Téma: Cha-cha-cha

Zsuzsóka szept. 22. 23:57:27 Előzmény Kuttyánszkikutya
(14/14)
A rendező azért találta ki így ezt a képsort (szerintem), hogy a nézőt belehelyezze Gruber Ernő élményébe. Az általad leírt látvány az eredeti mozifilmben több másodpercig tartott. Gondolhatod, hogy 1982-ben milyen döbbenetet váltott ki a nézőkből (nem csak férfiakból, de nőkből is) ez a jelenet (ráadásul magyar filmben). Ez egy direkt eszköz volt a rendezőtől, amit azóta semmissé tettek azzal, hogy megkurtították a film ezen részét. Hátha fellelhető azokból az évekből egy riport valamelyik újságban (még nem volt internet), amiből kiderül, hogy Tallós Rita saját magát alakította-e a kritikus jelenetben. Amíg ilyet nem talál valaki, addig fogadjuk el azt, amit a művésznő több helyen is elmondott már: testdublőr játszotta a jelenetet. Én elhiszem neki. Érdekesség még, hogy ez az egyetlen mozifilmje.
10/10
luci87 júl. 07. 20:19:29 10/10 Előzmény Kuttyánszkikutya
(13/14)
Testdublőr volt.
4/10
MissAmerika júl. 07. 14:50:27 4/10
(12/14)
Na most ez tényleg egy 8 pontos film lenne?
Csak mert szerintem egy unalmas, éppen ezért egy nézhetetlen táncóra az egész, nyilván ötletes operatőri megoldásokkal és egy még cefetül jóképű Rudolf Péterrel... éppen ezért húzom fel négyesre! :D
Kuttyánszkikutya júl. 07. 13:37:57
(11/14)
Nem méltatom, sem nem elemzem, többen megtették, ..
Egyet nem értek:

Hogy lehetett, főleg abban az időben, hogy premier planban mutattak egy széttárt női "ölet" 😵 És valóban a Tallós Rita vagy testdublőr volt? 🤢Az nem derült ki ,mi értelme volt, mit csináltak ott a fiúk? Csak nézték, vagy sorban rámentek? 🤢Egy beteg, abnormális jelenet!🤢


3/10
Révész István 2023 nov. 02. - 22:08:18 3/10
(10/14)
Ez egy nagy f@s. Rohadt unalmas, nulla történet. Tipikus szoci termék. Csak azért kap 3 pontot, mert érdekes volt megnézni fiatalnak a színészeket.
10/10
luci87 2021 febr. 27. - 16:03:47 10/10
(9/14)
Büszke vagyok, mert 1-2 jelenet erejéig szerepel benne az unokatestvérem.Emlékszem a 80 as évek elején a nagybátyám levelet irt a hugának, anyunak, hogy filmforgatáson vesz részt a lánya.Sokáig csak a cimét tudtam a filmnek, nem is láttuk...Azota megnéztem egy párszor,és lehet, hogy elfogult vagyok, de nekem nagyon tetszett a film.Lehet, hogy ma ismét megnézem..:)
10/10
lengyisz68 2014 máj. 14. - 15:29:05 10/10
(8/14)
Líraian groteszk film egy sérülékeny, gátlásos és álmodozó fiúról Gruber Ernõ gimnáziumi tanulóról.
A cselekmény színtere egy tánciskola, ahol mini drámák és komédiák zajlanak a rumba és a cha cha cha alap lépései közben. A hatvanas években járunk. Az unalmas iskolai órák után a fiúk cukros vízzel Elvis frizurát fésülve indultak a tánciskolai csörgésre, hogy nyugati eleganciával kápráztassák el a matrózblúzos "álmaik asszonyát"...
tortura 2014 jan. 28. - 17:29:31
(7/14)
Emlékszem erre a filmre, bár nagyon régen, nagyon fiatalon láttam. Talán ebben a filmben láttam elõször Rudolf Pétert, s nagyon megkedveltem. És ekkor utáltam meg örökre a ronda fogú Tallós Ritát, s ez azóta sem változott.
perry 2014 jan. 28. - 17:21:25
(6/14)
"„Cha-cha-cha, ez a feladat mára” szól a sláger a filmben és repkednek a matrózblúzok és a rakott szoknyák a fekete Május 1 ruhagyár öltönyök és a Tisza cipõgyár csukái.
Igen kérem a jól megcsinált filmek kora ez, és még csak 1981-t írunk és már készül a másik igazi sulis film amibõl kicsit már ízelítõt kapunk 1956-s év alulnézetébõl, de vissza a „Cha-cha-cha világába.
Gruber Ernõ világába ebbe a nehéz, áldott és gyûlöl,t kamasz világba ahol sem heroizmus , sem pedig nagy történések nincsenek, Ernõ csak úgy éli a mindennapjait.
Persze mást mond ez mára , mert a mai fiataloknak kultúrtörténet, nekem meg megélt valóság, bár már 30 évesen a tanítás részese voltam , de már nem olyan fiatal mint azok a a kamaszok akik sorsa rajzolódik ki méltó ökröseként a Pókfocinak Rózsa János filmjének.
Írhatnám azt is , hogy itt kérem: " a hatvanas évek szûk levegõje " az uralkodó de hát mirõl is szól a film, házibuliról, apa megtalált óvszerérõl, szerelemrõl ami iskolai, házibuliról, és össztáncról.
Gruber Ernõ kamasz világáról, lírai énjérõl és a versírásról, harcról és meglékelésérõl a kamaszkor legszebb nyarának lehetõségérõl ami rendszerint mindannyian vagy kihagyjuk vagy nagyon bejön.
Mert ezek a pillanatok keményítenek meg minket, így születnek konfliktusok szülõkkel, ábrándulunk ki az elsõ nagy viszonzatlan szerelembõl és így tovább.
Azt meg aztán mindannyian tudjuk , hogy Truffaut óta aki szakavatott rendezõje a kamasz léleknek,hogy ifjonti lelkek rezdülései hálás filmes témák.
A Cha-cha-cha nagy vívmánya az, az irónia ami belengi a filmet néha az az érzésem, hogy Cseh Tamás dalainak és Bereményi Géza szövegeinek képi megfogalmazását látom.
Látni Rudolf Pétert 20 évesen 16 évest alakítani nagyszerû élmény Hollósi Frigyes kabinet alakítását a tánctanár figurájában, ja és végül az elmúlt fiatalságom nosztalgiáját újra élni ez nekem a Cha-cha-cha.
Na, és persze a Hungária ami itt ugyan nem "jampi" érzést közvetít de mint filmzene telességgel teszi a dolgát.
adamnagysweetmovie 2011 febr. 05. - 21:41:46 Előzmény tollas
(5/14)
Az emlegetett dobos és hozzá méltó társairól egy khm. nyúlfarknyiság:
http://www.youtube.com/watch?v=BCrG6Je6CZs&feature=related
adamnagysweetmovie 2011 febr. 05. - 21:36:18
(4/14)
Egy igen furcsa film, nem a Sose halunk meg féle nosztalgia, itt az életbe, felnõttségbe való bevezetés, hogyismondjam finoman, sokkal káeurópaisabb. Szerintem a mondanivalója kárpótol a lassúságáért. Ja és a Mambó, mambó c. begyógyult szám, hát ez csak a Szandi mandihoz hasonlítható. Nem ismeritek? Az egy világszám!
radnaid 2007 ápr. 29. - 20:51:31 Előzmény molnaratti
(3/14)
itt állítólag meg lehet venni vhs-en:
Mokép Videocentrum:
1054 Budapest, Honvéd u. 7.
Telefon: 312-3671
Telefon/fax: 312-2603 Nyitvatartás: H-CS: 10-tõl 1/2 5-ig P: 10-tõl 2-ig
E-mail cím: videocentrum@mokep.hu
tollas 2007 jan. 26. - 14:31:51 Előzmény molnaratti
(2/14)
Azt nem tudom, de a dobos marha jó benne.
molnaratti 2006 okt. 01. - 18:27:17
(1/14)
Valaki tudja hol lehet beszerezni ezt a filmet?
Ha igen, kérem írjon!