Téma: Híradó este

-csengõzoli-- 2012 okt. 19. - 00:25:15
(1493/2273)
A roma kérdés baromi összetett.
Én mindent egybevéve egyszerûen azt mondom, nem tud két ennyire különbözõ nép együtt élni.
Lehet ezt csûrni-csavarni, szebben megfogalmazni, de ez a világos igazság.
Egyszerûen mások vagyunk, annyira mások, hogy az egyik, kevésbé agresszív félnek folyamatosan nyelnie kell,ha fenn akarja tartani ezt a kényes egyensúlyt, az együttélést.
Igen, most talán sokan felkapják a fejüket az agresszív fél hallatán, mert ez egy ki nem mondott dolog, pedig mindenki jól tudja,hogy mások vagyunk.
A déli népek mindig is temperamentumosabbak, hozzánk képest agresszívebbek, kevésbé szabálykövetõek voltak és lesznek.
Ez belülrõl fakad, ha úgy tetszik genetika, hogy a sok nácizónak legyen mibe belekötni.
Elég csak elmenni bármelyik úgynevezett latin vagy latinos nép országába és össze lehet hasonlítani egy német vagy egy skandináv állammal.
Valahogy ezekben a „latinos” országokban mindent lazábban vesznek az emberek, kevésbé szigorúak a szabályok szinte minden téren.
Ettõl õk semmivel sem jobbak vagy rosszabbak a pl a Németeknél, egyszerûen mások és ez a kulcsszó!
Sajnos az élet már csak olyan,hogy általában a „lazább” felfogású emberek idegesítik a rendet szeretõket és nem fordítva.
Egy kollégiumban biztos nem pedáns, mindent élére rakó lakótárs tisztaságmániája lesz a vita forrása, sokkal inkább a minden éjjel részegen hazaérkezõ, a zokniját a tévén hagyó húdelaza csávó viselkedése.
Úgy is mondhatnám egy spanyolt sosem fog idegesíteni, hogy a németek precízen összerakták a mercijét , viszont a bajoroknak maximum rémálmaiban fordul elõ az,hogy spanyolok tervezik és rakják össze a BMW-ket.
Ugyan ez van nálunk is.
Van egy kevés gyereket szülõ, általában csöndes, legalább közepesen iskolázott magyar és egy harsány, hagyományosan sok gyerekes, hozzánk képest agresszív, ugyanakkor nagyrészt iskolázatlan cigány nép.
Nekik kéne békében együtt élniük, pontosabban a cigányokat kéne - divatos szóval- integrálni.
Az erre tett kísérletek azért nem vezettek eddig sikerre, mert ez a személyiségük megtagadásával járna, hát hogy bújnának ki a bõrükbõl?
Fordítva nekünk sem menne.
Apró, pici, számukra tán nem is érezhetõ dolgok is konfliktust szülnek a két nép között.
Még Alinda mûsorában volt egy tanárnõ, aki sokat mesélt errõl a témáról, hogy mennyire kényes, milyen sok múlik apró dolgokon is.
Mondott is egy példát:
Cigány kislány az iskolában, szünetben harsányan kiabál a barátnõjével, ahogy ezt otthon megszokta.
Belép a tanárnõ, rámordul, hogy „Csendesebben! Már megint veled van a gond?”
Ez a kis ártatlan szituáció máris konfliktust szült.
A tanár úgy éli meg, hogy már megint egy ordibáló cigánylány, a kislány pedig úgy éli meg,hogy õt már megint bántják anélkül,hogy bármi rosszat tett volna.
Hisz õ egyszerûen csak úgy beszélt,ahogy azt otthon megszokta, nem tehet róla,hogy az a magyarok hanghordozása fölött van 10decibellel.
De nézhetjük a roma kérdést végtelenül leegyszerûsítve úgy is,hogy ha te összeköltöztetsz egy lakóparkban 100 egyedül élõt és 100db ötgyerekes családot,akkor bizony a sok szingli elõször kifosztja a helyi gyógyszertár Sanax készletét,majd szépen lassan, de biztosan felkötik magukat.
A különbözõség belülrõl fakad, megváltoztathatatlan és csak bizonyos mértékig tolerálható, utána már nem.
Szoktam mondani, hogy nekünk semmit sem kell kitalálni, hisz a tõlünk nyugatra lévõ országokban már szépen mindenre van megoldás , csak le kell másolni.
Na, ebbõl kiindulva tudom, hogy ezt a kérdést sosem fogjuk tudni megoldani, ugyanis erre egyetlen országnak sincs receptje.
Azoknak sem, amelyeknek százszor annyi van a kasszájában, mint nekünk.
Sõt, általában sokkal, de sokkal rosszabb a helyzet, mint nálunk.
Nemrég jött haza Angliából egy barátom, hát inkább nem írom le miket mondott a négerekrõl.
Aztán beszélhetnénk még a szegénységrõl, a kilátástalanságról, ami szintén nem segít a cigányoknak beilleszkedni, jó úton maradni és még ezer meg ezer szempontja van ennek a kérdésnek.
Ja és amit a jogvédõk és a cigányság képviselõi tesznek a politikában az csak árt mindenkinek.
Szégyen,hogy olyanok képviselik õket,akik ellen bírósági eljárás folyik, nem is tudom hogy lehet ezt még fokozni...
1/10
danton-b 2012 okt. 19. - 00:20:03 1/10
(1492/2273)
Ráadásul mind árja zabi.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 19. - 00:15:59
(1491/2273)
http://www.civishir.hu/kozelet/2011/10/19/114110/szex_a_nacikkal_avagy_szabados_orgiak_a_megszallas_alatt.html
" Közel kétszázezer csecsemõ született a "szexuális kollaboráció" eredményeként."
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 19. - 00:06:45 Előzmény szonya1
(1490/2273)
"Kivétel az Árpád-sávos zászló, ugye? Az nem szokott problémát jelenti a nemzeti ünnepeken..."
Nem, valóban nem. Sem itt, sem a "szerencsésebb történelmi fejlõdésû" országokban.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 19. - 00:04:53
(1489/2273)
Amúgy, azt olvastam, tegnap minden baj nélkül lezajlott az avasi lakótelepi felvonulás.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 19. - 00:03:06
(1488/2273)
Ez meg egy jómadár :)
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 19. - 00:01:37 Előzmény BicskaMaxi
(1487/2273)
Igen, tudom, de ezt könnyû volt idelinkelni :)

Amúgy, képzeld, mit találtam:

Ágai Ágnes: Az unokám három milliméter
Az unokám három milliméter,
még ultrahangon sem mérhetõ.
Léte egyetlen pontban sûrül össze,
tömény és megfejthetetlen,
akár a kezdet, a keletkezés.
Igen, az unokám most keletkezik,
de benne a Minden,
saját mindensége, sorsa,
elrendeltetett életének titka,
az õsök rákarcolt vonása,
és az egyediség ellentett harmóniája.
Parányi képzõdmény, biologikum.
Kész emberségének tömör szintézise.
A mag csodája,
mely lombos fát zár magában.
Életkezdemény, csírahasadás,
beprogramozott, szép önmûködés.
Már kész a tervrajz, kész az öntvény,
a leendõ sors beépült kis motorja
beindul, a részecskék
az órára néznek,
és pontosan mûködni kezdenek.
Kint viharzik a világ,
tajtékok csapkodják falát.
Dõl vagy épül, ki tudja?
Valaki bekéredzkedik,
boldog, szép életet remél.
Különben nem osztódna és növekedne
oly bizakodón és fáradságosan.
http://eszterlanc.multiply.com/journal/item/126
1/10
danton-b 2012 okt. 18. - 23:58:33 1/10
(1486/2273)
Az említettek egyáltalán nem azt hangozatták hogy a cigányoknak egyre több pénzt kéne adni ,hanem azt hogy acigányok felzárkóztatására és beilleszkedésére kell költeni ,mert semmi sincs ingyen ,pláne egy egész népcsoport paritásba hozása.De ez ma már csak anakronisztikus emlék hiszen a nemcigányok is leszakadnak ,mert csakis agazdag családok gyermekei tudnak késõbb hasznosítható iskolai oktatást megfizetni.Mindezt úgy hogy anyálát verte az Orbán bagázs hogy ne legyen még minimális tandíj sem.tandíj nem lett csak teljes költségtérítés,és a közoktatás korhatárának leszállítása ,a gondolkodásra nevelõ iskolatípus felszámolása ,hiszen alattvalóknak minek gondolkodni? Erre varrjál gombot cigányozás helyett.
mellesleg azok a gonosz komcsik megvalósították ,hogy aki akart és volt rá képessége tanulhatott ,bármi válhatott belõle.Ma pedig cselédperspektíva várja az új földbirtokosok és magyar oligarhák birtokain a korábban felkarolt szegény ám tehetséges gyerekeket.Irány a retrográd Horthy rendszer a 3 millió zsellér országa! És mindezt egy felkapaszkodott hataloméhes korrupt társaság Tüzte ki célul ,akiket egyébként a Horthy rendszerben még az úrikaszinóban portásnak sem alkalmaztak volna.
_goldie_ 2012 okt. 18. - 23:53:24 Előzmény -csengõzoli--
(1485/2273)
ez így van..
..sok a tanulság..
a szülõknek és a tanároknak a feladata h megtanítsa eligazodni a világban..
de ha nincs normális kapcsolata a gyereknek a szüleivel..ha nincs meg a bizalom
akkor egymás között keresik a megoldás kulcsát..a barátaitól várja a segítséget

vszeg szégyellte és nem merte elmondani sem a szülõknek sem a tanároknak
de a barátai tudták..és õk sem tettek semmit..

pszichológus beszélt egy riportban a kamaszokról..a szeretetéhség indítja el õket az ilyen tettre
h megbízik az ismeretlen netezõben..és szerelmet remélve belemegy bármibe

számomra az egyik legfontosabb tanulság a felvilágosításon kívül..a beszélgetés
h nem beszélgetnek az emberek egymással..a szülõ a gyerekkel..a tanár a diákkal
a szomszéd a szomszédjával..vagy akár a kereskedõ a vevõvel
..nincs idõ..és nem is érdekli mi történik a másikkal
az eladónak sem érdeke elmondni hol termett az a szilva vagy mennyi nap sütést kapott a paradicsom..mivel permetezték a szõlõt

ha jobban figyelnének a gyerekük rezdüléseire -már kisebb kortól nem 14 éves kortól-
ha többet beszélgetnének..ki derülne mi nyomja a lelkét
ha nem a szülõvel..akkor tanárral vagy egy felnõttel akit régrõl ismer
talán egy régi tanár még az általánosból..akit kedvelt
mindegy h kivel de ki kell beszélnie magából a bánatát..
helyre kell billenteni a lelkét..h érezze õ fontos..figyel rá vki..
mert ez a mozgatója az egésznek

azt kívánom minden pedofilnak lépjenek a nyakára..
1/10
danton-b 2012 okt. 18. - 23:45:54 1/10
(1484/2273)
A mostani díjazásokat aránytalannak tartom és túlzottnak,de ne már hogy aki más országban folytatja attól meg visszakérjék közvetve a pénzt.Merthát Janics érmes társaira ugyananyit költött az állam korábban,akkor meg vonják le azoktól is a költségeket ,sõt a végén még az olimpiai bajnokok fognak fizetni.
Egyszerûen röhejes hogy valakitõl utólag pénzt kérnek, ha nem úgyviselkedik ahogy az nekünk tetszik.
olahmiki1959 2012 okt. 18. - 23:22:50
(1483/2273)
Nem tudom, igaz-e, de állítólag a rendszerváltás óta kb. 130 milliárd forintot költöttek a különbözõ kormányok a cigányok felzárkóztatására, és az ezzel járó, különbözõ programokra.
- Where is this money? - kérdezném, ha sznobul akarnék beszélni, de ezt most kihagyom.
- Hol van ez a pénz?
130 milliárd forint azért több annál, mint ami csak úgy nyomtalanul eltûnhet - gondolhatnánk, végtelenül naivan, az élet pedig gúnyosan fityiszt mutatva cáfol ránk.
Ugyanis a magyarországi cigány szervezeteknek, kisebbségi önkormányzati vezetõknek, meg persze a körülöttük rendkívül hasznos, szorgalmas munkát végzõ köröknek úgy sikerült eltüntetniük ezt az irdatlan mennyiségû lóvét 20 év alatt, hogy szegény Rodolfó, a világ egyik legnagyobb bûvésze, - ha élne, - sírva könyörögne a receptért.

Magasan kvalifikált liberális értelmiségiek, - Ferge Zsuzsa, Tamás Gáspár Miklós, Horváth Aladár, (szépen megyünk lefelé), - az elmúlt idõszakban, ahogy emlékszem, állandóan csak azt hangoztatták, hogy pénzt kell adni a cigányságnak, pénzt, egyre több pénzt. Mintha ez lenne az egyedüli megoldás, mást nem is kellene tennünk.
Holott - miután most már van rálátásunk a történtekre, - kiderült, hogy a pénz adása ebbe az ügybe, az égvilágon semmit nem old meg.
Ez olyan dolog, mintha vizet öntenél homokra, vagy a pénzt egy feneketlen zsákba öntenéd, amelyben azonnal el is tûnik.
Persze a kormányok felelõssége is ezerrel benne van a megoldatlan problémák továbbgörgetésében, azt is el kell ismerni.
Medgyessy Péter például azt ígérte, hogy "fel fogjuk számolni a cigánytelepeket".
Baromira sikerült nekik, ma már, - ahogy látjuk, - sehol az országban nincsenek cigánytelepek...
Kizárólag a büntetõjog oldaláról sem szerencsés megközelíteni a problémát.
Az igaz, hogy a Kádár-korszakban, - amelynek rengeteg hibája volt, bár ahogy telik az idõ, sokak számára egyre vonzóbb lesz, - amikor egyrészt mindenkinek dolgoznia kellett, mert máskülönben közveszélyes munkakerülõnek számított, másrészt megvoltak azok a munkák, munkahelyek, amelyek fel tudták szívni a rengeteg munkaerõt, építkezések, bányák, nagy beruházások, és rengeteg egyéb, szakképzettséget nem, inkább fizikai erõt igénylõ tevékenységek, amelyek munkát tudtak adni a cigányoknak.
Bûnözés mindig volt, és lesz is, de azért aki egész héten keményen dolgozik, annak munka után már nincs kedve elmenni lopni, örül, ha hullafáradtan bezuhanhat az ágyba - kissé leegyszerûsítve a kérdést.
Ennyi kigyúrt, kilós aranyláncokat magán viselõ, húszmilliós kocsikból kiszálló, életében egy percet nem dolgozó, életveszélyes külsejû kreolbõrû fiatalembert régebben azért nem lehetett látni.
Úgyhogy a munkahelyteremtés lenne a legfontosabb.
A másik, az iskolázottság kérdése.
Régen a gyereket a rendõr vitte el az iskolába, ha kellett, nem jött, - mert nem volt - a hülye ombudsman, aki mindenféle hajánál fogva elõrángatott érveket hangoztatva akadályozta volna meg a roma gyerekek taníttatását.
(Arról nem beszélek, hogy olyat meg az életben nem hallottunk, hogy egy gyerek a tanárjára kezet emelt volna, mert azonnal repült az ország összes iskolájából, a szülõk meg komoly pénzbüntetésre számíthattak.)
Tulajdonképpen, ha visszatekintünk az elmúlt húsz-egynéhány évre, - kis túlzással, - én csak azt látom, hogy az ombudsmanok, és a liberális értelmiségiek a nézeteikkel elképesztõ károkat okoztak nekünk, megoldást a sápítozáson túl nem nagyon tudtak mondani semmire, viszont a drogokkal kapcsolatos megengedõ nézeteikkel, a bûnözõk jogainak - sokszor az áldozatok jogait meghaladó mértékû - hangsúlyozásával, a diákoknak akár még a tanárverést is megbocsájtó diákjogok elõtérbe helyezésével, a "megélhetési bûnözés" kifejezésnek a köztudatba való beemelésével, és más dolgokkal annyi kárt, melléfogást, félresiklott, hamvába holt próbálkozást csináltak, amelyeket nagyon nehéz lesz kijavítani, helyrehozni.
A megoldást persze én sem tudom, csak azt, hogy ami eddig történt ebben a témában, az sehová nem vezetett.
adamnagysweetmovie 2012 okt. 18. - 22:47:39
(1482/2273)
Orbán magának utalt ki 3 milliárdot pályaegyengetésre.... ráadásul még el sem akar menni, mint Janics...
adamnagysweetmovie 2012 okt. 18. - 22:43:52
(1481/2273)
MTI adta hírül (hamarosan kirúgták az igazgatóját).
Egy hónapja, azóta senki nem cáfolta, hogy kamu...
olahmiki1959 2012 okt. 18. - 22:31:44
(1480/2273)
Janics Natasa egy ezüst, és egy bronzérmet szerzett Londonban, Az elõbbiért 25 milliót, az utóbbiért 20 milliót kapott.
Ami összesen 45 millió forint.
Valóban nem 60 millió, - ha elsõ helyet szerzett volna valamelyik távon, akkor az aranyéremért járó 35 millióval együtt valószínûleg elérte volna ezt az összeget, - de azért ez a 45 millió sem rossz, ahogy mondani szokták.
agarik 2012 okt. 18. - 22:29:04
(1479/2273)
Iskola éppen van... De hiába ha nem tudod hol hasznosítani. (A csúcs hogy évente kb. 50 növénygetentikus képez az állami oktatás, de a praktizálásért 2 év börtön jár.)

Vagy egyáltalán: ha nincs elég munkahely.

És persze ilyen körülmények között nem igazán jó szorgalmazni a "mindenki szüljön 3 gyereket".


Helyette örülni kéne az "öregedõ" társadalomnak. Örülni kéne ha "fogy a magyar".
talec 2012 okt. 18. - 21:54:35
(1478/2273)
Jöttek énekeltek, de meg is szûntek egy album után. Az egyik kopasz csávó bûnügyi riporter volt úgy tudom. :) Biztos onnan merített, az utcáról.

Ez is durva: "ki keres a vámon, olajon, Áfá-n....".

Szerintem nagyon sok villa papírokból lett felépítve. Nem volt konkrét termelés mögötte. Elég volt a pecsét, a számla, Áfa. Ez is okozhatta, hogy most tényleg nehéz helyzetben vagyunk.

Itt van a gabona, felismerte az állam is, hogy sokan trükköznek vele, ezért bevezette a fordított adózást. Kár, hogy nem hallgattak G-Play-t akkoriban, mert akkor marad volna a kasszában is valami, 16 év alatt. iskolákban nem lenne gond a fûtés, menza, rezsi.

Ezt sosem mondják, csak az államadósság mindig az ok, hogy szegények vagyunk.
1/10
danton-b 2012 okt. 18. - 21:46:36 1/10
(1477/2273)
Hozzátettem "ha jól tudom",de kurvára mindegy hogy hány milkót kérnek aszerbektõl,amit írtam minden összeg esetére igaz,és teljesen jogtalan ,mert mint mondám Janics sok dicsõséget szerzett nekünk és azt nem lehet megfizetni.Õ még nem kapott 60 milkókat ráadásul mint a mostaniak ,akiket Orbán PR-ra használ ki.
agarik 2012 okt. 18. - 21:40:39 Előzmény mandulavirág
(1476/2273)
Ja, rögtön el is ítélnék mindet az alapvetõ emberi jogok megsértéséért.
-csengõzoli-- 2012 okt. 18. - 21:38:25
(1475/2273)
Ismerem õket.
Nem szerettem,de ismertem ezt a számot is.
Nefélj alany volt bõven, naivitás azt hinni,hogy a maffia nem fonódott össze a politikával.
talec 2012 okt. 18. - 21:27:33
(1474/2273)
Látom itt is szinte mindenki értelmiségi, biztos nem hallgatott itt senki ilyen zenét.
Ezt már régebb óta akartam írni, gyakran téma a híradóban. Fut most ez a komoly Vizó-ügy. Volt egy zenekar, aki már 96-ban megénekelte a jelenséget, nem ma volt. Nem tudom kirõl mintázták, ki volt az alany, de siker volt, mert gyakran vittem a mûsoros kazettát (te jó ég, tényleg rég volt) a házibuliba.

G-play: Gengszter korszak.

http://www.youtube.com/watch?v=owFOk2YjOeY

Érdekes szövegfoszlány, vki így készült a választásra akkoriban. :)

"Haverja a rendõr, sok komoly ember, vitába szállni vele senki nem mer, ha minden jól megy és már alig várja. Benevez a következõ választásra."