Téma: Híradó este

offtopic
mandulavirág 2012 okt. 29. - 16:21:09 Előzmény Lord Ice
(1933/2273)
Az askenázik nem zsidók. Askenáz apja Gómer, Gómer apja Jáfet és nem Sém. Ezt minden askenázi, és általában minden ember tudja, aki valaha a Bibliát Noé történetéig elolvasta. Askenáz országa az ókorban Arménia (Örményország) mellett volt. Ez már tovább van a sztoriban, Jeremiás 51-ben, idáig már kevesebben jutnak el; de aki idáig eljut, az továbbadhatja másoknak, szóval ez sem titkos dolog.
Vajon miért állítja mégis az egész világ az askenázikról, hogy zsidók? Õk maguk is ezt állítják, és az egész keresztény egyház is ezt állítja róluk. Talán nem tudnak olvasni? Az egész keresztény egyházban ez akkora nagy tabu, hogy aki megsérti, azt a legszívesebben máglyára vetnék.
Pedig a Biblia teljesen egyértelmûen írja, sõt a Jelenések könyve kétszer is visszatér a témára, kétszer említi azokat, akik azt hazudják magukról, hogy zsidók, de valójában nem azok. A Jelenések könyvét minden kereszténynek ismernie kell; sõt azok is elolvassák, akiket általában a vallás nem érdekel, csak a misztika, a rejtélyek, a világvége.
Tehát ezt a dolgot nagyon sokan ismerik, nagyon sokan tisztában vannak vele, és nagyon sokan hazudnak róla.
Kérdés, miért? Mi hasznuk van a hazugságból?
Egyébkét meg nem kell a témát ragozni, úgyis mindenki tudja, mi az ábra.
A palesztin videót a jobbikos üdvöske, Szegedi Csanád miatt linkeltem be, akinek legújabb brainstormingja az, hogy palesztinok nincsenek, és az EU-nak nincs igaza, ha ezt állítja, és ha palesztin állam létrehozását sürgeti, és ha tiltakozik az építkezések ellen. Ez Izrael belügyeibe való avatkozás, amihez az EU-nak semmi joga sincs, állítja Szegedi Csanád Jobbikos EU-parlementi képviselõ, és ez ellen se Morvai Krisztina, se Vona Gábor, se Novák Elõd nem siet tiltakozni.
Egyébként meg nem azért írtam le, hogy bárki is válaszoljon rá. Senkinek sem kell reagálni rá, neked se... Én sem reagálok arra, amirõl nincs mondanivalóm, amihez nem tudok értelmesen hozzátenni valamit. Ha valakinek nincs mit mondania, minek beszéljen?
Elég baj, hogy Szegedi Csanád hülyét csinált magából. Meg vagyok gyõzõdve róla, hogy sokkal több kárt okoz magának az ide-oda dörgölõzéssel, mint hasznot. Persze mindenki jó valamire, ha másra nem, hát elrettentõ példának. És itt a vége, Szegedire nem érdemes több szót vesztegetni.
_goldie_ 2012 okt. 29. - 15:31:40
(1932/2273)
http://homar.blog.hu/2012/10/26/titkos_a_upc_analog_kabeltv_csatornakiosztasa
http://homar.blog.hu/2012/10/26/trukkos_ajandek_huseges_vodafone-ugyfeleknek
http://sportgeza.hu/kajakkenu/2012/10/29/janics_inkabb_szul_mint_bolgar_legyen/

"Baumgartner nem ugrana le újra..Az, hogy egyszer sikerült, nem feltétlenül jelenti azt, hogy másodszor is menni fog, mert a következõ alkalommal valami más elromolhat" http://www.origo.hu/tudomany/20121028-red-bull-stratos-felix-baumgartner-salzburg.html

szülõk megkérdezése nélkül.. http://www.origo.hu/nagyvilag/20121029-fogamzasgatlot-kaptak-a-13-eves-lanyok-nagybritanniaban.html

egyre fiatalabb korban kezdõdik.. http://www.origo.hu/egeszseg/20121024-ma-mar-tiz-eves-korban-elkezdodik-a-pubertas.html?beuszo
kislányoknál már 8-9 éves korban?? és akkor csodálkozunk h már 12-13 évesen nagykanállal akarják falni az életet?
Lord Ice 2012 okt. 29. - 14:09:51 Előzmény mandulavirág
(1931/2273)
Valakinek el kellene mar kezdenie zsidoznia :)
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 29. - 03:32:10 Előzmény olahmiki1959
(1930/2273)
Palesztina, videón: http://www.youtube.com/watch?v=HPlOWby1Ef8
Aki még bírja, annak palesztin gyerekek: http://www.youtube.com/watch?v=se_cgxxV5pw
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 29. - 03:31:55
(1929/2273)
Meghallgattam nagyjából, és azt tudom mondani, hogy lényegében tök jó, ez a Villás Béla nagy fazon. Igaz, hogy sok mindenben nem értek vele egyet, de annyira sok jó dolgot mond, hogy az a fontos, hogy jókat mond és lehet tanulni tõle.
_goldie_ 2012 okt. 28. - 23:16:07
(1928/2273)
hát nem eszkimóruhában volt :D
megtaláltam..a link az "info" szó után így folytatódik /r/35/103211/

„A srác valahol talán a Gyöngyösi utcánál szállt fel, Kõbánya felé. Elég feltûnõ jelenség volt, kb. úgy nézett ki, mint aki bódító szer hatása alatt áll. Jobb zsebében kés is volt. Pár megállót utaztunk egy kocsiban, közben mindenki õt nézte. Mozgása lassú volt, állva aludt körülbelül, majd az egyik állomáson átszállt egy másik kocsiba (a mellettünk lévõbe). Ott is elég sokan nézték, mivel tényleg nem a megszokott módon viselkedett, valószínûleg ezért kamerázták. Amíg együtt utaztunk, addig is elég sok tekintetet szerzett magának különös viselkedésével. Én speciel elõbb hittem abban, hogy állva összeesik, minthogy késõbb – ahogy a videón látható – kikap egy telefont és lelép"

nem bíztam benne de örülök h elkapták
..bár nem hiszem h túl sokat varrnak a nyakába
_goldie_ 2012 okt. 28. - 22:33:41
(1927/2273)
http://www.origo.hu/tudomany/20121012-molekularis-ora-dns-lassabban-ketyeg-az-emberi-evolucio-oraja.html

már megint a brit kutatók..az alvási pózból megmondják a jellememet :D
vajon magatokra ismertek ti is? :D
http://www.origo.hu/egeszseg/20121026-mirol-arulkodik-az-alvasi-pozicio.html

"Optimistább elképzelések szerint a Föld "elmenekül" a terjeszkedõ Nap elõl azzal, hogy egyre távolabbi pályákra sodródik majd" http://www.origo.hu/tudomany/vilagur/20121026-nap-voros-orias-igy-sul-meg-majd-a-fold-is.html

"a csaló kutatót a diákok buktatták le..Eddig huszonöt tanulmányát vonták vissza" http://www.origo.hu/tudomany/20121016-diederik-stapel-szocialpszichologia-csalas.html
_goldie_ 2012 okt. 28. - 22:15:16
(1926/2273)
"a probléma az inaktivitás..a képernyõnézés nemcsak azért "hizlal", mert csökkenti a mozgás mennyiségét, hanem azért is, mert egészségtelen étkezési szokásokhoz vezethet. A gyerekekre nagy hatással vannak a gyerekmûsorokat gyakran kísérõ gyorsételreklámok, és sokszor a képernyõ elõtt esznek"
"a túl sok képernyõhasználat kedvezõtlenül hat a kisgyermekek fejlõdõ agyára.. összefüggésbe hozták késõbbi figyelemzavarokkal, hiperaktivitással, rossz szociális készségekkel és az empátia hiányával..a legnagyobb probléma, hogy a képernyõ elõtt töltött idõ a szülõkkel és más közeli személyekkel folytatott személyes kommunikáció idejébõl vesz el, holott az rendkívül fontos az agy fejlõdése szempontjából"
"A Campaign for a Commercial-Free Childhood (Kampány a hirdetésmentes gyermekkorért) nevû amerikai gyermekvédõ szervezet nemrég pert nyert a Disney ellen, mert bebizonyították, hogy az általuk forgalmazott Baby Einstein címû videó a reklámjában állítottakkal ellentétben nem fejleszti a gyerekek képességeit."
"A tiltott gyümölcs mindig édesebb, és a mai világban nem lehet megakadályozni, hogy egy gyerek találkozzon a televízióval vagy a számítógéppel..A mozi és a tévé kényelmesebbé teszi az élményfeldolgozást, kisebb teret hagy a képzeletnek, mint az olvasott mese, mivel konkrét, megragadható" http://www.origo.hu/egeszseg/20121019-tul-sokat-ulnek-a-kepernyo-elott-a-gyerekek.html

"az általunk megkérdezett szakemberek szerint nem jelenti azt, hogy a térhatású filmek károsítanák a térlátást" http://www.origo.hu/techbazis/20121026-karose-a-gyerekeknek-a-3dmozi.html
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 28. - 20:40:34
(1925/2273)
Ja, hát mondjuk nem pont azt a sort gondoltam belõle kiemelni :)
Most viszont találtam egy érdekes hanganyagot, egy ízigvérig ezoterikus elõadót, akivel természetesen nem értek egyet; mégis meghökkentem, hogy az elõadása elején sok olyasmit mond, mint amiket én is leírtam itt mostanában. Ez tényleg érdekes. Ha tudom, majd végighallgatom az egészet: http://www.youtube.com/watch?v=hai221sPUT0
agarik 2012 okt. 28. - 20:26:56 Előzmény mandulavirág
(1924/2273)
A hivatkozott hsz-ben nem látok semmi olyat amirõl írsz (Tehát, ha te azt mondod: MI léptünk ki a világûrbe").
Amúgy ha lenne olyan benne amirõl írsz rögtön bebizonyítanám hogy hamis szemantika amit mûvelsz.

De mivel a port.hu vacakol (óraátcsesztetés), így a többi izédet meg sem kísérlem áttekinteni.


Egy dolog kapcsán méltatom gyöpödék fajtádat még figyelemre. Korábban vagy Te, vagy más kreácionista (a lehetõ legnegatívabb értelemben használva a szót) linkelt egy "Forbidden Archeology" videot a youtube-on.
Kb. 2mp keresés után rögtön kijöttek a tudományos reakciók (és az amatõr reakciók, amik egyenrangúak a Tiltott Régészet könyvvel, hiszen az nem esett át tudományos kritikai ellenõrzésen), egy rövidet be is linkelek (angol, de legalbb nem egy egész könyv terjedelmû): http://www.ramtops.co.uk/tarzia.html
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 28. - 19:24:15
(1923/2273)
Nem, ez egyáltalán nem gyerekes. Az benne az érdekes, hogy egy olyan neutrális, semleges, majdnem virtuális tárgy is, mint a könyv, milyen érzéki élményt tud jelenteni :) Ez tényleg érdekes, és sokan így vannak vele.
Persze lehet, hogy nincs összefüggés, de arra gondoltam, talán azok a szenvedélyesebb gyûjtõk, akik Jung szerint inkább információgyûjtõk, mint információfeldolgozók. Szerintem a zenéhez is azok értenek jobban, egyszerûen mert gyorsabban veszik fel az információt, egyszerre több információt képesek befogadni, mint a feldolgozók. Az utóbbiak figyelme szûkebb és lassabban reagálnak. Amúgy édesanyád nyilván nem csak azért vett könyveket neked, mert szerinte olvasni jó és hasznos; hanem azért, mert tényleg el is olvastad, amiket vett neked. Az olvasás elég intuitív tevékenység, mert közben mindent el kell képzelni, semmit sem lehet érzékszervekkel megfogni, látni, hallani. Szerintem inkább az intuitív emberek olvasnak sokat. Arról nem is beszélve, hogy a zenéhez is sok intuíció kell. Persze lehet, hogy nincs igazam. De már eleve, hogy hamar megtanultál olvasni... ez azt jelenti, hogy kisgyerekként is fantáziát láttál valami teljesen elvont dologban, a betûkben; aminek egy kisgyerek életében gyakorlatilag nem sok haszna van...
olahmiki1959 2012 okt. 28. - 17:54:31 Előzmény mandulavirág
(1922/2273)
Érdekes a kérdésed.
Többször elgondolkodtam már magam is azon, hogy mi állhat a gyûjtõszenvedély mögött. Mi a lelki háttere, mi van a tudatalattiban, ami arra késztet embereket, hogy bizonyos dolgokat el kezdjenek gyûjteni.
Nekem szerencsém volt, abban az értelemben, hogy már egészen kis koromban folyékonyan olvastam, - anyám kb. ötéves koromig megtanított, ami az iskolában persze konfliktusok forrása lett, hiszen a tanárnõ az elsõ osztályban arra kényszerített, hogy én is, akár a többiek, szótagolva olvassak, nehogy kilógjak a sorból, - mindegy, az olvasás élménye már egészen korán megérintett.
Az útleírások iránti érdeklõdésem pedig szintén anyámnak köszönhetõ, aki - miután a Belváros szívében laktunk, ahol egymást érték, és érik az antikváriumok, - ahányszor lement vásárolni a Közértbe, mindig hozott nekem valamit, amirõl úgy gondolta, hogy egy fiúgyereket érdekelhet.
Kalandos regények, Verne Gyula és May Károly könyvei, vadásztörténetek, útleírások.
Nagyon élvezetes volt hason fekve délutánokat azzal tölteni, hogy olvastam ezeket az izgalmas könyveket, és nézegettem bennük a régi metszeteket, amelyek egy egzotikus tájat, vagy egy távol-keleti város utcájának forgatagát ábrázoltak.
A trópusi õserdõk, az óceánok, a régi várak, templomok, az arabok, indiaiak ruhája, szokásai, ételei, az egzotikus nõk szépsége, a vadászkalandok izgalmas, plasztikus leírásai mind-mind szép emlékek a számomra.
Teljesen magától értetõdõ volt, hogy egy idõ után tudatosan kezdtem gyûjteni ezeket a könyveket, és még izgalmasabbá tette a gyûjtést az a tény, hogy a háború elõtti könyvek ritkák, nehezen hozzáférhetõek, sokszor szinte megszerezhetetlenek ma már.
Nekem talán ilyen szempontból is szerencsém volt, akkoriban, amikor gyerek voltam, még az antikváriumok, eldugott, félreesõ polcain voltak ezek megbújva, nem nagyon érdeklõdött irántuk senki, így nem is voltak túl drágák.
Ma már egy-egy könyvemet, amikor viszontlátom valamelyik árverésen, csak kapkodom a levegõt, hogy néha több tízezer forintot is elkérnek egy jó állapotú példányért.
Azt is megmondom õszintén, hogy bár sokat elolvastam ezek közül, de a nagyon régi, 1800-as évek elején kiadott könyvek többsége sokszor olyan nehézkes, néha szinte olvashatatlan stílusban íródott, hogy nagyon meg kell válogatni, hogy az ember mit olvas el.
A könyvek nyomdai minõségi változása, az illusztrációk megjelenése, a borítók szépségének, anyagának és a szövegek olvasmányosságának az érezhetõ javulása kb. az 1860-as évekre tehetõ, onnantól kezdve kifejezett élvezet egy ilyen könyvet kézbe venni, szinte mindegyik olyan, mint egy valóságos kis mestermunka.
Sajnos, vagy szerencsére, ma már olyan sok könyvem van, hogy fizikai lehetetlenség lenne mindet elolvasni.
Egy-egy ilyen régi könyvet megszerzése, azok után, hogy sokszor évekig, évtizedekig jártál utána, reménykedtél, hogy felbukkan valahol, és most végre-valahára a kezedbe foghatod, lapozgathatod, tudatosul benned, hogy a tiéd, az valami egészen különleges érzés.
Felteszed a polcra, néha szeretettel ránézel, tudod, hogy nálad biztonságban van, vigyázni fogsz rá, nem érheti baj, kicsit olyan, mint a tékozló fiú, akit annyira vártak, és amikor végre megérkezik, akkor nem kérdeznek tõle semmit, csak megölelik szótlanul.
Nagyon gyerekes amit írok, ugye?...
Érdekes módon, soha nem gondolkodtam azon, hogy pénzt csináljak ezekbõl, pedig manapság lehetne. vannak gyûjtõk, akik direkt befektetési céllal vásárolnak régi könyveket, csak úgy, mint azok, aki magasabb szinten, tíz meg százmilliókért vásárolnak festményeket.
Én soha nem tudnék - ha csak az élet rá nem kényszerít, - megválni a könyveimtõl, mert olyan sok élmény, emlék fûzõdik hozzájuk, hogy a két dolog egyszerûen nem jön össze.
Azért sem lennék például jó antikvárius, - pedig ezekhez a könyvekhez, minden nagyképûség nélkül mondom, az évek alatt összeszedett tapasztalataim miatt, nagyon jól értek, - mert nem lenne szívem megválni a könyvektõl, és odaadni valakinek, csak azért, mert pénzt ad értük.
Belinkelek neked egy nagyon szép könyvborítót. Kár, hogy egyszerre csak egyet lehet.
vénasszonyok -nyara 2012 okt. 28. - 16:48:48 Előzmény mandulavirág
(1921/2273)
A kedvencemet tetted fel.


"Most hát a töltött fegyvert szorítsd üres szívedhez!"
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 28. - 14:18:05
(1919/2273)
http://www.youtube.com/watch?v=PMTsG2cx-GA - megnéztem ezt a videót is; mi a lényege? Mit mond? Egyesülnünk kell! Mindenki ezt hajtogatja. És mit mond József Attila? Ne csatlakozz a hadhoz!
A fenti videóban valaki azért sír, hogy hol vannak a férfiak, mi lett belõlünk? Nem baj, ha sír. József Attila is azt mondja: légy, ami lennél, férfi. És hogy lehet férfi? Leírja, így:
Ne vádolj, ne fogadkozz,
ne légy komisz magadhoz,
ne hódolj és ne hódits,
ne csatlakozz a hadhoz.
Maradj fölöslegesnek,
a titkokat ne lesd meg.
S ezt az emberiséget,
hisz ember vagy, ne vesd meg.
http://www.youtube.com/watch?v=LrNgJjF_zG4
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 28. - 14:10:04
(1918/2273)
Az jutott eszembe errõl a Szegedirõl, hogy õ olyan ember, akinek mindig muszáj rátehénkednie másokra. Beletehénkedik valami szervezõdésbe; és hogy biztosan befogadják, igyekszik rendkívül határozottnak mutatkozni azzal, hogy radikális hangon beszél. És aztán, ha az egyik szervezetbõl kidobják, akkor beletehénkedik egy másikba; voltaképp mindegy neki, hogy hová áll, csak az a lényeg, hogy mindig legyen körülötte egy szervezet, egy csoportosulás, amihez tartozik.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 28. - 13:22:06
(1917/2273)
Ezeket a könyveket inkább csak gyûjtöd, vagy amit megszerzel, azt el is olvasod? Talán érdekes lehet egy ilyen régi útleírás. A borítón olyasmik vannak, amik a "mesés kelet" hangulatát idézik. Ami végül is mindegy, hol van, Törökországtól Indiáig, csak legyen benne turbán, pálmafa, kupola, szamár, teve, keleti nõk, gyümölcsök, finoman megmunkált ékszerek. Még Agatha Christie is ilyennek láthatta a Közel-Keletet.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 28. - 12:59:04
(1916/2273)
Adam, az egész világ omlik össze. Magyarországot nem lehet a világ egészétõl elkülönülten kezelni. Még ha olyan csoda történne is, hogy itt valamiféle "jóemberek" kezébe kerülne a hatalom, a súly, ami az országon van, akkor is a mélybe rántaná. Szerintem te is jól megtanultad, hogy mára gyakorlatilag virtuálissá váltak a nemzetek, és az igazi hatalom a multinacionális tõke kezében van. Ezek ellen te mégis kit akarsz állítani? Nincs senki, aki az országot képes lenne egybentartani, hiszen az áradat máris elragadta. Már kiloptak innen szinte mindent, minden erõsség megrendült. Az usa például arra vesz fel óriási hiteleket (és sose fogja visszafizetni) hogy a munkanélküli segélyeket fizetni tudja. Ha az usa így áll, akkor itt nincs megállás. Semmibe sem tudsz kapaszkodni, mármint semmiféle politikába. (Szerintem semmibe, ebbõl a világból). Nekem ezt már régóta meg kellett tanulnom, mert nem találtam kapaszkodót. http://indavideo.hu/video/Boldogsagos Ez a cigány kovács még sokkal jobban megtanulta a leckét, mint én, mert õt még sokkal kevésbé védte a környezet, mint engem. És ha összeomlik a biztonságos világ, akkor az egyrészt arra jó, hogy mindenki felnyissa a szemét és meglássa, hogy amiben eddig bízott, az nincs többé - vagy megtalálja az igazi biztonságot, vagy menthetetlenül maguk alá temetik a romok.
Én azt mondom, aki elindul egyedül, aki megpróbál önmagával, a világgal, a mindenséggel szembenézni egyedül, az megtalálja a biztonságot. Aki lemond a biztonságról, az megtalálja azt. De aki belekapaszkodik az utolsó morzsába, az mindent elveszít, azt is, amirõl azt hitte, még az övé.
Ha valaki elhatározza magát, hogy elindul egyedül, az segítséget és támogatást kap. Pont annyit és pont azt, amire szüksége van (nem azt, amirõl azt hiszi, hogy szüksége van rá). Csak el kell határozni valamit, csak határozottan ki kell állni valami mellett, csak el kell tudni dönteni valamit.
Nézd meg, amiket tegnap belinkeltem. Az 59 éves asszony, aki éhségsztrájkba fogott Ózdon. Nekiment a világnak egyedül, mert nincs segítsége. És abban a pillanatban kiderült, hogy vannak, akik melléállnak - kapott meleg teát, forró húslevest, pénzt vitaminokra. Lehet, hogy azt a célt nem éri el, amiért éhségsztrájkba fogott - de olyasmit tapasztalt és kapott, ami lehet, hogy hosszú távon fontosabb. Megtapasztalta, hogy ha egyedül kezd valamibe, akkor támogatókat talál. Önkéntes támogatókat; ezeket az embereket nem kellett odacsõdíteni, maguktól segítettek neki.
Vagy nézd meg Ángyánt - tökegyedül ment szembe az egész világgal. Nem kérte senkinek a segítségét - és máris rengeteg támogatást kapott. Polgármesterek mentek oda hozzá, hogy ha új pártot alapítana, õk vinnék az egész falut. Mindenki õrá figyel, mindenki az õ nyilatkozatára vár, a Népszabadság is, a Barikád is. Nem ezért csinálta; és pláne elõzetesen nem kért fel senkit, hogy fogjon össze vele. Egyedül végezte azt, ami szerinte a feladata és pont.
Erõss Zsolt is kap támogatást, persze; de nem azzal kezdte a pályáját, hogy támogatókat keresett, hanem keresett egy sziklát, amire felmászhat. A Gyûrûk Urában is kap támogatást a gyûrûhordozó, hogy véghezvigye a küldetését; de egyrészt nem õ gyûjtöget maga köré csapatot, másrészt nem ragaszkodik hozzájuk, sõt egy ponton le is lép tõlük, harmadrészt legvégül tényleg egyedül marad - és önmagával kell megküzdenie. De támogatást mindenesetre kap. Az egész világ úgy alakul körülötte, hogy be tudja fejezni, amit elkezdett. Ez persze csak egy "mese", de akkor is igaz mindannyiunk életére.
Aki úgy kezdi, hogy mielõtt nekikezdene annak, amit szerinte meg kéne csinálni, elõször is kiáll a placcra és csapatokat gyûjt, összevissza ígérget arról, hogy milyen jó lesz majd, ha te is nekiadod az erõdet, mert õ majd tudja, meri, teszi - nos, az biztos, hogy nem tisztességes. És nézd - ha valaki mégiscsak úgy dönt, hogy márpedig az a jó út, azt kell csinálni, amit az az illetõ kér; az a maga felelõsségére dönt így. És utána már nem hivatkozhat arra, hogy "parancsra tettem". Nem hivatkozhat, mert lett volna alkalma másképp dönteni. Mindenkinek van alkalma dönteni. Ángyánnak is van alkalma dönteni és az ózdi lerobbant, beteg nõnek is van alkalma dönteni; és annak is van alkalma dönteni, aki úgy dönt, hogy valami x vezetõ csapattagja lesz. Hát legyen, lelke rajta.
Nem gondoltam, hogy pont egy punkzenekar fogja a leginkább megfogalmazni azt, amit gondolok a politikáról: "Amíg ember él a Földön, mindig lesz olyan semmihez sem értõ ingyenélõ, aki ezt a pályát választja. Azért mégis érdemes elgondolkodni azon, hogy milyen békés lenne egy politikusok nélküli világ... Csak egyszer legyen vége már!" Persze az erõszakosság, amivel folytatják, már egyáltalán nem tetszik. Bár úgy néz ki, sajnos nem fog kimaradni a történelembõl.:( http://www.youtube.com/watch?v=4lDbEaH5Ecc Aztán meghallgattam, ezt a dalt is: http://www.youtube.com/watch?v=i4vLAzYhst8 - és ezzel is egyet kell hogy értsek - igen, szerintem is a pokolra száll ez a világ, ezek a vezetõk. Többet inkább nem hallgatok meg, így is nyomasztó.
Találtam egy olyan dalt, ami inkább joccernek tetszene: http://www.youtube.com/watch?v=TLSEj1_ZxAA - ebben az nem tetszik, hogy felkelésrõl beszélnek, fegyverekrõl, csapatokról, ami szétzúzza a rendszert. Az ilyeneknek sosincs igazuk, és én nem fogok beállni senkinek a seregébe, aki nekiáll szétzúzni az elõzõ rendszert és csapatot. Bármiféle eszközökrõl hadováljon. Ha nem fegyveresen akar zúzni, hanem "békésen", akkor se.
_goldie_ 2012 okt. 28. - 12:20:11
(1914/2273)
"Szombat hajnalban elfogták azt a férfit, aki egy videó szerint ellopott egy mobiltelefont az egyik metrószerelvényben"
http://www.origo.hu/itthon/20121027-elfogtak-a-metro-mobiltolvajat.html

ezzzaz! grat! nagyon ügyes! sittre mindet!