUNAWÖLD
(33/34)
Nem, ilyen fogalmakat nyilván csak te ismersz, én hogy is ismerhetném ezeket.

"Az északi népek nem járnak élen a művészetek terén"

Szórod a hülyeségeket magadból. Pláne, ha az északit minden északi népre érted, így a kanadaiakra is. De ha a skandinávokra szűkítünk (onnan indultunk), akkor is baromság. Felülreprezentáltak a világirodalomban, zenében, olyan alkalmazott műfajokban mint a formatervezés, na és a filmek területén egészen elsöprő mértékben. Ha ez neked úgynevezett nemélenjárás, akkor nem vagy komplett.
1/10
DUNAWÖLD szept. 29. 02:18:09 1/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(32/34)
"Elbocsátó, szép üzenet":
Költői kérdés, barokkos túlzàs, fekete humor, akasztófahumor, irónia, szatíra, groteszk, oxymoron stb.
Mielőtt belekötsz valamibe, ajánlatos lenne a fentiekből felkészülnöd, a jelek szerint ezek nem szerepelnek az ismereteid között.
Az északi népek nem járnak élen a művészetek terén, bármennyire erőlködsz, nem tudsz felhozni beszámítható ellenérvet. Ahoj!
Ahoj poplacsek szept. 28. 23:20:06 Előzmény DUNAWÖLD
(31/34)
nagyon sok jut az eszembe, de nem szeretnék ezügyben felesleges lólengéseket folytatni veled, nézz utána önszorgalomból, ha kijössz a bunkerből, kurvanehéz lesz nem meglátni ezeket

ha megbocsátasz, akkor most elköszönök
Ahoj poplacsek szept. 28. 23:16:15 Előzmény DUNAWÖLD
(30/34)
különben meg az En man som heter Ove az egyik leginkább életigenlő film
1/10
DUNAWÖLD szept. 28. 23:13:45 1/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(29/34)
De hirtelen egy sem jut eszedbe 😁
Ahoj poplacsek szept. 28. 23:13:43 Előzmény DUNAWÖLD
(28/34)
ó, most értettem meg a lelked bánatát

Druk

keress rá
Ahoj poplacsek szept. 28. 23:12:27 Előzmény DUNAWÖLD
(27/34)
Ó, elnézést, elkerülte a figyelmemet. hogy az ÉSZAKIság volt fókuszban, a többi csak körítés. Vannak északi filmek, én nem szoktam annyira visszamenni az időben, de voltak régebbiek is, amiket láttam, talán hetedik pecsét volt az egyik ilyen réginek a címe, amiben még nem tiktokoztak. Úgy tudom, az ottani népek ügyesen tudják az ujjaikat a kamera gombjaira hajlítani, így más filmeket is csináltak.
1/10
DUNAWÖLD szept. 28. 23:06:25 1/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(26/34)
Brian is brilliant, Eddy is majdnem mindig.
Tűz van, babám❓ 😁
Eklatàns példák.
Csapdlecsacsi északi megfelelője?
Valami életigenlő északi bàrmi?
Nils Holgersson nem szàmít bele! 😁
1/10
DUNAWÖLD szept. 28. 23:02:33 1/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(25/34)
Mi az, amit iszol? Valami északi lőre? 😁 Szelektív kötözködés?
Csak a lényeg kerülte el a szövegértésedet: é-sza-ki alkotást kérek! Nem Kalevala!
Ahoj poplacsek szept. 28. 23:01:08 Előzmény Ahoj poplacsek
(24/34)
ui. elnézést, nemecseket (Nemetzschek) nagybetűvel írtam, ami grundellenes.
Ahoj poplacsek szept. 28. 21:51:23 Előzmény DUNAWÖLD
(23/34)
Szia dunajec, szeretnék neked nem beteg, nem fekete vígjátékot szállítani, de előbb pontosítsd kérlek.

A nem beteg alatt kilövöm a rákos filmeket mint a Csillagainkban a hiba, az úgy jó lesz? Ott a csaj beteg. A Pál utcai fiúk maradhat? Ott Nemecsek megbetegszik. A fekete alatt biztosan nem a fekete humort érted, illetve nem tudom, ugye nem? Tehát ha Eddie Murphy viccel, az belefér, vagy nem? Ha a Brian életéből hozok példát, ahol Brian a megfeszítéssel kapcsolatban füllent, majd mégis bevallja, hogy halálra van ítélve és nevetgélnek, az fekete humor? A rasszista faktor megvan, mert Názáreti Brian zsidó, igaz, nem fekete.

Köszi előre a tisztázást!
1/10
DUNAWÖLD szept. 28. 21:16:54 1/10
(22/34)
Most láttam az első képkockát.
...

Havas erdő, célba veszi az őzet, majd a mellette álló kislány fejét


Debil tempó.
Valahogyan sem Shakespeare, sem Sergio Leone nem északi. Véletlenül sem születik oda egy Milos Forman. Nem igazán járultak hozzá a reneszánszhoz sem.
Ha valaki ismer északi, nem beteg, nem fekete vígjátékot, bármi kellemes szórakozàst, kéretik, jelentse.
Dolphus Lundgrennus szept. 28. 19:28:55
(21/34)
Köszönet az előző három hozzászólásért:* :)
7/10
The Cortez jan. 27. 03:10:24 7/10 Előzmény ligetiz51
(20/34)
A filmekhez tényleg nem értesz, a sportolókat meg proli szokás szerint idealizálod.
Salzsalz jan. 26. 23:33:00
(19/34)
Remek film. A befejezése is helyreteszi megnyugtatóan a storyt.
offtopic
BGM56 jan. 26. 21:01:44
(18/34)
Tévedsz, te vagy szörnyen sötét, mert kevés az agyadban a világosság. 😅 Nemcsak a filmekhez, hanem a focihoz sem értesz. Történetesen jelenleg a világ legjobbnak tartott csatára norvég és nem Közép-Európában, főleg nem Magyarországon játszik. 😅
1/10
ligetiz51 jan. 26. 07:47:42 1/10
(17/34)
Kevés a napsütés, világosság Norvégiában, annál több a sötétség és perverzitás. Kivéve a sportolók...ők valahogy normálisak maradnak. Igaz legtöbbjük Közép Európában, főleg Magyarországon játszik. (Oftedal Brettset, Kristiansen...a focista Zakariassen stb.)
7/10
The Cortez 2023 okt. 28. - 18:40:43 7/10 Előzmény DUNAWÖLD
(16/34)
Mintha minden filmjüket láttad volna. Nem kell semmilyen kifogás a fikcióra. Minden erőszakos mű kapcsán leírod ezt a baromságot?
1/10
DUNAWÖLD 2023 okt. 26. - 22:25:51 1/10 Előzmény microtrauma
(15/34)

Itt a győztes hsz: ❤️❤️❤️🙏
***van itt minden, mint a vurstliban, alagúteffektus, meg schrödinger kígyója
de ettől még mesterien üres és pimaszul hasztalan***