Téma: Kerülõút

6/10
Pantagruel59 júl. 03. 08:51:46 6/10
(10/10)
Nem egy híres vagy éppen túl sikeres film ez, jómagam is csak teljesen véletlenül szaladtam bele, de aztán végül nem bántam meg, hogy megnéztem.
SPOILER:
Számomra kissé életszerűtlen, vagy talán inkább idegesítő volt az egész alapszituáció. Hogy lehet valaki ennyire gyermeteg és felelőtlen, hogy egy totál elhagyatott területre viszi a sérült lábú cimboráját, megbabrál egy ócska, ezeréves járgányt, ráadásul víz és élelem nélkül teszi mindezt, az akár 50 fokos sivatagban, csak azért hogy szóra bírja és kicsit el tudjanak beszélgetni. Azonban ha ezen képesek vagyunk átlendülni, akkor kapunk egy egészen jó dialógusokból építkező drámát, ahol a legtöbb ember elcseszett életének a kivesézése zajlik szabadon és kötetlenül. Persze kiderül, hogy a kiszedett kábel visszatétele után sem akar beindulni a verda és ezzel veszi kezdetét a túlélőtúra. Ez is irreális, mert az adott körülmények között valójában kb egy napon belül írtózatos állapotba jutottak volna és a kiszáradás rettenetes tüneteit szenvednék el, ám ehelyett ezek még inkább össze is verekednek, csak hogy még ezzel is jelentősen csökkentsék az életben maradásuk amúgy is elenyészően kicsiny esélyeit. Nem tudom, lehet hogy valóban vannak ekkora címeres ökrök, akiknek fontosabb a büszkeségük, mint az életük, sőt biztos, hogy vannak. Keményen meg is bűnhődnek ezért és a film szerint olyan 3 vagy 4 napot töltenek ott, ahol nappal + 50 fok van, míg éjszaka lehűlhet akár - 10, sőt - 15 fokra is.
Szerintem ezt nem lehetne ilyen módon eddig húzni, aztán végül ki is derül, hogy sajna nincs itt happy end, ezek ott kőkeményen elhaláloztak, ezzel is csak ráerősítve az egész alkotás üzenetére: hogy addig változtass az életeden, amíg lehetőséged van rá és élj úgy, ahogy igazából szerettél volna.
Nem rossz, nem rossz, de nekem valahogy túl nagy a kontraszt a bugyuta viselkedésük (pl hajvágással vannak elfoglalva kisollóval éjnek idején) és a között, amit egy ilyen helyzet kikövetelne magának, akármilyen drámaira is szerették volna megcsinálni, így némi jóindulattal is csak 6/10.
6/10
lucashood6 márc. 10. 09:32:20 6/10
(9/10)
Drámának nem rossz.
10/10
hellotelló jan. 04. 09:07:05 10/10
(8/10)
Örület kemény film. Zseniális. Az egész alkotás lehetne az emberi vergődés szimbolikája De sajnos nem szimbolikus hanem kézzelfoghatóan valóságos dráma, elég egyértelmű befejezéssel. masterpiece. a zene meg még rátesz egy lapáttal.
5/10
pihes 2023 júl. 26. - 14:22:38 5/10
(7/10)
Annak idején már láttam (és csillagoztam is), de most vártam mit hoz ki belőlem. Mindenesetre, nem egy mindennapos történet az emberek viselkedéséről, akkoriba öt most HAT/TÍZ
9/10
Camu 2020 júl. 08. - 20:43:06 9/10
(6/10)
Jó film! 9 pont.
9/10
Gaddemon 2020 márc. 16. - 23:01:17 9/10
(5/10)
Elképesztően jó film, csodálom, hogy ennyire alul-értékelt és kb. semmit nem lehet róla tudni, véletlenül akadtam rá. Amúgy is szeretem az olyan filmeket, ahol a sztori csak a párbeszédekből bontakozik ki, nem mutatnak meg minden részletet képkockánként. A vége parádés, többféle értelmezés is lehetséges.
freek82 2016 febr. 26. - 04:24:07 Előzmény proklima
(4/10)
Siman vegigneztem,szoval nem volt komoly gondom a filmmel egy dolgot leszamitva.A realitast bizony nehol totalisan nelkulozte. Gondolok itt pl arra,h ennyi napon at folyadek bevitele nelkul egy sokkal szolidarisabb helyen sem lehetne tulelni, nemhogy a nappal 40 fokos sivatagban.
proklima 2015 aug. 31. - 10:13:18
(3/10)
Ilyen jó filmet már régen láttam...
Eleinte csak néztem ki a fejembõl, hogy akkor most mi van?
Aztán kezdett egyre jobban magával ragadni a történet.
A vége?
No, az még moöst is fejtörést okoz.
Ajánlom mindenkinek aki nem tucatfilm rajongó!
10/10
2/10
Barbár72 2015 júl. 15. - 19:20:45 2/10
(2/10)
Ritka nagy baromság az egész. Vontatott, borzasztó unalmas, nulla történet, nulla színészekkel, kár a villanyáramért is. 1/10
9/10
nagyattilaferenc23@gmail. 2015 júl. 14. - 01:11:06 9/10
(1/10)
Ez a film nagyon jó! Olyan keserédes befejezéssel. Ez a film két srác barátságáról szól miközben a sivatagban ragadtak. Teljesen reálisan történnek a filmben az események ezért nagyon könnyen bele tudtam élni magam a helyzetbe. Remek dráma volt!