9/10
proklima@freemail.hu júl. 18. 19:02:11 9/10
(3/3)
Hmmm...Nézzük például Debbie Gibsont. 16 évesen adta ki debütáló albumát (Out of the Blue). Az Amerikai Recording Industry Association of America-tól tripla platina minősítést kapott. egyik ilyen kislemez, a " Foolish Beat ", Gibsont a legfiatalabb női előadóvá tette, aki Billboard Hot 100 listára felkerült. Második lemeze dupla platina lett, Gibson az egyetlen dalszerző az összes kislemezén, aki bejutott a Billboard Hot 100 top 20-ba. Az ASCAP 1989-ben Bruce Springsteen mellett az év dalszerzőjének ismerte el . További albumai közül is több elért dupla, iletve tripla platina minősítést. Kislemezei közül több is felkerült a Billboard top 4., 5. helyére. A zene mellett főszerepeket kapott a Broadway-n és turnézott musicalekben, beleértve Eponine-t a Nyomorultakban és Sandyt a Grease - ben, Fanny Brice-t Funny Girlben, Kabaré, stb.. Sok sikeres színházi kreditje volt; ő volt a sok színésznő között, akik elvállalt televíziós és független filmes munkákat is. Kilométer hosszú az énekesi-zeneszerzői sikereinek listája. Szóval van lövése a zenei vonalhoz. S a fentebb említett szerepei tartalmaznak némi "szinészi vénát". Az erre utal, hogy kb. 20 filmben és 30 körüli televíziós músorban szerepelt (sorozatok, reality versenyző, zsűri, főbíró, stb.) Érdekesség: a Grease- ben a szerepet 800 másik ember próbálta ki, mielőtt a producerek Gibsont választották volna. Csak tud valamit...Nekem tetszett a film.
MorningGlory 2022 febr. 05. - 13:51:07 Előzmény olahmiki1959
(2/3)
Pont ez jut eszembe nekem is az ilyen másod- vagy inkább sokadik kategóriás szirupos, amcsi, egy kaptafára menő filmekről. Nyilván ezek a szereplők és rendezők nem tudnak betörni az élvonalba - nem véletlenül - és gyártják a szirupos plusz/mínusz 90 perces habos-babos, minimális színészi játékot igénylő rózsaszín filmeket, színészi vénával alig rendelkező szereplőkkel. Ez a rendezők lelki világáról, életük hiányterületeiről is sokat elmond.A főhős általában néhány év nagyvárosi lét után visszatér unalmas kis szülővárosába, ahol "megmenti a világot" és a szintén mindig tökéletes frizurájú,mosolyú és fogsorú gyermekkori barátjával elérik hepiendet. Mennyi pénzt pazarolnak el ilyenekre...
olahmiki1959 2021 márc. 01. - 19:52:50
(1/3)
Én nem tudom, de mintha bizonyos, második vonalbeli filmstúdiók futószalagon gyártanák az ilyen szirupos borzalmakat...:)