s1u2x3e4l 2017 szept. 29. - 19:33:44
(176/376)
SPOILER

Nekem a dögunalmas részek a bírósági tárgyalásos részek voltak a sorozat esetében. Bár én azokat minden sorozatban rühellem, nekem általában azok a legunalmasabbnak számító jelenetek mindenhol.

Jelenleg a sorozatot esténként nézem a tv-ben az Izaurán, amikor van rá idõm, illetve még nem vagyok túl álmos, vagy nincs jobb, és nem felejtem el. Pár éve már láttam. :)
1/10
napraforgó 2017 szept. 28. - 15:51:15 1/10
(175/376)
Ááá, a mai rész eltelt azzal, hogy vegyünk-e Willynek és Stefinek új autót és ha igen, milyent. Dögunalom...
1/10
napraforgó 2017 szept. 28. - 04:16:22 1/10
(174/376)
Ez így van. De mit látunk, hogyan "nevelik" azt a fiúgyereket? Csak dirigálnak neki, csak parancsokat adnak neki, soha semmit nem magyaráznak el rendesen, csak megkövetelnék, hogy fogadja el kritika és ellenvetés nélkül, amit a felnõttek mondanak. Nem sírhat, ha fáj, nem sírhat, ha fél, meg úgy általában, ne is legyenek érzelmei.
Ezzel szemben Paulina igyekszik mindent elmagyarázni, szépen kéri (néha bizony kicsit bartellezik, vagyis, ha te megcsinálod ezt , akkor én meg...). De mindig igyekszik tudatosítani, hogy az a dolog nem a gyerek ellenére, hanem éppen az érdekében szükséges. S lám, ezt a mankózást is elérte percek alatt. a gyerek így rögtön kikerült a kórházból, ami nyilván nem jis volt jó neki, nem kellett, hogy hospitalizálódjon, jobb, ha otthon van, ha egészségesnek érzi magát és tudja, hogy a mankóra, meg a gipszre csak egy ideig lesz szüksége. És igen, a kishúga még el is irígyli tõle a mankókat, szeretné kipróbálni. azzal járni, vagyis Carlitos is láthatja, hogy nem olyan borzasztó dolog az a mankó, sõt isnkább érdekessé teszi õt.

Persze, ezekben a filmekben jobbára bûbájos gyermekeket látunk, akik bájos arccal mindig bájosan mosolyognak, ée ha az anyjuk, apjuk mond nekik valamit, már ugranak is és bájos arccal rögvest teljesítik, csinálják, amit mond. De hát tudjuk, hogy a normális, az átlag gyerek nemmilyen, sokszor mond nemet, de ha nem, akkor is mindig tudni akarja, hogy mit és miért. Ha a felnõtt nem csak dirigál, meg vezényel, hanem partnernek tekinti a gyereket és értelmesen elmagyarázza, hogy mit, miért, meg hogyan, akkor általában nincs ilyen hiszti. Sõt, mondok még valamit, a gyereket is meg kell hallgatni! Õ is elmondja, hogy mit, miért nem akar, csak ezt soha senki meg se hallgatja, vegy nem veszi figyelembe. Pedig, ha... Pedig, ha meghallgatnánk és megértenénk azt a gyereket, hát nem lenne ennyi konfliktus.

Nem azért, de én két fiúgyermeket neveltem föl úgy, hogy mindig figyelemmel voltam a véleményükre (már 3-4 évesen is), soha nem erõltettem semmit, ha meg tudták mondani, hogy azt a valamit miért nem akarják. Nálam soha nem kellett megenniük valamit, amit nem szerettek, nem kellett többet magukba tömni, mint amennyi jólesett, nem kellett olyan helyre elmenniük (pl. olyan iskolai táborba), ahol nem érezték volna jól magukat (mondjuk, mert x tanár, vagy y tanárnõ dresszírozta õket játék helyett), és az eredmény az lett, hogy van két nagyszerû felnõtt fiam, akikre mindig számíthatok.

Szerintem valahol a gyerek csak reakciókat hoz a felnõttek tetteire és ha a gyerek "problémás", hát alapból nem õbenne kellene keresni a hibát. Csak hát mi felnõttek nem szeretjük elismerni, ha valamit rosszul csinálunk, "inkább" a gyerek a rossz, a hülye, az idegbeteg, a kezelhetetlen....
s1u2x3e4l 2017 szept. 27. - 22:07:41
(173/376)
Még abban a korban van a srác, amelyikben helyre lehetne hozni, és Paulinának sikerülne is. De ilyen környezetben olyan érzésem van, hogy sikerül egy lépést nála elérnie, amivel elõrébb jut, a környezete egybõl visszaveti a fejlõdést két lépéssel. Tiszta szélmalomharc, és ezért KKB nagyban felelõs.
s1u2x3e4l 2017 szept. 27. - 22:04:20
(172/376)
Én mondtam, megmondtam...az a gyerek!!!
1/10
napraforgó 2017 szept. 27. - 18:13:43 1/10
(171/376)
Azt hiszem a tegnapi részben volt, amikor a kórházi ágyban fekvõ Carlitos megkérdezte az a apját, hogy apa, te gazdag vagy? Paulina biztatja, hogy mondja meg az igazat, így KKB közli a gyerekkel, hogy nem, õ nem gazdag.
Jót röhögtem ezen, mert ugye van egy baromi nagy háza, személyzettel, van kertész, sofõr, szakácsnõ, konyhalány, szobalány, sõt még egy portás is a kapuban, van néhány autójuk és ne feledkezzünk meg a baromi nagy porcelángyárról se. Hát valóban, ahogy ezt úgy összeszámolom, alig van valamilyük... Lehetne kétszerannyijuk is, sõt több...
1/10
napraforgó 2017 szept. 27. - 18:03:57 1/10
(170/376)
A mai részben is mennyit vacakoltak azzal, hogy a gyerek járjon mankóval, eröltették a szerencsétlent, pedig csak pár jó szó kellett - és ezt meg is kapta Paulinától - és már meg is próbálta.
Én valahogy nem tudom a kiskölköt hibáztatni, persze nyilván félrenevelték valamelyest, de ennek elsõsorban a körülötte lévõ felnõttek az okai. A hülye apja, a szívtelen nénikéje, meg a nemtörõdöm mostohaanyja, mármint az igazi. Egy kis szeretet és a gyerekek kedves, bájos gyerekekké válhatnak.
1/10
napraforgó 2017 szept. 27. - 18:02:35 1/10
(169/376)
Nekem is hasonló a véleményem. Indokolatlanul elnyújtják a sorozatokat és a butaságot hosszan ragozva még kevésbé tudom elviselni. Úgy viszonylag röviden, napi 40 percben még csak-csak elviseltem egy kis rózsaszín romantika kedvéért, de ezek a mai sorozatok már nem is érdekelnek. És igen, talán valóban nagyobb nimbusza volt egy-egy sorozatszínésznek, színésznõnek, de talán csak azért érezzük így, mert azért nálunk nem volt akkora dömping a szappanprerákból. Igaz, a két vezetõ csatorna vetélkedett egy-egy jobb sorozat sugárzásával, de kb. ennyi volt. Most meg ömlik minden csatornán, el sem lehet kerülni õket.
moni06 2017 szept. 27. - 17:51:43
(168/376)
Szerintem mindennek ellenére, (vagy épp ezért) abban az idõben, amikor ezek a nagy sikerû sorozatok készültek, valahogy mások voltak a színészek... ezt nem tudom máshogy megfogalmazni, de folyton arra gondolok, hogy lehet, ostobácskák voltak a történetek, de általában, nagyon jók voltak a szereposztások. Manapság, már-már tök egyformák a színészek/nõk, nem is tudnák egy nevet kiemelni, míg akkoriban ha mondtál egy nevet, mindenki képben volt! Ráadásul, szinte minden sorozatot a végtelenségig húznak, ami már-már nevetséges!A régiek, alig haladták meg a 100 részt, vagy ha mégis, az eleve nem volt feltünõ, mert valószínûleg a forgatókönyv eleve úgy íródott, vagy csak ügyesen megoldották. (Lásd, a Betty a csúnya lányt).
malvinkicska 2017 szept. 27. - 15:22:37
(167/376)
Jelenben szüneteltettem a nézését, mert besokalltam a gyerektõl, amit követ benne, aztán jobbnak látom már ha nem írok sehova , mert sok helyen ha nem áradozok az ember a semmirõl akkor gond van, a viták elkerülése végett megtartom a véleményem, csak a M Á-ban ahova rendesen írok.
Igen Gabrilella Spanicot nem nagyon foglalkoztatják ,mert össze férhetetlen mi az igaz ezt nem tudni nagyon távol vagyunk.
1/10
napraforgó 2017 szept. 27. - 08:15:05 1/10
(166/376)
Na igen, hisz KKB sem az a mintaszülõ... Csak nézek néha, hogy milyen hülye, és hogy beszél egy gyerekkel, pláne egy beteg gyerekkel, aki fél, mert olyasminek van kitéve, ami nem mindennapi, szokványos történés. Meg kéne nyugtatni és nem fölzaklatni.
Az én kisebbik fiamnak kétszer volt eltörve a karja és egyszer a lába úgy 8-10 éves kora között, de véletlenül sem bántunk így vele.
1/10
napraforgó 2017 szept. 27. - 08:10:50 1/10
(165/376)
Nem ronda, hanem undok. Én nem is értem, hogy KKB, aki a gyerekek egyetlen igazi élõ hozzátartozója (leszámítva a vénséges nagyit, na jó, ott van még vérrokonként Rodrigo nagybácsi, akit baromira nem érdekel semmiféle gyerek), hogyan engedheti meg, hogy olyan szívtelen dögök, mint Estefánia és Gema a gyerekek közelébe menjenek??? Miért kell elküldeni Paulinát a kórházban fekvõ kicsi mellõl, amikor az csak õt akarja, hogy a hülye Stefi, vagy a fehérmájú Gema vigyázzon rá, akár csak egyetlen percig is???
Én elhiszem, hogy ez a sorozat 20 éve nagy siker volt, csak azt nem tudom, hogy miért? MIÉRT?

Gaby Spanic akkoriban tényleg szép nõ volt, ez igaz, de maga a történet annyira halovány...
s1u2x3e4l 2017 szept. 26. - 22:22:27
(164/376)
Azért az a Gema egy "ronda" nõ. Carlitosszal elhiteti, hogy örökre mankó kell neki, vagy ha nem tetszik neki akkor a mankó, akkor kaphat egy tolószéket. És KKB még csak le sem tolja, minimum kipenderítettem volna a kórházi szobából.
9/10
nikato 2017 szept. 26. - 17:55:40 9/10
(163/376)
Régen nagy sláger volt. Sajnos már nem bírom megnézni. Haza ment Paulina Paulaként, persze a szekrénye egybõl Paulinás rózsaszín ruhákkal volt tele. Gabriela Spanic-nak hihetetlen jól álltak a sötét sminkek, sötét rúzsok. Õ azt mondta egy riportban, hogy a jó karaktert nehezebb volt eljátszani, mint a gonoszt. A maga idejében nagyon nagy szám volt a sorozat, örülök, hogy elsõk között láttam a "legendát". XD Mindig mindenki a tv elõtt ült, (kivéve a fiúkat), nah meg az Esmeraldan is. :D A színésznõ már nem annyira foglalkoztatott, inkább plasztikai mûtéteirõl írnak már csak az újságok. Az eredeti mély hangja rettenetes. Colunga meg hihetetlen bunkó karaktert alakított Carlos Daniel-ként.
1/10
napraforgó 2017 szept. 26. - 16:32:17 1/10
(162/376)
KKB, vagyis Carlos Daniel kézzel-lábbal kapálózott az ellen, hogy Paulina a gyárban dolgozzon, most meg ott kell hagyja a nyûgös gyereket a kórházban, mert szükség van rá a gyárban! Nélküle megáll az élet! És Paulina megy is, hogy megoldja a Bracho gyár legnagyobb problémáját, Willie kikezdett Vivianával! Most kirúgjuk a lányt, vagy se, vagy kit rúgjunk ki? Uramisten, ez a legnagyobb bajuk...
Na és ott van Carlitos, akirõl sok idegbeteg, hülye felnõtt - pl. KKB és Stefi kijelentették, hogy elkényeztetett rossz gyerek, és csak ordibálnak vele, meg parancsolgatnak neki, ahelyett, hogy megértõen, empatikusan viselkednének vele. Az ember szinte csodálkozik, hogy hülye embereknek miért születik gyerekük?
malvinkicska 2017 szept. 22. - 08:41:47
(161/376)
Azt hiszem nem is nagyon bántottuk Colungát csak ebben a szerepben fura, az is igaz régi a sorozat de akkoriban ez nagy siker volt, több országban, de szokták mondani hol van már a tavalyi hó. Aztán figyelem ezeket az átdolgozásokat nekem nem nagyon jönnek be, mert a Sors Útjai is egy elrontott valami annyira húzzák, mint a rétest szoktuk,nem lényegre törõ. Az is igaz van most már annyi sorozat lehet válogatni, és nem kötelezõ leragadni egynél.
A Titkok és szerelmek sem egy nagy szám, ott is inkább a sok részre mentek, mert hallgatni annyit ezt szeretem meg azt aztán az a vén kujon benne.
Nekem az Andrés Garcia nem jön be pedig dics himnuszt zengedeznek róla. Sabine Moussier hozza benne a z utálatost ahogy minden sorozatban amiben láttam.
Nem untatok senkit a hangos gondolataimmal.A sorozatokról most már egészen más a véleményem , mint mikor kezdtem nézni õket, de a mostani ripacsoktól jobb, legalább ezeket nem ismerem kik és mik, már mint a hazai celebjeink.
10/10
gimbiikeeh 2017 szept. 21. - 21:39:50 10/10
(160/376)
Szerintem jó kis sorozat. Bár mai szemmel kissé réginek tûnik. De a 90-es évek végén mindneki imádta itthon is.

10/10
s1u2x3e4l 2017 szept. 21. - 19:24:58
(159/376)
Azért azt vegyétek figyelembe, hogy a sorozat 98-ban készült. Colunga akkor még a karrierje kezdetén volt, ez volt a 3. fõszerepe, és még nem a 10, és akkor még nem válogathatott kedvére, ahogy haladt elõre az idõ és egyre népszerûbb lett, és húzónév lett a nemzetközi eladások terén is, úgy szelektálhatott egyre inkább. Csak a Maria, és az Esmerlda volt elõtte. Az egyre nagyobb hírnévre, amire szert tett nagyban hozzájárult a Paula és Paulina is. Azon meg nem kell megint meglepõdni, hogy KKB, hisz az Esmeraldát alkotók követték el ezt a sorozatot is, így érthetõ a hasonló fõhõs. Bár Carlos Daniel még nagyobb barom José Armandonál is, és szerintem õ a legnagyobb barom karakter az egész filmográfiájában.

OFF: idén novemberben kerül a mexikói képernyõkre a Sin tu mirada, mely az Esmeralda felújított változata lesz Claudia Martin és Osvaldo de Leon fõszereplésével, mindkettejüket az elsõ fõszerepükben láthatjuk. Mellettük a következõ színészeket láthatjuk a következõ karakterek bõrében: Eduardo Santamarina - Rodolfo, Claudia Ramirez - Blanca, Ana Martin - Crisanta, Cecilia Toussaint - Dominga, Emmanuel Orenday - Adrian, Scarlet Gruber - Graciela, Luz Elena Gonzalez - Fatima.
1/10
napraforgó 2017 szept. 21. - 18:26:43 1/10
(158/376)
Emlékszel még arra a reklámra, amely a korpás hajra kínált valamit? Egy, a TV-hez szerzõdött pályaelhagyó fiatal doktornõ reklámozta a sampont. Akkor vált szállóigévé, hogy "van az a pénz, amiért korpás a hajad".
És igen, egy kétperces rekámért a nõ a többszörösét kapta annak, meit egy pályakezdõ orvos keres.

Na, ez jutott eszembe Colunga nyilatkozatairól, meg a szerepeirõl...
malvinkicska 2017 szept. 21. - 15:32:53
(157/376)
Ezek elõtt mikor még nem volt ilyen török láz meg egyebek több Mexikói sorozatot néztem , és szeretek a színészekrõl tudni dolgokat, és akkoriban azt lehetett olvasni, Fernando Colunga az egyik legjobb színész megnézi mit vállal el, és több helyen olvastam , sikerre vitt sorozatokat. A Csábítás Földjén Luceroval és Gabrielával játszottak valóban élvezhetõ , nem sorolom , mivel ezt nem láttam elkezdtem, nem bántam meg csak egy kicsit fura.