Téma: Híradó este

olahmiki1959 2012 okt. 12. - 16:05:40
(1133/2273)
"Attól tartok, hogy ezek a német fiatalok kb. úgy voltak velünk, hogy ez itt egy harmadik világbeli ország, ahol bármit megtehetnek."

Nem is tudod, milyen fontos dolgot írtál le!
Amikor amerikai akciófilmekben, thrillerekben, horrorokban azt látod, hogy nagypofájú, piázó, drogozó, káromkodó fiatalok egy csoportja elmegy valamelyik egzotikus országba, a Közel -vagy a Távol-Keletre, Afrikába, vagy Dél-Amerikába, és ott úgy viselkednek, mintha nekik, - csak azért, mert amerikaiak, - mindent szabadna, úgy beszélnek az ottani emberekkel, sokszor még a hatóság hivatalos embereivel is, mint a kutyával. Fõlényesen, magabiztosan, magasról leszarva mindent, és mindenkit.

Abban, hogy német fiatalok - többszöri próbálkozás után, - halálra gázoltak egy magyar rendõrt, sokkal több van, mint gondolnánk.
Tetten érhetõ benne az a minket végtelenül lenézõ gondolkodás, amely tökéletesen leleplezi azt, hogy hiába vagyunk mi az EU tagjai, - papíron, - a nyugati emberek magukban, valójában soha az életben nem fognak minket magukkal egyenrangúnak tekinteni, a szemükben mi mindig egy Európa peremén lévõ, szegény kis ország leszünk, ahová ide lehet hozni a közel lejárt szavatosságú termékeket, a divatból kifelé menõ, ezért ott már gyakorlatilag eladhatatlan, de nálunk még "elsüthetõ" cuccokat, ide lehet hozni hatalmas kamionokkal a szemetet! - hogy ezt a folyamatot annak idején a határon miért nem állították meg, az külön vizsgálatot érdemelne! - és minden egyéb szempont is azt mutatja, hogy nálunk mindent lehet.
Nálunk még rendõrt is el lehet gázolni büntetlenül, - gondolhatták, - majd lesz valami, legfeljebb azt mondjuk, hogy baleset volt, vagy ha szerencsénk van, és nem kapnak el, átmegyünk a nyitott határon, és ha otthon leszünk, akkor már minden oké.
Ahogy sajnos, a gödöllõi ír gázoló esetében ez így is történt. Az illetõ hazament, az ottani hatóságoknak pedig eszük ágában sincs kiadniuk a saját állampolgárukat egy kis, kelet-európai országnak.
Végtelenül lenéznek minket, semmibe vesznek, számukra mi egy teljesen jelentéktelen, csóró, - ahogy mondtad, - harmadik világbeli ország vagyunk.
Itt tartunk, saját magunkról mi képzelhetünk bármit, ringathatjuk magunkat illúziókban, a fellegekbõl le kell szállnunk a földre, a realitások talajára. Akármilyen nehéz ezt elfogadni.
olahmiki1959 2012 okt. 12. - 15:18:51
(1132/2273)
Horváth Aladár régebben azt nyilatkozta valahol, hogy ha továbbra is így mennek a dolgok, akkor a magyarországi cigányság köreiben akár még "éhséglázadás" is kitörhet, annak pedig beláthatatlan következményei lehetnek.

Az úgynevezett "éhséglázadás" kifejezés engem már többször elgondolkodtatott.
Ez elméletileg azt jelenti, hogy egy népcsoport - valahol a világban, gyarmatokon, katonailag megszállt, elnyomott országokban, - olyan elképzelhetetlen nyomorban, olyan iszonyatos körülmények között él, ahol nincs higiénia, ahol a napi betevõ falat megszerzése is komoly probléma, ahol gyakorlatilag naponta halnak éhen csont és bõr soványságúra lefogyott gyermekek, öregek, és ahol az elkeseredettség olyan mértékûre nõ, hogy már minden mindegy, már nem mérlegelnek semmit azok a családok, akik naponta kénytelenek végignézni a szeretteik elvesztését, és akkor elindulnak, tömegesen, mindenféle eszközökkel felfegyverkezve, hogy változtassak a nehéz, elviselhetetlen helyzetükön.

Azt szokták mondani, hogy a tv torzít. Nem a valóságot mutatja, hanem hol soványabbnak, de inkább kövérebbnek mutatja azt, aki szerepel benne.
Nem tudom.
De azt tudom, hogy a tv-ben akárhányszor vidéki, falusi életképeket látok kisebbségi honfitársainkról, kivétel nélkül 120, vagy inkább 150 kilós, hatalmas termetû, életerõs férfiakat látok, amint kisebb csoportokba verõdve beszélgetnek, a nagy hõségben sörösüvegeket emelve szájukhoz csillapítják a szomjúságukat, vagy szotyolázással ütik el az idõt.
Körülöttük rengeteg kisebb-nagyobb gyerek szaladgál önfeledten, míg arrébb molett, teltkarcsú asszonyok nézik szeretettel gyermekeik önfeledt játszadozását.
Az õ esetükben, - miközben persze tudom, hogy iszonyatos, a társadalomra nehezedõ, máig megoldatlan problémák sokaságáról van szó, - az "éhséglázadás" kifejezést végtelenül túlzónak, elhibázottnak, sõt, leginkább hangulatkeltõnek, hogy ne mondjam, uszítónak, és ezért roppant veszélyesnek tartom.
Ez csak arra jó, hogy bizonyos vezetõk, akik kevesebbet szerepelnek a médiában, jól hangzó, szenzációhajhász kifejezéseket dobjanak be a köztudatba, és ahelyett, hogy a problémák valódi megoldásán gondolkodnának, a lázítás, az uszítás, a hangulatkeltés a céljuk.
Jó lenne, ha felismernék, hogy a tûzzel játszanak...
_goldie_ 2012 okt. 12. - 13:56:42
(1131/2273)
vigyázat az emberek hiszékenyek..
"gyakorlatilag segítséget kért: az utolsó cetlik egyikére azt írta, hogy nincs senkije, és szüksége van valakire"
http://velvet.hu/sztori/2012/10/12/youtube-on_kert_segitseget_majd_ongyilkos_lett/

"minél többen osszák meg a videót, hogy ezzel is több embert figyelmeztessenek arra, hogy jobban figyeljenek oda egymásra"
nem tudom..sztem ez sem segít
az emberi kapcsolatok a kinti világban mûködnek igazán..
azt kellene komolyan venni és ott kellene rendbe tenni az életüket
és akkor nem a neten élnék az életüket.. a net elõtt is létezett élet..!
adamnagysweetmovie 2012 okt. 12. - 10:06:34 Előzmény mandulavirág
(1130/2273)
Ez részben igaz.

De vannak, akiknél becsúszik a gyerek, és abszulút nincsenek rá készen, s nincs meg bennük az elszánás sem, hogy összekapják össze magukat és úrrá legyenek a nem ideális (sõt) körülméneken. Mert az amit írsz, bizony nem mindenkire igaz, nagyon sokan nem tudják, nem képesek így felfogni.

"A gyerekvállalás volt a legjobb eszköz, a legjobb tanítómester, amit csak az élet felkínálhatott a számukra! És ez mindenkivel így van – a gyerekvállalás kínálja a leghatalmasabb minõségi ugrást az életben, a leghatalmasabb szellemi ugrást, szellemi kalandot, ez az elképzelhetõ legnagyobb segítség, amit csak egy ember kaphat."

És vannak azok, akik az általad írt (egyébként nekem szimpatikus) szellemben belevágnak, de mégsem sikerül a "minõségi ugrás". Mert közönyös intézményekkel, leépülõ szociális hálóval, üres ígéretekkel, munkahely elvesztésével, azaz mégis megoldhatatlannak bizonyuló élethelyzetekkel találkoznak. Vagy/és mert emberileg kevés volt az elszánásuk hozzá.

Sztem nincs jó megoldás, az abortusz eltörlése/sunyin megnehezítése semmiképp sem az a szememben.
De javítani lehetne a gyerekvállalás körülményein, ez az, ami hitelesen megtehetõ. Valamint a család fontosságának hangsúlyozása is lényeges, de önmagában ez álszent duma a Fidesz-KDNP részérõl, semmi súlya nincs:(
-csengõzoli-- 2012 okt. 12. - 10:01:20 Előzmény olahmiki1959
(1129/2273)
Ja, az elõzõ végérõl annyi maradt le,hogy ezek fényében továbbra is nagyon érdekes a megállapítás,hogy európában nálunk a legnagyobb a náci veszély és hogy mi Magyarok milyen kirekesztõek vagyunk...
-csengõzoli-- 2012 okt. 12. - 09:57:12 Előzmény olahmiki1959
(1128/2273)
Te, ezeket én sem értem.
Itt nagyon komoly problémák vannak a rendõri fejekben is és talán a jog sem védi õket eléggé.
Eleve nem értem pontosan,hogy ez a szegény rendõr miért állt csak úgy a Hummerek elé,ha már kiderült számára,hogy nem akarnak megállni, hisz ráhúzták a kormányt egyik kollégájukra.
Óvatosabbnak kellett volna lennie, valószínûleg nem gondolta,hogy idáig fajul a dolog.
Attól tartok,hogy ezek a német fiatalok kb. úgy voltak velünk, hogy ez itt egy harmadik világbeli ország,ahol bármit megtehetnek.
Hogy miért nem ültek bilincsben egy rabszállítóban,mire a Tv2 kiérkezett az rejtély.
Sokat elárul az elkövetõk lelkületérõl,hogy egy ilyen eset után nem fülüket-farkukat behúzva ülnek valamelyik kocsiban, magukba roskadva és végre felfogva,hogy mit csináltak,hanem még erõsködnek,még kikérik maguknak.
Itt valami nem stimmel, hogy finoman fogalmazzak, ezek szerintem nem ária németek lesznek :)
Apropó,mit szólsz,hogy nemrég Franciaországban bombagyárost fogtak?
Kiderült,hogy szeptemberben már valószínûleg ugyanez a szervezet bombát dobott egy kóser boltra.
http://aktiv.origo.hu/nagyvilag/20121010-bombaalkatreszeket-talaltak-szelsoseges-iszlamistaknal-parizsban.html
Görögországban egy szervezet szétverte a helyi piacon a külföldi árusok boltjait, Angela Merkelt pedig tüntetõ tömeg várta nemrég, benne egy német katonai terepjáróval és két SS tisztnek öltözött fickóval,akik karlendítéssel fogadták Merkelt.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20121009-naci-egyenruhakban-tuntettek-merkel-ellen-a-duhos-gorogok.html

A tisztelt moderátoroknak üzenem,hogy a kép egy tegnap elõtti tüntetésen készült és egy origos cikk melléklete volt.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 12. - 03:11:42
(1127/2273)
Nah, ez neked talán érdekes lesz. Van itt egy nick, Seven7Crown. Megkérdeztem tõle, ez mit jelent. Hosszas huzavona után azt állította, Orbán Viktort jelenti. Aztán valami olyasmit írt, hogy én ezt "kiszedtem" belõle, aztán meg, hogy nem nekem kell érte bocsánatot kérnem.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 12. - 03:06:29
(1126/2273)
"Máshogy nem lehet ezt elkezdeni. Hiába mutogatunk a politikusra, amíg a hétköznapi ember megalkuvó. Ez kifogás, gyáva duma, én nem tudom mert mert, izé akármi.... Mindenkinek magával kéne foglalkoznia, elsõsorban, magát rendbetennie, nem hazudnia, becsületes és erkölcsösnek lennie. Csak így lehet elõre menni."
Még jó, hogy visszaolvasgattam. Abszolút igazad van.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 12. - 02:26:52
(1125/2273)
Naszóval, a képre nem az van írva, hogy a legfontosabb az, hogy sok pénzt keressen; a legfontosabb az, hogy rendezett körülményeket biztosítson; a legfontosabb az, hogy sikeres legyen; a legfontosabb az, hogy az államot rávegye arra, hogy támogassa a családokat és így tovább.
Az Élet fája c. filmben mondta a Brad Pitt által játszott karakter a fiainak: Mindig fontos ember akartam lenni, de jelentéktelen maradtam. Ha ti nem lennétek, senki lennék.
Akármennyit is bukott abban a filmben a két szülõ (fõleg az apa) karaktere, akármilyen rosszul is csinálták, akkor is a család volt életük legnagyobb vállalkozása, legnagyobb kalandja és legfontosabb kincse. Nem a külvilágban elért sikerek.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 12. - 02:15:19 Előzmény _goldie_
(1124/2273)
És még valami. Elõször is, sajnálom, hogy dühös lettem.
Másodszor, van két ismerõsöm. Egyiküknek sem "alkalmasok" a körülményeik a gyerekvállalásra, épphogy megélnek maguk is. Az egyikük mostanában szült, és úgy eldeformálódott, olyan kövér lett, mint egy húsgombóc. Mégis jól tette. Na meg persze a srác is, aki felvállalta és feleségül vette. A másikuk csak szeretett volna szülni. Teherbe esett, és a leendõ apuka, plusz annak az anyja azzal fenyegették, hogy kirúgják a hasából a gyereket. Így is sokat gondolkozott és tipródott, végül elment küretre. Azóta megváltozott. Õ magáról úgy fogalmazott: "mûanyag nõ" lett. Nehogy bárki azt higgye, hogy ennek nincsenek az egész életre kiható következményei. És nemcsak a lány számára! Senki sem vonogathatja a vállát, senki sem mondhatja, hogy naésakkor mivan, meg hogy õ nem felelõs érte. Káin mondta ezt, miután megölte Ábelt: "Talán õrizõje vagyok az én atyámfiának?" IGEN, PONT AZ.
olahmiki1959 2012 okt. 12. - 01:38:47
(1123/2273)
Megnéztem a TV2 "Tények este" címû híradóját.

Elmondták, hogy a rendõrt elgázolta a 4 Hummer terepjáró egyike, szegény meg is halt, a gázolóra négyszer rálõtt az elgázolt rendõr kollégája, a sofõr megsebesült, kórházba vitték.
A kocsikat kábítószer-keresõ kutyákkal vizsgálták át.

Az ügyrõl - gondolom, - a következõ napokban rengeteg szó lesz még, szakértõk fognak nyilatkozni, valószínûleg az is kiderül majd, hogy az autókban ülõk miért menekültek olyan fejvesztve a rendõrök elõl.
Nekem egy apró, szinte mellékes mozzanat tûnt fel, amirõl már egyébként te is írtál.
A többi kocsiban ülõk közül, - amikor a tv stáb odament forgatni, - az egyik német fiatal fenyegetõzve, még egy kutyát is valahonnan elõhozva, a kamera felé kapkodva kergette el a stáb tagjait.
Mindezt úgy, hogy a helyszínelõ rendõrök egy szót sem szóltak, némán asszisztáltak a dologhoz, illetve, nem is néztek oda, hanem a munkájukat végezték.
A véleményedet kérdezem. És lehet, hogy nagyon átlátszó a kérdés, meg demagóg, de annak is szánom.

Szerinted Amerikában, egy olyan bûncselekmény után, amikor egy szolgálatban lévõ rendõrt szándékosan halálra gázolnak hatalmas terepjárós, valószínûleg bedrogozott fiatalok, elképzelhetõ-e, hogy az összes, a kocsikban talált fiatal ne hátrabilincselt kézzel, egy hatalmas teherautóban ülve robogjon a kapitányság felé, adatfelvétel és kihallgatás céljából, hanem ehelyett szabadon, hadonászva, kutyával fenyegetõzve, agresszíven léphessenek fel a munkájukat végzõ tévések ellen?
Én a magam részérõl ezt elképzelhetetlennek tartom, teljesen mindegy, hogy a gázolón kívül a többieknek van-e valami a rovásán, bûnösek-e, vagy sem.
Egy társaságot alkottak, tehát egymástól elkülönítve ugyan, de mindegyiküket ki kell hallgatni. És fõleg, a jelenlévõ rendõröknek figyelniük kellett volna minden mozdulatra, nem szabadott volna engedni, hogy bárki is közülük önállóan csináljon valamit.
Mert mi van, ha a kocsik mélyérõl, valahonnan fegyvert vesznek elõ, - minden mindegy alapon, - és lövöldözni kezdenek?
Szerintem a rendõrök komoly szakmai hibákat követtek el ebben az esetben.
És lehet, hogy még a halálesetet is meg lehetett volna elõzni, ugyanis Amerikában - elnézést, hogy mindig ezt a példát hozom fel, - ha már egyszer egy autós el akar ütni valakit, kikerüli az õt megállító rendõrt és gázt ad, hogy meglógjon, akkor a következõ rendõrnek joga van kilõni a kocsi kerekét, és csõre töltött fegyvert ráfognia az autósra, jelezve, hogy a dolog innentõl kezdve komoly, álljon meg, mert ellenkezõ esetben lelövi.
Szegény fiatal rendõr, aki áldozatául esett ennek a gyalázatnak, utolérte a szökevény terepjárót, megelõzte, szépen leállította az út mentén a motorját, és az elõírásoknak megfelelõen, meg akart állítani az autót, hogy igazoltassa a sofõrt.
Az a rohadt állat meg elütötte. Lelkiismeret furdalás nélkül, a következmények mérlegelése nélkül, szenvtelenül.
A magyar rendõröknek ezután az eset után, - azt hiszem, - sokkal komolyabb kiképzést kell kapniuk, mert a játékok ideje lejárt.
A helyszínelõ rendõrök pedig remélem, alapos fejmosást kapnak azért, mert hagyták, hogy a magyar tv stábot megfenyegesse egy külföldi, jó eséllyel bûncselekményben részes gyanúsított.
Ami nonszensz, más országokban elképzelhetetlen.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 12. - 01:04:43
(1122/2273)
Ezt annak az apának az emlékére írom, aki most halt meg a hét végén.
Isten neve Jézus szerint – APA. Istennek van a legnagyobb rangja a világon, ugyebár. És ha az Õ neve APA, akkor ez azt jelenti, hogy a legnagyobb rang, amit ezen a világon el lehet írni, a legmagasabb cím, amit meg lehet szerezni, az az apa rangja. Vagy legyen mondjuk – apa és anya, tehát szülõ. Amikor az emberpár evett a fáról, azért tették, hogy olyanná váljanak, mint az Isten. Pedig Istenre leginkább akkor tud hasonlítani az ember, ha szülõvé válik, apává és anyává lesz.
A Biblia vége két nõt mutat be, velük szimbolizálja az ember lehetséges életpályáját (pláne a nõk lehetséges életpályáját). A két leírás:
"És láttaték nagy jel az égben: egy asszony, a ki a napba vala felöltözve, és lábai alatt vala a hold, és az õ fejében tizenkét csillagból korona; A ki terhes vala, és akarván szûlni, kiált vala, és kínlódik vala a szûlésben."
Ez az egyik nõ. Egy anya. És a másik:
"És jöve egy a hét angyal közül, a kinél a hét pohár vala, és szóla velem, mondván nékem: Jövel, és megmutatom néked a nagy paráznának kárhoztatását, a ki a sok vizen ül; A kivel paráználkodtak a föld királyai, és az õ paráznaságának borával megrészegedtek a föld lakosai. És lélekben elvitt engem egy pusztába és láték egy asszonyt ülni egy veres fenevadon, a mely teljes vala káromlásnak neveivel, a melynek hét feje és tíz szarva vala. Öltözött vala pedig az asszony bíborba és skárlátba, és megékesíttetett vala aranynyal és drágakõvel és gyöngyökkel, kezében egy aranypohár vala, tele útálatosságokkal és az õ paráznaságának tisztátalanságával,
És az õ homlokára egy név vala írva: Titok; a nagy Babilon, a paráznáknak és a föld útálatosságainak anyja. És látám, hogy az asszony részeg vala a szentek vérétõl és a Jézus bizonyságtevõinek vérétõl; és nagy csodálkozással csodálkozám, mikor látám õt. És monda nékem az angyal: Miért csodálkozol? Én megmondom néked ez asszonynak titkát és a fenevadét, a mely õt hordozza, a melynek hét feje és tíz szarva van."
A másik nõ egy HÖLGY. Biztosan sokan ismerik a dalt a HÖLGYRÕL, aki MEGVESZI A MENNYORSZÁGOT: http://www.youtube.com/watch?v=_mQh2Sc_0Hc
Kié az egyik nõ? Kié az anya? Az Istené. És kié a másik nõ? Kié a hölgy? Az ördögé.
Aki Istenre akar hasonlítani, az legyen szülõvé. Aki megveti a gyereket, aki inkább "megeszi" azt, az Istent veti meg, aki a gyereket adja. Aki elfogadja, amit Isten ad neki, az megérdemli, hogy Isten a maga rangját ossza meg vele – az apáét.
Ezt annak az apának emlékére írtam, aki most halt meg a hét végén.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 12. - 01:00:35
(1121/2273)
Teljesen igazad van. Több oka is lehet annak, hogy egy élõlény nem tud szaporodni; de attól még élõlény, ez tényleg így van.
olahmiki1959 2012 okt. 12. - 00:29:03
(1120/2273)
"Hagyományosan nem tekintjük élõlényeknek azokat a rendszereket, melyek nem sejtes szerkezetûek, nincs saját anyagcseréjük, s önállóan szaporodni sem képesek:"

Itt szerintem hibát követtek el azok, akik ezt a címszót - Élõlények - feltették a wikipédiára, és a különbözõ kritériumokat felsorolták.
Nekem különösen az utolsó néhány szó ütött szeget a fejembe, melyek szerint nem élõlények azok, amelyek "önállóan szaporodni sem képesek".

Én úgy tudom, hogy a mesterségesen létrehozott állatfajok, - pl. az öszvér - képtelenek a szaporodásra, amellett, hogy természetesen életjelenségeket mutatnak, hiszen esznek-isznak, futkároznak, terheket cipelnek, esetleg még a nevükre is hallgatnak.
De szaporodni nem tudnak. Ahhoz, hogy "létrejöjjön" egy öszvér, mindig, újból és újból egy lovat és egy szamarat kell pároztatni, két öszvérrel nem lehet utódot létrehozni.
Akkor õk nem élõlények?
Csak azért említettem ezt meg, mert ha már precízek vagyunk, akkor legyünk teljesen precízek, és fogalmazzunk pontosan. (Ezt a szócikk összeállítójának üzenem.)
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 12. - 00:01:15
(1119/2273)
Például itt van Demcsák Zuzsa. A házassága nagyon rosszul alakult. És mit mond utólag, mi értelme volt az egésznek? Hogy született két gyereke. A két gyereknek VAN ÉRTELME. Mutass valakit, aki AZÉRT lesz bûnös, mert van gyereke; és ha nem lenne, akkor jó és hasznos életet élne! Arra viszont rengeteg példa van, hogy a gyerek az utolsó mentsvár, a gyerek az a kapaszkodó, aki miatt valaki megpróbál normálisan élni, betegségbõl felgyógyulni, magát összeszedni és nem elhagyni. A gyerek a legnagyobb segítség az életben. Olyan dolgokra tanít meg, amire senki más nem tud. Nézz meg kisgyerekes családok fotóalbumát a facebookon vagy az iwiwen. Sokszor szinte csak a gyerekrõl tesznek fel képeket. Szerinted miért? Hallottam olyan esetet, hogy mozgássérült gyerekkel utazott egy szülõpár, a vonat kisiklott, és belesüllyedt egy mocsárba. A szülõk kimentették a nyomorék gyereküket, õk maguk megfulladtak. Szerinted ezt miért csinálták? Hallottam olyat, hogy tigris támadt két kisgyerekre; az anya puszta kézzel nekiment a tigrisnek és meghalt, de a két gyerek el tudott menekülni. Szerinted ezt miért csinálta? Szerinted egy gyerek rosszat hoz ki az emberbõl? Szerintem jót. Olyan jót, amirõl soha nem álmodott volna, hogy benne van. A gyerek JOBBÁ teszi az embert, nem rosszabbá. Aki rosszul bánik a gyerekével (sokan vannak ilyenek, sajnos), az gyerek nélkül sem lenne jó ember. Nemhogy jobb nem lenne, hanem rosszabb lenne.
Szerinted miért fejezõdik be az Ember tragédiája azzal, hogy Ádám öngyilkos akar lenni, és azért mond le errõl, mert Éva bejelenti, hogy gyerekük lesz? Mi menti meg Ádám életét? A gyerek. Mert ez a remény, ez a jövõ. A gyerek a jövõre, a reményre és az örömre irányítja az ember figyelmét. A gyerek tanítja a szülõt, és nem rosszat tanít neki, hanem jót.
http://kivultagasabb.blog.hu/2012/09/27/csodasan_vicces_kepek_aparol_es_lanyarol
http://dekooder.blog.hu/2012/10/05/a_vilag_legjobb_apukaja_242
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 11. - 23:30:39
(1118/2273)
Amikor az anyám velem meg a húgommal terhes volt, egyik alkalommal sem volt "alkalmas" és "kedvezõ" az aktuális életrajzi helyzete a szülésre. Mindkét esetben a környezete rá akarta beszélni a magzatelhajtásra. De hajthatatlan maradt, megszült minket, és természetesen ez volt élete legjobb döntése. Nem volt jó anya, iszonyúan szenvedtem otthon egész gyerekkoromban. Állandóan a halálra gondoltam. Utáltam élni és haragudtam a szüleimre, hogy ha tudták, hogy alkalmatlanok a gyereknevelésre, akkor minek vágtak bele?
De vajon mi lett volna, ha mi nem születünk meg? Mit csinált volna az anyám? Hogy élt volna az apám? Jobban, felelõsségteljesebben, érettebben, mint így? Hát NEM!!! Nagyon jól tudom, mi lett volna – hányaveti, senkiházi, felelõtlen züllöttség, "pasizás" és punnyadás. Semmiféle értelmes célt nem tûztek volna maguk elé. A gyerekvállalás volt a legjobb eszköz, a legjobb tanítómester, amit csak az élet felkínálhatott a számukra! És ez mindenkivel így van – a gyerekvállalás kínálja a leghatalmasabb minõségi ugrást az életben, a leghatalmasabb szellemi ugrást, szellemi kalandot, ez az elképzelhetõ legnagyobb segítség, amit csak egy ember kaphat. Madonna is azt mondta: Lourdes az õ MEGMENTÕJE lett. Biztos vagyok benne, hogy halál komolyan gondolta, és most is úgy gondolja; és amennyire hányavetien élt õ maga, olyan szigorúan fogja a lányát. Miért vajon? Mert félti, mert szereti, mert fontos neki! Ha valaki fontos, azt bizony FÉLTEM, ARRA VIGYÁZOK, AZT NEM HAGYOM EL, arra nem hagyom rá, hogy "liberális" módon nõjön, mint a dudva! És Madonna a lányával egyáltalán nem liberális módon bánik, nagyon helyesen teszi egyébként.
De ez csak kitérõ, visszatérve rám – szóval az anyám bevállalt minket. Egyáltalán nem hitt Istenben, azóta sem hisz. Nem fohászkodott segítségért hozzá, az holtbiztos. Mégis – fel tudott nevelni minket, és minden ehhez szükséges segítséget megkapott! Nem az államon múlt ez, hanem egyszerûen így alakult. Mivel az ÉLET MELLETT DÖNTÖTT, ezért az élet támogatta. Természetesen, ha valaki a halál mellett kötelezi el magát, az is támogatást kap, annak is összejönnek a dolgai. A lényeg, a legfontosabb, hogy EL KELL HATÁROZNI VALAMIT, KI KELL TARTANI MELLETTE ÉS VÉGHEZ KELL VINNI. Nem arra kell várni, hogy MILYENEK A KÖRÜLMÉNYEK, kedvezõek-e vagy sem. A Biblia azt mondja: Aki az esõt nézi, nem vet az, és aki a fellegeket, nem arat. És hogy a rest azt mondja: oroszlán van az úton, az utcák közepette megölettetném. Vagyis – ha lusta vagyok valamire, ha nem határoztam el magam valami mellett, akkor csak a körülményeket fogom nézni, azokat fogom hibáztatni. Akkor folyvást a körülmények kedvezõ alakulására várok. Csakhogy a körülmények soha nem lesznek eléggé kedvezõek! A körülményekhez NEKÜNK KELL ALKALMAZKODNUNK, illetve NEKÜNK KELL MEGTEREMTENI ÕKET!
adamnagysweetmovie 2012 okt. 11. - 23:22:19
(1117/2273)
"Vallási fanatikuskám:)"

Amit mondasz, van benne némi igazság, és ezen már sokszor gondolkodtam...

De, matematikailag szinte kimutathatatlan azok aránya, akik jódolgukban vetetik el a gyereket, megengedhetnék maguknak, csak nincs kedvük. Persze gyilkosságot sem jókedvébõl követ el az ember.

Magam részérõl azt támogatnám, hogy az állam teremtse meg annak lehetõségét, hogy aki akar, merjen gyereket vállalni. Most csak a szájukat tépik, miközben a béreket úgy lenyomják, hogy egy felnõtt férfi magát sem tudja belõle eltartani. Gyalázat, pofátlan papolás, ütni tudnék tõle...

Beszélhetsz Istenrõl, de akkor sincs jó megoldás, mert ha a körülmények vagy a szülõk mentálisan nem alkalmasak, akkor pokol lesz annak a gyereknek az élete.

Ismétlem: szerintem az embereknek kedvet és kilátást kell teremteni.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 11. - 23:21:25
(1116/2273)
"Hagyományosan nem tekintjük élõlényeknek azokat a rendszereket, melyek nem sejtes szerkezetûek, nincs saját anyagcseréjük, s önállóan szaporodni sem képesek:
vírusok – bár ezek többek szerint az ún. „nem sejtes élõlények” (Acytota) csoportját alkotják
szubvirális rendszerek: prionok (kémiailag fehérjék), viroidok és szatellitek (ezek pedig nukleinsavak)"
http://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%89l%C5%91l%C3%A9ny
A magzat ÉLÕLÉNY.
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 11. - 23:18:29
(1115/2273)
Honnan veszed, hogy nincs tudata? Talán õ mondta? Talán kiszólt az anyaméhbõl, hogy "nincs tudatom"? Mi az, hogy tudat? Egy macskának van tudata? Egy ebihalnak van tudata? Ezek élõlények vagy sem?
Ha egy koraszülött már életet is tud menteni, akkor mitõl ne lenne egy magzat ÉLÕLÉNY????
agarik 2012 okt. 11. - 23:02:32
(1114/2273)
Nem, mert az történik, mint mikor levágod a hajadat, vagy egyszerûen levakarod a hámló bõrt.

Egy magzat nem tekinthetõ önálló élõlénynek, mivel nincs tudata.


Más: már nagyon unom az olyan hírblokkokat amikben vmi iszlamista felrobbant/megöl/stb. valakit, de a végére bevágnak valakit aki olyat mond hogy "ezek csak szélsõségesek, az iszlmá egyáltalán nem ilyen".

DEHOGYNEM! Az ÖSSZES vallás arról szól hogy ölj meg mindenkit aki nem a te vallásod tagja. Iszlám, kereszténység, judaizmus (= zsidók)... hinduk... meg az összes többi barom.