Téma: Híradó este

adamnagysweetmovie 2012 szept. 20. - 23:13:40
(733/2273)
"Ezzel kapcsolatban Rogán Antal most azt írta: a Gyurcsány-kormány nem tájékoztatta a közvéleményt arról, hogy az IMF-nek megígérték a nyugdíjak csökkentését, a pedagógusok, az orvosok, az ápolónõk és a köztisztviselõk bérének csökkentését, az általános értékalapú ingatlanadót, és további, a magyar családokat sújtó megszorításokat"

Orbán-Matolcsy-tandem az IMF nélkül is:
- elinflálja-fogyasztási típusú adókkal vágja haza a nyugdíjasokat
- az orvosok és az ápolók egyre nagyobb mértékben menekülnek külföldre
- a pedagógusok és a köztisztviselõk azt sem tudják, holnap kirúgják-e õket indoklás nélküli felmondással vagy egy spion fõnök által elkapott facebook-bejegyzés miatt, esetleg a munkaidejüket hogy hosszabbítják meg egyoldalúan (pedagógusok)
- az önkormányzatok már most opcionális ingatlanadót vezethetnek be (remélhetõleg csak egy magas vagyoni helyzet felett, bár az eddigieket látva nem lennék meglepõdve, ha a kerti fabudim után is fizetni kéne?)
- annyira családbarátnak füllenti magát a jelenlegi kormány, hogy a családi adókedvezményt az 500.000 Ft feletti jövedelmûek vehetik igénybe. Nyilván mert rászorulnak...

Szóval Anti, szerintem nem kéne ilyen narancsbolsi két év után Gyurcsányozni, ugyanis a Fizess IMF-nélkül is szarrá adóztatta-félemlítette-alázta az országot...
_goldie_ 2012 szept. 20. - 23:07:00
(732/2273)
mûszaki hozzáértésre gondoltam.. :D
"semmilyen vírus nincs" a cikk jövõ idõt használ..majd lesz..
vicc ahogy a férfiak az okos telefont simogatják egész nap
mégis mit várnak tõle? xDD
a metrón utazva egy fickó filmet nézett rajta
ez a jövõ/sõt ez már a jelen..
_goldie_ 2012 szept. 20. - 22:27:30 Előzmény mandulavirág
(731/2273)
köszi..elolvastam és számomra érthetetlen az ilyen törvény
itt az eredeti cikk: http://www.zala.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=2211&Itemid=484
"bolti forgalmazásuk törvénybe ütközõ, idegen érdekeket sért, mivel ezen fajták évszázadok (ezredek?) során hozzászoktak a Kárpát-medence klímájához így nagyon ellenállóak, szívósak, mûtrágyát, permetszert nem igényelnek, könnyen tárolhatóak."
miért kell betiltani..és milyen törvény (melyik év hanyas számú) mert nem utal rá sehol..

az általad megadott oldalon olvastam ezt is
a káliummal mérgezett sóról
http://mkh.valosag.net/index.php/temakoeroek/tudomany/egeszseg/mergez-etelek/1557-papp-lajos-beszel-a-kaliummal-mergezett-sorol
_goldie_ 2012 szept. 20. - 22:17:36
(730/2273)
Új vírushullám megindulását idézhetik elõ az okostelevíziók
A készülék kameráján keresztül kémkedhetnek utánunk..Az úgynevezett Smart TV-k segítségével a felhasználók szörfölhetnek az interneten, alkalmazásokat telepíthetnek a készülékre vagy videotelefonálásra használhatják, és egy gombnyomással streamelhetõk a legújabb mozifilmek is. E készülékek a felhasználók egy új csoportját is hozzákapcsolják az internetes közösséghez: mégpedig azokat, akik eddig soha nem használtak számítógépet. Ez alkalmassá teszi a készülékeket arra, hogy a vírusok egy új hullámát indítsák el.
Ha az okostelevízió megfertõzõdik, a készülék kameráját használva felvehetik a szobánkban történteket..
Ha a tévéket online vásárlásra is használják majd, gyerekjáték lesz ellopni a tulajdonosok belépési adatait."
http://privatbankar.hu/fogyaszto/mar-a-tevenket-is-tamadhat-jak-beneznek-a-haloszobaba-is-250788/

namost mivel nekem ez magas
kérek egy hozzáértõt magyarázza el..köszi :)
offtopic
mandulavirág 2012 szept. 20. - 14:05:24
(729/2273)
offtopic
mandulavirág 2012 szept. 20. - 13:36:48
(728/2273)
Ezt megosztom, innen való a szöveg: http://www.facebook.com/vujitytvrtko
A királynõ beszéde

Szép kisbaba volt, bájos, kedves, mosolygós. Csak éppen nem szólalt meg. Hiába szólítgatták, nem figyelt oda semmire. Orvosi vizsgálatok sora következett, meg a nagymûtét. A lány hallása, állapota javult ugyan, de hasonlóan a bátyjához Õ is siket maradt. "Süketnéma", ahogy a többségi társadalom mondja, hibásan, számukra nagyon bántóan. Hiszen van neki hangja, csak más mint a miénk...
A lány apja soha nem tudott belenyugodni abba, hogy gyermekei siketek. Nyomoréknak tartotta õket, sosem viselkedett igazi édesapaként. Apai megértõ alázat nem, megalázás annál inkább kijutott Fanninak és Gábornak. Sõt, a fiú a hatalmas pofont, édesanyja az egyre gyakoribb veréseket sem tudta elkerülni. Az apát legyõzte az alkohol, egyre brutálisabb lett. Egy Gábort érõ eget rengetõ ütés után az édesanya összepakolta gyermekeit és elköltözött. Pár év múlva férje már az utcán sem ismerte meg fiát és lányát. Egyszer mégis elkérte õket magához. Karácsony volt, ajándékként pénzt adott volna, csak éppen azt is elitta. Fiatalon halt meg. Az alkohol lett a veszte.

Gyermekei bezárkóztak. A lány sosem beszélt mások elõtt, a boltban is csak rámutatott a szalámira, sajtra, kenyérre. Szégyellte a hangját, belé verték, hogy õ csak egy "nyomorék".

Emlékeztek a "Király beszédére"? Amikor egy amatõr színész, Lionel Logue beszélni tanítja VI. György királyt? Azt az uralkodót, aki vészes dadogása miatt nem tudott beszédeket tartani. Akin vagy mosolyogtak, vagy szánakozva sajnálták alatvalói. Lionel egészen elképesztõ technikával és kitartással készítette fel a királyt. És VI. György élete legfontosabb pillanatában, a világháború borzalmai közepette elmondta a történelem egyik legnagyszerûbb beszédét.

Persze nem akarom én a hajdani brit uralkodót egy magyar kislányhoz hasonlítani, számomra mégis nagyszerû, hihetetlen erõket mozgósító történet az övé...
Két évnyi kõkemény munka után Weisz Fanni saját hangján mondott beszédet a Parlamentben, maga mellé ültetve minden párt képviselõjét, és maga mögé állítva az embereket. Akkor ott, a beszédében a fogyatékossággal élõkért állt ki. Arról beszélt, hogy Magyarországon mindenkinek egyenlõnek kell lennie. Ritkán látni könnyezõ politikusokat. Hát, akkor láttunk. Nem bántam...

Énekelt jelnyelven Rúzsa Magdival, osztott ajándékot kisgyerekeknek, pénzt gyûjtött árváknak, és hitet adott sorstársainak. Hitet, hogy egy pici támogatással, kellõ akarattal minden elérhetõ, nincs lehetetlen. NINCS LEHETETLEN!!!
Közben Pécs háziasszonya és egy segélyszervezet jószolgálati nagykövete lett, megválasztották 2011 civil hõsének. Végre ki mert állni a színpadra... nem beszélt ugyan a világbékérõl, mégis nyert, Magyarország szépségkirálynõjévé választották az emberek. Aki méltósággal viselte címét és koronáját.

Gyerekkorában azt sulykolták belé, hogy húzza meg magát csendben. Egyik rokona (!) megkérte, hogy ne "mutogasson" mellette, mert az olyan ciki. Volt a családban, aki nem mutatkozott vele együtt, amikor a nyakában lógott a nagyothalló készüléke. Látta és megélte a családon belüli erõszakot. Most erõsebb, mint valaha. Szeptember végétõl nyakába veszi az országot és a környezõ országokat. Aprólékos munkával összeállítottuk közös elõadásunkat, amelyben övé a fõszerep. Milyen is Õ benne? Precíz, fegyelmezett, végtelenül természetes. ERÕT ADÓ!

Lesz majd egy pillanat, amikor átveszi a mikrofont. Akkor kezdõdik majd a királynõ beszéde. Szép lesz, halk lesz, elképesztõen erõs lesz.

Büszke vagyok erre a lányra, nem csak azért, mert már a családom tagja (van valami, amit a barátnõje, az én feleségem, Zsolnay Gyöngyi tanított meg neki).
Weisz Fanni nekem a példaképem. Mert tudom az utat, amit végig járt, és tudom az utat, amin együtt haladunk.

Hamarosan jön "A királynõ beszéde"! Remélem, hogy sokan olvassák majd, sokan hallgatják élõben, sokan megismerik ennek a nagyszerû lány történetét.

Akit egykor megaláztak, meggyaláztak, zaklattak és bántottak, aki talpra állt, aki példakép lett. Legyõzte a megpróbáltatásokat, leküzdötte az akadályokat. És most ünnepel: holnap lesz húsz éves!

ISTEN ÉLTESSEN, BARÁTOM!!!
_goldie_ 2012 szept. 20. - 13:18:58
(727/2273)
"a Budai Várban, pazar környezetben, számtalan programmal és attrakcióval kerül megrendezésre a második Édes Napok Budapest, Csokoládé- és Édességfesztivál." www.edesnapok.hu

szemnek szájnak és fülnek is élvezet..jobbnál-jobb koncertekkel
1/10
offtopic
meszag 2012 szept. 20. - 06:40:31 1/10 Előzmény adamnagysweetmovie
(726/2273)
na és persze megint a haveroknak, nem az országnak... dupla égés
olahmiki1959 2012 szept. 19. - 23:17:49
(723/2273)
"Szóval, én ilyen szókimondó vagyok, talán ez is az oka, hogy nagyon sok helyrõl vártam visszajelzéseket, hosszú idõn át, de a telefon néma maradt. Nem keresett senki, hiába vártam."

Én még emlékszem, hogy a nyolcvanas években mennyire szerettük volna, hogyha valaki felhívott volna bennünket telefonon.

Mert akkoriban még nem volt telefonunk...
talec 2012 szept. 19. - 23:03:02
(722/2273)
1. Nem értek egyet a regisztrációval. Sok ember így is legyint a választásokra. 50% már most sem menne el szavazni. Akkor meg még kevesebb, ha az állammal kell levelezni, hogy lehessen szavazni. Ez annak jó, ahol sok a standard szavazó. Akik mindig szavaznak. És megvan a sok szavazat. Annak nem jó, aki pl. ötletekkel, tervekkel, programokkal szeretné megszólítani az embereket, ott van az a tábor, aki nem elkötelezett szavazó, azok közül alig fog regelni valaki. Ezért a magyar politikáért?

2. Ez olyan, mint a kérdõív. Fölösleges. Alig van olyan magyar ember, aki hivatalos papíron az államot kritizálni merné. Még 2012-ben sem. Nem mondanak õszinte véleményt az emberek a politikai kérdõíven. Én azt veszem észre, hogy a 45-50 év feletti korosztályból sokan tartanak ma is valamitõl és csendesebbek. Nekem is mondták már, hogy állítsam le magam. Jobb lesz, ha visszább veszek a lendületbõl. Mert én is néha megmondtam a magamét. Ha nem tetszett vmi Fletó és köreitõl, akkor arról dühöngtem ki magam, de Orbánék felé is bõven volt, van kritikám. A BKK luxus jólét sem volt benne a programban. De megmondtam a magamét, hogy éppen milyen sötét dolgok voltak Kádár alatt is. Szóval, én ilyen szókimondó vagyok, talán ez is az oka, hogy nagyon sok helyrõl vártam visszajelzéseket, hosszú idõn át, de a telefon néma maradt. Nem keresett senki, hiába vártam.

Ekkor azt mondtam, nem izgat innentõl, hogy ki nyeri a választásokat. Elindultam olyan irányba, ahol az ember ötletei, tervei, meglátásai a fontosak adott témákról. És nem az a lényeg, hogy melyik pártnak nyalok.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 19. - 17:22:10
(720/2273)
Határon túli magyarok!
Az a baj, a józanabbul gondolkodók nagyrésze azt mondja, hogy mivel nem itt fizet adót, ezért úgy érzi, nem akar itt szavazni.
Akit viszont a nemzeti érzés elvakít, abban fel sem merül, hogy a magát nemzetinek reklámozó kormányt ne támogassa.

Így az lesz, hogy aki nem szimpatizál Orbán politikájával, annak jórésze távol marad, aki viszont vakhitû, az vezényszóra, morális kétségek nélkül elmegy szavazni.
Ez borzasztóan torzítja a határon túli magyarság politikai akaratát, és így az nagyban eltérhet a hazai arányoktól.
Ami szembe fogja fordítani a határ két oldalán álló magyarságot.

Ezt egy óvodás is csak akkor nem látja, ha letagadja... Nemzetrontás, mindenkit egymás ellen fordít a Fidesz-KDNP többség...
offtopic
_goldie_ 2012 szept. 19. - 12:59:12
(719/2273)
*kellemetlen lenni*
aztaa de zavarba hoztatok.. :D
_goldie_ 2012 szept. 19. - 12:57:19
(718/2273)
kezd kellemet lenni egy kicsit..
srácok leszállhatnátok rólam
mert rajta álltok az "angyalszárnyaimon"
és már röpülnék tovább :))
OFF!
adamnagysweetmovie 2012 szept. 19. - 12:44:59
(717/2273)
Ha egy kicsit is meglepte volna a baltásgyilkos amnesztiája a magyar kormányt, és egy kicsit is törõdne az ország hírnevének lejáratásával, akkor legalább elnapolnák a diplomáciai viták rendezéséig a gazdasági ülést.

De a diplomáciai elhatárolódás, számonkérés ügyében semmit nem tesznek, csak a vérdíjat akarjk türelmetlenül beszedni...
offtopic
adamnagysweetmovie 2012 szept. 19. - 12:39:52
(716/2273)
Természetesen nem az én fórumom, ezért kértelek.
Ahogy más is megteszi más fórumoknál.
Nem értem, miért kell erre ilyen stílusban reagálnod:(
_goldie_ 2012 szept. 19. - 12:20:06
(715/2273)
*rohadjanak*
_goldie_ 2012 szept. 19. - 12:19:12
(714/2273)
"akaratgyengítõ hatás" összeesküvés-elmélet? :)

még mit nem..
nem elég h koszos és büdös legyek..?
még a fogaim is rohatjanak el? :))