Téma: Híradó este

offtopic
mandulavirág 2012 okt. 22. - 23:07:47 Előzmény adamnagysweetmovie
(1633/2273)
Ezekben tökéletesen igazad van. Mondjuk egy kiegészítéssel - nem elég csupán a problémát bemutatni. Mert a problémákat mindenki felismeri. Attól még, hogy bemutatok egy problémát, nem oldódik meg semmi. Ami igazi feladat, az a megoldás bemutatása. Tegnap említettem Tolkient. Amit õ írt, az "mese". Mégis ragaszkodott ahhoz, hogy a könyve a valóságból ered és oda folyik vissza. És jó vége lett; reménységben kezdõdött a történet és reménységben végzõdött. Elképesztõen erõsen sugározta a reményt. A filmrõl olyan értékelést olvastam, hogy bemutatta, hogy a magunk életében mindannyian lehetünk gyûrûhordozók. Ezzel a "mesehõssel" bárki azonosulhatott, és bárki érezhette, hogy akármilyen kicsi és jelentéktelen is, akkor is felvállalhat olyan terhet és feladatot, amitõl a világ jobb hellyé válik. Nehéz érzékeltetni azt, hogy élni jó és izgalmas, anélkül, hogy a mû nem fulladjon bele giccsbe. Nehéz ragaszkodni az igazsághoz anélkül, hogy a mû ne fulladjon bele a keserûségbe. De mindenki felnõhet mondjuk a Sorstalansághoz :) Az igazán nagy mûben szerintem ott van a remény.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 22. - 22:51:00 Előzmény adamnagysweetmovie
(1632/2273)
"Ma a budai szobában egy scriptdoktor a legutóbb 3 moziélményébõl ír egy negyediket, ez leegyszerûsítve a Vajna-iskola...."
Rájuk gondoltál? http://www.scriptdoctor.hu/index.html

Ami Fliegaufot illeti - ha van valaki, akit rühellek a magyar filmesek közül, hát pontosan õ az. Csak úgy süt belõle és a filmjeibõl a gonoszság és a rosszindulat. Hasonló a véleményem a Wombos Eva Greenrõl is (nyilván nem véletlenül választotta pont õt); az együtt játszott Depp-pel, erre Depp házassága tönkrement. Mindkét jómadárról azt gondolom, hogy igazi szarka-varó. Hála Istennek, hogy Fliegaufnak kicsi volt ez az ország és elköltözött innen. Menjen Isten hírivel, ahová akar, oszt boldogítson másokat a mûvészetével.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 22. - 22:31:01 Előzmény olahmiki1959
(1631/2273)
Ó, köszi :) hát igen, jobb lenne mindennek utánanézni :)
Bár az is igaz, hogy kicsit vidámabb állapot tõkének lenni, min zsoldosnak :)
Állítólag van jobb regénye is, de mást nem olvastam tõle.
Szerintem szegény Umu miatt tetszett ennyire, akit kivetett magából a törzs, "beszippantotta" az ûrhajó, aztán ott is átgázoltak rajta.
adamnagysweetmovie 2012 okt. 22. - 21:24:38
(1630/2273)
Hmmm, s van képük idézgetni állami ünnepen...
Ezt a cinizmust:(
adamnagysweetmovie 2012 okt. 22. - 21:23:03
(1629/2273)
56 kapcsán nem állom meg, hogy kihátrált a FideszGép az ügynöktörvény mögül.

Több mint fél éve, hogy egy bizottságba eldugták az ügyet azok, akik teliszájjal kommunistáztak, miközben egyre több vonásban ismerni fel a hasonlóságot a hatalomgyakorlás/uralkodás módszereiben, a lojalitás központi szerepében, az állam és párt összefonódásában, az állam minden felfaló jellegében....
talec 2012 okt. 22. - 20:28:52
(1628/2273)
Nehéz, de fillérekért vállalkozónak dolgozni, aki a terepjárók és luxuskocsik miatt még be sem tud jelenteni, mert csõdbe megy, az pedig hülyeség. Megpróbálom a szellemi vonalat, de még az áttörést nem értem el.

Arról sem tehetek, hogy egy sz.r 4 órás állásra is tolonganak itthon a többdiplomás munkanélküliek. Ezért az olyan, mint én, akinek nincs diplomája az itthon nem ér semmit. Akkor érek vmit, ha le tudok tenni olyat asztalra, ami érdekel másokat. És bizony "hemzsegnek" az olyan visszajelzések, hogy vannak jó ötleteim, meglátásaim.
1/10
danton-b 2012 okt. 22. - 20:19:28 1/10
(1627/2273)
Értem ,mert ami elõzményként szerepelt abban nem írt ilyet.
Kerepesi Farkas 2012 okt. 22. - 20:13:37
(1626/2273)
talec idézet
1/10
danton-b 2012 okt. 22. - 20:01:49 1/10
(1625/2273)
Ez kitõl való idézet?
Kerepesi Farkas 2012 okt. 22. - 19:45:41
(1624/2273)
Igaz!!!
_goldie_ 2012 okt. 22. - 19:45:03 Előzmény agarik
(1623/2273)
csak egy dolog maradt le..a szeretet :)
_goldie_ 2012 okt. 22. - 19:43:53
(1622/2273)
"Kanada indított egy visszatérést segítõ, ösztönzõ programot, amelyben ingyenes repülõjegyet, illetve természetbeni támogatást is adnak."
..maradjanak csak ha olyan jól érzik magukat
inkább olyan repülõjegyet kérünk ami nem visszafelé..csupán odafelé..egy útra szól :D
Kerepesi Farkas 2012 okt. 22. - 19:43:14 Előzmény talec
(1621/2273)
"Szeretek írni, gondolkodni, hozzászólni a dolgokhoz. Sok téma érdekel. Voltam fizikai munkás is, még lehetek is. De mostanában arra törekszem, hogy kilépjek a piacra szellemi szabadfoglalkozásúként."
Aha.
Fekete hunyor 2012 okt. 22. - 19:40:30
(1620/2273)
Illyés Gyula: Egy mondat a zsarnokságról
Miért nem lehet hozzászólni?
Csak egyet kérdeztem volna: Melyikrõl?
Kerepesi Farkas 2012 okt. 22. - 19:12:17
(1619/2273)
lángoljon a likas zászló!
talec 2012 okt. 22. - 18:58:48
(1618/2273)
Ha már Bayer. A Fidesz mindig megpróbál magabiztosan beszélni, gyakran lekezelõ is. Itt van rögtön Dopeman, alias Pityinger László esete. Aki újabban politizál is. A Fidesz csak legyint rá, de azzal nem számol, hogy rengeteg fiatal van itthon, aki bizony jobban ismeri pl. a magyar rappereket, mint Bayer Zsoltot, vagy a Fidesz szónokait. Mert a szavazók már necsak a Kádár alatt felnõtt emberekbõl állnak, rengeteg a fiatal szavazó itthon. Akik nem olvasnak vezércikkeket politikai napilapokban, talán, ha politikai mûsort látnak a tv-ben, még el is menekülnek a lakásból. Én ismerem a politikát is, régóta követem, meg említettem, hogy hallgatok rap zenét is. Amúgy én sem kedvelem Dopeman-t, mindig is a jobboldal ellen volt. 10-12 éve még az Országimázs központról vagy Csurka Istvánról "dalolt" a Fidesz kormány alatt, persze kritikus hangon. Vagy ott volt a Lopni c. szám is ami szintén hiba, hogy létrejött. Amúgy van pár jó száma is. Országimázsra szükség lenne, de ilyen központra nem. Talán a mai BKK még az ilyen "biztosan nagyon szükséges" központ.....
talec 2012 okt. 22. - 18:32:49
(1617/2273)
A sablonos logika szerint a turbános egyén egy török államférfi, fiktív személy lehet.
Ez is érdekes csapat az IMF, illetve IHM. Sokan mondják, hogy õk egy gagyi csapat, meg ilyenek. Meg aki nézi, az is gagyi. Sztem remek zenészek, Sipos Petinek meg remek hangja van, Tominak meg jó. Szinte minden számukat, paródiájukat kívülrõl tudom, mert annyira bejött nekem, hogy minden adást megnéztem a tv-ben, majd a neten. Vagy régebben megvettem kazin, cd-n. Az én közegem kedveli õket. Nem értelmiségi, de nem is csöves közegben élek, talán az egykoron még létezõ magyar középosztály lehet ez. Aki sem a rendszerváltás elõtt, sem után nem tudott dõzsölni, mint sokan mások itthon.

Van az úgy, hogy néha inkább az IHM féle Másfélmillió hosszúlépést nézem meg, mintsem a Bayer Zsolt féle Másfélmillió lépés 32 év múlva c. filmet, mégha nem is tartottam annyira rossznak az utóbbit, mint itt sokan. Legfeljebb a jelenséget unom, hogy most nagyon jó fideszesnek lenni. És mással, másokkal nem is igazán foglalkoznak, mint ahogyan eddig egy párt sem foglalkozott az átlag magyarral, az utca emberével.
talec 2012 okt. 22. - 17:54:43
(1616/2273)
- Vakvagányok - nem láttam.

- Üvegtigris 1-3 - elsõ kettõt láttam. Jó film volt, jó, kidolgozott karakterek voltak. Én az utca embere is érti a filmet, szórakozik rajta. A tv-ben is mindig megnézem, ha adják.

- Argo - láttam, átlagos

- Kontroll - láttam, jobb az átlagnál, de annyira nem tartom jónak, mint amiket írnak róla.

- Szõke Kóla - láttam, gyenge.

- Ámbár tanárúr - láttam, semmi különös, film amit, ha ismét ad a tv, nem nézem meg.

- Valami Amerika 1-2 - láttam, úgy éreztem nekem is szól a film, ha humoros, akkor tényleg tudok rajta nevetni. Ált. a tv-ben is megnézem, mint tegnap.

- Fehér Tenyér - láttam, naná, hogy tetszett. Ami a sportról szól, az mindig jó. És nemcsak Puskás Öcsi.

- Taxidermia - nem láttam, de hallottam róla. És nem jókat.

Én csak azt a filmet tartom jónak, ami nekem is szól, egy átlagembernek. Amit megértek, vagy szórakozom rajta. Sok olyan film készült itthon az elmúlt évtizedekben, ami szerintem nem átlagembernek szólt. Nem ilyen volt a Csapd le csacsi, a sok munkásõrrel. Remek film volt. Rudolf Pétertõl is tetszik még egy film, a legutóbbi MinDig tv reklám, hát az k. jó lett.A reklámok 90%-a nem nekem szól, az átlagembert nem nagyon szólítják meg, érik el.
adamnagysweetmovie 2012 okt. 22. - 15:12:27
(1615/2273)
Egyetértek, a valóság bemutatása minden film alapja, éltetõ levegõje.
De/és valamennyire tükröznie kell a problémákat is (ha nem is minden filmnek, és nem is támadólag), mert ez adja a film társadalmi súlyát. Enélkül vagy olcsó szórakoztatás, vagy öncélú mûvészkedés.

A személyes sorsok pedig hitelességét, átélhetõségét, hogy ne egy téma illusztrációja legyen csak a film, hanem egyéni sorsokon keresztül, szinte észervétlenül bontakozik ki egy általánosabb problémakör.
adamnagysweetmovie 2012 okt. 22. - 15:04:34
(1614/2273)
Nemcsak átélt élményekrõl lehet filmet forgatni, hanem olyan témákról is, amibe beleásod magad.
Régen évekig készítettek elõ egy-egy filmtervet, szociológusok bevonásával, terepmunkával, ottéléssel a közegben.
Egyébként ez Fliegauf legutóbbi filmjén is érzõdött.

Ma a budai szobában egy scriptdoktor a legutóbb 3 moziélményébõl ír egy negyediket, ez leegyszerûsítve a Vajna-iskola....