Téma: Híradó este

olahmiki1959 2012 okt. 23. - 16:38:52 Előzmény Kerepesi Farkas
(1653/2273)
"Magyarországon a 2012-ben a következõ figurákról neveznek el utcákat, tereket, szobrokat, egyebeket: Wass Albert, Horthy Miklós, Nyírõ Jóska, Antall Jóska, Széll Kálmán, II. János Pál, Ronald Reagan. Na ez az igazán elképesztõen röhejes."

Szerintem meg az elképesztõen röhejes, hogy indulatodban és elvakultságodban nem tudsz különbséget tenni a különbözõ emberek között, és II. János Pál nagyságát, vagy Antall József történelmi szerepének jelentõségét megkérdõjelezed. A többiekkel én sem értek egyet.
Antall Józsefet leantalljóskázni meg a te emberi minõségedrõl állít ki egy szép, elégtelen bizonyítványt.
adamnagysweetmovie 2012 okt. 23. - 11:42:58
(1652/2273)
OV meg nem ismeri névrokonát, Hugo urat.
Nem lenne ilyen önhitt és szociálisan érzéketlen. Valamint nem felejtené el/írná át/ismételné meg a saját múltját sem... Hanem tanulna belõle.
adamnagysweetmovie 2012 okt. 23. - 11:39:48
(1651/2273)
Igen, a filmmûvészet mindig a reményrõl szól.
De a humanista üzenet nem csak a reményt adó filmekben lehet benne. Hanem sokszor azzal szembesít, hogy mi az, amit elvesztünk, és megcsalva-kirabolva-értékeinket vesztve hogyan bolyongunk a világban. Az ilyen film egyfajta kétségbeesett sóhajtás, feljajdulás, tiltakozásra való felszólítás.

Ez Tarr filozófiája, és ez valahol szintén reményt ad, cselekvésre-kiállásra-szembeszegülésre ösztönöz.
Van, ahol már a remény kérdõjelezõdik meg, kerül veszélybe, és ott nehéz (esetleg hamis) reményrõl beszélni. És ez nincs is olyan messze tõlünk, sajnos:(
adamnagysweetmovie 2012 okt. 23. - 11:19:33
(1650/2273)
Tök mások Fligauf korábbi filmjei és a Csak a szél.
Utóbbi már nem egy sérült ember önterápiája (amit sztem a Rengetegben és Dealerben nagyon jól csinált, utána kezdte "elmûvészkedni"), hanem egy társadalmi film, amit komoly terepmunka elõzött meg.

De hagyjuk, ezt már mi is végigbeszéltük korábban.
_goldie_ 2012 okt. 23. - 11:11:07
(1649/2273)
"gyerünk gyerekek szép az idõ jót tesz majd a friss levegõ az ám"



okt 23 ..a lovak ünnepi hangulata :D
offtopic
-csengõzoli-- 2012 okt. 23. - 10:16:36
(1648/2273)
" agarik, belõled valóban csak egy van"
Hála Istennek!
Kerepesi Farkas 2012 okt. 23. - 09:27:08
(1647/2273)
Magyarországon a 2012-ben a következõ figurákról neveznek el utcákat, tereket, szobrokat, egyebeket: Wass Albert, Horthy Miklós, Nyírõ Jóska, Antall Jóska, Széll Kálmán, II. János Pál, Ronald Reagan. Na ez az igazán elképesztõen röhejes.
Kerepesi Farkas 2012 okt. 23. - 09:16:38
(1646/2273)
Victor Hugo még nem ismerhette O.V.-t. Nem lett volna íly optimista.
olahmiki1959 2012 okt. 23. - 05:15:02
(1645/2273)
Ahogy annak idején mondták, kissé idejétmúlt kifejezéssel: Hátrább az agarikkal!
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 23. - 03:00:41 Előzmény agarik
(1644/2273)
"Én tudok csinálni csokit, sört, pizzát... Tehát ezek ott vannak ahol én vagyok."
Mibõl?
Amúgy igazad van - nagyon különleges vagy, agarik, belõled valóban csak egy van :)
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 23. - 02:58:22 Előzmény agarik
(1643/2273)
1.) nos, szerintem elismerted, mivel ezt írtad: "3) Nincs alapod azt állítani hogy a bibliában az ember-isten hibridek írtogattak volna. Amennyit abból a pár mondatból megtudunk, aszerint épp ellenkezõleg: az így létrejött személyek nagy népvezérek és tanítók voltak. 4) A biblia szerint Herr Gott fajtisztítási programja csõdöt mondott. Noé családjában ugyanúgy fennmaradt a hibrid-vérvonal (l. kicsit késõbb)."
Tehát azt írod, az ÍGY LÉTREJÖTT SZEMÉLYEK, meg hogy NOÉ CSALÁDJÁBAN UGYANÚGY FENNMARADT A HIBRID VÉRVONAL.
Ez számomra azt jelentette, hogy elismered a létezésüket.

Az idézett mondatot valóban figyelmen kívül hagytam, számomra nem tûnt fontosnak, elnézést.
2.) A filmet a tévében láttam, valami ismeretterjesztõ csatornán, fogalmam sincs, mi volt a címe. Pl. a discoverynek van egy filmje az óriásokról is, azt még nem láttam: http://www.youtube.com/watch?v=LuyhpBWySMM
Valóban, az a fémötvözet valóban nem bizonyít semmit, csak azt, hogy akik azt az ókori épületet építették, képesek voltak ilyen fémötvözet elõállítására; ezen túl semmi mást nem bizonyít. (Talán Mexikóban találták; ez a terület, Mexikó és általában latin-Amerika még ma is a világ legerõszakosabb részének minõsül: http://index.hu/nagykep/2012/10/18/a_vilag_legveszelyesebb_varosai/ - ugye korábban arról írtam, hogy az erõszakoskodás és a "földönkívüli" civilizációs jelenlét, tudás és esetlegesen fennmaradt vérvonal összefügg).
Arra, hogy ezek a leletek miért nem kaptak nagyobb nyilvánosságot, elég egyszerû a magyarázat - egyszerûen nem férnek bele az aktuális ideológiába, az aktuális "tudományos" világképbe az emberiség fejlõdésérõl.

3.) az általam idézett mondatban az "erõszakoskodás" szó szerepel, nem a "gonosz" szó.

4.) Igazad van az anákimok és Og király kapcsán.
Nem állítottam, hogy az óriások ember-Isten keresztezõdések lennének. A Biblia nem azt mondja, hogy maga Isten ment be az emberek lányaihoz és az ejtette õket teherbe, hanem istenfiakról beszél, de hogy ezek pontosan kik voltak, arról nem ad közelebbi felvilágosítást.
Az idézett szövegben az "óriás" és a "hatalmas" kifejezés is elõfordul.

5.) Aki azt mondta neked, hogy elvisz a csillagok közé, az becsapott, te pedig hittél neki. Nem fogsz menni sehová. Csak addig mehetsz, ameddig egyedül is képes vagy eljutni; a csillagok közé pedig nem vagy képes egyedül elmenni, és nincs semmiféle logisztika, ami elvinne. Hiszékeny vagy, agarik, elhitted, mert el akartad hinni. De senki sem fog téged innen elvinni sehová. Itt maradsz, és legfeljebb kiesik az a bogár a fejedbõl, amit valaki beleültetett.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 23. - 02:28:17 Előzmény _goldie_
(1642/2273)
Amúgy remélem, láttad Felix Baumgartner képeit. Ez elég vicces :)
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 23. - 02:27:06 Előzmény _goldie_
(1641/2273)
milyen igaz :)
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 23. - 00:14:29
(1640/2273)
"Magyarország a hõsök nemzete, a hõsiesség megtestesülése. Ez a kiváló nemzet ki fog törni a sírjából. Amíg lesz a világon függetlenségi szellem, erény, hõsiesség, dicsõség és szabadságvágy, addig élni fog Magyarország." Victor Hugo
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 23. - 00:00:39
(1639/2273)
... még Wittner Mária is kihátrált... inkább az ufómagazint bújja, onnan várja a megoldást.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 22. - 23:59:04
(1638/2273)
Igazad van, amit írsz, az mindig érdekes.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 22. - 23:56:35
(1637/2273)
teljesen igazad van.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 22. - 23:55:55
(1636/2273)
hehe :)
Naja. Vagy például telepedjenek le a közeli Detroitban, ott úgyis a korábbi kétmillió lakos helyett már csak 800 ezer ember lakik. http://kivultagasabb.blog.hu/2012/08/27/egy_nagyvaros_haldoklasanak_kepei
Küzdjenek meg a helyi bandákkal. Nyerjen a jobbik :)
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 22. - 23:52:07 Előzmény talec
(1635/2273)
"Országimázsra szükség lenne, de ilyen központra nem."
Hát, én nem vagyok meggyõzõdve arról, hogy a politikusok (bármilyen oldaliak) valóban szeretnék, hogy Magyarországnak jó híre legyen a világban. Sõt. Szerintem kifejezetten arra játszanak, hogy mind a magyarok, mind a külföldiek rühelljék és lenézzék, semmibe vegyék ezt a földet. Pontosan azért, amit írtam. Mert õk tudják, hogy itt volt a paradicsom, csak azt nem akarják, hogy ezt az "utca embere" is tudja.
Erre van egy bizonyítékom - 1922-ben itt nyaralt egy német egyetemista. Késõbb író lett belõle, és a 2. vh után írt egy kisregényt a nyaralásáról, Ich denke oft an Piroschka címmel. A sztori Hódmezõvásárhely-Kutasipusztán játszódik, a tanyavilágban. Erre rögtön lecsaptak a filmkészítõk, és elkészült egy film, ami a háború utáni német filmgyártás egyik legnagyobb sikere lett. Több kontinensen bemutatták, óriási sikerrel játszották, a német kereskedelmi adók azóta is újra és újra leadják; a regényt több millió példányban adták el; és rengeteg német turista jött ide az elmúlt évtizedekben épp a Piroska-romantika miatt; ezért keresték a pusztát stb, mindazt, ami a regényben volt. (És persze hozták magukkal a márkát dögivel...) A németek számára Magyarországról a legfontosabb információt a Piroska-regény tartalmazza, meg a páneurópai piknik. Ez a két legfontosabb benyomás, ami alapján ítélnek rólunk. A múltkor belinkeltem egy cikket, amiben egy kutasi fiú két tanyája égett le (egyszerre, szóval nem véletlenül) - nem sokkal a pusztítás elõtt svájci turistacsoport járt nála, akiket még mindig a Piroska-sztori vonzott ide.
A magyarok ehhez képest már a forgatóstábot sem engedték ide; a filmet soha nem mutatták be és a regényt csak a kutasi háziorvos felesége fordította le, és egy svájci ember adta csak ki magánkiadásban. De ez a hivatalos hatalomnak egyáltalán nem kellett. Soha, egyiknek sem. Az elmúlt hatvan évben mindegyik úgy tett, mintha ez nem is létezne, mintha errõl nem tudnának (noha nyilvánvaló, hogy tudnak róla, mindig is tudtak).
Nagyon érdekes amúgy, hogy Kutason a mai napig, azaz 2012-ben is a következõ utcanevek alatt élnek a lakosok: Kun Béla, Marx Károly, Ságvári Endre, Bacsó Béla, Sztahanov, Felszabadulás. Elképesztõ.
1935-ben ott tartották a népi írók találkozóját egy gazdánál (Greguss Máté, a képen), akinek a családját, az egész környékkel együtt a komcsik letarolták és tönkretették.
A Piroska-könyvben az író Magyarországot édenkertnek, paradicsomnak nevezi, azt írja, hogy ez a teremtés utolsó napjának vidéke. Nos, ezt leírni akkora tragédia a mindenkori hatalom számára, hogy elhallgatták, senki se tudjon róla. Persze, csakis azért van így, mert annyira tele vannak jóindulattal... Ezeknek nem kell országimázs. Elvernek minden pénzt, amit nekik adsz, aztán tátják tovább a szájukat, hogy nem volt elég. A Biblia azt írja: A vérszívónak két lánya van: aggyál, aggyál.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 22. - 23:14:46 Előzmény talec
(1634/2273)
Naná, én is elolvastam róluk a Nyolc kan - az elsõ évtized c. könyvet :)
Néha fárasztóak, de alapvetõen annyi jó dolgot hoztak össze, hogy a hibáikkal együtt is lehet kedvelni õket :)
Az például igazán érdekes a részükrõl, hogy noha nyilvánvaló, hogy eltérõ mennyiségû munkát fektetnek a zenekarba, mégis testvériesen osztoznak, mert fontosabb, hogy együtt maradjanak, mintsem a rivalizálás szétrobbantsa õket (legalábbis ez volt a könyvben).