Téma: Lopott idõ

1/10
Adresz27 2012 jan. 02. - 15:22:57 1/10
(156/456)
10 pontból megérdemel 1-et, mert volt benne 1 jó kocsi és nagyjából ez minden pozitívum, amit el lehet mondani a filmrõl. Hogy micsodáról, filmrõl? Talán így: "film".
Annyira agyzsibbasztóan gügye, bárgyú, néhol már kínosan sz@r ez a valami, hogy aki eddig nem látta messze kerülje el. Igaza volt egyik kommentelõnek, ebben az az elopott idõ, amit a te életedbõl elopott a film. :):)
Tipikus gagyiwúdi, összedobált pancserság. Több szót nem is érdemel ez a ...hm... valami.
7/10
idõjós1010 2012 jan. 01. - 22:32:14 7/10
(155/456)
Itt többen kidolgozatlannak, gyerek cipõben járónak tartják az egész sztorit, köztük jómagam is. Érdekes hogy te merõben másképp látod a dolgot, de nem kívánod tovább kommentálni. Pedig igen hosszú Hozzászólással indítottál.
7/10
Babilon 2012 jan. 01. - 18:49:02 7/10
(154/456)
Lekötött a film, tetszett, de sok kérdés maradt bennem... 10/7.
10/10
yeti41 2012 jan. 01. - 13:21:44 10/10
(153/456)
ja
10/10
BardosiViktor 2012 jan. 01. - 12:56:43 10/10
(152/456)
10/10
10/10
BardosiViktor 2011 dec. 31. - 23:24:40 10/10
(151/456)
Szerintem nagyon jó film, 14 éves fejjel nekem nagyon tetszett.
3/10
freeasala 2011 dec. 31. - 21:01:30 3/10
(150/456)
Nem rossz az alapgondolat, de sajnos tényleg nagyon összecsapott a film összességében, ráadásul sok hiba is van benne. Egyszer meg lehet nézni, de sokat ne várjon senki.
7/10
idõjós1010 2011 dec. 30. - 17:13:29 7/10
(149/456)
Sajna a sorozatot nem ismerem, de ha ez igaz, akkor a filmben már ép felület nem marad ami még dícséretre volna méltó.
10/10
_Freddy_ 2011 dec. 30. - 16:54:16 10/10
(148/456)
Igazad van, hogy több sebbõl is vérzik. Nem valami jó film. Az idõt mint fizetõeszköz ötletet is úgy gondolom egy sorozatból lopták...méghozzá a Supernaturalból.
7/10
idõjós1010 2011 dec. 30. - 16:12:04 7/10
(147/456)
Számomra PL az volt tök homály, mikor a haverjának adott 10 évbõl a haver elivott 9 et. Itt két kérdés is felmerült bennem.: Ha a haver ennyire részeges akkor mibõl tudott megélni egészen eddig ? Továbbá hogy a fenébe tud valaki napok alatt egyedül elinni 3-5 perces italokból 9 évet ? Talán a többi haver segített neki ?
7/10
idõjós1010 2011 dec. 30. - 16:02:08 7/10 Előzmény Ford Mustang
(146/456)
Ez a sztori minden, csak nem kidolgozott ! Újszerû ez valóban tény, de ez a legpozitívabb amit el lehet róla mondani, mert szerintem józan paraszti logika szerint is több sebbõl vérzik. Én PL multimilliomos lennék ebben az új évszázad Amerikájában, mert egyfolytában tömegközlekedési eszközök ülésein, és középületek várótermeiben alvó embereket keresnék, akiktõl idõt lophatok. Ezen kívül most mégis pontosan mi történik akkor ha elfogy az idõm ? leáll a szívem vagy ? Mert ha jól emlékszem akkor többek között erre az apróságra éppen nem tértek ki a film során. Ahogyan arra sem kapunk választ hogy hogyan kerül a bõrünk alá az a számláló, és mitõl nem öregedünk attól kezdve ahogyan az elkezd számlálni ? Jó oké, genetikailag úgy lettek kódolva az emberek. Tudom-tudom. csak hát ez számomra a nesze semmi fogd meg jól kategória. Amúgy meg semmilyen társadalom nem engedné azt meg hogy emberek élete ennyin múljon.: Pár zöld számon a bõr alatt. !
7/10
idõjós1010 2011 dec. 30. - 15:48:11 7/10
(145/456)
Ez a film a jövõt vagy a múltat akarta idézni számunkra (?) !
A nem túl távoli jövõben a fizetõeszköz mutat csupán elõrébb jelenünknél, mert ezen kívül minden más visszafelé látszik haladni. Vegyük csak példának az utcán szaladgáló autók kaszniját, ami a 70-es éveket idézi, vagy a multimilliomos bankár asztalán megcsörrenõ vezetékes telefont.
Kaptunk egy újszerû sztorit, ami nem is volt olyan rossz, csak épp a futurisztikus látványelemek maradtak ki ebbõl az egyébként negatív jövõképbõl. Rendesen retro érzésem volt egyes jelenetek közben.
Nekem ez a film így nagyon kevés volt a boldogsághoz.
1/10
11messi87 2011 dec. 30. - 00:39:00 1/10 Előzmény dorinaaa
(144/456)
Just in Timber Lake - I'm a gay
dorinaaa 2011 dec. 25. - 15:04:17
(143/456)
Tudja véletlenül valaki melyik szám szól, amikor a két fõhõs ismeretségük kezdetén táncolnak? mintha nouvelle vague lenne...
offtopic
Aikidoka 2011 dec. 23. - 18:50:51
(142/456)
:)
Ford Mustang 2011 dec. 23. - 18:30:06
(141/456)
Õ a kollégám. Általában bemásolom ide, amit írunk.
lenccs 2011 dec. 23. - 12:25:20 Előzmény Ford Mustang
(140/456)
Hmmm...ahogy elolvastam ezt a hozzászólást, éreztem, hohgy olvastam már valahol...Mustang, vagy te vagy Böszörményi Bence, aki ugyanezt írta (http://filmek.s9.hu/lopott-ido-in-time/) vagy egyszerûen ez csak egy "lopott kritika", amitõl okosabbanak így már nem tûnsz;-)
Ford Mustang 2011 dec. 23. - 05:31:51
(139/456)
Történet kontra látvány!? Ha alaposan elkalandozunk az utóbbi évek technikai fejlõdésébõl adódó, alapvetõen látványos, masszív akciójelenetekkel, robbanásokkal teletûzdelt, vagy éppen 3D filmek világában, akkor talán joggal vetõdik fel bennünk a kérdés: Hol marad a jó story?

Mert mi is a mai filmgyártás alapja? Véleményem szerint a rendezõk, forgatókönyv írok kifogyni látszanak a jó történetekbõl, és természetesen ebbõl adódóan vagy hanyagolják, vagy teljesen elfeledik kidolgozni egy mû alapjait. Inkább robbanjon fel 30 autó, vagy éppen a színészek helyett bízzuk rá az animációs részlegre a komoly munkát, fõ, hogy „sokat kaszáljunk, látványos mozit készítsünk” elv érvényesül. Tiszta szívbõl remélem, hogy nem csak jómagam gondolom: Ez nem jó így! És mikor már teljesen beletörõdtem a bárgyú párbeszédekbe, a 3D szemüveg okozta kettõs látásba, mint derült égbõl a villámcsapás, berobban a magyar mozikba is a Lopott idõ címû mûremek! Mi történik itt kérem szépen? Csak nem készült végre egy olyan mozi, amelyben van story? És láss csodát: De bizony ám! Persze, ha valaki ismeri Andrew Niccol új-zélandi forgatókönyvíró és rendezõ munkáit, az sejtheti, hogy nem mindennapi filmet fog látni, ahol a rendezõ immáron sokadszorra fókuszál egy alapvetõen erkölcsi problémára, amihez persze egy jó történet párosul. Így volt ez az elõzõ munkáiban is, (csak hogy képben legyünk: Truman Show, A fegyvernepper, A terminál)

A nem túl távoli jövõben járunk. Ahol már nem létezik a pénz, eltûnt a Föld színérõl, mint fizetõ eszköz! Az idõ lett az új pénznem! Az emberek idõt keresnek, és idõvel fizetnek. Maga a testünk úgy van genetikailag programozva, hogy 25 éves koráig öregszik, majd akár képes az öröklétre is! A gond csak az, hogy a 25. évét betöltvén mindenki csak 1 évet kap az órájára… így a gazdagok akár örökké élhetnek, míg a szegényeknek minden másodpercért harcolni kell! Akinek letelik az utolsó pillanata, azonnal megáll a szíve és a játéknak vége! Ebben az alapvetõen nagyon alaposan átgondolt, a mai anyagi és politikai helyzetet is tökéletesen tükrözõ történetben ismerkedünk meg a fõszereplõvel Will Salas-al (Justin Timberlake), aki az úgy nevezett „gettóban” küzd minden percéért!

Igen, tudom mit gondolunk: „jól hallottam Justin Timberlake? Na szevasz!„ Én magam is elborzadva bambultam a tényre, hogy ebbõl vajon mi lesz? De lám, még ebben a helyzetben is meglepõ volt ez az alkotás, itt ugyanis nem a jól ismert Mr. Timberlake szerepel, hanem hölgyeim és uraim: egy színész! Remekül szerepel a film minden percében, bármily meglepõ is ez! Joggal nevezhetjük színésznek!

Amúgy a szereposztás is egy jól mûködõ dolog ebben az esetben, hiszen minden férfi legnagyobb örömére feltûnik Olivia Wilde (Tron:Örökség, Dr. House), mint Will Salas édesanyja (tudjuk ugye, hogy itt mindenki 25 évesnek néz ki) illetve a másik fõszereplõ, Amanda Seyfried (Mamma Mia!, A lány és a farkas). Aki a társadalmi rétegzõdés másik oldalát alakítja a történetben, a leggazdagabb idõ-részvényes lányát, aki természetesen elõször, mint elkényeztetett, halálosan unatkozó úrhölgy jelenik meg, majd késõbb, mint bûntárs szerepel majd Justin oldalán. Remekül beleillik a történetbe még az idõrendész, a lefizethetetlen erkölcsbajnok is, Raymond Leon, akit Cillian Murphy alakít (A Sötét lovag, Eredet).

Maga a story igen izgalmas, folyamatosan leköti az embert, és mint mondottam volt, végre egy alaposan átgondolt ötlet, nem pedig 8és fél robbanás/perc. Gyakorlatilag úgy beszélhetünk bátran egy kemény akció filmrõl, hogy nem fõként a látványtól lesz izgalmas, hanem a folyamatos cselekménytõl!

Persze egy minimális kritika nélkül nem lenne tiszta a lelkiismeretem. Néhol azért tán komolyabb párbeszédekre lett volna szükségem. Alapvetõen rendben voltak a monológok, de voltak gyenge pontok azért itt is, valamint a mellékszereplõk megválogatására nagyobb hangsúlyt fektettem volna, nézzük csak a perc-vadászokat. Persze mindenki ítélje meg maga, részemrõl az idei év egyik, ha nem a legjobban sikerült alkotásáról beszélünk! Részemrõl 8/10 Mindenkinek csak ajánlani tudom.
4/10
hmbarna 2011 dec. 22. - 22:17:44 4/10
(138/456)
Valóben meglehetõsen gyenge film, elcsépelt sztori (persze új ruhában), semmi új nincs benne. 4/10
lenccs 2011 dec. 20. - 21:42:14 Előzmény zsoltisx2
(137/456)
Nem tudom, ér-e úgy pontozni egy filmet, ha nem láttam végig?! Megpróbáltam végignézni, de egyszerûen nem fért bele az értékrendembe (minek nézzem, ha fáj belõle minden: színészi játék, szinkron, szófordulatok, a sztori...) 0/10