1/10
napraforgó 2017 szept. 21. - 07:35:56 1/10
(156/376)
Nekem bizony nagyon-nagyon sokat kellene fizetni azért, hogy egy ekkora barmot eljátszak. És utána Colunga még meg is tetézte az Esmeralda Jose Armandojával, akai szinte ugyanakkora marha, mint ez itt.
Azon csodálkozom, hogy Colunga nem félt, hogy ezek után beskatulyázzák a vaskalapos, korlátolt figurák szerepkörébe? Nem láttam túl sok mexikói sorozatot, de nem emlékszem, hogy Colungát valaha is láttam modern gondolkodású, felvilágosult figura bõrébe bújni, mindig csak ezeket a múlt századi, maradi gondolkodású marhákat személyesíti meg.
Értem én, hogy a szappanoperáknak megvan a koreográfiája, adva van a nagyon mácsó férfi, a maga maradi gondolkodásával, a szende kis naíva, aki végigzokogja a sorozatot, a gonosz, áránykodó nagynéni, aki megkeseríti az életét, na és a szédítõ, vadító vamp, aki meg elszereti tõle a kedvesét. És van néhány vicces mellékszereplõ, hogy mégse únjuk el magunkat a sokszáz rész alatt.
malvinkicska 2017 szept. 20. - 20:44:53
(155/376)
Valóban most Colunga nem egy nagy ágyú nem így szokott alakítani, de ezt írták neki , és õ pedig azt nyilatkozta válogatós, akkor miért vállalta el.
Az 50-es részig láttam leengedte már a haját, Estefanis és nem feketében jár.
Az esték most már hosszabbak és akkor fogom folytatni, mivel nappal sok az elfoglaltságom.
1/10
napraforgó 2017 szept. 20. - 15:55:02 1/10
(154/376)
Ez a Carlos Daniel még annál ostobább és korlátoltabb, mint ahogy gondoltam.
Neki ne parancsoljon egy nõ! És Paula azt fogja tenni amit õ parancsol neki! Melyik bolygón él ez az idióta?
Rodrigo ugyanaz pepitában.
Kíváncsi vagyok, milyen ruhákba fog öltözni Estefánia.
1/10
offtopic
napraforgó 2017 szept. 15. - 03:42:20 1/10
(153/376)
Suxel!
Kérlek, írd meg privátban, hogy ki volt Paula és Paulina anyja és miért is kerültek széjjel az ikrek. Az anyjuk egyikõjüket sem tartotta meg? Vagy az a szegény asszony, a tengerparti kunyhóban az igazi anyjuk lett volna? Biztos kiderül majd ez is vagy 80 résszel késõbb, de most nincs türelmem kivárni. És ez a történet nem olyan, hogy túl nagy teret engedne a képzeletnek, ki lehet találni, hogy a végén Paulina úgyis végleg átveszi Paula helyét a KKB és birodalma mellett és felett.
s1u2x3e4l 2017 szept. 14. - 18:54:26
(152/376)
Fernando Colunga legutálatosabb karaktere egyébként :D

Nem volt nehéz ezt a karaktert összehozni az Esmeralda producerének rögtön az Esmeraldát követõen.

VÍÍÍSÍTOK, a KKB-n. Qrva jó. :D :D :D
1/10
napraforgó 2017 szept. 14. - 14:59:35 1/10
(151/376)
A Kockafejû Korlátolt Barom (KKB) - Carlos Daniel - jobban szerette a régi Paulát, az álnok ribancot, aki jó nagy szarvakat rakott a homlokára, mint a rendes nõt, mert ez úgymond nem elég engedelmes. Vajon az igazi, a régi Paula valóban engedelmes feleség lett volna?
És KKB azzal sem törõdik, mit intézett Paulina a gyár érdekében, ez úgymond nem érdekli. Csoda, ha csõdbe vitte a gyárat?
malvinkicska 2017 szept. 13. - 11:27:17
(150/376)
Õk nagyon együtt vannak a Piedad mama nagyon szereti majd látni fogod, mert az unokájának is mindig azt mondja, milyen jó ez a Paula.
1/10
napraforgó 2017 szept. 12. - 18:59:11 1/10
(149/376)
Piedad mama már rájött, hogy ez egy másik nõ, tetszik is neki és ezért segít neki. De amúgy nemigen történik semmi, csak beszélnek a semmirõl.
malvinkicska 2017 szept. 11. - 18:26:31
(148/376)
Azért nézem mert nem mindig van idõm mikor megy tudod az állatok meg egyebek, meg itt azt nézem meg a mit csak akarok.
1/10
napraforgó 2017 szept. 11. - 17:38:30 1/10
(147/376)
Én nem akarom elõre nézni a neten, legfeljebb, ha nem látok egy -egy részt, akkor pótolom onnan.
A kérdéseim jobbára csak költõi kérdések, a többségre idõvel meglesz a válasz.
malvinkicska 2017 szept. 11. - 17:28:02
(146/376)
Tudod én nem vagyok olyan jó eset leíró, a gyár igazgatója a mama csak, hogy meghalt a férje, inni kezdett de eza hason más ahogy õk mondják egymás között, leszoktatta, és most már él a jogával. A gyár vezetéshez valóban nem értenek csak hõbörögnek a fiúk, most rendbe tette ez a hasonmás,, mert kölcsönt kapott és át álltak az olcsóbb termékekre. A lányok szüleirõl még nem volt semmi most cserélgetik õket, az igazi hazajött leleplezõdött és elment újra a milliomossal.
Vissza jött a hasonmás mindenki tudja csak Carlos nem a mama mondja színlelje a másikat. Az a sok ribi miért bele van már egy Veronika is.
Carlos azért kapkod a nõk után mert nem kapta meg a hason mástól amit kell, egy férfinek. A kisfiúval rengeteg gond van már balesetet szenvedett, az újabb elszökött most körözik, mert annyira kötõdik ehhez a hasonmás nõhöz. Ami nem világos nyugodtan írhatsz, mert én a neten nézem és tudod az lenne jó rögtön reagálna az ember.
Az biztos Gabriella nagyot alakít benne, mer t egyszer így másszor úgy kell neki viselkedni.
1/10
napraforgó 2017 szept. 11. - 15:35:34 1/10
(145/376)
Rengeteg kérdésem van:
Miért Carlos Daniel, a fiatalabb fivér vezeti a Bracho gyárat, miért nem Rodrigo, az idõsebb? Általános szokás, hogy a legidõsebb fivér "örökli" a birodalmat, hacsak nem alkalmatlan a vezetésre. Érthetõ lenne, ha Rodrigo pl. nem érdeklõdne a porcelángyár iránt, pl. orvos lenne, vagy mérnök, vagy mûvész. De ott dolgozik a gyárban õ is, nem ostobább Carlos Danielnél, rendezett házassága van. Ezzel szemben Carlos Daniel nem egy lángelme, sõt, elég ostoba, hogy eddig hagyta magát egy ribanctól elámítani. Nemcsak a felesége verte át, hanem a kb. 6 éves gyereke is, aki eljátsza a nagybeteget, az epilapsziást. Mondjuk, ha az én gyerekem produkálna rohamokat, meg ájulna el lépten-nyomon, már száz orvoshoz hurcoltam volna el, hogy kiderítsék, mi baja, nem intézném el azzal, hogy csak a szokásos hiszti. (még akkor sem, ha valóban csak a szokásos hiszti)

Ki volt Paula és Paulina anyja? miért választották szét az ikreket? Ki nevelte fel Paulát és milyen körülmények kzött élt? Hogy lett belõle Bracho feleség? Mondjuk az is érdekelne, hogy miért olyan, amilyen, hisz a férje mellett mindig van 3-4 szeretõje is. Ha csak a pénzre hajtana, hát már talált néhány pénzes pasast, miért nem köt ki egyikõjük mellett? Miért kell a többi? Miért játszik a tûzzel mindig?

A gyár a csõd szélén áll, mert senki nem veszi a luxus porcelánokat. Miért csak ilyen luxus holmit gyártanak? Kis szériában lehetne, de már rég rá kellett volna állni az olcsóbb tömegtermelésre, a minden háztartásban használatos cikkek gyártására.

Gema éppolyan nagy ribi, mint Paula, nem is értem, hogy miért nem barátnõk? Olyan szépen megegyezhetnének azon a sok szeretõn. Carlos danielt sem értem, miért nem építi le azt a nõt?

Paula betegségre hivatkozva utazgat. Mi baja? Valami diagnózist csak fölállítottak már. Miért nem kíséri el a férje az imádott asszonykáját egyetlen orvoshoz sem? Az ürügyön kívül Paulának valóban van valami baja, sokszor fájlalta a fejét. A balesete után az agymûtétnél nem állapítottak meg nála semmit?
malvinkicska 2017 szept. 11. - 09:53:08
(144/376)
SPOILER annyit írok a 30-as résztõl nagyon beindul sok mindenre kezd fény derülni nekem tetszik.
1/10
napraforgó 2017 szept. 08. - 17:55:06 1/10
(143/376)
Kösz. A mai részben kiderült, hogy a kiskölök csak megjátsza a rohamokat, mert nem akar iskolába menni. Bár az elég nyomós ok, hogy zaklatják az iskolatársai.
Azért azt fel nem foghatom, hogy abban a nagy családban nincs senki, akinek õszintén elmondhatja, hogy mi bántja??? Ilyen trükkökhöz kell folyamodnia egy kb 6 éves gyereknek?
s1u2x3e4l 2017 szept. 08. - 16:17:53
(142/376)
SPOILER.

A sorozat 102 részes, de jóval a fele elõtt kiderül, hogy õ nem Paula, hanem csak a hasonmása. Nem húzzák a végéig.
abisztriczky 2017 szept. 08. - 15:39:14
(141/376)
***SPOILER*** Még jó sokára fog kiderülni a személycsere.
Én még jó régen láttam, amikor elõször leadták nálunk és akkor nagyon tetszett. Mostmár annyira nem köt le, mint akkor, csak néha-néha belenézek.
1/10
napraforgó 2017 szept. 08. - 13:35:49 1/10
(140/376)
Az a hálóing tényleg nagy baki volt. De Paulina nem kapott olyan kifinomult nevelést, így nem tudta, hogy fehérnemût - kombinét, bugyit, hálóinget - csak közeli rokonnak, családtagnak veszünk ajándékba, olyan személynek, akit elõször látunk, annak nem. Mondjuk a férfiaknál nem tévedett, nyakkendõt hozott és nem gatyát....
Estefániának inkább egy könyvet, vagy valami zenei lemezt kellett volna ajándékozni. Gondolkodtam rajta, hogy esetleg egy szép, díszes bibliát, de valószínûleg azt is sértésnek vette volna, hisz senki nem szereti a bigottságát.
--------
Furcsák azok a gyerekek is, vajon miért szeretik Paulát, aki önzõ, erkölcstelen, nem igazán érdeklik a gyerekek. És futottak az apjuk elé is, "apuci, apuci", holott az az ember se ért a gyerekneveléshez egy kicsit sem, csak dirigálja õket.

Vicces, hogy mindenki megjegyzi, hogy Paulát mintha kicserélték volna, egyáltalán nem hasonlít a korábbi önmagára, de persze senki nem vonja le a konklúziót. vajon mikor derül ki a személycsere?
Múmin89 2017 szept. 07. - 08:42:52
(139/376)
Egy valami nem logikus számomra.
Paulina miért pont hálóinget vitt Estefániának?
Ez inkább Paulára vallott volna, de az ajándékokat Paulina vette végül, aki akkor már tudta, hogy milyen vallásos.
1/10
napraforgó 2017 szept. 05. - 18:46:13 1/10
(138/376)
OFF
Teljes mértékben osztom a véleményed, én sem szerettem Colunga figuráját az Esmeraldában sem, és itt sem. Az Esmeraldában a szõke dokinak, a szemorvosnak drukkoltam (itt Willyt játsza), hogy Esmeralda igenis menjen õhozzá feleségül. De hiába, az istenek, és fõleg a forgatókönyvírók máshogy akarták.
Colungának több vígjátékban kéne játszania, abban vicces volt, amiben titkárnõnek vették fel egy kozmetikai cégnél. A címére már nem emlékszem. De valahogy mindig csak a korlátolt barmokat játszatják vele és a végén még a nõ is az övé lesz.

Amúgy a hitrõl és az álszent vallásosságról én is tudnék mesélni....
malvinkicska 2017 szept. 05. - 18:12:56
(137/376)
OFF Köszönöm a reagálásod, nekem nincs ilyen tapasztalatom, mivel én vallásosan lettem nevelve, Római katolikusok vagyunk, a szüleim is templomba járók voltak.
A mi kis közösségünk rendes emberek, nem szoktunk politizálni az atya a vasárnapnak megfelelõ szent beszéddel készül, nem régen van õ mivel a másikat elhelyezték.
Az biztos a papoknak, nem szabadna politizálni de úgy tudom nálunk a püspökség tiltja, hogy be válasszák õket.
Sok zarándok helyen megfordultam már de hála Istenek a sátánok elkerültek, sehol nem hallottam olyat ami nem oda illet, lehet hihetetlen de miért ne írnám le.