Téma: Híradó este

kata3 2012 okt. 02. - 23:33:57
(933/2273)
ez milyen jó :DD
lánykori neve Dávid Ibolya :D
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 02. - 23:28:07
(932/2273)
Igazad van. No nem baj, addig gyakorlom, amíg meg nem tanulom, hogy mondjak el valamit úgy, hogy legalább egy-két ember oda is figyeljen rá. Lehetnek rövidebb, lehetnék viccesebb stb. Legfeljebb képecskékkel díszítem, hátha az segít... így legalább a képet megnézi valaki :)
offtopic
mandulavirág 2012 okt. 02. - 23:19:45
(931/2273)
Oké, ha érted. Így úgy gondoltam, ha már ez a helyzet, akkor én mit tehetek ellene? Hát azt, hogy megpróbálok BIZTATNI másokat. Mármint azt elmondani másoknak, hogy nyugodtan BÍZZANAK.
Ezek a videók arról szólnak, hogy NE BÍZZ a világban, mert átver, becsap, és el akar pusztítani. Igazuk van, ez tényleg így van. Tényleg nem azt állítom, hogy ezek a videók hazugságok. Csak azt, hogy egyszerûen képtelenség úgy élni, hogy az embertõl elveszik a bizalmat. Muszáj, hogy megbízzunk valamiben. Namost – ha a videó arra hívja fel a figyelmedet, hogy ne bízz meg semmiben, akkor automatikusan azt fogod érezni – oké, tényleg nem bízhatok meg semmiben – csak épp azokban bízhatok meg, akik elmondják nekem, hogy ne bízzak meg senkiben. Hiszen nem állítanak semmiféle ellentételezést a bizalmatlanság ellen, nem mondják azt, hogy ha a világ megbízhatatlan, akkor mégis miben lehetne megbízni? És ezzel máris magukhoz tudnak kötni; ez jó trükk, jó kis csavar.
Én meg azt mondom – mindannak ellenére, hogy a világ ilyen rémisztõ, nyugodtan megbízhatsz ÖNMAGADBAN és az ISTENBEN. Vagy az egyikben, vagy a másikban, de persze a legjobban teszed, ha egyszerre mindkettõben megbízol. Ez a két dolog pedig ugyebár nem rajtad kívül található – hiszen Istennel is csak önmagadon belül találod meg a kapcsolatot; hiába mennél el egy templomba, ott nem találhatsz rá, csak a szívedben.
És miért is ennyire fontos a bizalom? Hát gondolj bele – vajon a katonanóták mirõl szólnak? Arról, hogy milyen iszonyatosan rémisztõ az ellenség? Ha errõl énekelnének, ha errõl fantáziálnának a katonák, akkor vajon képesek lennének nekimenni az ellenségnek? A katonanóták jó része a kedvesrõl szól, az otthonról, a hazáról – olyan hétköznapi, békés értékekrõl, amiket érdemes megvédeni, amikért érdemes küzdeni. A bátorságot abból nyered, ha tudod, van mit megvédened. Ha tudod, hogy van FONTOSABB érték, mint a háború, a pusztítás. Ha BÍZOL abban, hogy van értelme a harcnak.
A videók ugye arról szólnak, hogy valakik máris háborúban állnak ellened, el akarnak pusztítani. Hogy ne dermedj le és ne várd bénultan, amíg „leszúrnak, mint egy disznót” (Kertész Ákos), ahhoz BÁTORSÁG kell, a bátorsághoz pedig BIZALOM. Mondjuk, ezek a videók olyanok, mint egy-egy kémjelentés. A háborúban nagyon fontosak a kémek, hiszen tényleg nem árt tudni, hogy az ellenség mire készül. ha nem tudjuk, akkor netán csak lóbálnánk a lábunkat és zsibbadtan, nyálfolyósan néznénk a Barátok köztöt. Tehát nagyon jó, hogy megcsinálták ezeket a kémjelentéseket. De a kémek jelentéseire is valamiképpen fel kell készülni, mert ha nem, akkor könnyen elõfordulhat, hogy már eleve attól paffá válsz és a rémület miatt teljesen irracionálisan kezdesz cselekedni. Ahhoz, hogy racionális maradhass, meg kell õrizned az objektivitást, azaz a távolságtartást, és ezzel együtt a nyugalmat, a lelki békét. De ezt mégis hogy lehetséges? Úgy, hogy látod a MÁSIK OLDALT IS, AZ ELLENERÕT. És ezt akkor látod, ha MEGMUTATJÁK neked! Aki nem beszél a másik oldalról, a gonosz erõ ellenlábasáról, az ellenerõrõl, az MIT AKAR ELÉRNI?
Lehet, hogy saját maga is annyira ijedt, hogy TÕLED VÁR ERÕSÍTÉST, azaz A TE ERÕDET AKARJA FELHASZNÁLNI A MAGA CÉLJAIRA. Az is lehetséges, hogy le akar beszélni az esteleges ellenállásról, hiszen olyan óriásinak mutatja be az ellenséget, hogy a túlereje miatt minden ellenállást feleslegesnek érezz. Ezek egyike sem jó cél! Mert ellenerõ igenis van! A XX. sz. elsõ felében Isten leghatalmasabb angyala tudod, hol tartózkodott? Németországban. Mert ahol a szükség, ott közel a segítség! Aki nem bízott Istenben, az elmenekült, és emberi biztonságot keresett. Vagy behódolt. De akadtak, akik Isten angyalának védelme alá rendelték az életüket. És megmenekültek. Mert bíztak Istenben – ezért megálltak minden iszonyatos forgószél ellenére is.
Amikor Isten Kánaánba akarta vezetni Izrael népét, meg kellett küzdeniük a hazáért. Még a pusztából kémeket küldtek Kánaán földjére, hogy nézzék meg maguknak a földet és a lakóit. A kémek azzal a hírrel tértek vissza, hogy a föld nagyszerû, bõségesen terem; de a lakói óriások! Õk csak olyanok mellettük, mint a sáskák, hát ezek ellen nem lehet harcolni! Ere az egész nép leült a földre és elkezdtek sírni – minek is jöttünk el Egyiptomból, ott legalább zabálni tudtunk, itt meg mind megdöglünk. Csak két kém volt, akik azt mondták: az igaz, hogy a föld bõségesen terem, és az is igaz, hogy a lakói óriások, de ha Isten azt mondta, hogy nekünk adja a földet, akkor nekünk adja, akkor pedig nem rettegni kell, hanem harcolni és kész! De õk csak ketten voltak, a nép egyáltalán nem hallgatott rájuk, hanem bõgtek és siránkoztak Egyiptom után. Végül Isten annyira megharagudott rájuk, hogy azt mondta – ezt a hitetlen és keserû szívû népet egyáltalán nem viszi be a Kánaán földjére, nem kapnak semmit belõle, majd csak a gyerekeik. Õk bolyongjanak a pusztában addig, amíg mind egy szálig meg nem halnak. Csak az a két ember mehetett be Kánaánba (negyven évvel késõbb) akik BIZTATTÁK a népet, akik ISTEN SEGÍTSÉGÉRÕL beszéltek. A többiek, akik csak a nehézségeket látták, meghaltak a pusztában. Az egyiket, aki bemehetett, Kálebnak hívták, és azt mondta: „Most, hogy nyolcvan éves vagyok, pontosan annyi erõm van, mint negyven éves koromban.” Ezt teszi a BIZALOM.
Én tehát azt mondom – nem az számít, hogy milyen nehézségek várnak ránk, milyen borzasztó dolgok készülnek a világban, hanem az, hogy tanuljunk meg BÍZNI. Luthernek ez volt a jelszava: Ha Isten velünk, ki ellenünk? http://www.youtube.com/watch?v=hyfbZtlZ4Kg
1/10
danton-b 2012 okt. 02. - 22:59:02 1/10 Előzmény adamnagysweetmovie
(930/2273)
Egy igazi provokátor ,aki pártfeladatként kapta, hogy amortizálja a Fidesz rémuralmát kritizálókat.
offtopic
vénasszonyok -nyara 2012 okt. 02. - 22:36:40 Előzmény _goldie_
(929/2273)
"ámbár a Hey Joe-t én hoztam fel példának "
Azt nem olvastam. Csak nekem is ez jutott eszembe.
De szeretem pl. a "The wind cries Mary"-t is.
adamnagysweetmovie 2012 okt. 02. - 22:19:31
(928/2273)
Ilyen üres és bunkó válasz után tényleg narancsbõr kéne, hogy a képeden legyen, hogy még egyszer hozzám szólj.
Én meg csengõ lennék, ha válaszolnék... Ne is várd.
1/10
danton-b 2012 okt. 02. - 22:00:02 1/10
(927/2273)
Már megint elmebetegezel,neked mindenki az ,aki igazat ír szeretett kormányodról és vezéredrõl ,akinek szekerét tolod.Olyan vagy mint aki az autópályán haladva azt kiabálja hogy mindenki õrült ,,mert szembemegy a forgalommal ,miközben pont hogy õ az elmebeteg.
_goldie_ 2012 okt. 02. - 21:45:34
(926/2273)
szabadon választott! :D

közben megnéztem -fejbõl nekem csak a Forrest Gump ugrott be
és meg is találtam..valóban a Hey Joe és az All Along the Watchtower is megszólal a filmben
egy pár Doors szám kiséretében http://en.wikipedia.org/wiki/Forrest_Gump_%28soundtrack%29
offtopic
-csengõzoli-- 2012 okt. 02. - 21:33:15
(925/2273)
Látom megint nem vetted be a gyógyszered és össze-vissza beszélsz.
Bocs,hogy hozzád szóltam, fölösleges volt.
_goldie_ 2012 okt. 02. - 21:31:23
(924/2273)
jó ízlése van -ámbár a Hey Joe-t én hoztam fel példának
de tök mindegy akkor is jó szám

láttam jártál Bill kapitánynál is
na az se rossz ízlés
_goldie_ 2012 okt. 02. - 21:24:01
(923/2273)
_goldie_ 2012 okt. 02. - 21:23:07
(922/2273)
melyik az a film? :)
megáll az ember esze ettõl a nanotechnológiától
tudományos és fantasztikus..és félelmetesen közelít..
adamnagysweetmovie 2012 okt. 02. - 20:43:21
(921/2273)
Andy Vajna kaszinója nem erkölcstelen? Csak a kisvállalkozásoké? Miért is?
adamnagysweetmovie 2012 okt. 02. - 20:25:35
(920/2273)
"Bocsánat, õket az IMF meg a befektetõk miért nem minõsítik le?"

Úgy látszik, idejétmúlt az a hitleri-mussolini-féle korporatív modell, hogy a nagytõke érdekében a hatalom letöri a szakszervezeteket és ez önmagában gazdasági növekedést fog produkálni.

A bel- és a külföld bizalma nélkül sajnos nem megy, ezt mondják már legalább egy éve a józanabb közgazdászok.
Nem azért kell visszaállítani a jogllamot, mert a turulban születõk erre szavaznának, hanem mert anélkül NINCS gazdasági növekedés, nincs semmi, ami a józan ész útjára vezetné a kétségbeesett Vezért.
talec 2012 okt. 02. - 19:24:47
(919/2273)
Már a derék Csintalan úr/elvtárs mûsora alatt is figyeltem, ha valaki a szegénységrõl beszélt annak nem volt igaza, vagy kikapcsolták. A Fidesz nem szereti a kritikát, mert ezzel csak az Mszp-t segíti az aki kritizál.

Szerintem rosszul kommuinkál a Fidesz. Negyedévente 1 betelefonálós adást meghallgatok jobboséknál. Ugyanazok a vénlányok olvasnak papírból. Amúgy mindenki, valamiféle szervezett bûnözõi klánnak állította be azokat, akik ilyen automatákat üzemeltetnek. Lázár szerint is erkölcstelen dolog ez az iparág. Kommunikációs hiba. Mert van olyan a fociban, mint tulaj, aki érdekelt volt ebben az ágazatban és szerintem a Fidesz sem látja õt erkölcstelennek. Én sem. Több más sportolót is tudtam aki benne volt, birkózók pl. Nem tartom õket sem erkölcstelennek.

Én azt mondom, hogy üzletemberek az óriási haszon érdekében befektetnek. Nem tudom elfogadni viszont, hogy csak úgy el lehessen játszani házak árát, fizetéseket. Én limitáltam volna inkább. Venni egy "feltöltõ" kártyát, ilyesmit. Aki akar, az játszon, de ésszel.

Az Szrt-nél a sportfogadásban van ilyen kártya. Feltöltöd a keretedet, tart ameddig tart. A gépeseknek az volt a hibája, hogy részegek voltak gyakran, nem tudtak megállni. Vagy ott rögtön elkapta õket a lendület nem tudtak leállni.
Ez a szabályozás szerintem szigorú, régebben játékteremnek hívták az ilyet, ott is lehetett játszani. A kaszinók világához annyit, nekem nincs gondom pl. USA-ban Las Vegassal. Ott van, mindenki tudja, aki akar elmegy oda és játszik, vagy show-mûsorokat néz. Sok-sok magyar is fellép ilyen show-ban ott.

Az itthoni dolog, ami hangos volt, az Sukoró volt. Én ott két dolgot nem tudtam elfogadni. Egy, hogy egy olyan szép környezetet bontottak volna meg (Las Vegas a semmi közepén épült, sivatagban) és a módot, telekcsere, stb. Vegyen valaki egy nagy földet, "oszt" építsen egy kaszinóvárost.

Szerintem nem tekinti felnõtt emberekenk a szavazókat a Fidesz, és túl sok hibát vét a kommunikációban. Talán, a tanácsadók úgy gondolják, hogy mindent elhisz az átlag magyar is?





Súlyos kommunikációs hiba ismét.
adamnagysweetmovie 2012 okt. 02. - 19:01:54
(918/2273)
Jövõre felmerült, hogy tovább emelik az ÁFA-t?
Ami így is világrekord szintû...

Hajrá, csak az egykulcs maradjon!
Az áfa a szegényeket sújtja jobban, nem az osztrák-svájci bankszámlákon tárolt tartalékot...
olahmiki1959 2012 okt. 02. - 18:00:58
(917/2273)
Orbán Viktor miniszterelnök úr néhány napja Grúziában tárgyalt Mihail Szaakasvili államfõvel.
Ma délelõtt a grúz államfõ elismerte választási vereségét...
2011 januárjának utolsó hetében Orbán Viktor miniszterelnök úr Egyiptomban járt, ahol Hoszni Mubarak elnökkel tárgyalt.
2011 február 11-én Mubarak elnök bejelentette lemondását, és a hatalmat a hadsereg vezérkarának adta át...

Az ENSZ-nek, az EU-nak, a CIA-nak és mindenféle nagyhatalmaknak fel kellene figyelniük Orbán Viktor miniszterelnök úrra, és kommandók, reguláris hadseregek helyett, alkalmazniuk kellene õt, mint egy abszolút biztos, halálosan pontos, és szuperhatékonyságú eszközt, amely egyedül képes megoldani a világpolitika nagy, aktuális problémáit.
Amerre õ jár, ott néhány napon belül biztosan álló rendszerek omlanak össze, stabilnak gondolt gazdaságok dõlnek be, erõs, évtizedek óta sérthetetlennek hitt, hatalmas uralkodók és hadvezérek jelentik be visszavonulásukat.
Szervezni kellene az elnök úrnak egy Irak, Szíria, Pakisztán, Afganisztán, Észak-Korea, Dél-Amerika, Fekete-Afrika érintésével egy világkörüli utat, mindenki jól járna, szerintem...
Szép sorban megoldódnának a nagyvilág problémái, a háborús helyzetek megszûnnének, a vallási és etnikai feszültségek enyhülnének valamelyest, a diktátorok természetesen maguktól belátnák, hogy fel kell hagyniuk áldatlan tevékenységükkel, és visszavonulnának a hétvégi telkükre barkácsolni, Indiában a szikhek a keblükre ölelnék a tamilokat, Afrikában a hutuk a tusszikat, tálib vendégmunkások százai jelentkeznének a new-york-i ikertornyok újjáépítésére, a törökök "Kurd gasztronómiai hetek"-et rendeznének, a csecsenek és az oroszok tréfás, játékos vetélkedõkben mérnék össze erejüket, "Üsd, vágd, nem apád!" címmel, Ruandában az orvvadászok a gorillák lelövése helyett etetõket helyeznének ki a dzsungel különbözõ pontjaira a hatalmas majmok számára, roskadásig telerakva friss gyümölcsökkel, izraeli befektetõk hatalmas összegekkel támogatnák az iráni, békés célokat szolgáló atomerõmû mielõbbi befejezését, a palesztinok a megszállt területeken megnyitnák az elsõ kóser gyorséttermi hálózatot, a Dalai Láma egy pekingi stúdióban felvenné elsõ CD-jét, "A Láma dalai" címmel, amely azonnal a kínai slágerlisták élére ugrana, Észak és Dél Korea többszáz részes, kosztümös tv sorozatok elkészítésére írna alá hosszútávú szerzõdést, a mexikói drogbandák tagjai a fejek levágása helyett a machete-ikkel a parlagfû irtásában segédkeznének...
Egyetlen hátulütõje van a dolognak.
Eléggé sokáig nélkülöznünk kellene elnök úr társaságát.
De amikor világméretû problémákról, hatalmas horderejû kérdésekrõl van szó, akkor nem lehetünk önzõek, és kicsinyesek, nem viselkedhetünk úgy, mint akik nem látnak tovább az orruknál, hanem igenis, minden erõnkkel támogatnunk kell ezt a projektet.
Menjen elnök úr, menjen, és mentse meg a világot!
Mi meg csak megleszünk addig valahogy...
olahmiki1959 2012 okt. 02. - 18:00:34
(916/2273)
Igen, azt hiszem, Bay Éva mesélte egyszer, hogy azóta felvételrõl megy a sorsolás.
vénasszonyok -nyara 2012 okt. 02. - 17:01:24
(915/2273)
Igen jó ízlésed van! Hey Joe!
talec 2012 okt. 02. - 16:48:43
(914/2273)
Melyik híradóban, vagy hol lehetne vmit megtudni a dunaföldvári választásról? A vereségrõl nem hallok. Nem meglepetés. Azoknak igen akik lehurrogták az olyat, mint én. Mert a II. kerületben nyert a Fidesz.........

Fél éve, 1 éve mondom, hogy az átlagember táborában sok a panasz a Fidesz-re. Vállalkozó a terhek miatt. Munkás az adó miatt, hogy csökkent a bére, hogy a gazdagoknak kedvez az új adó, a rokkant és munkanélküli azért panaszkodik, mert a Fidesz úgy formálja át szociális rendszert, hogy sok tisztességes ember is megalázó helyzetbe került.

A másik ok: a Fidesz magas lóról beszél, mintha nem számítana a szegény. Én is csak jeleztem ezt, sosem drukkoltam, drukkolok a MSZMP-nek, és utódainak. De azt mondták nekem, hogy a jogos-reális kritikámmal a Fidesz felé mégis õket segítem. Akkor inkább hallgassak? De, ha mindenki panaszkodik?

Ahol az az utca embere van, ott a Fidesz-nek lehetnek gondjai, ahol több a gazdag ott nem. Lesz néhány határontúli szavazó is. Nem bántom õket, ugyanolyan magyarok, mint mi, de szegények nem veszik észre, hogy csak felhasználják õket. Honnan tudja egy, évek óta távol élõ magyar, hogy az anyaországban, városi szintekre lebontva, önkormányzati szintre lebontva mi a helyzet? Nem tudja hogy áll a munkahelyteremtés, nem tudja, milyen a magyar szocilális ellátás. Azt tudja, hogy Orbán és Gyurcsány. Amit a nagy és gazdag pártok el tudnak mondani külföldön.