Téma: Teresa

Vilora 2012 máj. 10. - 23:34:33 Előzmény szaszka0520
(313/773)
Én is a szerepére gondoltam, mármint arra, hogy a szerepe szerint játszott karaktert ítélik el, a maximális fujjogásig (az más tészta, mikor még a kinézetét is boncolgatni kezdik), viszont csak összehasonlítottam a tényleg gátlástalan, pénzéhes, szeretetet mellõzõ, csak a szépségével és semmi mással nem foglalkozó szereplõvel az elõzõ hasonló sorozatban, és azok alapján Teresa sokkalta pozitívabb személyiség alapjáraton, érthetõ, amit csinál, mit miért tesz, miért képzeli magáról azt, amit, hogy õ többet ér, õ nagyravágyó, megérdemli valóban, mert eminens tanuló volt mellé, és világéletében ki akart törni, na most még kérdés, milyen fordulatokkal lesz teli a sorozat, és mire mit lép a fõszereplõnk, lehet lesznek valóban ok nélküli gusztustalan húzásai, nem tudom, nem olvastam elõre.
A gesztusait végülis mindenki eltúlozza, ez jellemzõ a brazil, mexikói sorozatokra (szappanoperákra), de anélkül talán nem is lenne hiteles sem a mérgük, sem a jókedvük, úgyhogy még Aida 5 éves szinten lévõ mimikáit is el tudom nézni, nála legjobban a szinkronhangja idegesít a pofavágásai, hisztis földhözcsapkodásai mellett.
Na meg igen, némely szálat annyira elhúznak (ha jelentõs, ha nem), hogy ilyet még nem is láttam, olyannyira, hogy azt hiszem néha, hogy sosem lesz vége, sosem haladnak elõre a valóban izgalmas történések, mert leállnak egy jeletéktelen témánál, és azt boncolgatják.
Angelique 22 éves volt, amikor a sorozat készült, tényleg nagyon jól játssza a szerepét, el sem tudom képzelni, hogy az életben más lenne, és ez a jó színésznõ, akirõl nehéz elképzelni, hogy amit játszik, az csak egy szerep, és nem ilyen típus a valóságban. Mondjuk a Rubit játszó Barbara Moriról is ezt gondoltam, szerintem õ is jól játszott, szintén megosztó volt a karaktere, bár azért többen gyûlölték, mint szerették, õt nehezebb volt szeretni, mert sokkal negatívabb volt a személyisége, sokkal önzõbb volt, sokkal negatívabb, és sokkal alaptalanabbul cselekedte a dolgait.
szaszka0520 2012 máj. 10. - 15:58:27
(312/773)
Teljesen egyetértek, amiket itt leírtál, egytõl-egyig igazak. Tényleg nem értem, sokan elõre ítélik a fõszereplõt, de gondoljunk arra h ez csak egy szerep: viszont ezzel igen sok érzelmet vált ki emberekbõl, lásd ezek a reakciók. Az, h egy karakter ennyire megosztó személyiség tudjon lenni, azt valakinek nagyon jól el kell játszania, és a Teresát alakító nõ, 23 vagy 24 éves, és olyat alakít, olyannyira tud játszani a mimikájával, pl. ha sír, elhiszem h tényleg fáj neki valami, vagy azt, h megjátssza hogy ezzel is manipulálja az embert. Jó amúgy már tényleg kicsit elegem van abból, h ilyen hosszúra sikerült a sorozat, lehetne ezt rövidebben is elintézni. De hát ez van. Nem akarok vitázni, de én úgy tudtam ez egyáltalán nem szappapnopera, arra a mûfajra más általam utált példákat lehetne hozni, ez csak egy mexikói sorozat, remek történettel és színészi játékokkak. Bocs, hogy ezzel jövök itt is, de nagyon régóta várok már egy ilyesmi, remek sorozatra a magyaroktól, hogy azt mondjam rá, ejj de k*rva jó ez a sori!!! Jó inkább félreteszem ezt a témát, visszatérve, nekem ez a sori 10/8 pont.
Vilora 2012 máj. 10. - 01:29:02
(311/773)
Rubit nem bírtam, mert tényleg átgázolt mindenkin, elsõ volt neki a pénz, még a családtagjait sem szerette, gátlástalan volt, és gonosz, csakis a szépségével volt elkeveredve, a tanulás, és az azáltali további élet nem túlzottan számított neki. Legalább Teresa ebben különbözik tõle.
Õ habár szégyelli a szegénységet, amibõl származik, és a családi hátterét, de alapvetõen szereti a szüleit, a hugát, és ki akar törni ebbõl a nyomorúságos máról holnapra életbõl. Mindemellé elsõ volt neki mindig is a tanulás, ami a legjobb befektetés a jövõre nézve.
Most az, hogy feláldozza az igaz szerelmét, mert türelmetlen, és nem tud várni még pár évet, most fiatal, most szép, jól akar élni (ugyanígy volt Rubinál is, akinél szintén orvos volt az igazi, aki jól keres ugyan, de hosszú iskoláztatás, és sok év praxis után), szal mire a szerelme meggazdagodik, és megad neki gond nélkül mindent, házat, kocsit, utazásokat, gondtalan életet, amit megérdemel, és miért ne érezhetné úgy, hogy megérdemli, hááát...igen, az jó pár évbe bele fog telni, addigra esélyes, hogy középkorúak lesznek, és hány fiatal év múlik el az addigi szûkös, spórolós élettel.
Azért nem ítélem el ezért a ezt fõszereplõt, ellenben Rubival, mert sok ilyet lát az ember manapság mindenfelé, mindenki ott kapaszkodik meg, ahol tud, hogy minél jobb élete legyen. Én akkor ítélem ezt el, és azzal nem értek egyet, ha ezek az emberek, akikkel a feltörekvõ, pénzéhes nõk (illetve férfiak) összejönnek, öregek, de rendesen. Mert ott evidens, hogy nincs szerelem, csakis a pénzre mennek.
Jelen esetben (és ugye Rubi esetében is ugyan errõl az emberrõl volt szó, csak másképp hívták) viszont jóképû, tehetõs, intelligens, jó körökben mozgó, majdhogynem fiatal férfiról beszélünk, aki híres ügyvéd, és Teresának is nagyon jó kapcsolatokat tud építeni, õ is nagyon jól tud profitálni a diplomájából, és amellé, hogy máris jól él a pasi pénzébõl, még többet tud hozzátenni õ is a családi kasszához, ha elkezd praktizálni, és nem kizárt, hogy elõbb-utóbb egy ilyen jóvágású emberbe szerelmes is lesz.
Úgyhogy nem feltétlen értek egyet a módszereivel, de jelen esetben ez teljesen érthetõ, amit csinál. És persze, hogy valahol irigy még a legjobb barátnõjére is, hiszen neki mindig is megvolt mindene, soha nem voltak pénzügyi gondjai, megkapta, amit csak szeretett volna, a tandíjak kifizetése sem jelentett neki gondot, és ilyen nyugodt (családi és anyagi) élet mellett persze, hogy jószívû lesz, összejön akár egy szegény, de kitörni, tanulni vágyó pasival is, most gondoljunk bele, hogyha Aurorának is egész életében nyomorognia kellett volna, és olyan életben felnõni, miközben látja, hogy van akinek jobban megy csak azért, mert oda született, lehet nem lesz ennyire kis birkatürelmû, szerény, szende kiscsaj.
Aida-t meg nem kell sajnálni egy percig sem, pontosabban jó, sajnáljuk, meghalt a szerelme, viszont ettõl nem kell Teresát elátkozni, hiszen megfogadta, hogy bosszút áll, közvetlenül vagy közvetetten, de ahogy megalázták az iskolában, az utcán, folyton mindenhol, az azért nem volt semmi, Aida vezetésével. Ha nem tették volna, és jóban lennének, valszeg nem alakult volna így, ennyi. Ráadásul Aida olyan hihetetlenül buta, hogy direkt lenézi a csórókat, nem egyszer kijelentve ezt, kinevetve õket, és büszkén verve a mellét, hogy õ milyen körökhöz tartozik, azzal a gazdasággal villog, amihez egy petákkal nem járult hozzá, legalább Aurora ezzel nem henceg, csak csendben viseli, ami adatott neki, és nem is néz le senkit.
De ugye ez egy jól kifundált, megszerkesztett szappanopera, nem a valóság, csak a valóságos mozzanatok (amik végett utálják a fõszereplõt) szerintem a mai világban igenis érthetõek, mármint ha beleélnénk magunkat Teresa helyzetébe, úgy vélem hasonlóképpen cselekednénk mi is, legyen szó itt a pénz részérõl, és nem kizárt, hogy bosszúszomjas fenevadakká is válnánk, ha valaki pont egy olyan dologgal piszkálna minket, többször a sírásba kergetvén, amirõl nem tehetünk (hogy milyen családba születtünk).
Nagyon imádom, mikor Teresa beszólásaira Aida-nál elszakad a cérna, olyannyira, hogy vörös lesz tõle a kis hisztérika feje (bár az õt megformáló színésznõ eléggé eltúlozza, olyan túljátszott reakciói vannak, mint egy 5 éves óvodásnak, olyan fejeket tud vágni, hogy azt a kis pukkancsok is megirigyelhetnék), de sok más szereplõt is jól tud bosszantani, és beszúrni nekik egy-egy olyan mondatot, kaján vigyorral, hogy élvezet nézni a reakcióikat, és persze a legjobb, hogy Teresa mindig tudja mit kell lépni, mire mit kell reagálni, mit kell késõbb elmondani, mit fog késõbb leleplezni, mit kell egyelõre titokban tartania, ezeket a dolgokat jól eltalálták a forgatókönyvírók.
Hiába is mondja bárki, hogy a pénz nem boldogít, ugyan, nézzünk már magunkba...nem segítene senkinek, hogy könnyebben legyen boldogtalan?
Vilora 2012 máj. 10. - 00:42:40
(310/773)
syuzi, egyszerû, töltsd le õket a jútyúbról, mind fenn vannak, írd be a sorozatok címét, vagy egy részét, és írd mellé, hogy entrada, vagy intro. Aztán pedig van olyan honlap, ami átkonvertálja a videot, és csak a zenét kapod meg mp3-ban, jó minõségben. Gúgliba írd be, hogy jútyúb-ról mp3-ra konvertáló (persze az elsõ szót helyesen írd, csak nemtom moderálják-e, reklámnak minõsül-e, azért írtam így), és az elsõ, amit kidob, az jó lesz. Itt már csak annyi a dolgod, hogy az adott video linkjét bemásolod az üres sávba, megnyomod a magas minõség gombot, és mehet is.
10/10
syuzi 2012 máj. 09. - 19:12:13 10/10
(309/773)
Valakinek meg van az Esperanza és az Esmeralda fõcím dala?
wesker28 2012 máj. 09. - 17:23:17
(308/773)
És Teresa még ennél is rosszab lesz ahogy a jövö heti rész tartalmát olvastam !

Teresa rosszabb még az ördögnél is !
10/10
syuzi 2012 máj. 09. - 10:59:34 10/10
(307/773)
Anyira sajnáltam Aidat amiért meghalt a szerelme:(
Én is le öntöttem volna saval Teresat amiért igy viselkedett.
Szerintem Martin és Aurora össze jönnek

Ezen a képen Mariano és Teresa olyan aranyosak
Még egyszer kérném ha valakinek meg vannak a fõcím dalok : Titkok és szerelmek, Rubí, Marimar, Maria, Maria Mercedes, Maria del Carmen, Boszú álarca, Édes Dundi valentina, Második esély, Tiltott szerelem nem a török hanem a venezuelai akkor irjon privit és meg irom a z e-maelem

Én tudnák adni : Árva angyal album, Eva Luna, stb.............
De irjon valaki mert fontosak lennének nekem
Köszönöm elõre is:)
10/10
syuzi 2012 máj. 09. - 10:49:50 10/10
(306/773)
Bocs az elõbb el írtam
e-mail címem
10/10
syuzi 2012 máj. 09. - 10:48:54 10/10
(305/773)
Sziasztok!
Ha esetleg valakinekmeg vannak az alábbi telenovella fõcamí dalok
Titkok és szerelmek, Marimar, Rubí az elbüvölõ szörnyeteg, Maria, Maria Mercedes, Második esély, Édes Dundi Valentina, vagy a venezuelai Tiltott szerelem fõcím dala azt nagyon meg köszönöném ha el küldené nekem
írjál privit és meg irom az e-mail címed. Ha esetleg neked is kell fõcím dal valamelyik soriból és ha meg van nekem akkor én is küldök neked cserében:)
wesker28 2012 máj. 08. - 18:24:32
(304/773)
Ugy kell neki én savval öntöttem volna le Teresa arcát !

Nagyon jól játssza a pénzéhes lotyó szerepét akinek semmi sem szent

bárkin átgázol hogy elérje a céljait !
10/10
syuzi 2012 máj. 07. - 10:32:38 10/10
(303/773)
remélem h Aurora és Mariano össze jönnek
sorozatkedvelõ 2012 máj. 06. - 18:37:02
(302/773)
Teresat mindenre feljogosítja az ,hogy szegénynek született? Csak neki van joga "élni",mindenki mást tönkre tehet?
Ez a karakter nagyon negatív és számomra nem is szórakoztató.
tottó csak szórakozik a fórumozókkal,lehet nem is nézi a sorozatot,csak élcelõdik.
9/10
suxel 2012 máj. 06. - 17:32:02 9/10
(301/773)
Eddig még nem kaptam férfiaktól randi meghívást, és sem a közel, sem a távol jövõben, sem most nem szeretnék. :P :P
Amúgy te rendesen kattant vagy! :D :D :D :D
Pihenj szerintem egy kicsit, rádférne!!!!! :P :P
Az meg elég nagy baj, ha te 2 komment alapján választasz barátot! :P :P :P
9/10
suxel 2012 máj. 05. - 20:58:54 9/10
(300/773)
Köszönöm és viszont kívánom! :)
Alicante 2012 máj. 05. - 20:49:50
(299/773)
Kellemes szombat estét Neked!:-))
9/10
suxel 2012 máj. 05. - 20:40:26 9/10
(298/773)
Bõven elég ok. :) :)
Elismerem, mind a kettõ tényleg jó, elõbbit teljes egészében láttam, szuper volt, utóbbiból csak a jó két harmadát, de az is tetszett. :) :)
Alicante 2012 máj. 05. - 20:27:56
(297/773)
Loreto szuper volt!:-)))
Alicante 2012 máj. 05. - 20:27:27
(296/773)
Nem fér bele az idõmbe, a másik ok, hogy nem szeretnék utánzatot nézni! A fõszereplõ számomra nem szimpatikus, ez elég ok?
Viszont a Kettõs játszma és az Ördögi kör tetszik:-)
9/10
suxel 2012 máj. 05. - 20:23:19 9/10
(295/773)
És akkor ez, hogy nem tetszik, vagy hogy nem kaptál rá? Loreto hasonlatait mindig nagyon csipáztam benne. :)
Alicante 2012 máj. 05. - 20:13:12
(294/773)
Igen és tetszett.:-)
A topicban is szuper hangulat volt, amikor kibeszéltük a sorit...."régi" szép emlékek!:-))