Téma: Üveg

perry 2019 máj. 11. - 20:46:40
(33/73)
SPOILER Úgy szeretnék szuperhős lenni, aztán rá kell jönnöm kilógni a sorból az se nem fenékig tejfel. Álmaimban miszlikbe szaggatom a Portot mert nekem hatalmas erőm van aztán meg annyira okos vagyok , hogy még a seggemben is ész van, Arról meg nem is beszélve, hogy megvédem a jókat mert nekem az a hivatásom. Aztán meg felébredek és a bilibe lóg a kezem, rá kell jönnöm, hogy nem vagyok más mint egy rendszer által leharcolt pasas. Mondjuk azt eddig is tudtam , hogy ha kilógsz a sorból az nem tetszik másoknak, ha okos vagy akkor stréber vagy és röhögnek rajtad és így tovább. Tény kb erről szólnak a képregények, alaptípusok felturbózva. Öreg igazság a másság egyik társadalomban sem vezet jóra. Mindig lesznek emberek, csoportok és ki tudja még milyen izék akiknek az lesz a hivatásuk , hogy megtartsák a tisztes középszert. Mert, ugye az, az igazi a szürkék hegedőse . Dagonyáznia susnyásban, jókat röffenni a sárban karénekben. No meg, vannak FŐ Nénik ( Száll a kakukk a fészkére akinek hivatásuk betartatni a szabályokat ha kell öletni és mint a mellékelt ábra mutatja összeomlani. Ki nem akart csodákban hinni vagy képzelni, hogy csodákra képes, aki nem akarja ne vallja be. Rá kell jönnöm nem vagyok ÜVEG és a filmről sem tudom , hogy filozofikus MARVEL vagy MARVEl-s tucatfilozófia. Viszont azt aztán k...urvára hosszan csinálja néha olyan érzésem van mintha a Madách Színházban ülnék. Mert aztán színészi játék az, aztán van rogyásig. Naturális Sztanyiszlávszkij-i belülről építkezés személyiség póker. Saját érzésem szerint némileg aránytévesztésben van a rendező és a színészek szoló "áriáiból" rakta össze a mozit. Egy nagy keleti bölcsességgel zárnám magamat: Akinek nem inge annak nem a gatyája.
7/10
norbertobaggio 2019 máj. 11. - 18:14:12 7/10
(32/73)
Akiknek az ilyen bosszuállók féle katyvaszra áll fel azok el se kezdjék nézni mert ugyis csak ócsárolni fogják
1/10
kinguci18k 2019 máj. 11. - 16:38:18 1/10
(31/73)
Amennyire bereklámozták és istenítették.Annyira gyenge,unalmas,gagyi,stb valójában ez a film.
Csak azért 4/10,mert a legvégén van az a kis csavar benne.
Nagyon nagy csalódás.
:(
1/10
pihes 2019 máj. 11. - 14:46:10 1/10
(30/73)
Annyit se ért, hogy kivárjam a végét.

1/10
sage 2019 ápr. 25. - 22:20:32
(29/73)
Hát ez egy nagyon nagy..... 2 nagy színész és ez a film annyira .... Nem is értem két nagy színész miért vállal ilyen szerepet? Számomra ez a film felejtős! Végignéztem,de minek?
9/10
black_eagle 2019 ápr. 08. - 06:49:46 9/10 Előzmény end33
(28/73)
Egyetértek! Tényleg így van, itt valami brutális, amit a hangmérnökök megszerkesztettek zenére, effektre, vagy csak épp annyira, hogy a háttérben éppen valami akkor szól, hogy a filmet és részletét még jobban kiemelje
---------------------
Vagyis, ha nincs minőségi hangrendszered meg hozzá agyad (is), ezt a filmet ne nézd meg!
Mert akkor pontosan jönnek az ilyen 2-3 pontot dobálók, de egy marvel szuperhősös agyvelőgyulladásokra meg szórják a maximumokat.
Wine 2019 ápr. 07. - 17:35:28
(27/73)
Nekem tetszett, jó film. 10/8
Wine 2019 ápr. 07. - 17:32:45 Előzmény Gaddemon
(26/73)
Talán mert nem szuperhősöknek tekintik, hanem elmebetegnek.
k11zoltan 2019 ápr. 05. - 22:31:21
(25/73)
Nem egy nagy film.
Túl hosszú is.
2/10
Gaddemon 2019 ápr. 03. - 13:46:14 2/10
(24/73)
Ez egyenesen borzasztó volt. Hülyeséghalmazok 2 órán át. McAvoy fantasztikus, ahogy mindig, de ezt a förtelmet még ő se tudja megmenteni. Visszamaradott képregény-imádóknak esetleg tetszhet. SPOILER:

Most komolyan, a legveszélyesebb szuperembereket csak úgy magukra hagyják, 1 darab ápolóval egész éjjelre? A tolószékes vénember meg úgy kerekezik szabadon fel-alá az épületben, mintha legalábbis ő lenne az igazgató. Ja, és hogy lehet félkézzel egy tenyérnyi vízbe belefojtani egy emberfeletti lényt?? Még viccnek is gyenge.
end33 2019 márc. 03. - 22:27:40
(23/73)
Ennek a filmnek kell a nagy vászon és a multiplexek hangrendszere. Eddigi legprofibb látvány és hangorgia-szintézis ami film keretében eddig nekem összejött. (Bár azért "sound" szempontjából Lynch: "Inland Empire" filmje sem semmi. ) A színészválasztás legalább annyira profi. James McAvoy Oszkárt érdemelne ezért a zseniális alakításáért. - Igaz már a "Split"-ben sem volt gyenge. - Bár a film alkotói közül szerintem már többen megzakkantak a témaválasztást tekintve, a film atmoszférája első perctől a szokásos félelmetes, misztikus, - Shyamalan-os. (Piszokul élveztem Michael Gioulakis operatőr minden egyes snittjét és a "szuperplán-erdőt", de a filmvágók is tökéletes munkát végeztek.) Szerintem, Shyamalan rendesen fügét mutatott a képregényuniverzumnak, így kell a tömegnek eredeti filmet csinálni és közben belekódolni a felmutatott középső ujját a mindent elsöprő szuperhősvilág felé. Aki némiképp zavarodott a moziból kijövet, hogy mit is látott előbb, az gondolkodjon el, hol látott utoljára a film minden apró részletében ekkora profizmust. (és ha nem egészen érti, - nem probléma, - a filmnek tudat alatt is hatni kell, és ez elvégzi ezt a dolgát, egészen biztosan.) - Ahogy Shyamalan minden általam eddig látott munkája, ez is zseniális, még akkor is, ha az üzenete nem feltétlenül jut el mindenkihez. - Csinálhatna sokkal értelmesebb témákról jobb filmeket, de arra kevés producer és vevő lenne. Marad a "favágások csavarja", de ezt mindenki másnál jobban csinálja.
jozsi86 2019 febr. 21. - 15:23:17
(22/73)
Tetszett! Nem egy átlag képregényfilm. Kissé vontatott, elvont, de szerintem ez így jó. Valószínűleg a Marvel filmek rajongóinak nem lesz a kedvence. Ez a Marvel filmeknél sokkal vontatottabb, mélyebb film. Kell hozzá egy beállítottság, akárcsak a trilógia előző darabjaihoz.
kinderke 2019 jan. 31. - 07:58:10
(21/73)
Más A sebezhetetlen is rossz volt szerintem, de akkor istenítették... A Széttörve egészen jónak tűnt a végén falramászó jelenetig... Shyamalan elég hullámzó minőséget produkál. Technikailag zseniális, de mindig elcseszi a filmjeit (kivételek vannak) valami baromsággal. Persze joga van hozzá :) magának rendez :)
Antal Forgács 2019 jan. 30. - 19:48:00
(20/73)
Hát ez tényleg valami borzalmas semmi. Tényleg segg és agyzsibbasztó, szerencsétlen katyvasz. Hallgattam egy órán keresztül a szerencsétlen párbeszédeket, amelyeket úgy elnyújtottak a filmben, hogy csak na, végül egy óra múlva kikapcsoltam a tévét. Az előző része, a Széttörve, még szódával elment, na de ez. Ezt tényleg miért csinálták meg? Nem vagyok leragadva egy stílusnál. Szeretem az akció, krimi, Sci-fi és horror filmeket is megnézem. Ez egy semmi. Ott van például Nicolas Cage drámája a Joe című film. Az egy egyszerű dráma, de legalább jó film.
1/10
mecharon 2019 jan. 26. - 06:56:00 1/10
(19/73)
Semmi ertelme nem volt ennek a filmnek... Lassu, logikatlan, onmagyarazo...

1 db or oriz,egy sorozatgyilkost, 1 tomeggyilkost es 1 onbiraskodo embert? Benyitsz a szobaba es ha kedved van lepacsizol barmelyikkel? 1 pocsolyaba fojtjak bele az egyik fohost? Stb, stb.... Ki irta forgatokonyvet? Miert kellett ezt filmet megcsinalni?



A masik ket film tok jo volt...
9/10
jmisi31 2019 jan. 26. - 02:11:58 9/10
(18/73)
Szóval, nemrég néztem meg az előzményeket és meg kell mondjam, a Marvel tanulhatna egy kicsit... nekik van miből építkezni és van múltjuk, történeteik, mégis Shyamalan az, aki a fentiek nélkül hozott össze egy jól működő, értelmes, karakterizált trilógiát szuperhősökkel! Nem hibátlan - melyik film az?! -, de a maga nemében páratlan alkotás... 9/10
9/10
jmisi31 2019 jan. 26. - 02:07:04 9/10 Előzmény Moncsa001
(17/73)
Pedig adta magát... vannak köztünk "istenek"/szuperhősök és Mr Üveg a felvételekkel gondoskodott arról, hogy ez ne maradhasson titokban!
1/10
Ktesibios 2019 jan. 25. - 22:40:49 1/10
(16/73)
Nincsenek szavak. Az egyetlen jó hír, hogy már januárban túl vagyok az év legrosszabb filmjén.
Moncsa001 2019 jan. 23. - 16:45:56
(15/73)
Elárulná valaki, mi volt a film végi csattanó, amikor ülnek hárman a váróteremben? Mi volt a lényeg? Nem tudtam megfejteni. Lehet, hogy ehhez többször meg kellene néznem, de nincs az az isten, amiért még egyszer megnézem. Köszi előre is!
2/10
kateri 2019 jan. 21. - 23:30:50 2/10
(14/73)
Ez jóindulattal is nagyon gyenge volt.. Vontatott értelmetlen zagyvaság, vártam végig, hogy történjen valami és nem lett semmi.. A vége megaztán kritikán aluli... Sam amúgy még ebben is zseniális, de a pazichiáternő az elejétől kezdve irritált, eröltetett borzasztó karakter! Brucetól meg megkérdezném, mi zajlott a fejében mikor ezt a fiomszerepet elvállalta.. Ryan Reynoldsnak sikerült igen, neki nem fog...