mermaid girl 2010 máj. 29. - 11:50:48
(82/322)
Igazad van sajnos, bár sztem épp Charlotte problémája volt a legvalóságosabb, mert sokan úgy képzelik, hogy majd lesz egy tökéletes családjuk, aztán rájönnek, hogy ez az egész nem fenékig tejfel és bizony idegileg eléggé kikészítõ (még ha dadája is van az embernek). És ott legalább kimonták, hogy "és nekem van dadám, hogy bírja az, akinek nincs?".
mermaid girl 2010 máj. 29. - 11:34:15
(81/322)
Ja és pasit tényleg ne vigyetek a filmre (csak ha kifejeztten szereti a Szex és New Yorkot). A mellettem ülõk, szabályosan szenvedtek...

És mellesleg, akik vallásról akarnak csevegni, azok használják az OFFTOPICOT!
mermaid girl 2010 máj. 29. - 11:29:34 Előzmény Cerberosz
(80/322)
Ezt neked akartam küldeni, hanem Sonicatednek, elnézést.

Amit rád akartam reagálni: SJP, nem azért fogadott fel béranyát, mert nem volt ideje kihordani, hanem mert éveken keresztül nem tudott teherbe esni. de egyébként az õ korában szerintem amúgyis érthetõ, h inkább a béranyaságot választotta.
mermaid girl 2010 máj. 29. - 11:25:34 Előzmény Cerberosz
(79/322)
Igazad van, ez a film tényleg ebbõl állt, sajnos üres látvány volt az egész... Igaz próbáltak valami mondanivalót belevinni, de nem nagyon jött össze.
Viszont a sorozat messze nem ilyen felszínes, úgyhogy azért nem kéne üresfejûnek titulálni azt, aki szereti.

Hiába szeretnivalóak a karakterek itt már csak annyit látni belõlük, hogy elkényeztetett amerikai nõk, akik két kézzel szórják a pénzt és jelentéktelen problémákon nyavalyognak. A pompát bemutató részeknél, akaratlanul is eszembe jutott a nyomor, ami egy-két arab országot leszámítva nagyon is jellemzõ a keleten és már egyáltalán nem voltam kíváncsi a pompára, sõt...
A sorozatban még a szereplõknek is voltak anyagi gondjaik, hús-vér nõk voltak. Itt ennek már nyoma sincs. Samanthának eddig még voltak érzései is, itt már csak egy közönséges k.urvává avanzsálódott.

A film alatt bizony többször unatkoztam, fõleg az üres semmitmondó párbeszédeken. A poénok nagy része elég erõltetett (ha valami csak úgy tud vicces lenni, hogy alpári, az már régen rossz), de a közönség imádja az alpári poénokat, úgyhogy ebben bizonyára sikere lesz. A karaoke és Liza elõadása (meg úgy az egész esküvõ)...na ezek a fejet fogos "miért kell ezt?" részek nálam, de vmiért az ilyet is sokan szeretik.

Ami jó volt benne, hogy egy másik kultúra is megjelent benne a new yorkin kívül, kár h annak is inkább a negatív (legalábbis az õ szemükben negatív) oldalát kellett kihozni és a pozitívumnak csak annyit, hogy óriási fényûzés van, a szolgák alázatosak és olcsó a piacon a cipõ...pedig jócskát lett volna mit elsajátatinuik az ottani gondolkodásmódból, ehelyett senkinek nem fejlõdött a személyisége, egyedül Carrieben történt egy kis hangyányi változás és ennyi.

Szval összeségében szerintem a sorozathoz és az elsõ filmhez képest is rosszul sikerült ez a film... (az elsõnél meg kellett volna állni.)
9/10
biviel 2010 máj. 29. - 10:33:11 9/10
(78/322)
Sziasztok! Jó film volt ahogy van. Hozták a megszokott formát, amit a legjobb sorozat-részekben lehetett csak látni/érezni. Nem volt vontatott és olyan rész sem volt ahol a nézõ elgondolkozik "...na neee, most ezt komolyan gondolta a rendezõ, forgatókönyvíró...". Pörgõs, dinamikus film, jókor szólalnak meg az emberek, jókör jönnek a mondatot, gondolatok. Kicsit sok volt benne a "reklám", de ez is beleillett a képbe. Én nem értem a kritikusok miért húzták le a filmet, szerintem túlságosan frusztráltak lehettek a sok mûvészfilmtõl amit megnéztek azok nézhetetlensége ellenére. Az ember nem tesz ki a szobafalra egy véres húscafatokkal borított, kritikusok által értékesnek, jónak mondott festményt (remélem). Egyszerûen jó film.
Ami változott kicsit, hogy a férfi oldal, Mr. Big gondolatai a szokottnál kicsit nagyobb súllyal mutatkoztak a filmben szerintem...

Üdv. Laci

P.S. lányok, hölgyek, nyugodtan elvihetitek a párotokat is a filmre. :)
8/10
Noncsa 2010 máj. 28. - 23:00:22 8/10
(77/322)
Sziasztok!
Most jöttem a filmrõl, nagyon jó lett, végigröhögöd az egészet (persze Samantha viszi a pálmát), igaz, hogy tele van a szokásos luxus cuccokkal, de most is elég mindennapi problémákat vettettek fel, ahogy a sorozatban is anno.
A témái nagyon nõiesek, de azért a fiúknak is jár néhány poén ;) Kicsit hosszú ez a 2 óra, de még így is jobb, mint az elsõ rész volt szerintem.
pandy22 2010 máj. 28. - 20:39:09
(76/322)
Hát, szerintem is jobb volt, mint az elsõ rész. Szóval, akinek tetszett az elsõ, nyugodtan nézze meg:)
Liza Minelli eszméletlen jó volt! És Kim Cattrall is, régen hahotáztam ennyit.
Mellesleg Sarah Jessica Parker egyáltalán nem ronda, sõt. Simán eljátszhatja a jó nõt, mert az. (Talán ha valakinek nem szimmetrikus az orra, már nem is lehet jó nõ?! Ugyan már!)
9/10
hamasz 2010 máj. 28. - 20:04:54
(75/322)
Ez igaz mondjuk Marianne Saegebrecht-re. Õt nem is akarják jó nõnek eladni. De SJP minden szerepében jó nõt játszik. Pardon, akar játszani.
bewitched 2010 máj. 28. - 19:50:33
(74/322)
SJP-t és a többieket sem a szépségük miatt szeretjük, hanem mert jól játszák a karakterüket. Ha egy filmet/sorozatot az alapján ítélsz meg, hogy a színészek hogy néznek ki...
hamasz 2010 máj. 28. - 19:34:46
(73/322)
És a nõket szabad egy ilyen bányarémmel ijesztgetni?Visszamaradtok a növésben a látvány hatására.
Nofri 2010 máj. 28. - 17:50:28
(72/322)
kétlem,hogy célközönségnek a ffiakat lõtték volna be.nõknek szól nõkrõl.görbetükör.
6/10
Madline 2010 máj. 28. - 17:48:55 6/10
(71/322)
Láttam a filmet. Hát többet vártam tõle. Az elsõ sztm sokkal jobb volt. Ez sem volt rossz, egynek elment.
offtopic
Nofri 2010 máj. 28. - 17:46:53
(70/322)
isten nem akarja,hogy írj ide.és én sem.
hamasz 2010 máj. 28. - 17:44:09
(69/322)
Nem nézem a sorozatot, kb. 1 perc elég volt az egyik epizódból, hogy immunis legyek. csak egy kérdésem lenne azokhoz akik rendszeresen nézik: hogy lehet egy ilyen bányarémet )Sarah Jessica Parker) szerepeltetni egy ilyen témájú filmben? Miért akarják elhitetni a nézõvel, hogy ez a rémség egy jó nõ? Azt látni, hogy a teste agyon van kondizva, de az orrára hiába gyúr, akkor is randa marad. Eljátszhatná pl. Pacsirtát a Kosztolányi mû filmes változatában. Nem kellene még maszkírozni sem, mint Nagy Annát az elkészült filmben.
TerrorkaxD 2010 máj. 28. - 17:26:23 Előzmény soirbenni
(68/322)
Hitetlen??Nem a középkorban vagyunk...Én hiszek Istenben,de ez a képmutatás,amit kereszténység néven mûvelsz+az Egyház mûvel egész egyszerûen gyomorforgató!Isten igenis van,de senkitõl nem várja el,hogy olyat csináljon,amiben nem hisz,mert nincs se ima,se gyónás,se bûnszámlálója!Amúgy meg ha ennyire álszent keresztény vagy mégis mit csinálsz a Szex és New York 2 fórumán?Ezt a filmet nem neked szánták hidd el...
missildike 2010 máj. 28. - 14:40:53
(67/322)
Soirbeni még nagyon sok feladatod van hiszen az oldalon több 100 ezer film van amiben olyan dolgok vannak amik nem erkölcsösek vagy a biblia tanításainak nem megfelelõek.
de lehet hogy a meséknél kell kezdeni hiszen azok is tele vannak megtévesztõ dolgokkal. Amelyek a gyerekek elméjét rombolják.
A filmek szórakoztatásra lettek kitalálva a minden napok nehézségeiben egy kis szórakozás azért mert megnézek egy krimit még nem válok gyilkossá.
Ma filmeket nézünk amíg az ókorban megköveztek valaki vagy a közép korban meg égettek valakit boszorkánysággal vádolva pedig akkor az emberek többsége a bibliát követve élt nem is tudom melyik a rosszabb.
Lehet hogy az hogy megnézem a filmet aztán hogy nehogy a pokol tûzén égjek elmondok pár miatyánkot ez úgy is mindig kibújó.
A viccet félre téve nem ezen az oldalon kellene az embereket téríteni hiszen szerintem itt mindenki a társadalomnak megfelelõ életet él dolgozik, gyereket nevel stb. A börtönökben ott van a sok bûnös lélek õk nekik jobban kellene útmutatás a helyes élet felé.
10/10
kenee 2010 máj. 28. - 12:20:31 10/10
(66/322)
Szerintem sokkal jobb, mint az elsõ rész!
10/10
Norbotron 2010 máj. 28. - 11:30:07
(65/322)
Ajánlom figyelmedbe a bal oldalon látható apróságokat a topicokhoz való hozzászólásokhoz. Ha esetleg nem találnád:

Az offtopic szó jelentése: témán kívül esõ, a fõ témától eltérõ.
Ha egy felhasználó egyetlen üzenet, azon belül is egy-két mondat erejéig szándékosan eltér a fórum témájától, azt a hozzászólás offtopic megjelölésével jelezheti. Üzenet elküldésekor "Elküld (Offtopic)" gombra kattintva a hozzászólás offtopic megjelölést kap.
Offtopic üzenetek megjelenítése kikapcsolható az offtopic elrejtése gombra kattintva.
ezmegaz 2010 máj. 28. - 11:25:49
(64/322)
Egyébként alapvetõen tetszett a film, szórakoztató volt, de talán a "mondanivalóját" nem sikerült igazán megfognia a készítõknek, túlságosan eltûnt a sok "rácsodálkozás a luxusra" gondolat mögött. Carrie alakja pedig ezúttal kicsit zavarosra sikerült és tényleg elveszítette azt a bájt, ami a sorozatban körül lengte. A sminkje pedig szerintem jobban öregítette, mint eddig bármikor.
ezmegaz 2010 máj. 28. - 11:23:08
(63/322)
Szerintem ennek a filmnek nincs tanulsága. Inkább arról szól, hogy megmutatja a középkorú nõk olyan problémáit, amit ritkán mernek kimondani. Samantha problémája nyilvánvalóan az öregedés, kézzel-lábbal szeretné leállítani a folyamatot, amit nyilván nem lehet. Charlotte problémája a gyereknevelés, mindannyian tudják, akik felneveltek 2 gyereket, akik 1-2 év különbséggel születtek, hogy igenis nagyon nehéz és sokszor az ember eltûnne napokra, hogy kipihenje magát. Kicsit szerencsétlenül ezt úgy mutatták be, hogy Charlotte mellett dadus is volt... igaz ez felvetett egy újabb problémát, ami véleményem szerint ismét az idõ múlását mutatja, a férj vajon ugyanúgy érdeklõdik-e még iránta úgy is, hogy szült két gyereket? Miranda gondja egyértelmûen a munka és a magánélet összeegyeztetése, hogy egy modern nõ hogyan érezheti jól magát a munkahelyén is, és otthon is. Ezt akarta egyensúlyba hozni. Tanulságot nem látok ezek mögött a gondolatok mögött.