andatti 2011 okt. 30. - 22:12:43
(47/247)
Ennek mi köze a filmhez? Én nem értem, hogy az általános gazdasági helyzetet miért kell úton útfélen felemlegetni. Aki ide jön az a filmrõl, annak hátterérõl szeretne információkat kapni. Vagy te úgy szoktál kikapcsolódni hogy amiket írsz azt ismételgeted? Bár hiába is írok úgyis felesleges, minden kormány alatt vannak ilyen írogatók, csak az a különbség, hogy általában szimpátia szerint változik a nevük. Bár a legrosszabb fajta az, amelyik minden kormány alatt ezt teszi.
A filmet nem láttam, de biztos sok igazság lehet benne, mert különben a perek és ítéletek tömkelege lenne folyamatban, amelyek alapján már betiltották volna...
nemfelhasználónév 2011 okt. 30. - 22:11:39
(46/247)
Talán a BBC-t nem tartod elfogultnak, de ki tudja.
Azt hiszem ez az egyik eset, amit említettem. Oké, ez 1999-ben volt.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/521345.stm
nemfelhasználónév 2011 okt. 30. - 22:06:07
(45/247)
Köszi, érted a lényeget, hiszen 10 évvel ezelõtti újságokat, rádióadást (egyik sem bulvár) nem tudok most azonnal felmutatni, ezért javasoltam totamosnak az internetet. Google a barátod. :)
nemfelhasználónév 2011 okt. 30. - 22:03:56
(44/247)
Éppen megy a film.
Nos, nem a netrõl szereztem ezeket az információkat, annakidején ezeknek a híreknek nagy visszhangja volt, akkor még nem volt ennyi felhasználója az internetnek és nem voltak blogok.
De a reakciódból is kitûnik, hogy mûködik az agymosásuk.
És amint elsõ bejegyzésemben írtam: találkoztam pár tagjukkal, akkor még nem tudtam mit takar a dianetika és a szcientológia fogalma, de személyes benyomásaim alapján ezt a szektát (igen, ez egy szekta, te pedig egy szekta tagja vagy!)rendkívül károsnak tartom.
A továbbiakban nem kívánok veled vitatkozni.
Eleonóra83 2011 okt. 30. - 21:59:59
(43/247)
Dr.Veér András volt a könyv írója.Érdemes elolvasni.
Eleonóra83 2011 okt. 30. - 21:53:03
(42/247)
Akkor mesélek én is :) 2000 környékén a belvárosban voltam tanuló és ezeknek akkor nyílt kiállítása.Azt sem tudtam eszik e vagy isszák ezt,én is kitöltöttem a stressz tesztet.Akkor még nem volt netünk,így nem tudtam megnézni mi is ez.Aztán felkapták õket,bementem a könyvtárba és kikölcsönöztem 3 könyvet,amit egy magyar pszichiáter írt róluk.Nem jut eszembe a neve,de a Nyírõben dolgozott.
Akkor kitisztult minden,meg amiket hallott is az ember,így még verekedésbe is kerültem életemben elõször és utoljára mikor egy szektás rám akarta tukmálni a sz@..ját..
Úgy alakult h egy barátom náluk biztonsági õr (ill ott volt 3 éve még).Kicsit érdekesek az biztos.Elhívtak valami filmforgatásra és én meg elmentem kíváncsiságból.A kisbuszban sms-ben írták egymásról a jelentéseket h ki mit csinált a héten,hány embert tudott "megtéríteni",stb...nagyon gusztustalanok!! Mint a KGB vagy a fene tudja,de mindenkit pénzzel húznak le,vitaminokat árulnak mert attól jobb leszel.Aki ismeri Dr.Lenkei termékeit na õ is közülük való.Egyszóval én nagyon nem szeretem õket!
agarik 2011 okt. 30. - 21:40:02
(41/247)
Ateistákat még nem tartóztattak le azért, mert az ateizmus nevében követtek el valamit. Az más kérdés, hogy bigottak (pl. keresztények) tartóztattak le ateistákat mert nem tartoztak illetõ bigottak vallásához.

Amúgy a katolikusok dogmái között szerepel pl. az "írts ki minden nemkatolikust", így ott nem "nem odavalók" vannak, hanem mind alapvetõen elfogadhatatlan elveket vallanak.
ficok 2011 okt. 30. - 21:39:08
(40/247)
hehe
megnézem
az hogy a vallás üzleti vállalkozás arra itt van a hit gyülekezete is
pontosan a "kereset" tíz százaléka kell nekik
mint a középkorban a tized
kíváncsi vagyok a filmre
BEN1986 2011 okt. 30. - 21:36:57
(39/247)
Engem is bele akartak vonni ebbe a disznóságba! Sajnos legjobb barátom anyja ezek áldozata. Én nekem egy istenem van és semmi pénzért nem fogom megtagadni! Ez a scientológiai szekta nem egyház. Tudnék mit mesélni. Legjobb barátom anyjának valóságos gyûjteménye van a Hubbard sorozatból és volt szerencsém megnézni hogy néznek ki a lemezek. Tele van elõadással, munkafüzettel és minden "finomsággal". Én eleve nem szeretem az ilyen szektákat. Részt vettem 2006 nyarán egy elõadáson, de akkor rájöttem mi ez az egész. És saját szabályaik is vannak.
agarik 2011 okt. 30. - 21:35:34
(38/247)
A netet illetõ úgy ivatkozta, mint pl. a bírósági ítéleteket (amik sok-sok bizonyítást tartalmaznak) közzétevõ forrást.
Ha ez neked kevés, akkor nem tudom mit fogadsz el bizonyítéknak.
agarik 2011 okt. 30. - 21:33:01
(37/247)
Elfogását? Akarod mondani kivégzését.

Amúgy minden vallás társadalompusztító szervezet (ha szed "anyagi javakat", ha nem), szóval annyira nem is lóg ki az a lóláb.
Zoroo 2011 okt. 30. - 21:05:20
(36/247)
Kedves Totamos,
Angolul is elég jól beszélek és amerikai oldalakat is meg tudok nyitni. Várom a forrásokat -és esetleg az összeesküvés-elméleteket-, hogy miért is vannak elnyomva ezek a hírek. 2011-ben, amikor Bin Laden és Kadhafi elfogását ÉLÕBEN közvetíti a CNN!!
Kösz,z.
totamos 2011 okt. 30. - 20:59:46 Előzmény nemfelhasználónév
(35/247)
Én tények alapján ítélkezem, és nem foglalkozom pletykákkal!!
A szekta szót pedig nézd meg a szótárban, mert nem azt jelenti, amit te ki szerettél volna vele fejezni.
De ha te a net-nek hiszel akkor az a te vallásod nem? Prédikátoraid pedig lehet, hogy a blogokat írók?
Talavera 2011 okt. 30. - 20:57:36 Előzmény fzoltan
(34/247)
Egyetértek, jól megfogalmaztad. Minden vallás, ahol anyagi javakat szednek a híveiktõl üzleti vállalkozás. Miért nem lehet az Urat ingyen imádni? Egy másik szekta egyik fõembere kiírta az autójára, hogy Jézus ajándéka. Volt bõr a képén:)
totamos 2011 okt. 30. - 20:53:38 Előzmény Zoroo
(33/247)
Kedves Zorro!

Ezen híreket nem csak a szcientológus forrásokban lehet hallani, hanem az amerikai médiákban is.
Hogy miért is vannak ezek eltitkolva úgy, hogy Európában nem igen lehet hallani róluk ezt kérdezd meg az illetékes elvtársaktól.
Mellesleg a szcientológiát 1996 óta ismerem, és nem találkoztam olyan történetekkel a valóságban amiket itt leírtatok.
És tudjátok olyan is megtörtén , hogy azon szerzõk akik szcientológus ellenes könyveket írtak Németországban , azóta írtak könyvet arról is , hogy kik vezették õket félre, és kiknek a megbízásából írtak szcientológiát lejárató írásokat, és ezen könyvek meg is jelentek .
Ha annyira szeretsz ilyen dolgok után nyomozni járj utána ten magad.

Ja amúgy katolikusokat és ateista embereket is letartóztattak már a történelem folyamán.
Minden embercsoportban vannak nem oda illõ egyének.
7/10
greghouse 2011 okt. 30. - 20:03:21 7/10
(32/247)
Ma este erre vagyok a legkíváncsibb.
oldbone 2011 okt. 30. - 20:00:38 Előzmény totamos
(31/247)
Érdekes lenne meghallgatni Téged, mondjuk 10 év múlva.
Ha még megleszel. :-)
nemfelhasználónév 2011 okt. 30. - 17:51:03
(30/247)
Csatlakozom az elõttem szólóhoz, kiegészítve egy picit.
totamos: légy oly szíves nézz körbe a neten az elmúlt 10 évre vonatkozóan: Görögországban és Franciaországban börtönbüntetést kaptak ennek az "egyháznak" a vezetõi, miérteket is meg fogod találni.
Ez egy szekta, minden árnyoldalával együtt.
Zoroo 2011 okt. 30. - 17:39:25
(29/247)
Kedves totamos, errõl a kitüntetõs dologról a szcientológus hírforrásokon kívül -amik elképzelhetõ, hogy kissé elfogultak- honnan lehet még olvasni?Többször felvetették már ezt különbözõ sci szervezeteket kivesézõ fórumokon a lovagok, de érdekes módon referenciát senki nem tudott adni. Így tehát, addig a te véleményed is csak egy privát,szubjektív vélemény.A szcientológusok "tudományos tényeken" alapuló tanfolyamait meg hagy fogadjam már halk kacajjal. Nekem is küldözgették a vackaikat még a kilencvenes évek közepén.Üdv,z.A filmet egyébként kíváncsian várom én is!
mandl 2011 okt. 30. - 17:37:44
(28/247)
Nagyon sok hülyeséget összehord a dianetika.
Szerintem sok agyilag zokni ember azért veszi be a süket rizsájukat,mert azt hiszi, azért nem érti amit zagyválnak, mert annyira emelkedett,okos a szöveg.Közben pedig egy nagy halandzsa az egész.
A szekták mindig jó érzékkel csapnak le a gyenge, bizonytalan,sodródó emberekre.

A Hit Gyülekezete is megérne egy misét.