10/10
Lecza Attila 2014 okt. 31. - 15:14:31 10/10
(7/147)
Ez az a film, amire szerintem mindenki várt, mióta a Filmalap próbál szerethetõ és jól mûködõ közönségfilmet letenni az asztalra. A vicc, hogy ehhez sok közük nem volt, Reisz Gábort illeti a dicsõség, hogy egy kisfilmnyi költségvetésbõl (6-7 millió HUF!) összehozta az utóbbi évek legjobb magyar filmjét! Ez a film humoros, szórakoztató, van egy követhetõ sztorija, egy percig nem unalmas, és közben hiteles és baromira aktuális is tud lenni. Mindezt összehozni már sajnos nagyon rég nem sikerült senkinek. Egészen elképesztõ jelenetszámmal büszkélkedhet, és több instant klasszikussá avanzsált nálam. Minden nagyon magyar benne, de ez esetben nem negatív minõségjelzõt takar ez a dolog, egyszerûen tökéletesen visszaadják azt, amiben most élünk, DE egy óriási csavarral. Úgy, hogy szórakoztat minket! Úgy, hogy felismerjük benne a saját életünket, de egyben ki is röhögjük magunkat! A családi ebédeket, a szülõk nyaggatásait, a pénz után siránkozást, a busz után hiába futást, az esti partizást és azt lezáró gíroszozást, és a döntésképtelenséget ami a generációnkat áthatja. Megindító pontossággal és bájjal mutatja be az életünket ez a film. Igen, a miénket, a harmincasokét. És a moziból kijövet még órákig ezzel a bájjal tudod nézni ezt a csodás várost, és savanyú bérlõit. Bármikor szívesen újranézném!
8/10
adamnagysweetmovie 2014 okt. 31. - 10:32:48 8/10
(6/147)
Ja és még érdemes megnézni a Gábor korábbi rövidfilmjeit is, márha elérhetõek.
8/10
adamnagysweetmovie 2014 okt. 31. - 10:29:48 8/10
(5/147)
Bár én 40-hez közelítve kicsit öregnek éreztem hozzá magam, de kétségkívül elkap egy sodródó életérzést, ami talán a 20-s 30-asokat (pannonos, tmobilos:) jobban érinti, jobban központi probléma ez a sodródás, késõbb erre sokminden más baj is rárakódik.
Mondjuk nem az a Meseautó-féle tipikus vígjáték, határozott történetíve sincs (ebben is rokon az Utóélettel), de egyedi a nézõpontja, a figurái, a helyzetkomikuma, a dokutól a fantáziáig változatos a filmnyelve.
Ahogy az Utóélet, itt is a pszichológiai íve érdekes a történetben, de nem a történeten van a lényeg, inkább az életérzésen.
Igazi nemzedéki film, abban a rétegben, akiket megszólít, sztem kult.
arcansas 2014 okt. 28. - 17:32:20
(4/147)
Jujj ez jó lehet :D
8/10
villain_ 2014 okt. 24. - 09:57:36 8/10
(3/147)
Teljesen egyetértek! Nagyon helyes, aranyos film, érdemes megnézni, nem fogjátok megbánni! :)
9/10
berkenyke 2014 okt. 21. - 11:26:45 9/10 Előzmény Teréz anyu
(2/147)
végre egy friss magyar film, kis költségvetésbõl, sok ötlettel, kreatív megoldásokkal
õszintén szól az útkeresésrõl, a jövõtlenségrõl
és vicces. - nem egy ordítva röhögõs hahota, de finom kis humorral átszõtt film
olyan Budapestet ábrázol, amit a mindennapokból ismer az ember, amivel azonosulni tud (nem szuper-trendi-dizájnos. kicsit koszlott, de nagyon ismerõs)
nekem nagyon bejött a hangulata
Teréz anyu 2014 okt. 19. - 20:10:35
(1/147)
Felkeltette az érdeklõdésemet az elõzetes...