Téma: Top Gear

ceia 2009 aug. 17. - 15:37:40 Előzmény krisz-1990
(22/642)
A mûsor úgy tûnik, fejlõdik! A legutóbbi részek (16-17. via3) már sokkal jobban tetszettek. Egész érdekes témák voltak, és normálisabb volt a hozzáállásuk is. (csak így tovább..)
Alapvetõen az a baj velük, hogy gazdagok és sportautó rajongók, így nyilván másképpen látják az autókat, mint az átlag ember. -Szerintem pl. a legújabb Vectra nagyon is szép. Robusztus, és végre igazán németes (technokrata) a design. Aztán hogy mûszakilag milyen, azt nem mondom meg - de nekem 100% megfelelne..
Ezt is mondták: az 1-es óta csak egyre rosszabb a Golf. -??? No comment. Meg leszólták az X5-öt?.. Na, mindegy, a mai autós mûsorok között még mindig az egyik legnézhetõbb. Vannak jó poénok is, szóval egyelõre nézni fogom.
krisz-1990 2009 aug. 15. - 13:01:02
(21/642)
Az új Jaguar-okat csúnyának tartják, szerintem pedig nagyon szépek, az amcsi kocsikat meg szeretik. Annak ellenére hogy a belsejük tényleg borzasztó.
krisz-1990 2009 aug. 15. - 12:55:16
(20/642)
Az Aston Martin Vanquish-elég rendesen lehúzták a váltója miatt, a Honda Jazz-t, meg a Toyota Yaris-t hetek óta csak dicsérik. Persze néha szerintem is kicsit elfogultak, de azért élvezhetõ a mûsor.
krisz-1990 2009 aug. 14. - 23:19:40 Előzmény ceia
(19/642)
Részben igazad van.De azért valld be õszintén ha Magyarország gyártaná a Rolls-t, vagy az Aston-t te nem lennél büszke rá, és egy kicsit elfogult? Egyébként az MG-ket meg a Rover-eket(a személyautókat)néha nagyon lehúzzák.Sõt majdnem mindig. Általában amire azt mondják, hogy szemét, az az is. Pl: az Opel(nekik Vauxhall)itt nálunk presztízs autó, de valójában a német gumicsizmás parasztoknak készül, és olyan is. És még sorolhatnám. Ha folyamatosan nyomon követed a mûsort, akkor láthatod, hogy sok olasz(pl:Alfa), vagy német(pl:Golf) megfizethetõ árú kocsit igenis dicsérnek. Az hogy egy kis humort is csempésznek a mûsorba, csak még jobbá teszi. Ez egyébként azért van mert angolok. De az autókat szerintem halálosan komolyan veszik. A magyar mûsorokról pedig egy a véleményünk. Amikor a Totalcar-ban szõlõszüretelõt meg lovaskocsit teszteltek, nos tényleg jobb hogy abba hagyták.
ceia 2009 aug. 02. - 10:42:49
(18/642)
Szerintem elég gyenge ez a mûsor, inkább szatirikus bohózat, mint autós magazin. Az angol autók ugye mindenek felett, a többin meg csak fanyalognak, esetleg egy-két szuper sportkocsit kivéve. Mini, Jaguar, MG, Aston Martin, esetleg Lotus, meg néhány kevéssé ismert angol kisszériás sportautó - mindig király. Még akkor is, ha nem is olyan jó - legfeljebb azt mondják: "de mégis megvan az érzés" Na persze :D A többi márkától meg nagyon jó autókat is leszólnak.
Nekem leginkább a Fifth Gear jön be, itthonról pedig az egykori Totalcar, amikor még nem kombájnokat teszteltek. A régebbi Garázs is tetszett, jobb fõcímzenével, és a bukósisakban némán vezetõ pofa nélkül. (rém unalmas és béna) Az Autóvízió is jobb volt azelõtt, még nem mutattak be motort, dacára, hogy van Motorvízió is. (ez szánalmas) Az Autómánia leginkább a Balázs fejérõl szól, a Start pedig silány szemét.
10/10
glotor 2009 júl. 23. - 10:48:05 10/10
(17/642)
Tök király ez a mûsor nem bírom ki hogy ezt ne nézzem
még jó hogy itt a bbc nem rakta egy órával korábra.
10/10
Goped 2009 júl. 22. - 11:48:13 10/10
(16/642)
Ez a mûsor új kategóriát nyit az autósmûsorok terén. Ez már nem csak autóteszt, hanem showmûsor. A hangulata pedig olyan, mintha egy teljesen más világba csöppennénk majdnem 60percre. Én személyszerint mindennap megnézem és rosszúl alszom ha nem látom. Ja, és kiadhatnák dvd-n is. Ebbõl a mûsorból érzõdik az autók iránti szeretet. Egy biztos, magyarországon soha nem lesz még hasonló sem, mert egy rohadt elmaradott fölmûves nép vagyunk akiknek az rtl-es meg a viasatos szemét untig elég. Amíg a márkakereskedõ írja a tesztelõ szövegét,(merthogy fizet érte) addig untig elég az autó egyenesfutásáról és a könnyen tisztítható mûszerfalról beszélni. (Tisztelet a kívételnek:Garázs, és Autóvizió) de az autóvízió társmûsorában a motorvízióban is feltünt hogy majdnem minden motor honda,ami nem azt is egy hondakereskedõ mutatja be. A lényeg az hogy a TOP GEAR egy teljesen más autós kúltúrát mutat be. Ami engem személy szerint lázba hoz.
krisz-1990 2009 júl. 06. - 20:05:42 Előzmény toi
(15/642)
Szerintem nem baj hogy az elsõ évaddal kezdtek.A Zonda,Ferrari,Aston,meg a többi szuperkocsi még mindig aktuális.Az Opel(Vauxhall),Peugeot,Suzuki,meg a többi akkor is és most is csak jellegtelen szemetet gyártott,amit Jeremiék általában lehúznak.Fõleg az tetszett amikor a 607-es Peugeot-ra azt mondták hogy a legzöldebb kocsi,mert garantáltan nem megy sehova.
hammer 2009 jún. 28. - 12:53:47
(14/642)
...de sok bajotok van.
10/10
Napicram 2009 jún. 21. - 14:56:12 10/10
(13/642)
Én is még a BBC Prime-on láttam belõle anno jópár részt - és ott természetesen felirattal ment. Sztem ez egy ilyen mûsornál alap. A szinkronnal elveszik a mûsor élét. A minap botlottam bele a Viasaton ebbe a verzióba... és hát jujjj. Neeeee, ne csinálják ezt... plííz!

Maga a mûsor viszont zseniális - imádom!!! ((:
Bijoux 2009 jún. 17. - 22:04:47
(12/642)
Úgy reklámozták, hogy "elõször Magyarországon", pedig a BBC Prime-on már lement magyar felirattal.
Nem tudom, hogy a TV6-nál ki a mûsor célcsoportja, de ezek szerint az olvasni nem tudók, különben nem hangalámondásos lenne (vagy szinkronos, tök mindegy).
Kár érte, mert maga a mûsor nagyon jó.
mazian 2009 jún. 16. - 22:05:47
(11/642)
hopp stornó, nem lapoztam:)
mazian 2009 jún. 16. - 22:04:16
(10/642)
Nem mondjátok komolyan, hogy szinkronos... ez.. ez nem lehet igaz. Ez a kedvenc mûsorom volt, alig vártam, hogy lássam végre ezt erre most olvasom, hogy szinkronos, lehet, hogy meg se nézem majd...

Amúgy alapvetõen teljesen mindegy, hogy milyen autókat mutatnak be benne, az majdnem hogy huszadrangú kérdés.(Már csak azért is mert rengeteg antik autót is kipróbálnak, amik már 2002-ben sem voltak újak.) Ez a három fickó forradalmasította az "autós mûsor" kategóriát. Nem akarom bántani a totalcar-os fiúkat, mert élveztem a mûsoraikat, de hát a BBC költségvetésével nem versenyezhettek. És ebbõl is látszik, hogy a pénz nem feltétlenül tesz valamit kommersszé, fõleg ha azt a valamit Angliában csinálják. Igényes, humoros és intelligens.
Felveszi a harcot a pozõrség ellen, kacsint egyet is egyet, és azt mondja: Azért kicsit mi magunk is ilyenek vagyunk. Leszinkronizálni viszont bûn. Ez ugyanaz az eset, mint a Flying Circus a Monty Python-tól. Nem kell leszinkronizálni, tudunk olvasni. Akik meg nem, azok úgyse értékelik ezt a fajta humort.
10/10
KisVadász 2009 jún. 16. - 18:33:49 10/10 Előzmény Skel91
(9/642)
Nekem sincs ezzel bajom, hogy az elejétõl kezdik.
Valószínûleg azért vetítik hétköznap, hogy gyorsabban beérjék a "jelent".
Bár azt nem tudom, hogy UK-ban hetente megy, vagy hétköznap, de az ilyen mûsorok általában hetente mennek.
Ti tudtok errõl valamit?
Ha viszont így van akkor nem kell sokat várni és beérik a "jelent". :)
10/10
Skel91 2009 jún. 15. - 22:09:54 10/10
(8/642)
Õszintén szólva nem láttam, mert nincs TV6-om, de ezek szerint az elejétõl kezdik. Szvsz az elsõ évad nagyon gáz, de a többi már sokkal jobb. A második évadtól lesz a mûsor harmadik állandó szereplõje James May, aki mindenképpen egy színes egyéniség, és látszott hogy nagyon hiányzott az elsõ évadból is. Szóval kár leírni emiatt a sorozatot, szerintem érdemes vele várni.

Ahhoz pedig hogy 1000 éves autókat mutogatnak benne, csak annyit szeretnék hozzáfûzni hogy én most nézem meg harmadszor az összes évadot (jó, mondjuk sokan mondják hogy beteg vagyok) és nem az aktualitása miatt, hanem mert ez egy szórakoztató mûsor. Épp ez az amiért sokkal inkább elviselem mint még anno a Totalcar-t is (pedig akkor nagyon szerettem, igaz még nem hallottam a Top Gear-rõl).
.BP. 2009 jún. 15. - 20:37:42
(7/642)
számból vetted ki a szót
nem vagyok telhetetlen,de egy majd 7-8 éves kocsikról egy még szórakoztatónak tûnõ mûsor is idejét múlt,ezért felesleg volt megvenni
toi 2009 jún. 15. - 19:41:15
(6/642)
Háááááát....A Pagani elment, a Lambo már régen se tetszett. A "friss" híreket inkább nem kommentálom (Schumi és a Ferrari, "új" micra LOL). A Suzuki förmedvény meg...no comment.
Nemhiába no, ez egy 2002-es mûsor olyan Berlingo bemutatóval, amilyenekkel nálunk már a bontók is televannak ésatöbbi ésatöbbi. Korábban láttam pár friss mûsort a BBC-n, de ez az iskoláskorú idõutazás nekem gyenge lett (mintha a mobilok között most tesztelnék a Nokia 3210-et meg az Ericsson T20-at)Egyszerûen nem tudok begerjedni rá, lehet, hogy bennem van a hiba :(((
.BP. 2009 jún. 15. - 19:01:46 Előzmény Fabca
(5/642)
szinkronos,éééééééééés zavaróóóó
Fabca 2009 jún. 13. - 21:06:13
(4/642)
Feliratos. Nem fog zavarni a szinkron.
10/10
Skel91 2009 jún. 13. - 17:28:21 10/10
(3/642)
Nyilván nem az elejétõl kezdik, hanem a 2002-es feltámadástól. Bár ebben sem vagyok biztos hiszen 2002-ben az elsõ évadban még nem volt a sorozat tagja James May. Õ csak a 2. évadba jött.
Mindenesetre nagyon kíváncsi leszek rá, óriási kedvencem a sorozat. Sajnos gyanítom hogy a poénok fele sem fog átjönni magyarul, és a szinkronhangok is furcsák lesznek 12 évad angol után :)