Téma: Teresa

szaszka0520 2012 aug. 31. - 20:17:43
(513/773)
sorozatkedvelõ - "Sokkal szimpatikusabb lenne,hogyha a tudása,munkája révén törne ki a szegénységbõl,de így egy kétszínû perszóna." nos az a helyzet, hogy ez az alkotók hibája. Megszerezte a diplomát, és azt gondoltam - de szerintem még mások is -, hogy majd ezzel a szakmával fog elõrelépni, kitörni a szegénységbõl, és hogy ténylegesen egy igazi menõ ügyvéd lesz. De annyira megfeledkeztek errõl és még sok másról.
Timike1980 - "Tehát nem a céljaival van bajom, hanem az elérés módjával. Most meg már még több és több kell neki." Talán erre mondják, hogy a cél szentesíti az eszközt? :D Igen, valóban durva eszközökkel éri el a célját, de fentebb is írtam, hogy az alkotók hibája, amiért nem gondoltak Teresa ügyvédi karrierjére. Persze még belefért volna néhány gonosz tett, amivel elér bizonyos dolgokat, de mégis csak arra lettem volna kíváncsi, hogyan válik sztárügyvéddé. Ehhez képest egyetlen üggyel sem foglakozik, és igazán nyithatna saját ügyvédi irodát. Gondolhatott volna erre hamarabb is, de mostanában egyre sûrûbb alkalommal emlegeti...nos mi állítja meg? Hát naná, hogy a készítõk feledékenysége.
Mindenki, aki bizonyos véleménnyel van Teresáról és viselkedéseirõl, azt bizonyítja, hogy a színésznõ olyan jól játszik, hogy az általa alakított karaktere megosztja a nézõket. Van, aki kedveli õt (talán más oldala miatt, mert van neki jó oldala is), van, aki meg gyûlöli azért, amit tesz, és ahogyan teszi.
mariejoel - "Plusz semmi õszinte megnyilvánulása sincs." Mindenki õszinte a maga módján, nem de? :D
ViKiwi 2012 aug. 31. - 19:28:34
(512/773)
Nagyon szeretem a Teresát,egy igazi valóságos(!) sorozat,mert hát ilyen az életben is van.Én olvasgattam a végérõl,és nagyjából tudom mi lesz,de nem mondom el :)
1/10
mariejoel 2012 aug. 31. - 18:40:54 1/10
(511/773)
Pontosan, úgy beszél magáról és arról, h mit érdemel, mintha ez csak neki járna.Én szavakat se találok, annyira fel tudom húzni magam ezen a röhejes sorozaton, h már magamon nevetek,csak már nagyon kíváncsi vagyok a végére.
Egyébként amit ma csinált Arturo piálása körül, az eszméletlen és ezeket tekintve le fog bukni? Azt tudom, h valamiféle büntetése lesz, de elég nagy? Amit csinál az már vérlázító, õrület és egyáltalán nem egy határozott fifikás nõ, akit csodálni kell, h huuuu de jól manipulálja a szálakaaat....rohadtul nem. Nevetségesen teszi, és csak azért van szerencséje, mert a többiek a szerepük szerint tökéletes analfabétákat játszanak,de teljesen. Ezek diplomások???
Plusz semmi õszinte megnyilvánulása sincs. Most néztem pár régi részt és ott csak akkor õszinte mikor épp valami romantikus Marianos jelenet van. Máskor meg, nem szereti a saját szüleit, hány olyan beszólása van, "jajj beszólok már anyámnak, nehogy duzzogjon" Vagy, ha meglátja, h másnak is gondjai merészelnek lenni, akiket elvileg szeret,(pl Juana vagy mikor Luisa az elején Fernando miatt hívogatta tanácsért) rögtön az a sóhaj, h "jajj most vigasztalnom kell??"
A többiek naívságát nézve meg: talán a tegnapi részben kb szószerint azt mondta, hogy valami 3. jobb partit szerez Mariano és Arturo után, mert nincs elég pénzük és Juana csak unottan hallgatta és be nem szólt volna, h bazz te a pénzbe vagy szerelmes?? Nem, nem Teresa az én cuki keresztlányom, akinek a beszólásai ellenére is nyilvánvaló, h a szerelem köti Arturohoz.....
Mikor Marianoval szakított, nem gyõzte hangsúlyozni, h nem tette meg amit követeltem tõle a kijutásért.Milyen szöveg már ez? Senki nem verte volna szájon, csak oh igen Teresa, bizony, mekkora lúzer, h nem rabolta ki neked a bankot...
Mellesleg kitûnõen elvégezte az egyetemet, õ lehetne a sztárügyvéd, mert tényleg elég jól csinálja, de állandóan, csak milliomosokat akar, h élvezze a soppingolást és a nyaralásokat.Ehhez minek kellett egyetem?
A mostan tervét se értem, azért csókolgatta agyon Fernandot, h feltegyen neki egy egyszerû kérdést, h nem adna e pénzt neki? Ezt barátként nem tudta volna megtenni? Ha bejön a terve így, akkor meg az lett volna a megoldás, h sebaj mi elköltözünk Arturoval és ha csak húsvétkor meg karácsonykor találkozunk, Fernando vissza tud szeretni Luisába....
váááá, nem értem, de tényleg
sorozatkedvelõ 2012 aug. 31. - 18:17:37
(510/773)
Teresa karakterében az nem tetszik,hogy állandóan mondogatja -neki ez jár,mert õ megérdemli a fényûzést.Hány szegény ember lakik abban a házban,ahol felnõtt Teresa ,de egyik sem viselkedik úgy ,mint õ.Sokkal szimpatikusabb lenne,hogyha a tudása,munkája révén törne ki a szegénységbõl,de így egy kétszínû perszóna.A férfiak karaktere talán szót sem érdemel,mind szánalmas ahogy fut a kis törtetõ manipulátor után.
Timike1980 2012 aug. 31. - 17:22:36 Előzmény szaszka0520
(509/773)
Az elején még kedveltem Teresát, tetszett, ahogy alázza Aidát, a kis gazdag úrilányt. De mára már fordult a kocka. Én azért nem szeretem Teresát, mert a céljait úgy éri el, ahogyan. Mindenkin átgázol, mindenkinek hazudik, senkit nem tisztel, azt hiszi, õ különb. Megértem azt is, hogy ki akar/t törni a szegénységbõl, még sajnáltam is az elején, ahogy bántak vele. Tehát nem a céljaival van bajom, hanem az elérés módjával. Most meg már még több és több kell neki.

Most õszintén, pl. mi baja van Luciával? Egy kedves, aranyos lánynak tûnik, de csak azért, mert Arturonál dolgozik, meg hogy Luisa jó barátnõje, máris utálnia kell? Eleve úgy néz rá, mintha lenézné. Meg amikor Juanánál van akár Luisa, akár Aurora, látszik rajta, hogy megeszi a féltékenység.
Tudom én, persze, hogy ez csak egy szerep. Megjegyzem, tökéletesen játssza Angelique a szerepét, csak maga a karakter idegesítõ.

A többiekrõl nekem is az a véleményem, ami Neked. Mind egytõl-egyig velejéig romlott emberek. Meg hát a fiúk is...mind Arturo mind Fernando, de még Mariano is (nem is találom rájuk a megfelelõ szavakat:)...szóval elvakultak, érzelmileg naivak...

És igen, abban is egyetértünk, hogy nagyon elhúzták az egészet. Tényleg elég lett volna max. 80 rész belõle. Vannak sorozatok, amelyek lendülete kitarthat 150 részig is, de sajnos ez nem olyan.
szaszka0520 2012 aug. 30. - 22:53:24
(508/773)
Csak az a helyzet, hogy sem Aida, sem Oriana nem egy szent. Tudom, hogy megveted az ilyen embereket, mint amilyenek õk, de hogy Teresa miatt elnézed nekik ezt??? Komolyan úgy van beállítva már, mint ha Teresa lenne a fõgonosz vagy mifene!!! Ezt sokan így látják! Ruben, Genovéva és Aida sokkal-sokkal rosszabb büntetést érdemelne, mert náluk görényebb alakokat nem láttam még. SPOILER lehet!!! - ha jól tudom, akkor Aida nem is bûnhõdik meg a tetteiért a végén??? nem biztos...
Ezzel azt akarom megértetni, hogy nem csak Teresa itt a megvetendõ, azokért a dolgokért, amiket tesz. Lehet, hogy a maga módján csûri-csavarja a szálakat, átgázol másokon, de az elõbb felsorolt személyek nála sokkal megvetendõbbek. Amúgy meg, oké hogy a szüleivel is durván bánik, de ez még nem jelenti azt, hogy nem szereti õket. A kommentek alapján sokan gyûlöletet éreznek Teresa iránt, de hát könyörgöm... ez csak egy szerep. Tény, hogy a való életben vannak ilyen nõk, de azt azért közlöm, vannak nála rosszabbak!!! Viszont egyet kell értenem az elõttem szólókkal: ez az Arturo egy suta, de a Fernando is - kb. egy szinten vannak azzal az agyhalott Cutbertoval! Ez a "megõrülök érted Teresa, de azért tudom, hogy a pénzemért szeretsz" játék Arturo részérõl kicsit furcsa. A valóéletben már rég dobták volna az ilyen nõt. Ja és ez a Mariano-Aurora szál a legeslegunalmasabb a sorozatban, akárki akármit mond, valami szörnyû: nyávogás; sírás-rívás; szeretlek-nem szeretlek; elutazok és akkor nem látlak, de azért örülök hogy összefutunk... és még sorolhatnám. Az ilyen csöpögõs-nyálas zagyvaságok miatt tele van a vödröm vízzel, amit a tv elé helyeztem!!!
Az az egy gondom van ezzel az egész történettel, hogy feleslegesen húzták el ilyen sokáig. Olyan 70-80 résszel megoldottam volna. No meg amikor az elõzetesben azt látom, hogy Teresa tökre dögös meg minden, körül veszik õt a gazdagabbnál gazdagabb emberek - én itt arra gondoltam, hogy Teresa menõ ügyvéd lesz, de nem. Megvan neki a diplomája is, és az alkotók arról is megfeledkeznek, hogy ezt a sorozatban kihasználják. Teresa egyértelmûen valakitõl függ. És azt is észre vettem, hogy az alkotók elfáradtak. Vagyis nincs már meg az a lendület, ami az elején volt. Teresa adta magát az elején, olyan beszólásokat lejtett Aida, meg a többi hülye felé, hogy csak néztek ki a fejükbõl. Most meg, mintha megrökönyödne egy-egy sértõ mondattól. Tiszta hülyeség!!! Meg ez a koslatás Mariano után is már unalmas 151 részen keresztül. Csodálkozik a drága, hogy olykor-olykor lebukott miatta!!!
Ezt a sorozatot annyiból meg lehetett volna csinálni, amennyibõl a Dél királynõjét is (63 rész). Jó mondjuk, az nem szappanos opera.
10/10
kazsagx 2012 aug. 30. - 21:34:46 10/10 Előzmény mariejoel
(507/773)
Hát elég gyökerek, valóban kezd idegesítõvé válni, az elmúlt pár részben sem történt semmi változás... "Huána" pedig már észrevehetné milyen is a keresztlánya...
Timike1980 2012 aug. 30. - 15:30:23 Előzmény mariejoel
(506/773)
Ezzel én is így vagyok. Külön öröm nézni, amikor lekonyul a szája egy-egy Oriana vagy Aida beszólás után. A való életben az ilyen embereket megvetem, de mivel itt éppen a Teresa az, aki megvetendõ, ezért elnézem nekik, hogy így bánnak Teresával.

A keresztanyjának vajon mikor nyílik fel a szeme??? Tudom, hogy elfogult, de igazán átláthatna már rajta...Mondjuk az anyja átlát rajta, na de nem is szereti.

Fernando meg...no comment! Adná az ég, hogy egyszer látná, milyen fejeket szokott vágni Teresa egy-egy kedvesebb mondata után...na de lesz még itt sírás-rívás...
1/10
mariejoel 2012 aug. 29. - 22:13:24 1/10
(505/773)
Naívak? Olyan gyökerek, hogy az is csoda megtanultak járni és beszélni :D Csak azért nézem még, h lássam hogyan szívja meg a az a hülye Teresa, idegesítõ egy sorozat...
10/10
kazsagx 2012 aug. 29. - 18:38:29 10/10 Előzmény wesker28
(504/773)
Szerintem sem az a befejezés lenne a megfelelõ, nem is fér a fejembe hogy hogyan is bocsájtana meg bárki egy ilyen nõnek! Amit ez a Nõszemély tesz az már durva...a többiek naivsága meg már idegesítõ :D
Szoffiii 2012 aug. 29. - 12:51:26 Előzmény mariejoel
(503/773)
Nagyon szépen köszönöm a választ! :)))
1/10
mariejoel 2012 aug. 28. - 18:10:25 1/10 Előzmény Szoffiii
(502/773)
Szia!
Egy angol wikipediás oldal a nyálendinget írta, máshol ezt olvasni: "A történet három befejezést kapott. Ezekbõl egy ment le a tv-ben a másik két változatot az interneten lehet megnézni."
egyébként itt: http://www.hotdog.hu/telenovellakvilagamagazin/extra/teresa-erdekessegek-a-sorozatrol
Youtube-on pedig van egy talán török nyelvû egész utolsó rész,viszont direkt nincs benne az utolsó pár perc, mintha arra utalna,h az országok bármely befejezést megveheti!
Szoffiii 2012 aug. 27. - 12:12:57
(501/773)
SP A napokban rákerestem a youtubeon, hogy mi lesz a sorozat vége és meg is találtam.. legalábbis azt hittem. Nem olvastam eddig ezt a fórumot, ezért most eléggé meglepõdtem, h több opció is van a befejezésre. Tudna vki segíteni abban, hogy Mexikóban mi lett a vége, ill. hogy miért van ennyi FIN verzió? :) Elõre is köszönöm! ((: SP
1/10
mariejoel 2012 aug. 27. - 11:45:17 1/10 Előzmény v_zsuzsi
(500/773)
Hátha a Rubin felbuzdulva bedobnak egyet a durva végek közül :) Egyébként egyik sorozatban se értem a Rulli által játszott karakter megõrülését...az a mániákus birtoklási vágy és nemi erõszak közeli állapot...szerintem ha megkérdezem akár a barátomat, vagy fiúismerõseimet, egy ilyen nõt úgy kidobnak, hogy a lába se éri a földet. Kiábrándulnak belõle és nem hajtogatják õrülten, h "de annyira szeretem!!!"
v_zsuzsi 2012 aug. 25. - 11:31:53
(499/773)
Ha már ennyiféle befejezést forgatnak hozzá, nem igaz, hogy nem tudják kiválasztani a sorozat alkotói a legmegfelelõbbet, ki érti ezt...:P
1/10
mariejoel 2012 aug. 25. - 10:05:34 1/10
(498/773)
Igen, pont ezt írtam én is múltkor, h a legostobább befejezés lenne, ilyen embert nem lehet szeretni, nem lehet ennyi mindent elnézni...
sorozatkedvelõ 2012 aug. 25. - 07:21:28
(497/773)
Ha az lesz a befejezés akkor Arturo nemcsak férfiként,de testvérként is nulla!
wesker28 2012 aug. 24. - 23:46:21 Előzmény kazsagx
(496/773)
Ahogy az RTlklubot ismerem fogadni mernék rá hogy az Arturo féle happy end befejezés lesz !

Teresa meg már csak ennél rosszabb lesz sokkal már szemet vetett Fernando örökségére is és ami a legdühitöbb hogy ez a pénzéhes lotyó meg is fogja szerezni Fernando fele örökségét mert Feranando van olyan balfasz hogy a fele vagyonát át irassa Teresa-nak !
10/10
kazsagx 2012 aug. 24. - 00:38:34 10/10
(495/773)
Már idegesítõ ez a Teresa! Most erre a szerencsétlen pasira száll rá... Arturonak pedig azt hittem, hogy már megjön az esze...ennyi hazugságot elhinni már-már idegfeszítõ! Remélem ez a nõ a film végére megkeserüli amit tett...
1/10
mariejoel 2012 aug. 22. - 21:04:24 1/10
(494/773)
Ti számoltátok már, hogy a sorozat kezdete óta hány olyan jelenet volt, h Teresa belép a Barrera házba, gyorsan sírást mímel és "zokogva" odatipeg az éppen adott áldozathoz? :D
Egyébként Juanát is legalább olyan ostobán és könnyen befolyásolja, mint azt a rakat idióta férfit, hogy ne is soroljam.
Olyan rossz, h Mariano is nem osztja ki jobban, nemrég néztem vissza azt a részt, amikor valami hihetetlenül ronda és megalázó szavakkal szakít vele Teresa és ledobja a gyûrûjét. Ha ez nem nyitja fel egy szerelmes férfi szemét, akkor ott nagy a baj...márpedig mivel azóta eltelt kb 70 rész és most szeretett ki belõle.... sorozatok....:)