7/10
greghouse 2011 okt. 31. - 01:10:05 7/10
(67/247)
Dehát pont valami ilyesmit akarok mondani. (Csak nem jön át a neten, ahogy a film mondanivalója is nyikorogva kínlódta át magát a képernyõn). Engem is katolikusnak neveltek, én is a lányomat. Megtartjuk a Karácsonyt, stb. De HA IGAZ - mert gondolom, a szcisek tagadják, én meg nem voltam ott sehol - hogy ilyen szabályos agymosás megy, akkor az nem ugyanaz, mint a családi nevelés. Már büntetõjogilag sem, erkölcsrõl nem is beszélve. Tehát különbség van, mondom, HA tényleg ilyen agymosás megy. Lehet. Az egyik rokonomat (egyetemet végzett, bölcsész) meggyõzték Kanadában, hogy bizony itt van a sarkon a világvége, osztán mindenki vonuljon fel valami hegyre, ott várják meg az átlényegülést vagy mit. Földi vagyonukat adják el, mert semmi értelme. De hogy ne okozzon ez gondot, a szektavezér (fõpap) "magára vállalta" az ingatlanok értékesítésének hatalmas terhét, teljes jogú írásos megbízottként. Mit ád Isten, azóta sem látták. Ott ülnek a hegyen, nézik a homokórájukat oszt a világvége meg késik. Házuk, kocsijuk meg nincs.
Namost ez minden büntetõjogban csalás, mert "aki más tudatlanságát kihasználva jogtalanul tesz szert anyagi elõnyökre" az a csalás bûntettét követi el.
A szcientológusoknak (vajon miért is) piszok jó ügyvédeik vannak, és azzal érvelnek, hogy akik odaadják a vagyonukat, azok nem tudatlanok, hiszen csakis õk tudják a valódi igazságot, és mások vannak tévedésben. Bumm, a jog saját fegyverét fordítják vissza. Mi a tudás, és mi a tudatlanság? A jog dolga az, hogy alapul vegyen valamilyen konszenzus alapján bizonyos, konszenzuson alapuló erkölcsi elveket és meghúzza valahol a határt, s annak tiszteletét betartassa.
Mivel a gyerek nem számít sehol önállóan döntésképesnek (ezért van gyámság, stb.), ezért szerintem erõsen határeset (magánvéleményem szerint törvénysértõ) ha nem hagyják, hogy az adott társadalomban, adott idõben, adott konszenzuson alapuló világnézeteket, tudományos eredményeket megismerje. Amennyiben a szcientológia ezt korlátozza, akkor jogot sért.
Persze legjobb adócsaláson rajtakapni õket.
offtopic
Ezüstliliom 2011 okt. 31. - 01:07:36
(66/247)
Ezért szoktam mondani, hogy nem lennék ma fiatal, bár más szempontból meg de.:) Én sosem játszhattam ilyen izgalmas játszótereken meg ugrálóvárakban, nem volt ilyen egyszerû az információgyûjtés, a kapcsolattartás távoli emberekkel, a nyelvtanulás... De a néphülyítés is egetrengetõ, az biztos.:( BÁr régen is volt, csak máshogy.
7/10
offtopic
aggodalmas 2011 okt. 31. - 00:59:29 7/10
(65/247)
"Ezek a mai fiatalok...

...bezzeg a mi idõnkben..."

Nekünk jutott agit-prop, meg kir.tv hétfõi adásszünettel, kokakólamámorban fetrengéssel...

...manapság politika (alaptörvény asztalával, preambulummal, nemzetibbnél nemzetibb szervezetekkel ;-) marketing-pszichológia, és a média, elsõsorban kertévé dömping – ember legyen a talpán, aki most szocializálódik, és nem szcientizálódik. ;-)

MI az abszurdisztán(i köztársaság ;-) felnõtt (nyomokban értelmiséget tartalmazó) állampolgárai legfeljebb mindezek sûrûjétõl tudjuk óva inteni õket... Sok szerencsét hozzá mindannyiunknak. Ránk fér.
offtopic
Ezüstliliom 2011 okt. 31. - 00:51:38
(64/247)
Ez megint túlzás szerintem. A Te gyerekedet Te neveled, nem a hitesek. A katolikusok meg katolikusnak nevelik a gyerekeiket. Aztán legfeljebb felnõve kiábrándulnak... vagy nem. Én is imádkoztam a nagymamámmal esténként gyerekkoromban, aztán ma mégis ateista vagyok. Lehet, hogy az iskola mûve? Vagy a saját tapasztalataim? A hitesek gyerekei is járnak ám iskolába, és megismerhetnek más világnézetet is. De szerintem ne róluk cseréljünk eszmét a scientológiáról szóló film topikjában.
7/10
offtopic
aggodalmas 2011 okt. 31. - 00:43:00 7/10
(63/247)
Ezúton is sírva kérek mindenkit, hogy ne menjünk bele egyrészt a vallásüldözésekbe, másrészt a politikáta, harmadrészt pediglen a magyar származású Nobel-, Oscar-, Pulitzer- és miegyéb díjasok kérdéskörébe...

Utóbbiak kapcsán fõleg azért nem, mert javarészt nem fene nagy jódolgukból és önszántukból hagyták el kishazánkat abszurdisztánt, hanem azért mert joggal féltették az életüket és/vagy kutatási eredményeiket. Tegyünk különbséget a manapság oly' divatos "agyelszívás" és az emigrációba menekülés között.

Ennyit a Mit-Sem-Sejtés Egyetemének Tudománytörténeti Fakultációjáról. ;-)
7/10
greghouse 2011 okt. 31. - 00:41:45 7/10
(62/247)
Jó, igen, van aki bélyeget gyûjt, van aki hülye könyveket, rendben. A gond inkább ott van, amit alább mondtam, hogy a gyerekeket, kiknek még nem alakult ki az én-képük teljesen, manipulálják. A gyerek ugyanis nem tulajdon. Itt mindenféle erkölcsi kérdések merülhetnek persze fel, mennyire van joga úgy nevelni ahogy akarja, stb. Amikor valaki a saját kárára csinál hülyeséget, azt én is csak sajnálom. Pl. a jósnõ, aki 24 milliót csalt ki valakitõl, merhogy rontás van a pénzen és õ majd leszedi róla. Tudod mit? Egy ici picit sem sajnálom az áldozatot, úgy hülye ahogy van. De ettõl függetlenül a csalás az csalás. Btk. kategória. A Hitgyüli is egy nagy maffia, és ott is fizetni ajánlatos. Sajnos ott a szülõk maguk térítik saját gyerekeiket, és sohasem érnek véget a viták, hogy meddig van joguk így vagy úgy nevelni a gyereket. Az én magánálláspontom az, hogy a gyerek nem tulajdon, hanem a nép, a nemzet, az emberiség (tetszés szerint) jövõjének alapja, tehát valahol meg kell húzni a határt.

Nem véletlen, hogy a szci. elsõsorban gazdagokat környékez meg. Mint a magyar betyárlegendák, Rózsa Sándorék csak a gazdagoktól raboltak. Naná, mi a fenét raboltak volna a szegényektõl...ráadásul a szegényeknél tudtak bujkálni. A Hitgyüli ott csinálja "okosan" a dolgot, hogy Biblia alapú (és nem a mittudoménmilyen galaxisból érkezõkre épít), és mindig alkalmazkodik a politikához. Lásd Németh Sándor életeit és munkásságát.
Tényleg mindenki oda adja a pénzét, ahová akarja. Azért kérdéses a személyi szabadság sértése, határeset lehet... de ha valami idióta a gyerekem fejét ilyenekkel tömné, letörném a derekát. Törvényt sértenék. (Na jó, talán nem.)
Ezüstliliom 2011 okt. 31. - 00:23:31
(61/247)
Egyre gondoltunk.:)
offtopic
Ezüstliliom 2011 okt. 31. - 00:20:00
(60/247)
És lehet, hogy most megköveztek, de a Hit Gyülekezetét ezekhez hasonlítani nem kis túlzás. Sok ilyen embert ismerek, bár magam ateista vagyok, de azon túl, hogy mélyen hívõk, és ebbõl adódóan mások a nézeteik alapvetõ dolgokról, nincs bennük semmi különös. Az meg, hogy ki mire költi a pénzét, az õ dolga. Senki sem kényszeríti õket. Más meg bagóra meg italra költ. És?
7/10
offtopic
aggodalmas 2011 okt. 31. - 00:18:14 7/10
(59/247)
Tudtam, hogy doktorunkra ismét számíthatok.

Az elemzés pontos, gyengécske a dramaturgia, kissé kidolgozatlanok az idõbeli csapongások (amelyekre a ruhákon, és a háttérber látványosan elhelyezett naptárakon kívül más nem nagyon utal – ezáltal a filmet fél szemmel követõk már le is maradtak a kanyarban ;-) inkább figyelemfelkeltésre* alkalmas német fõmûsoridõs tv-filmnek titulálhatnánk, fõleg miután a "tudomás-jelentések" (vagy mik... ;-) sokakban ébreszthettek régi (szép!?) STASI-s emlékeket.

Az a legszebbb az egészben, hogy a fent nevezett szervezet nevének magyarázatai közül a három leggyakoribb, úgy mint, a "tudás tudománya" és/vagy "tudni a tudásról" illetve "a tudás tanulmányozása" igencsak cinikusnak hat e szánalmas dzsékategóriás sci-fikbe illõ eredettörténet (?) fényében.

Bár nem gyõzöm hangsúlyozni, hogy a mind a témát, mind a szóban forgó filmes megközelítést fenntartásokkal kezelem, de azért indokolt különbséget tenni egy keresztény alapokon nyugvó (kisegyház?) és egy piramisjátékra hajazó, (tele)marketingszemléletû, igencsak áltudományos alapokon nyugvó szekta közt...

*vö. Michael Moore: Farenheit 9/11 ;-)))
Ezüstliliom 2011 okt. 31. - 00:14:36
(58/247)
"Kettõ, hogy ha tényleg erre épít a szc., tudniillik, hogy 74 millió éves földönkívüli tetonok laknak bennünk, akkor aki ezt a maszlagot beveszi, szerintem pszichiátriai eset. Sültbolond. Egyszerûen kezeltetniük kellene magukat."
Csodálkoznál, hogy megfelelõ pszichikai ráhatással mi mindent be lehet adni az embereknek. Én el tudom képzelni, hogy még ezt is. Megdöbbentõ, ahogy ugyanazon kérdés ismételgetésére egyszercsak igennel válaszoltak a delikvensek, ahelyett, hogy azt mondták volna, b. meg, már válaszoltam, menj a fenébe!
És az itt politizáló társunkkal némileg egyetértve az jutott eszembe a filmet nézve, hogy nem egyedülálló, hogy a tömegeket valamilyen módon manipulálják. Ezt teszik a politikusok (mindegyik párt) és a kereskedõk/gyártók a reklámjaikkal is. És ez is mind pszichológia.
topikos8 2011 okt. 31. - 00:11:06
(57/247)
Nobel díjasaink tudták, hogy mikor kell lelépni. Ezt mondta még Czeizel Endre, és milyen igaza van. Mai Magyarországon a diplomások az utcát seprik, így mennyi esélyük van itthon egy Nobel díjra? Zéró.
nemfelhasználónév 2011 okt. 30. - 23:58:35
(56/247)
Valójában nincs sok Nobel díjasunk, ha ezzel a magyar díjazottakra gondolsz.
Magyar származású van, de olyan nagyon kevés, aki valójában itt is élt.
A másik, ami eszembe jutott, amit a film végére kiírtak: nem betiltott "egyház". Képzeld csak el mennyi agyrekedéses fordulna feléjük, ha be lennének tiltva! (Mert ugye a tiltott gyümölcs...)
7/10
greghouse 2011 okt. 30. - 23:50:51 7/10
(55/247)
Ja, és csak a pontosság kedvéért. Németországban, Franciaországban, és Nagy Britanniában valóban nincs BETILTVA, de nem mûködhet, mint elismert egyház. Bejegyzett egyesületként mûködnek. (Tudtommal nálunk is így van.)
9/10
conqver 2011 okt. 30. - 23:18:55 9/10
(54/247)
Szevasztok!
2001-ben kerültem átmenetileg kapcsolatba a scientológiai egyház néhány tagjával Gyõrben.Érdekes beszélgetést folytattam velük és elmentem a helyi irodába is.Számomra feltûnõ volt,hogy bármiféle fejlõdésért cserébe(auditálás,clear....etc) bizony perkálni kellett.Kérdésemre,hogy miért mert így elindulhatok az úton....még egyszer elmentem és amikor megint a zsetonnal jöttek és ki is hangsúlyozták újra ezt,bizony hagytam õket.
Ha a film részleteiben erõs túlzásokat is tartalmaz és kicsit fölnagyolja az igazságot,ettõl függetlenül én nem veszek kp.-nak mindent de bizony a pénzért kínált boldogság bûzlik mint a döglött patkány!!!!
7/10
greghouse 2011 okt. 30. - 23:16:28 7/10
(53/247)
Ja, és még valami. A sok Nobel díjasunk, meg a Rubik kocka stb. mellett még egy dologra "büszkék" lehetünk mi, magyarok. Tõlünk indult ki az a ma már több országban (Amerikában is) mûködõ világegyház (így hívja magát), amely iszonyatos pénzek fölött diszponál. A Hit Gyülekezete. Nem "városi legenda", mert mindenki által hozzáférhetõ, hogy az õ "egyházuk" az egyetlen, amelynek állandó, országos saját televíziója van (az ATV), amely a H.Gy. vállalatai, illetve a H.Gy. magánember-tagjai tulajdonában van. Még a legnagyobbnak, a katolikusnak sincs, sõt, a zsidóknak sincs (bár sokak szerint az összes az övék, de ebbe most ne menjünk bele). Erre a néphülyítésre aztán büszkék lehetünk.... De azért még a Hitgyüli sem eteti a népet ekkora marhasággal, hogy hetvenmillió éves földönkívüliek laknak bennünk.
7/10
greghouse 2011 okt. 30. - 23:11:50 7/10
(52/247)
Namost itt azért két dolgot külön kell választanunk. Egy, hogy maga a film, mint játékfilm, sajnos elég gyenge. Unalmas, kitöltetlen ûrök a forgatókönyvben, néha zavaros is (amire nem indok az, hogy maga a szcientológia is zavaros.) Kettõ, hogy ha tényleg erre épít a szc., tudniillik, hogy 74 millió éves földönkívüli tetonok laknak bennünk, akkor aki ezt a maszlagot beveszi, szerintem pszichiátriai eset. Sültbolond. Egyszerûen kezeltetniük kellene magukat. A borzalmas az egészben a gyerekek manipulálása.
Kár, hogy ilyen gyenge filmben csinálták meg, sokkal erõsebb is lehetett volna.
nemfelhasználónév 2011 okt. 30. - 23:06:25
(51/247)
Na végre, eddig azt hittem szimplán ateista vagyok, de nem. Én is maradok agnosztikus ateista. :D
Vagy ahogy mondani szokás: Ateista vagyok, Hál' Istennek!
7/10
offtopic
aggodalmas 2011 okt. 30. - 23:01:41 7/10
(50/247)
MIt mondjak, eddig sem igazán hozott lázba a téma, de még, ha elfogultnak tekintjük is a mind filmet, mind az itt olvasható (mindkét oldali ;-) hozzászólásokat is, akkor is kijelenthetjük, hogy végre nem csupán kishazánkban, abszurdisztánban nincs rendben minden a fejekben...

...sokaknak nagyon alaposan elgurultak a gyógyszerei, és úgy fest, nem is nagyon igyekeznek megkeresni azokat...

Ha csak a töredéke is igaz a "viselt dolgaiknak" akkor a szekta megnevezés nem vád, hanem tény.

Ezt persze ki-ki döntse el maga, részemrõl maradok agnosztikus ateista. XD
James Dean 2011 okt. 30. - 22:53:26
(49/247)
Úgy bizony.
Azért kíváncsi lennék h õ mikor lett clear és azóta melyik szintre jutott el.
mue 2011 okt. 30. - 22:51:23
(48/247)
ez az amiben a tom cruise játszik?