7/10
winben 2022 jan. 07. - 23:33:08 7/10
(2/22)
Az első gondolatom az volt mikor vége lett, hogy ebből többet is ki lehetett volna hozni. De az az igazság, hogy nagyon jól játszottak a "boldog családi idill" vs. "amúgy kitört az apokalipszis" oda-vissza billegtetésével. Azt hinnéd, hogy ez egy bénaság, lapos a cselekmény...aztán mikor a figyelmed kezd lankadni hirtelen történik valami olyan váratlan amire biztosan nem számítasz.

Nekem helyenként kicsit visszaidézte a Terminátort is, igaz a kettőt nem érdemes egy lapon említeni, de lehet nem is célja, hogy hasonlítani akarjon. A történet kicsit egysíkú, a bő másfél órás játékidőhöz képest kevés fordulattal - és a szereplőket sem ismerjük meg igazán.
8/10
fanaf1@vipmail.hu 2021 dec. 31. - 15:50:45 8/10
(1/22)
Sci-fi helyett inkább posztapokaliptikus akció-drámaként határoznám meg. Örülök, hogy nem vitték el az ember-ember elleni harc irányába, mint sok más posztapokaliptikus művet (pl: Walking Dead), ez megmaradt a fő irányvonalnál, a főszereplők céljánál.

A vége különösen megterhelő lelkileg, amikor a szülőknek választani kell, hogy megváljanak-e a kisbabájuktól, ezzel esélyt adva neki egy normális életre. De lehet nem túlzok, ha azt mondom, hogy egyáltalán az életre. Nincs gyerekem, de az anya levele, a bevágott, elképzelt élet képei a családukról fojtogatott, igazán sírni se tudtam, hogy kiadjam a feszültséget, csak kicsordult pár csepp. Kár ezért a befejezésért, el tudtam volna képzelni, hogy a történtek ellenére kapnak mind egy esélyt. Bár az első mondatoknál lehetett tudni a végkifejletet, és nem is szeretem a film végét előre megmutató/erősen sejtető filmeket, ennek ellenére élvezhető, izgalmas film volt.