Téma: Sodródás

3/10
prosecutor júl. 06. 14:09:55 3/10
(28/28)
Dögunalmas vontatott egysíkú túlélő film. Csak amiatt 3 csillag mert a trópusi környezetet és hangulatot jól adja vissza, illetve a film végén mutatják az eredeti karaktereket, és jól eltalálták hozzá a színészeket
Kuttyánszki 2023 márc. 23. - 12:18:10 Előzmény kissmelaura
(27/28)
Ha már azt gondolod, muszáj alpári stílusban leszólni embereket, akkor azt is tudhatnád, hogy a megsiratott és a megríkatott között alapvető különbség van.
Megsiratott: valaki sír egy halott miatt.Siratja, mert meghalt.(vagy elveszett,..mindegy,lényeg, hogy nincs többé)
Megríkat: valami olyan megható, szívbemarkoló,..borzasztó,..stb.. hogy muszáj sírni, könnyekre fakaszt. Sírásra késztet.
Amit te írtál, azt jelenti, hogy a film sírt utánad XD

Milyen szép és gazdag, árnyalt is a magyar nyelv! Kár, hogy sokak fogalomzavarban szenvednek, ennek oka nyilván a kevés olvasottság,..vagy más, nem részletezem.

Egyértelmű, hogy a film megríkatott, így helyes.
6/10
Dr. Classic 2023 jan. 09. - 23:25:45 6/10
(26/28)
Előrebocsátom hogy pont az ilyen túlélős filmektöl szokott kiverni a víz. Nyilván tudod hogy (valamifajta) happy end lesz a vége, de akkor is nyomasztó ez a nettó szenvedés. Szerencsére azért az emberhús itt nem került elő, nem úgy mint az életben maradtak -ban... Azt nem tudom hogy a plagizálást magát mennyire fogjam fel hibának, ugyanis ebben a filmben megjelent a hatodik érzék és a Titanic több eleme is. Azzal talán nem spoilerezek ha elmondom hogy a film végi gigacsavar és a csaj egészen remek játéka mégiscsak pozitív tartományba rántotta a mozit, pedig ahogy írtam nem kenyerem ez a műfaj.
port_boy 2022 jún. 25. - 14:54:07
(25/28)
Eluntam a nyűglődést, nem néztem végig.
8/10
Norodia001 2022 jan. 10. - 15:33:42 8/10
(24/28)
Milyen szerencse hogy mindig utólag olvasom csak el az itteni kommenteket, nagyon sok jó filmről lemaradtam volna :) ez a film sem rossz, nem való mindenkinek, de a főszereplő szerintem igen jól játszik . Engem lekötött végig.
6/10
offtopic
Midnight67 2021 jan. 30. - 16:07:50 6/10 Előzmény kissmelaura
(23/28)
"Spoiler" szóról hallottál már?? Nem ártana használni, hátha akad pár százezer ember, aki nem látta még a filmet...
10/10
kissmelaura 2021 jan. 30. - 10:13:11 10/10
(22/28)
Nem tudom mi van veletek, de olyanokat olvasok itt... Mint akiknek elment az eszük. Az a maradék is. Aki eleve nem szereti a romantikát és a kalandfilmet, mi az anyjáért neki megnézni, hogy aztán utána lealázhassa a filmet? Jesszusom. De ez csak zárójelesen, hogy az embereknek kurvára nem felel meg semmi.
Én őszinte leszek, engem megsiratott ez a film. Ha kicsit is ráeszmélek, hogy ez megtörtént és ezen egy nő végigment és túlélte, egy igazi hős volt. A film pedig gyomorszájon vágott, amikor kiderült, hogy valójában a férfi meghalt. Borzalmas lehetett ezzel szembesülni a való életben. Több ilyen film érdekelne, de sajnos az ilyen ritka alkotás.
8/10
NADAL14 2020 aug. 10. - 21:10:02 8/10
(21/28)
nekem tetszett . beinditja a fantáziáját az embernek az ilyen történet, ez is egy példázat mennyit is bír ki az ember , hát sokat. no persze milyen szép életük lehetett volna ha nem éppen ez a hobbijuk .
3/10
RTommy9 2020 máj. 24. - 15:54:42 3/10
(20/28)
Egyáltalán nem tetszett, unalmas volt és kár volt megnéznem. Még csak az egyszer nézhető kategória sem! 3/10
6/10
Midnight67 2019 dec. 20. - 19:19:48 6/10
(19/28)
Egyszer nézős, könnyen felejthető alkotás. Aki szereti a természetben játszódó túlélős filmeket, annak ajánlom. Szép-szép a tenger, meg a vihar, meg a többi és még madárka is van (mint A zátonyban), de a látványon kívül nem igazán kötött le. Akinek tetszik, nézze meg a Minden odavan, vagy akár a Fagyos pokol c. filmeket is.
6/10
Midnight67 2019 dec. 20. - 13:38:53 6/10
(18/28)
Annyira nem lehet rossz, ha az IMDb-n magasabb a pontszáma (6,6) , mint itt. Általában fordítva szokott lenni.
Egy próbát megér, valószínűleg megtekintem, érdekelnek az ilyen témájú filmek.
tortura 2019 aug. 19. - 13:55:25 Előzmény patty567
(17/28)
Amiből már gyártottak is sorozatot és árulják a boltokban Wilson felirattal. Palm Springsben láttam. Azt hittem, dobok egy hátast.
5/10
Trivia Showtime 2019 febr. 18. - 18:21:54 5/10
(16/28)
Dramaturgiailag több sebből vérző produkció.
Ráadásul a hatásosságot összetéveszti, vagy szándékosan felcseréli a hatásvadászattal.
Mindezt tetőzi Shailene Woodley teljes alkalmatlansága a drámai szerepre.
Sajnos egyre inkább bebizonyosodik, hogy Baltasar Kormákur zseniális producer (lásd pl. a Fúsi c. kiváló izlandi filmet), de tehetségtelen rendező.
sexykex 2019 febr. 18. - 12:30:01 Előzmény patty567
(15/28)
Igen, de Tom Hanks labdáját látjuk. Tudjuk, hogy hozzá beszél. Tudjuk, hogy kezd elborulni az elméje. A Pi élete című filmben is érthetővé válik a képzelődés oka.
Itt rossznak tartom a rendező döntését. Tami korábban megmenti Richardot – elég érdekes körülmények között, az igaz, de konkrétan megmenti, utána beszél vele és ápolja. Ha kimaradt volna a Richard megmentése rész, emészthetőbb lenne a hallucinálás.
Nem szeretem, ha a rendező logikátlanul ver át. Én nem tudom az érzékcsalódást azonosítani az álmodozással, mert az egyik tudatos cselekvés, a másik téveszme. Egyébként mindig és mindenben a rideg logikát kell keresni, mert elborult elmével és logikátlanul, borzasztóan rossz döntéseket hozunk.
6/10
nikato 2019 febr. 18. - 11:29:44 6/10
(14/28)
Nem valami jó, unalmas is, de ugye ebből, hogy hozzanak ki többet? Végül is ezt a storyt is meg kellett valakinek csinálnia. A végén megható volt, hogy az eredeti emberek képeit bemutatták és elmondták, hogy mi lett velük. A színészek hasonlítottak az eredeti személyekre. Ez tényleg egy egyszer nézős film volt.
7/10
patty567 2019 febr. 17. - 22:47:12 7/10 Előzmény sexykex
(13/28)
Azt senki nem mondta hogy a nő nem tudta végig, hogy csak oda képzeli, hogy túl tudja élni valahogyan. Csak ugye ezt a film kedvéért így kellett eladni, hogy a néző úgy gondolja él. Azért film a film mert nem valós és nem kell mindenben a rideg logikát keresni. Valószínűleg a nő az életben, akivel ez megtörtént tudta, hogy csak halucinál de jobb 41 napig becsapni magad mint szembesülni a szarsággal ;) Végülis Tom Hanks legjobb haverja meg egy labda volt.
6/10
pihes 2019 febr. 09. - 15:06:08 6/10
(12/28)
Ha a természet szól közbe, nem mi alakítjuk az életünket.
Nézhető, de semmi kirívó!

6/10
1/10
kinguci18k 2019 febr. 06. - 07:39:36 1/10
(11/28)
Fú de izgalmas meg minden.Mért nem egy csóró 120 kg-os szőrös,ronda férfi és egy csóró 120 kg-os ronda nő a szereplők?Egy ótvar 30éves rozzant csónakban vannak?És mondjuk csak munkatársak és nincs benne nyálas romantikus csöpögős rész?
stb,stb???
Ja és fú de jó,megtörtént esemény alapján meg minden.Pont nem érdekel.
A film pedig 1/10
sexykex 2018 dec. 11. - 20:59:17 Előzmény k11zoltan
(10/28)
Az úr látja a lelkemet, megpróbálom elkerülni a forró kását: a filmet. Azért dumálok össze-vissza, hogy ne mondjak semmit. Semmi olyat, amiből bajom lehet. Inkább csak körbeírom a témát. Azért se harapok beléd – mondogatom, aztán puff, mégis! Már megint így jártam, mert felbosszantottak a hazug filmesek és a tartalomírók. Hát, elnézést!
(Egy korábbi butaságomat is csak azért másolom ide, mert szeretek idézni magamtól: Felhívnám a figyelmet, hogy minden hozzászólásom tartalmaz SPOILER-t. Anélkül, hogy a mű egyetlen szeletkéjét se említenénk meg értelmetlen a műről beszélni. Tehát kérném megjegyezni: sexykex=SPOILER. Ha egy sort sem írnak a filmről, akkor háborognak az emberek – ha én írok egy konkrét sort a filmből, akkor is. Sokan megnézik a trailert, mert szeretik tudni kb. mit fognak látni. Ha én elmondom, bömbiznek egy ideig, pedig a legújabb kutatások szerint akár élvezetesebb is lehet a művek olvasása, ha előre tudjuk a végüket.)
k11zoltan 2018 dec. 05. - 18:29:54 Előzmény sexykex
(9/28)
SPOILER!!