Téma: Super MOKKA

stanmore 2013 máj. 23. - 15:34:20 Előzmény olahmiki1959
(57/217)
És még valami ,az a hülye aki ezt kitalálta nemcsak érzéketlen de idióta is.Mert szerinte itt az ásó, osztán nosza ásogasson a szegény ember ,akár hacsak 70 éves is.Miközben a tévedések elkerülése végett a sírásás az egy szakma,vannak szabályai ,munkavédelmi elõírásai is pl.Osztán a végén meg lökjük bele a holtat ,mert a leengedés sem egyszerû,egy mondjuk éppen csak elkaparásra alkalmas sekély gödörbe.Röhögne az ember, ha nem kéne sírni .És sajnos a gazdaságban is ez megy a kultúrában detto,mert ez a"kormány jobban teljesít" .Valaki elárulhatná hogy miben?
offtopic
Fõnix_császárnõ 2013 máj. 23. - 15:33:50
(56/217)
Most délután, egy csomó h.sz-t töröltek le. ;S
stanmore 2013 máj. 23. - 15:27:47 Előzmény olahmiki1959
(55/217)
Nem beszélve arról hogy a temetési költség kis része a sírásás és az öltöztetés ,a húzós rész a sírhely és a többi uzsorás költség ,hogy pl a ravatalozó virágait mindenkinek eladják egymás után ,hogy a harangozás ezrekbe kerül,szállítás, tárolás stb stb .
Nem beszélve arról hogy csökkenteni is lehetne az ÁFÁt fideszéknek ,dehát ismét tanújelét adták a "szakértelmüknek" ,ami minden megelõzõ kormánynál sokkal gyengébb.
Arra pedig ne számíts hogy csengõ erre válaszol,nincs benn a feladatkörében.
stanmore 2013 máj. 22. - 23:59:37 Előzmény _goldie_
(54/217)
Ha jól emlékszem Erõs Zsolt volt az, akinek egy korábbi hegymászóbalesete miatt le kellett vágni alábát? és most mûlábbal ment a Himalájára.Ez egy elképesztõ fanatizmus,aki ennyire egy célért él,az vállalja a kockázatot is mert ez adja meg az élete értelmét.ezzel együtt nagyon szomorú a dolog.
_goldie_ 2013 máj. 22. - 21:20:17
(53/217)
"Nehéz kimondani, de szinte semmi remény nincs arra, hogy a magyar hegymászók életben vannak - mondta délelõtt Vincze Szabolcs"
"vajon mi készteti ezeket az embereket arra, hogy az életüket kockára téve, ezer kilométerekre a civilizációtól, embertelen körülmények között is folyamatosan felfelé törjenek?
Erõss Zsolt válasza egyértelmû: ott fenn minden leegyszerûsödik. A halál olyan közel férkõzik az emberhez, hogy befogadhatóvá válik. Mert csak egyetlen szabály létezik: vagy életben maradsz, vagy meghalsz." http://port.hu/article/30839
vondermonarchi 2013 máj. 22. - 17:57:41
(52/217)
"45 milliót adtak "Gyõzikének" a pénzünkbõl, hogy "roma mozifilmet" készítsen

"Exkluzív információk jutottak a Sorry magazin birtokába: Gáspár Gyõzõ régóta dédelgetett álma vált valóra, a rapper ugyanis súlyos milliókat nyert el különleges pályázatával. Hamarosan filmvászonra viszi a Rómeó és Júlia roma változatát, mely egyben megdöbbentõ és megható pillanatokat is tartogat a nézõknek. Értesüléseink szerint Gyõzõ két éve adta be pályázatát a Rómeó és Júlia roma filmváltozatának megrendezésére, és most már biztos, hogy a Romantic egykori frontembere megnyerte a pályázati pénzt, így nekiláthat a forgatásnak" - írja az Új Ász."


Remélem már mindenki várja filmet. Bár állítólag egyszer már kapott ugyanerre a célra 22 milliót, ami furcsamód eltûnt :)))
grace08 2013 máj. 16. - 13:44:26 Előzmény vondermonarchi
(51/217)
Ez igaz,bár azért attól,h vmi régi szokás,még
nem jelenti,h értékes. Nem biztos,h egy ilyen
procedúra azt a célt szolgálja,h könnyebben
elengedjük az elhunytat. Ez is személyiségfüggõ,
sokan-köztük én is- úgy szeretnének rá emlékezni,
amikor még benne volt az,amiért szerették, a lelke,
szelleme, egyénisége,ami abban az élettelen testben
már nincs meg. Butaság szerintem. Arról meg megint
ne is beszéljünk,h a fontossági sorrendben-az ország
ügyeit tekintve-ez hol foglal helyet. Katasztrófa. Inkább
az élõkkel kellene foglalkozni.
lakriszta 2013 máj. 16. - 10:22:26
(50/217)
Most nézem, kisgyerekekkel beszélget Lang Györgyi. Hogy mekkora tuskó! A két kislány készségesen és édesen, õszintén válaszolgat a kérdésekre. Ez a Lang Györgyi meg odaszól az édes kislánynak, hogy "de nem ezt kérdeztük...már fél perce." Hogy lehet ilyen egy ártatlan kislánnyal ezt csinálni, aki megpróbált rendesen válaszolni, csak biztos félreértette a kérdést.
Nem kell, hogy pedagógiai érzéke legyen egy mûsorvezetõnek, de azért megsérteni és zavarba hozni sem kéne még a 9 éveseket.
Leszögezem, egyik kislány sem ismerõsöm, nem is rokonom. Még csak anyuka sem vagyok. De ahogy szegény kislány megszeppent, az nekem fájt.
Régen nagyon bírtam ezt a nõt, mert viccesnek tartottam. De mostanában akárhányszor elkapom ebben a mûsorban, pironkodok miatta. Annyira nem népszerû õ, hogy õ vezesse ezt a mûsort. Biztos vagyok benne, hogy tudnának nála rátermettebb nõt találni erre a feladatra. Az ilyeneket rúgnám ki a tv-bõl, nem a Szebeni féléket.
fo.ma 2013 máj. 15. - 21:15:09
(49/217)
Pont ezt akartam én is írni, mikor megláttam, hogy már leírtad. Csak az a baj, hogy ezen már annyira túlhaladt a világ, hogy én sem tudnám elképzelni, hogy mosdassam, öltöztessem a halottaimat és még a sírjukat is én ássam ki. Mondjuk erre nem csak lelkileg, fizikailag is képtelen lennék.
Hát elég bizarr az egész!
vondermonarchi 2013 máj. 15. - 20:08:22
(48/217)
És rengeteg idióta hivatalnokkal dolgozik :)

nem vagyok liberós :))
vondermonarchi 2013 máj. 15. - 20:07:03
(47/217)
Az biztos, hogy annyi agyament dolgot talált már ki ez a kormány, hogy az döbbenetes :((
olahmiki1959 2013 máj. 15. - 19:43:37
(46/217)
Tudod, az az érdekes, hogy teljesen igazad van abban, amit leírtál.
Csak éppen nem lehet ezt a régóta - sajnos - elfeledett, elhanyagolt, divatból kiment hagyományt egyik napról a másikra feleleveníteni.
Nagyon hosszú idõ alatt, érzékenyen, minden apróságra figyelve, a régi öregek tapasztalatait figyelembe véve el lehetne újból kezdeni a halottainkkal való foglalkozást, a halál elfogadását, életünk természetes részének tekintését, de így, ebben a formában, hogy márpedig holnaptól kezdve te foglalkozzál az elhunyt hozzátartozód lemosdatásával, tisztába tételével, felöltöztetésével, - miközben semmi ilyen tapasztalatod nincs, még azt sem tudhatod, hogy egyáltalán jól csinálod-e a szertartás mozdulatait, - abszolút agyrém.
Ez az eset tipikusan azon esetek közé tartozik, amikor valaki anélkül dob be egy ötletet a köztudatba, anélkül akar meghozni egy intézkedést, hogy komolyabban belegondolna abba, hogy milyen következményekkel járna egy ilyen dolog gyakorlati megvalósítása.
A legszomorúbb pedig az, hogy a körülötte dolgozó munkatársak közül mindenki kussolt, senki nem szólt, vagy nem mert szólni, hogy mekkora baromságot talált ki az illetõ...
vondermonarchi 2013 máj. 15. - 18:26:16
(45/217)
Nem kötözködésbõl írom, de nem is olyan rég még teljesen természetes volt, hogy a család látta el ezeket a feladatokat ( halott mosdatása, felöltöztetése). Együtt éltek generációk, a halál természetes és sokkal közelibb volt az ember számára mint a mostani világban. Jelenleg már intézményesítjük a halált, szeretteink holttestét rábízzuk temetkezési vállalkozókra, hagyjuk meghalni egyedül az öregeket kórházak elfekvõ osztályain, rideg öregotthonokban, ahol a nõvérek végzik be az utolsó halott körüli gondoskodást.
Pedig ha belegondolunk ezek az utolsó rituálék is segítenek az embernek, hogy megkezdhesse feldolgozni elvesztett szerette halálát, a gyászt, hogy könnyebben el tudja engedni õt.

Csak leírtam, tényleg nem ellenkezésbõl.
olahmiki1959 2013 máj. 15. - 18:12:39 Előzmény -csengõzoli--
(44/217)
Mit szólsz ahhoz az agyrémhez, hogy a szociális temetéskor a hozzátartozók, rokonok tevékenyen járuljanak hozzá a temetéshez, ássák meg az elhunyt szeretteik sírját, - már ez is õrület, ha belegondolsz, - SEGÍTSENEK A HALOTTAT FELÖLTÖZTETNI!!! - érted, Zoli?
Ott fekszik elõtted valamelyik szülõd, a hosszú betegségben elhunyt feleséged, vagy a balesetben meghalt gyermeked, - még belegondolni is rettenetes! - és segíts õt felöltöztetni!
Zokogva, reszketõ kezekkel, elgyengülten, a könnyeiden keresztül alig látva õt, akivel hosszú éveken át együtt éltél, akit imádtál, akinek az elvesztésébe szinte beleõrülsz!
Amikor ez a hír napvilágot látott, egészen egyszerûen nem akartam elhinni!

Annak a baromnak, akinek ez az ötlet egyáltalán eszébe jutott, - ha rajtam múlna - egy életre el kellene, hogy tûnjön a közéletbõl, mert ez egy akkora, hihetetlen agyrém, hogy még csak hasonlót sem hallottam soha.
-csengõzoli-- 2013 máj. 13. - 22:33:33
(43/217)
Lenyúlta két ügyfele 60 millió forintját.
Letétben voltak nála egy üzlet miatt,ami végül meghiúsult , az ügyvéd úr azonban saját tartozásai mérséklésére elköltötte a pénzt.
offtopic
-csengõzoli-- 2013 máj. 13. - 22:32:46
(42/217)
Hát ez a "van" úgy néz ki múltidõ...
Félreértés ne essék, senkinek nem kívánom ,hogy elárverezzék az ingatlanait.
_goldie_ 2013 máj. 13. - 20:48:21
(41/217)
olahmiki1959 2013 máj. 13. - 20:03:47
(40/217)
Ruttnernek olyan kastély-komplexuma van, - csak amit a tv-ben mutattak, - hogy hollywoodi szupersztárok elszégyellnék magukat mellette.
-csengõzoli-- 2013 máj. 13. - 18:57:09
(39/217)
Kíváncsi leszek ennek a Ruttner ügynek a végére.
Minden normális országban a minimum lenne,hogy többet az életben ne praktizálhasson.
vondermonarchi 2013 máj. 11. - 22:01:45
(38/217)
Miért élhetetlen Magyarország ?
Egy friss példa :

"10 ezer forintra büntették a rendõrök azt a 72 éves szegedi férfit, aki lehúzva hagyta a kocsija ablakát, és elfelejtette bezárni az autóját. Ez szabálysértés.

A férfi a Szeged Plazában lévõ CBA üzletben vásárolt, amikor a biztonsági õr odament hozzá, és megkérdezte tõle, övé-e a kék Toyota a parkolóban. – Azt mondta, menjek gyorsan, mert nagyon nézelõdnek körülötte a rendõrök – folytatta. Kiderült, a nyugdíjas férfi nyitva felejtette az autót, sõt mivel egy kiskutya is volt a gépkocsiban, az ablakokat is lehúzva hagyta.

– Azt mondták a rendõrök, nem kell megijedni, csak 10 ezer forintra büntetnek. Kérdem én, hogy akkor most majd mennek a rendõrök a parkolóban, és nyitogatják az ajtókat? – kérdezte a 72 éves férfi."