offtopic
baribarany 2010 okt. 31. - 01:05:28
(21/301)
Ez filmbarbár linkjében volt, amint említette volt. Én nem olvasom el, de téged biztosan érdekel (és rá is érsz): http://maraczlaszlo.atw.hu/maracz_finnugor.html
offtopic
filmbarbár 2010 okt. 31. - 01:05:27
(20/301)
Látom, eddig nem is állítottál sokat kivéve: a finn-ugor elméletnek "több alapja van, mint bármi másnak". Nézd, ha ebben hiszel, nekem oly mindegy. Nem akarlak meggyõzni. Nem kell különös erõfeszítés ahhoz, hogy valaki alaposan utána járjon fellelhetõ infóknak. Némi nyitottság kell hozzá, nem több.
A témát degradáló megjegyzések ugyan nem errõl tanúskodnak, de emiatt nem fog a fejem fájni.
filmbarbár 2010 okt. 31. - 00:54:49
(19/301)
Tessék, akkor itt van egy link amin elindulhatsz: http://mek.niif.hu/06400/06403/html/index.htm
(A korábbi kettõ, úgy látszik nem keltette fel az érdeklõdésedet.)
tombenko 2010 okt. 31. - 00:39:37
(18/301)
Nincs állami tankönyvkiadó vállalat. Cirka 15 éve. De nem is azokból tájékozódom. Egyébként pedig nem látom okát egy kérdés fel nem tételének. Úgyhogy légy szíve, legalább linket adj, amin el tudok indulni.
offtopic
pozsizsuzsi 2010 okt. 31. - 00:37:31
(17/301)
szofi: te mit álmodol? csak kíváncsiságból. Kikkel szeretnéd a magyarságodat összeálmodni?
Milyen õsöket tartanál méltónak hozzád?
Választ nem várok, bár adhatsz.

És amúgy, a nyelvrokonság és a genetikai rokonság meglehetõsen más dolgok, már ha valakit egyáltalán érdekli még, mirõl is van szó.
sofi 72 2010 okt. 31. - 00:30:08
(16/301)
Júj, ezt a kérdést nem szabadott volna feltenned...:))))

De az biztos, hogy bizonyságot nem találsz az Állami Tankönyvkiadó Vállalat (tényleg, van még ilyen..??) által kiadott, de elõtte jól kimaszkírozott történelem és magyar/nyelvtan könyvekben található anyagban. Tehát még egyszer egy jó tanács (bár nem szeretek 2x elmondani valamit...) OLVASS utána..!!!!

Szép álmokat...!!!:))
tombenko 2010 okt. 31. - 00:05:10
(15/301)
Pedig bele kellene, mert az állítást nem látom bizonyítottnak. Eleve nem én tettem állítást, ergo nem nekem kell igazolnom.
tombenko 2010 okt. 31. - 00:02:39
(14/301)
Már mi bizonyítaná, hogy a magyar nép elnyomása érdekében találták ki a finnugor nyelvrokonság elméletét?
sofi 72 2010 okt. 30. - 19:54:51 Előzmény filmbarbár
(13/301)
Én tanítom õket!!:)) Eddig elég jól megy...!!

Számomra ez az egyik "vörös posztó" téma, hogy kiknek és miért áll érdekében még mindig ezt a baromságot elõadni. Szerintem józanul gondolkodó ember tudja a választ.... A kérdés csak az, hogy a kiszivárgott tények ellenére vajon meddig merik ezt még folytatni???????
Mi kell még ahhoz, hogy beismerjék, hazugsággal tömik a többség fejét!!
Félek, ha jobban belemerülök a témába, moderálás lesz a vége...!!:)))))
offtopic
filmbarbár 2010 okt. 30. - 19:46:34 Előzmény tombenko
(12/301)
Ebbe most nem mennék bele.
Gondolom, Te tanultál nyelvészetet, azért írsz így: 'Tanulj egy kis nyelvészetet, rájössz majd, hogyan mûködik.' Szegény Vámbéry Ármin is kaphatott valami hasonlót a kobakjára.
Innentõl, Tied a pálya. Hallgatlak.
sofi 72 2010 okt. 30. - 19:45:25 Előzmény tombenko
(11/301)
Édes, ezek a tények!!!! Ez van. Nézz utána!!!!!:))))
tombenko 2010 okt. 30. - 19:38:12
(10/301)
Nem is tudtam, hogy a wishful thinking tudományos módszer lett...
tombenko 2010 okt. 30. - 19:37:19
(9/301)
Milyen érvek szólnak a magyar nyelv finnugor eredete ellen és török (sumér, japán, anaszázi, stb) eredete mellett?
filmbarbár 2010 okt. 30. - 19:28:57
(8/301)
Nos, igen, milyen szép lenne, ha megtanítanák gyermekeinket kételkedni. Úgy tûnik, ez sokak számára nem is olyan könnyû.
Itt van Pl. ez a Finn-ugor Világkongresszus. Jesszusom. Kik és miért áldoznak erre pénzt? Saját zsebbõl ez nem menne ugye? Akkor erre is érdemes odafigyelni. Ez nem egy erõs érv, azokkal szemben akik akik magyar-szkíta-hun-ujgur vagy bármi más rokonságot vélnek felfedezni, de nem áll módjukban államilag támogatott kongresszusokat rendezni nézeteik terjesztésére.

"A magyar nép õsiségének egyik jelképe a rovásírás. A XI-XII. században kényszerítettek minket a latin írásra, mondván a rovásírás primitívebb, pedig a latin írásban 13 hangunkat nem tudtuk lejegyezni!!!!"
De jó, hogy ezt is említed. Most az a kongresszus érdekelne a legjobban, ahol azt vitatnák meg, miért nincs ma saját írásmódja (ÁBC-jelrendszere) egy igen fejlett kultúrával és õsi hagyományokkal rendelkezõ népnek, a magyarnak.
sofi 72 2010 okt. 30. - 18:58:40
(7/301)
Egyetértek. Számomra az a legijesztõbb és legelkeserítõbb, hogy az adott karhatalom minden eszközt bevetve mennyire tudja befolyásolni az embereket, kitörölni a valós tényeket a történelembõl. A MTA egyébként legtöbbször az adott irányvonalnak megfelelõen "cenzúrázott", sõt ma is "élet és halál urai"..... És szinte mindenki elfogadja az általuk hangoztatott tényeket. Reméljük eljön az az idõ, hogy a gyerekeink a valós történelmünket, valós tényekkel, bizonyítékokkal ismerhetik meg és nem lesz majd több maszatolás!!!!!
filmbarbár 2010 okt. 30. - 18:44:37
(6/301)
A legbájosabb az, ahogy Hunfalvy-Hunsdorfer felkérte Budenz Józsefet, hogy az elõregyártott tézishez dolgozza ki a finn kapcsolat nyelvi bizonyítékait. Aztán egész jól megtanult finnül is ez a Hunsdorfer. (Szerintem elég jól tudhatott magyarul is, de ettõl még nem biztos, hogy ma is igaza van. Sõt, egyre kevésbé helytállóak az állításai.)

Érdemes kételkedni, és minden értelmes állítást, cáfolatot megvizsgálni. Tabukkal csak a szellemileg restek operálnak.
filmbarbár 2010 okt. 30. - 18:30:02
(5/301)
És ha tanulok egy kis nyelvészetet, abból azt fogom megtudni, hogy Hunsdorfer és társai finn-ugor elmélete ma is ugyanolyan biztos alapokon nyugszik? Na, ne. Akkor a nyelvészetnek, mint tudománynak lõttek.:)

Érdemes annak is utánajárni, hogy Hunfalvy-Hunsdorfer Pál milyen szerepet játszott e terület kutatásában. Állítása alapos bizonyítására felkért egy másik német származású nyelvészt, s mint a Tudományos Akadémia tagja minden befolyását latba vetette a magyar-török-tatár nyelvelmélettel szemben: http://hu.wikipedia.org/wiki/Hunfalvy_P%C3%A1l
A török-magyar nyelvrokonság akkori legjelentõsebb kutatója Vámbéry Ármin volt. Õ valahogy nem túl nagy támogatást kapott a hivatalos vonallal szembehelyezkedõ kutatásaihoz: http://hu.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1mb%C3%A9ry_%C3%81rmin

Akinek eddig nem tûnt fel, hogy a hatalom mindenbe bele tud szólni, beleértve a tudományos kutatások finanszírozását és propagalását, annak aztán annyi.
Szent együgyûség - azaz 'ignorance rules'.
sofi 72 2010 okt. 30. - 18:10:42
(4/301)
Az utóbbi idõben hivatalosan is megdõlni látszik a finnugor rokonság ténye, amit nem is olyan régóta akarnak velünk elhitetni.
A magyar nép õsiségének egyik jelképe a rovásírás. A XI-XII. században kényszerítettek minket a latin írásra, mondván a rovásírás primitívebb, pedig a latin írásban 13 hangunkat nem tudtuk lejegyezni!!!!
A finnugor elméletet a kiegyezés elõtt 1848-ban kezdték hangoztatni, tulajdonképpen egy lélektani hadjáratot indítva ellenünk, hogy nemzeti öntudatunkat csorbítsák, csökevényesítsék, mégpedig az által, hogy elhitessék, egy sokkal egyszerûbb, primitívebb népcsoporttól származunk, mint a Habsburgok...!!
Megbízták Budenz Józsefet, hogy hozzon létre egy finnugor összehasolító nyelvtudományi tanszéket. Másik "tündérbogár", aki õsi eredetünket szõnyeg alá akarta söpörni Hunfalvy Pál aki még rendesen beszélni sem tudott magyarul..!!
Miért épp a finnugor?? Kellett egy kiindulási alap: egyszerûbb, alacsonyabb kúltúrával, mûveltséggel rendelkezõ néppel akartak minket azonosítani, származtatni.
Az egész finnugor baromság, mármint az eredet bizonygatása azért is hibádzik, mert a nyelv önmagában egy állandóan változó valami, ami alapján egy nép eredeztetését hiba megtenni. Az eredet bizonyításába még sok minden beletartozik, mint pl. zene, motívumok, stb....ezen kívül bizonyított tény, hogy a finn nyelvvel mindössze 5%-ék a hasonlóság, ami szinte minden nyelvvel megvan. Tehát ez is bukta!!:)))
Sajnos ez a fajta finnugor "eredethit" sok magyar fejében benne van még, köszönhetõen a volt szoci történelem és magyar tankönyveknek is, amik mint tudjuk nem csekély hamis info-val tömte a nebulók fejét!!!
A hitetlenkedõknek javaslom Papp Gábor történész professzor 1-2 elõadását meghallgatni, és a tankönyvek helyett pár tudományos könyvet (amik bizonyítékkal is szolgálnak) elolvasni!! Tanulhatnak belõle, és talán büszkék is lesznek csodálatos MAGYAR nyelvünkre és valós eredetünkre!!!:))
tombenko 2010 okt. 30. - 10:50:57
(3/301)
A finnek nem tették meg. Egyébként több alapja van, mint bármi másnak. Tanulj egy kis nyelvészetet, rájössz majd, hogyan mûködik.
offtopic
pozsizsuzsi 2010 okt. 30. - 10:34:49
(2/301)
Én úgy tudom, nem. De talán nézd meg a mûsort, és hallgasd me a kutatókat.