Téma: Híradó este

offtopic
mandulavirág 2012 okt. 16. - 00:56:46 Előzmény adamnagysweetmovie
(1313/2273)
"Ehhez iparágat tiltottak be egy éjszaka alatt (Berkenye, Vajna Kaszinó)"
Lehet, hogy Orbánék semmi jót se csinálnak, de ezt az egyet jól tették.
Van olyan ismerõsöm, akinek az élettársa többszöri kísérlet után sikeresen a vonat elé vetette magát, mert játékfüggõ volt, és iszonyú adósságot halmozott fel. A csajnak az volt a szerencséje, hogy a bátyja rendõr, így nem merték az egészet behajtani rajta (egy részét azért vissza kellett fizetnie). Egy óvodás kislány maradt utána árván.
Van olyan ismerõsöm is, akik játékgépekbõl lettek piszok gazdagok. Amikor elmeséltem neki az öngyilkos történetét, megrántotta a vállát. Ennyi.
(Mellesleg Demcsákék is játékgépekben utaztak).
Te ezeket siratod? Ocsmány vérszívók.
olahmiki1959 2012 okt. 16. - 00:52:03
(1312/2273)
Miért örvend közutálatnak?
Nem ismerem a hölgyet, a nevét hallottam már, és azt is tudom, hogy az egyik legfelkapottabb magyar modell, aki szép karriert futott be már eddig is a világban.
Amennyire meg tudom ítélni, ezek a fotók többségükben színvonalasak, érezhetõ a minõségükben a nyugati profizmus, maga a hölgy nekem nem tetszik igazán, a külsejét tekintve megfelel a mostani divat-trendnek, de én kissé hidegnek, a fém-üveg-mûanyag világba tökélesen beilleszkedõnek, pont emiatt ugyanakkor mûvinek, profi módon megcsináltnak érzem.
De ez az én hibám, tudom, hogy egy modellnek ma ilyennek kell lennie, pont azért, hogy minden feladatra alkalmas legyen, ruhákat, bútorokat, autókat, szobabelsõket, avantgard képzõmûvészeti kiállításokat egyaránt lehessen vele reklámozni, és egyfajta esztétikai élményt kiteljesítõ, de a funkcióját meg nem haladó, emberi dekorációként lehessen alkalmazni.
Számomra a hölgynek a szeme, - anélkül, hogy újabb vitát szándékoznék nyitni, tehát ez teljesen az én, szubjektív véleményem, benyomásom róla, - nagyon sok képen hideg, élettelen hatást kelt, sokszor egy próbababa temperamentumát, életigenlését fejezi ki a számomra.
Elismerem a kvalitásait, de nem szimpatikus, azt viszont elmondhatod, hogy miért utálják annyira.
Csinált, vagy mondott valamit, amivel sikerült ezt kivívnia?
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 16. - 00:50:11 Előzmény grace08
(1311/2273)
Azért Kittinger se semmi... http://hu.wikipedia.org/wiki/Joseph_Kittinger
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 16. - 00:47:03 Előzmény adamnagysweetmovie
(1310/2273)
Gondolom, Orbán Viktornak ez volt a kedvenc gyerekkori olvasmánya: http://moly.hu/konyvek/eduard-baz-a-csodacsapat
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 16. - 00:43:54 Előzmény adamnagysweetmovie
(1309/2273)
És ki lesz a díszvendég? Jancsó Miklós? Akinek a legutóbbi, nemtommilyen címû filmje, amit senki se látott, félmilliárd(!) forintba került! Vagy a Kiskoltai, aki Izraelbe menekített ki több százmillió forintot? A Kis Vuk alkotógárdája? Elég sokan lehetnek a meghívottak...
Tény, hogy a mozikból teljesen eltûntek a magyar filmek. (Illetve akad még valami; a Tüskevár, de azt még hazafias kötelességbõl se nézem meg).
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 16. - 00:37:05 Előzmény -csengõzoli--
(1308/2273)
Aranka? :) Ankarát akartál, írni, ugye? :)
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 16. - 00:35:19 Előzmény agarik
(1307/2273)
"Orbánék tehát rosszabbak."
Erre szokták mondani, hogy "mindenki Gogol köpenyébõl bújt elõ."
Tökmindegy, mert mindet ugyanaz a szél fújja. "hej-hej, Méri, keletrõl fúj a szél, hej-hej, Méri, már igazán jöhetnél!" http://www.youtube.com/watch?v=7hVF_tzEzlA
agarik 2012 okt. 16. - 00:29:30 Előzmény -csengõzoli--
(1306/2273)
Pl.:
- a "boldogsághoz való jog" megsértése alaptörvénybe iktatásával annak hogy "a család alapja egy férfi és nõ házassága" (maga az alaptörvény is illegitim, mivel nem 4/5-el lett megszavazva, és az államforma is sérül lévén ma diktatúra van köztársaság helyett, de azok alkotmányossági kérdések, nem meberi jogiak, így most ugorjunk)
- a "büszkék vagyunk a kereszténységre", "elismerjük a vallást (és kiemelten a kereszténységet) mint Magyarországot alapvetõen összetartó/felépítõ erõt" (és mellesleg negatívan diszkriminálják az ateizmust) sérti a lelkiismereti szabadsághoz való jogot (elnézést hogy most nem keresem ki pontosan a szöveget)
- a kötelezõ hitoktatás újra bevezetése (alternatívan ugyan választható az "erkölcstan", de az meg minimum alkotmányossági határokat feszeget, hiszen ott nem etikatudomány oktatása folyik, hanem pártpropaganda terjesztése és vallásos nevelés szekuláris köntös mögé bújtatva)


Említhetném még a továbbra is nem felszámolt Kölcsey-féle Himnuszt is, de azt sajnos nem lehet egyedül a FÜTYESZ nyakába varrni. (a probléma vele hogy aktív imádkozásra, így vallásban való részvételre kényszeríti az állampolgárokat - ezzel sértve a lelkiismereti szabadsághoz való jogot - egy esetleges passzív istenségemlegetés helyett, ami ha útálnám is, de legalább a törvényességbe beleférne)
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 16. - 00:25:26
(1305/2273)
Na és mi a véleményed mondjuk Mihalik Enikõrõl? Azért kérdezem, mert nézegettem a neszeszer blogon néhány vele foglalkozó cikket, és meghökkentem, hogy milyen általános közutálatnak örvend. http://neszeszer.blog.hu/tags/mihalik-enik%C5%91
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 16. - 00:20:57
(1304/2273)
Semminek nem a hossza számít, hanem az értelme. Elég, ha olyan értelmes hozzászólásokat írsz, mint én :) Nem kell ugyanolyan hosszúakat :)
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 16. - 00:18:32
(1303/2273)
Hát nézd. Én pontosan arról "témázok" amitõl ÉLHETÕBB és ÉRTELMESEBB az élet. Hogy mások mirõl beszélnek, az az õ dolguk. Attól sem lesz jobb senkinek, ha egész álló nap az egyházak jogfosztása meg négymillió ember létminimum alatti szegénysége miatt témázol. Jobb csak akkor lesz, ha TE SAJÁT MAGAD MEGPRÓBÁLSZ BOLDOGABBÁ VÁLNI. Neked is akkor lesz jobb, meg másoknak is. Mert mindenki CSAK annyira szerethet egy másik embert, amennyire önmagát szereti. Az egyházak jogfosztottságáról jut eszembe: http://otthonkommando.blog.hu/2012/01/17/templom_ujrahasznositva
http://nemartdecor.blog.hu/2011/11/26/title_1649166
olahmiki1959 2012 okt. 16. - 00:17:23
(1302/2273)
Nem ismétlek el háromszor semmit, csak kb. huszonötféleképpen, érvekkel, megfigyelésekkel, elemzésekkel alátámasztva, mindenféle szempontból megvilágítva és körüljárva a jelenséget, írtam le, amit írtam.
Se te, sem más nem tudta még érdemben megcáfolni a mondataimat, csak - fõként nálad, - érezhetõ egyfajta erõlködés, hogy mindenképpen, fogcsikorgatva, ha a fene fenét eszik is, akkor is meg kell védened az álláspontodat.
Azt hiszem, te is abba a kategóriába tartozol, akit nem lehet meggyõzni, mert személyes vereségnek tekintené, ha el kellene ismernie, hogy a másiknak van igaza.
Ezen pedig nem tudok segíteni.
Azt, hogy te miért véded ennyire Janics Natasát, nem nagyon értem.
Én ennek a kis, jelentéktelennek mondható, mindenki által elfelejtett, számomra mégis emlékezetes epizódnak a felemlítésével csak ki akartam egészíteni egy embernek a köztudatban élõ képét, teljesebbé, mélyebbé szerettem volna tenni Natasának a megítélését.
Valakinek a kitûnõ sportolói teljesítményét nem kell összekeverni az emberi kvalitásaival.
A kettõnek semmi köze egymáshoz.
adamnagysweetmovie 2012 okt. 16. - 00:14:34
(1301/2273)
Sokallom magam is az idõt, amit itt töltök és kevesellem a hasznosságát...
nem is tudok olyan hosszú hsz-eket írni, mint te.
Bocs, még nem olvastam:(
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 16. - 00:11:21
(1300/2273)
Egyébként, ha már hõs férfiak, akkor íme egy magyar srác, aki nem kicsit bátor: http://www.origo.hu/tudomany/20121001-selmeczi-daniel-capakkal-es-balnakkal-merul-a-magyar-buvarfotos.html
"Mindenki azt hiszi, hogy ha bemegy egy olyan vízbe, amelyben cápák vannak, akkor a cápa rögtön ráveti magát, és megeszi" - mondta az [origo]-nak Selmeczi Dániel búvárfotós. Tapasztalatai alapján azonban ez nem igaz. "Nagyon nehéz cápával találkozni, és jobban félnek tõled, mint te tõlük. Nem akarnak minden szembe jövõ dolgot megenni. Nem szeretik az emberhúst, és az embert általában csak tévedésbõl támadják meg, mert például teknõsbékának nézik a víz felszínén, szörfdeszkán hasaló embert. Ha emberbe harapnak, akkor meglepõdnek, hogy mit kaptak el, és el is engedik". Selmeczi szerint a cápáknak rossz a marketingjük, és ezért Steven Spielberget teszi felelõssé, aki a Cápa-filmekkel azt sugározta az emberek számára, hogy a cápák minden embert meg akarnak ölni."
adamnagysweetmovie 2012 okt. 16. - 00:11:18
(1299/2273)
És egy normális országban az legalább akkora indulatokat váltana ki, hogy az egyházak milyen jogfosztást szenvednek el, hogy 4 millió ember él a szegénységi küszöb alatt, hogy "mindenki felelõs a maga szegénységéért" tahó-mentalitást áraszt a Kormány....
Miért nem errõl témázunk naphosszat, ennek kicsit nagyobb a tétje, minthogy egy kajakos itt vagy ott lapátol-e, amitõl sokkal nem lesz élhetõbb/értelmesebb az élete senkinek...
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 16. - 00:07:42
(1298/2273)
drága ádám, sokkal több idõt töltesz itt, mint én. :)
de ne szégyelld. azóta egyébként sikerült végigolvasnod, amit írtam neked? :)
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 16. - 00:06:08 Előzmény agarik
(1297/2273)
"Jaja, ezt néztem én is, és a saját számlálója 00:00:49-nél (lnikelt video számlálóján 00:51) a sebessége 1173 km/h, ami meg is marad 00:01:00-ig (linkelt video számlálóján 1:06), aztán csökkenni kezd."

Na igen, hát ez az. Ha tegnap még 1173 km/h volt a maximális zuhanási sebessége, akkor ma miért állítják azt, hogy a sebessége 1342,8 km/h volt? És ha annyi volt, hogyhogy nem hallatszott semmiféle hangrobbanás? Rá volt szerelve egy mikrofon, lehetett hallani a zihálását, a hangrobbanást hogyhogy nem lehetett? Õ is azt mondja, hogy semmit nem vett észre az egészbõl. Csak hogy ez volt a pokol - mondja.
Amúgy az öreg Joe Kittinger nem semmi egy ürge - 52 évvel ezelõtt úgy ugrott hasonlót, hogy csak 33x ugrott elõtte; és 52 évvel ezelõtti technikai felszereléssel csinálta végig, és hosszabb ideig maradt szabadesésben, mint most Felix Baumgartner.
adamnagysweetmovie 2012 okt. 16. - 00:05:18
(1296/2273)
:) Tégy is az ilyen hangok ellen, akkor megsüvegellek.
(persze sokminden elkerüli a figyelmem, nem vagyok itt 0/24-ben, bocs ha rendszeresen szóvá teszed).
adamnagysweetmovie 2012 okt. 16. - 00:03:09
(1295/2273)
Szerinted Amerikában vagy Japánban is el kellett volna sírnia magát azzal, hogy "Ne gyûlöljetek?"
Ez nekem sok volt....
Miért kell azt érezni, hogy gyûlölik? Valami azért túl lett ezzel hajtva idehaza, leírtam a két faktort, hogy talán milyen területen (élsport, nemzeti indulatok).
Persze máshol is ez téma lenne, de talán itt túl van hajtva. Az én ízlésem szerint mindenképp.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 15. - 23:58:18
(1294/2273)
"Ja és a mások gyalázását, lenézését, a vitakultúra hiányát szankcionálnám inkább a port részérõl...."