Téma: Endeavour

K. Judit 2019 szept. 17. - 12:49:30 Előzmény kkanai
(37/297)
Köszi szépen!
Talán kétszer három epizód még pont belefér, azt semmiképp nem akarnám, hogy más (közkívánatra, vagy saját mohóságból felhígított) sorozatok sorsára jusson. Épp azt figyeltem meg, hogy akárhányszor is sikerül megnéznem egy-egy részt, valami új információt mindig találok benne. Lehet, hogy a nagy mintás tapéták néha túlságosan elvonják a figyelmemet ..., jó, hogy ma már nem látni ilyesmit :)
A város viszont gyönyörű.
kkanai 2019 szept. 16. - 20:21:24 Előzmény K. Judit
(36/297)
Jó hír, hogy már forgatják a 7. évadot, jövőre adásba kerül. És berendelték a 8. évadot is (3 + 3 epizód).
https://www.radiotimes.com/news/2019-09-15/endeavour-series-7-air-date-cast-trailer-itv/
kkanai 2019 szept. 16. - 20:13:10
(35/297)
Bocs, az előző hsz-em off-topic, nem az Endeavour-ról elmélkedtünk.
kkanai 2019 szept. 16. - 20:05:57 Előzmény vino-et-veritas
(34/297)
Sajnos a "s.r.z.tb.r.t"-on nincs hozzájuk felirat. Kicsit körülnézek, hátha létezik angol/német ...
A korlátozott angoltudásommal (is) jónak tűnik.
vino-et-veritas 2019 szept. 16. - 09:04:51 Előzmény kkanai
(33/297)
OFF
A Morse felügyelőből is van fenn jónéhány (nem a teljes 12 évad) egy "sorozatbarátoknak" szóló honlapon (Google segít), de szerintem az csak tagoknak érhető el...
K. Judit 2019 szept. 16. - 00:46:53 Előzmény kkanai
(32/297)
Nem tudom, törlik-e automatikusan a v-megosztók linkjeit ezért megpróbálom betűvel-számmal-írásjelekkel leírni a helyet, ahol
- úgy emlékszem - az összes rész megvan. Sorban lehet nézni, és nem úgy, ahogy az Epic adta):
A hely neve "jobbmintatv.hu per online per Oxfordi_gyilkosságok per 1_evad per 4_resz per"
(Hülyén néz így ki, de remélem érthető.)

Most már lement az összes rész, a 6/4. volt az utolsó, és méltó befejezés lett.
Azzal, hogy ennyire összekeverték az elején a sorrendet, igazi rejtvényként lehetett felfogni az egész sorozatot, kitalálni a kerettörténetet folytatólagosan (hogy például miért ültették le Morsot egyik-másik évad végén, vagy melyik sebesülése után áll újra munkába), izgulni a kollégáiért, vagy az elsőre ellenszenves kollégáit, ill. főnökét hogy lehetett megkedvelni a végére stb. Az epizódok címe alapján is próbáltam előre kitalálni, vajon melyik egyszavas cím melyik történetet takarja - hát sokszor nem sikerült. Pedig mostanra már láttam az összeset, még mindig össze tudom téveszteni, vajon melyik a Lelet, a Fúga, vagy mondjuk az Otthon, az Oszlop, vagy az Aratás ... Egyet biztosra megjegyeztem, ami szerintem a legmegrázóbb volt, a Sohaországot, esetleg még a Prédát (a tigrissel)...

Mindenesetre kár, hogy vége, tudnám nézni még sokáig.

vino-et-veritas 2019 szept. 15. - 20:23:08 Előzmény kkanai
(31/297)
Talán majd előveszik egyszer (Taggarttal együtt).
Valahol ezek is a Holmes-Poirot-Marple "angolos" (bár Taggart skót) krimi-nyomán haladnak (újabban "Barnabyk" is), és egyik sem túl akciódús történet.
Különben az idős Morse ugyanúgy egy Jaguár Mk II-vel járt, mint kb. itt. Csak az talán cseresznye- vagy meggypiros volt...
Amúgy elég érdekes a film légköre. Ennyire nyomasztó volt a '60-as évek Nagy-Britanniája (szürke, jellegtelen, kopottas, stb. lakások, utcaképek, emberek stb.)?
Valahol olvastam, hogy náluk a II. VH után is sokáig jegyrendszer volt. Sőt a '60-as évekig bizonyos utazási korlátozások is voltak (nem politikai, gazdasági okok miatt), annyira padlóra vitte a háború és a gyarmatok elvesztése a gazdaságot.

OFF
Egyébként ez az "igazi" retró, mivel visszahelyezik egy korábbi korba, annak környezetébe a történetet, amit ma forgatnak....
kkanai 2019 szept. 15. - 18:37:05 Előzmény vino-et-veritas
(30/297)
Sajnos lemaradtam róla, szívesen megnézném, de egyelőre nem találtam rá sehol :-(
vino-et-veritas 2019 szept. 14. - 16:22:56 Előzmény kkanai
(29/297)
Olyannyira, hogy még a zenei alapmotívum is "onnan" jön...
Korábban a story4-en is ment a "régi" sorozat.
CzE 2019 szept. 08. - 20:47:37
(28/297)
Nagyon szeretem ezt a sorozatot. Többször megnéztem már az összes évadját. De a VI. évad magyarra fordítása nagyon félresikerült... Több helyen értelmetlen lesz a történet, ezért meg kellett vennem a DVD-t, és angolul érthető...
biso7 2019 aug. 06. - 14:50:02
(27/297)
Köszi Szotyi az infót. Sajnos csak a VI/1-t láttam, a maradék háromról lemaradtam, de olyan furcsa, hogy nem ismétlik, csak az I-III. évadokat.
kkanai 2019 júl. 29. - 20:34:57 Előzmény K. Judit
(26/297)

A sorozat a 80-as években kezdődött, az alapjául szolgáló regények a 70-es évektől jelentek meg. Az idősödő Morse nyomozásairól szóltak, míg a mostani "Endeavour" a fiatal éveit követi. Azaz most legyártották az előzményeket.

A korábbi sorozatból kiderül, hogy Morse nőtlen marad (bár a rajongók még mindig várják, hogy megtalálja a megfelelő asszonyt, de nem tudni, mi az írók szándéka ebben a tekintetben).



https://en.wikipedia.org/wiki/Inspector_Morse

https://www.nytimes.com/2002/02/23/arts/john-thaw-is-dead-at-60-played-tv-s-inspector-morse.html


10/10
romantika5 2019 júl. 29. - 12:34:22 10/10 Előzmény K. Judit
(25/297)
Én is többször nézem, de követhetőbb, mint a Kisvárosi gyilkosságok. Azt is szeretem, de Mors most nagyobb kedvenc.
10/10
tóthlászló 2019 júl. 24. - 08:19:05 10/10 Előzmény K. Judit
(24/297)
Újra meg kell nézem ahhoz, hogy okoskodhassak.
K. Judit 2019 júl. 23. - 12:55:28 Előzmény tóthlászló
(23/297)
Korábbi epizódokat most is ismételnek - négyesével - csütörtökön déltől, és ha jól emlékszem, pénteken reggel hattól ugyanazokat újra.
Ha láttátok véletlenül a 6/2-es epizódot, az "Apolló" címűt, virágnyelven, vagy spoilerezve lenne még kérdésem. Főleg az autókkal (kulcsokkal) vagyok bajban, annyira összekavarodnak a dolgok....
Különben ezt a részt maga a főszereplő Shaun Evans rendezte, egy videóban láttam, hogy nagyon dicsérték a kollégái. Azt is innen tudtam meg, hogy ez egy korábbi sorozat, talán éppen 70-es évekbeli, amit újra alkottak.
10/10
tóthlászló 2019 júl. 23. - 08:34:38 10/10 Előzmény K. Judit
(22/297)
Remélem, hogy az évad befejezése után előlről ismétlik. Amúgy valóban enyhén szólva is bon yodalmas valamennyi epizód, de kibogózható, bár maradnak elvarratlan szálak.
K. Judit 2019 júl. 22. - 10:54:32 Előzmény tóthlászló
(21/297)
A 6/1 ismétléséről egyelőre lemaradtatok, eddig vasárnap este 7 óra körül ismételték. (Az Epicdramánál soha nem lehet tudni, hogy ugyanígy folytatják-e.)
Én már láttam a 6/2-t is, kétszer is - nem merném állítani, hogy utoljára, mert még mindig lennének kérdéseim, nagyon kell figyelni, főleg a végén. Olvastam valahol a sorozat oldalán, hogy szinte mindenki többször nézi.
10/10
tóthlászló 2019 júl. 22. - 10:08:22 10/10
(20/297)
Engem is az érdekelne, hogy a 6. vad 1 epizódját mikor ismétlik, mert minden odafigyelésem dacára lemaradtam róla (pontosabban a Murdoch új epizódjai ütik a hétfő esti vettést, nyilván ezért csúsztam le).
dimari 2019 júl. 16. - 14:11:44
(19/297)
A VI/1.részt mikor ismétlik?
c_crenci 2019 júl. 08. - 23:42:35 Előzmény Papp Sándorné
(18/297)
Hát nem igazán. A Guy Fawkes -nak kell utánnanézni a wikipédián. Elvileg összeesküvő...
https://hu.wikipedia.org/wiki/Guy_Fawkes