Téma: Teresa

sorozatkedvelõ 2012 máj. 19. - 06:27:31
(333/773)
Igaz! Annak ellenben nagyon örülök,hogy te szép és fiatal vagy,ami majd elmúlik.
Teresa a rokonod,hogy ennyire véded,személyeskedsz mindenkivel? Ebben a topicban véleményt cserélünk a sorozatról,a karakterekrõl és nem egymásról.Remélem ezt te is betartod!
Alicante 2012 máj. 18. - 15:28:37
(332/773)
A Rubiban /Bárbara Mori/ legalább volt érzékiség, ebben a nõben semmi nincs!
A babaarc önmagában még nem vonzó, hiányzik a varázslat belõle...
sorozatkedvelõ 2012 máj. 18. - 12:57:58
(331/773)
A karakter nagyon irritáló nem is nézem folyamatosan.Nekem úgy tûnik,hogy túljátssza a szerepét,az arca valóban egy porcelán baba "festett " arca.
Alicante 2012 máj. 18. - 11:53:18
(330/773)
Nem nézem a sorit, de egy pár jelenetben láttam Terezát, neked mi a véleményed róla?
Én is úgy látom mint itt valaki, egy porcelánbaba, akiben sem báj, sem kisugárzás nincs!
sorozatkedvelõ 2012 máj. 18. - 05:38:54
(329/773)
Jól láttam,hogy Teresa szemet vetett Fernandóra? Amikor meghallotta,hogy F. lehet Spanyolország egyik leggazdagabb embere,felcsillant Teresa szeme!
Nóriri 2012 máj. 17. - 21:14:45
(328/773)
Aida mai alakítása odavágott. Ügyesen beégette Teresát.:P
Vilora 2012 máj. 15. - 20:37:07
(327/773)
Tilda megjegyzésére értettem, mert tõlem távol áll az ilyen dolog, hogy szerelem nélkül megkapaszkodjak akárkiben, meg tapasztalatom sincs, nemtom miért írta, nem írtam tapasztalatról egy szót sem, csak arról, hogy megértem Teresa célkitûzéseit, bosszúállását, viselkedését, felkapaszkodási szándékát alapjáraton, de természetesen én sem támogatom a gonoszságát, gátlástalanságát és az önzõségét, viszont mindezek kellenek ahhoz, hogy egy jó kis sorozattá váljon a történet.
Ellenben azért beszélek úgymond ilyen könnyen errõl a dologról, mert nincs szükségem arra, hogy kihasználjak bárkit is az anyagi helyzete, támogatása végett, csak belegondoltam, hogy ha ilyen helyzetben lennék, mint a fõszereplõ, nem kizárt, hogy én is ehhez folyamodnék, ki tudja?
Egy Arturo típusú pasiba simán bele tudnék szeretni, és nem csak azt nézném, hogy tehetõs, hanem, hogy korban is teljesen rendben van, jóképû, intelligens, tisztelik az emberek, és felnézhetek rá. Az már csak egy pozitív plusz, hogy mindent megad (nem, én pont nem vagyok ilyen tipus, aki mindent elfogad, elvár, eddigi maximum, amit fizettek a párkapcsolataimban, azok belépõk, italok, vacsorák voltak), és segít nekem is elhelyezkednem, és kapcsolatokat építenem a munkámat illetõen, magyarán könnyítene az életemen, de mondom, nem ez lenne az elsõdleges motiváló dolog, ezek már csak pluszok, amiket tagadja bárki, de biztosan megragadna kilátástalan helyzetben.
Bár, ha lenne egy Mariano szerelmem, akire szintén felnézhetek, szintén tanult, intelligens ember, én természetesen a szerelmet választanám, nem siettetném a gyors gazdagodást, hiszen az eszével elõbb vagy utóbb úgyis sokat fog keresni, ellenben Teresával, aki mindezt feladja a türelmetlensége végett.

Jó, mindegy, nem is akarok errõl többet írni, sem vitázni, meg hatszor átfogalmazni a mondandómat, hogy nehogy véletlenül olyat írjak, ami félreérthetõ lenne, vagy ugyanolyan színben tûntetne fel, mint amilyen a gátlástalan fõszereplõ, mert úgysem jövök ki belõle jól, nem érti meg senki, hogy mirõl hadoválok.
Úgyhogy szerintem ezt a filozofálást lezárom, nézem továbbra is a sorozatot, az összevágott elõzetest látván asszem kezdenek beindulni az események. :)
Timike1980 2012 máj. 15. - 19:49:39
(326/773)
Nem gondolom, hogy bárki neked esett volna. Egyértelmû, hogy ez egy fórum, éppen az a jó, ha minél többen szólunk hozzá és minden oldalt meg lehet "hallgatni". Egy percig ne vedd személyeskedésnek (azt hiszem, a többiek nevében is szólhatok), csupán arról van szó, hogy mindannyian mást láttunk, éreztünk, tapasztaltunk...stb életünkben, így természetes, hogy kialakul egyfajta "nézetünk", ami nem feltétlen egyezik meg. Nincs ebben semmi különös, nem vagyunk egyformák és szerintem az a jó, ha több "nézetet" osztunk meg egymással. Szó nincs arról, hogy meg akarjuk egymást gyõzni, csupán a saját nézetünket helyezzük elõtérbe.

Sok igazság van abban is, amit Te írsz, csak nekem az nem tetszik Teresában, hogy milyen úton akar eljutni a céljához. Nálam pl. az nem fér bele, hogy "szégyellem" a szüleimet, átvágom a barátnõmet, sõt, továbbmegyek, mai részben már látszott az is Teresa arcán, hogy képzeli Aurora, hogy fiúzik???!!!
Vilora 2012 máj. 15. - 16:25:36
(325/773)
Nyugodtan essetek nekem, és cáfoljatok, hiszen ahány ember, annyi vélekedés, annyi élethelyzet, és ez egy fórum, szabadon nyilváníthat bárki véleményt, de annyit kérek, ne kezdjük el fellengzõsen lenézni a másikat, és személyeskedni, csupán azért, mert véleménye volt valamirõl. A hátterét, múltját, jelenét senki nem ismeri a másiknak, úgyhogy azokat nyugodtan ki lehet hagyni. Nekem is folyton célom meggyõzni a másikat az igazamról, de ha látom, hogy ez nem megy, attól még nem esek neki idegesen.
Vilora 2012 máj. 15. - 16:12:47
(324/773)
Nem mentem fel minden hazugsága meg lépése alól, és ne személyeskedjünk, nem kapaszkodtam én meg senkiben, sem öregben, sem fiatalban, aki tehetõs, csupán a sorozatról beszéltem, és a mai világról, ami körülvesz bennünket, ha nekem estek emiatt, ha nem, ha belátjátok, hogy sajnos így van, ha nem. Természetes, hogy nem avatom szentté, én is látom a szemét húzásait is, amikkel természetesen nem értek egyet, csupán azt mondom, hogy valahol megértem a csajt, megértem, hogy a sok bántás miatt, amit egész életében az anyagi helyzete miatt kapott, amit õ sem akart elfogadni; bosszúszomjas lett, és élvezem a beszólásait, és nem azt, hogy imába foglalom a nevét, és én is így tennék, mint õ, vagy õ lenne a példaképem. Viszont eddig úgymond akárhogy is nézem, normálisabban viselkedett, mint Rubi, de sejtem, hogy most kezdõdnek csak az igazán mocskos húzásai, úgy lesz érdekes a sorozat. És miért ne érdemelné meg a gazdagságot? Épp azért írtam, hogy megérdemli, mert tanult, és azáltal akart kitörni a szegénységbõl, idõre, és kitûnõ eredménnyel fejezte az egyetemet munka mellett, nem csak lógatta a s*ggét, hogy bakker, pénzes pasit kellene fogni, mert ez nem mehet így tovább...
Nem, nem látok szerelmet Teresa és Arturo között, de még mindig jobb párosítás, mint egy nagyon öreg és nagyon fiatal pár (amitõl szörnyülködök), mert itt még bármilyen érzelem kialakulhat Teresa részérõl is, ami hihetõ és érthetõ is lenne. Paulonál is az volt, még ha ott is elsõsorban csak a pénzre ment.
A szüleit meg igen, szégyelli, hogy ilyen háttérrel rendelkeznek, és nem tudnak megfelelõen viselkedni, de alapvetõen szereti õket, és a testvérét is, báris a gesztusai azért arra mutatnak, hogy így van. Jobb munkát akar az apjának is szerezni, hogy ne takarítóként élje az életét, többet keressen, és odaadta az illemtankönyvet, ami elég gáz ugyan, és nem épp egy szép húzás, érthetõ is, ha rosszul esett a szülõknek, de megintcsak bele tudom élni magam a helyzetébe, és egy olyan lagzin, amilyen majd neki lesz, olyan emberek között igenis fontos a megjelenés, viselkedés. Nem, én nem szégyellem a szüleimet. Igen, én szeretem õket. Viszont azért tudom megérteni, mert barátokkal kapcsolatban éltem már ilyet át. Itt is Rubival hasonlítottam össze, hogy õt még a családja sem érdekelte, legbelül sem. NEM azt mondtam, hogy mennyire igaza van Teresának, vérlázítóan tanulatlanok, gázak a szülei, meg a szegénység, amiben élnek, vállalhatatlan, egyszerûen vállalhatatlan, én is elsüllyednék szégyenemben, hanem, hogy ha már õ ilyen felsõbb körökben fog mozogni a férje révén, és õ maga is tudott tanulni, (kitörni ezáltal), gondolkodni, javítani az életén, keresni a kapcsolatokat, feltalálni magát az életben, akkor a szülei is tudjanak viselkedni minden társaságban, kicsit tanuljanak, mert sosem késõ, ráadásul anyagilag is támogatná õket, hogy nekik is könnyebb legyen az életük, és feljebb kerüljenek, amennyire lehet, már ha elfogadnák a támogatást, és nem lennének ennyire konzervatívak minden téren. Ok, a módszerei meg a fintorgásai nem épp szép gesztusok, de a szándékot megintcsak megértem.
Hangsúlyozom, nem példaképem, nem ilyen szituációban vagyok, nem vagyok megkeseredett, sem bosszúálló, nem így cselekednék, csupán a sorozat és valóság párhuzamáról, és az érthetõ szituációkról beszéltem, azok alapján, amit látok magam körül, és ez alatt nem a közvetlen környezetemet kell érteni, hanem a mai világot.
Tilda36 2012 máj. 14. - 20:41:48 Előzmény Vilora
(323/773)
"Azért nem ítélem el ezért a ezt fõszereplõt, ellenben Rubival, mert sok ilyet lát az ember manapság mindenfelé, mindenki ott kapaszkodik meg, ahol tud, hogy minél jobb élete legyen. Én akkor ítélem ezt el, és azzal nem értek egyet, ha ezek az emberek, akikkel a feltörekvõ, pénzéhes nõk (illetve férfiak) összejönnek, öregek, de rendesen. Mert ott evidens, hogy nincs szerelem, csakis a pénzre mennek"

Hol látsz te szerelmet Arturo és Teresa között?
Elárulnád, hogy Te már megkapaszkodtál egy tehetõs pasiban?..onnan a tapasztalat?
Tilda36 2012 máj. 14. - 20:29:04
(322/773)
Én azt se értem miért jár neki alapból a gazdagság???
Timike1980 2012 máj. 14. - 18:41:44
(321/773)
Azzal nincs baj, ha valaki küzd azért, hogy elérje céljait. A baj azzal van, ha ezen cél elérése érdekében mindenkin átgázol, legfõképpen a szerettein! Teresa céltudatos, ez igaz, de azt már nem tudom elfogadni, hogy számára csak a pénz létezik és az anyagi jólét, a szüleit, keresztanyját lenézi, hazudozik össze-vissza, az állítólag igaz szerelmét csak hülyíti. Arról meg nem is beszélek, hogy Artúróval mit mûvel! Ez a nõ csak és kizárólag saját magát szereti! Csak azt nézi, hogy neki mi a jó és figyelmen kívül hagyja, ha a másik lelkébe gázol.

Érdekes, ha valaki a szemébe mondja az igazat (lásd mai részben Cutberto), azonnal támad és terel, mert megijed, hogy lebukik és akkor a tervének annyi.
sorozatkedvelõ 2012 máj. 14. - 17:31:37
(320/773)
Még hogy szereti a szüleit?!Illemtankönyvet ad az anyjának,hogy õt ne égesse a viselkedésével,az apja ne dolgozzon takarítóként,mert az neki ciki.
Tilda36 2012 máj. 14. - 15:50:39 Előzmény Vilora
(319/773)
"Õ habár szégyelli a szegénységet, amibõl származik, és a családi hátterét, de alapvetõen szereti a szüleit, a hugát, és ki akar törni ebbõl a nyomorúságos máról holnapra életbõl. Mindemellé elsõ volt neki mindig is a tanulás, ami a legjobb befektetés a jövõre nézve.
Most az, hogy feláldozza az igaz szerelmét, mert türelmetlen, és nem tud várni még pár évet, most fiatal, most szép, jól akar élni (ugyanígy volt Rubinál is, akinél szintén orvos volt az igazi, aki jól keres ugyan, de hosszú iskoláztatás, és sok év praxis után), szal mire a szerelme meggazdagodik, és megad neki gond nélkül mindent, házat, kocsit, utazásokat, gondtalan életet, amit megérdemel, és miért ne érezhetné úgy, hogy megérdemli, hááát...igen, az jó pár évbe bele fog telni, addigra esélyes, hogy középkorúak lesznek, és hány fiatal év múlik el az addigi szûkös, spórolós élettel.
Azért nem ítélem el ezért a ezt fõszereplõt, ellenbe"

Miért van az az érzésem, hogy Teresát még az örökös hazugságai alól is felmented?
Arról nem írtál, ha egyszer hozzá akar menni a gazdag pasashoz akkor miért hülyíti állandóan a volt szerelmét Marianot? Ha így haladunk Teresát lassan szentté lehetne avatni!:-D
10/10
syuzi 2012 máj. 14. - 14:37:33 10/10
(318/773)
Nagyon szomorú lesz a Teresa vége:( Teresa Fernandoval jön majd össze
Aurora pedig MaRIANOVAL BOLDOGAN FOGNAK ÉLNI
10/10
syuzi 2012 máj. 12. - 14:59:34 10/10
(317/773)
Valaki mézte régen az Egy lépés elõre sorit? És valakinek meg van az Upa Dance cd-je vagy számai belõle? Az el tudná nekem küldeni e-malen a számokat? Meg köszöném:) Fontos lenne. Köszy elõre is

Ezt is Mariano énekli
http://www.youtube.com/watch?v=dk-Wvc2hHqw A dal címe Teresa
10/10
syuzi 2012 máj. 12. - 14:56:15 10/10
(316/773)
Szerintem ez is tetszeni fog neketek:)
http://www.youtube.com/watch?v=EOPamrnglbo Ez a dal egyébként nagyon sokszor el hangzik a soriban:)
10/10
syuzi 2012 máj. 11. - 19:43:21 10/10
(315/773)
Küldöm ezt a dalt minden Teresa rajongónak:)
http://www.youtube.com/watch?v=F4WcD1C0H4A Ezt egyébként Mariano énekli nagyon szép szám:)
10/10
syuzi 2012 máj. 11. - 19:35:08 10/10 Előzmény Vilora
(314/773)
Köszy a tippet:)