10/10
Sutherland 2012 júl. 04. - 22:09:54 10/10
(462/1702)
Megismertük AP családfáját bár azt eddig is sejtettem vagy talán már emlitették hogy AP Frederiko lánya...
Cynthia sem zavartatja magát Efrainnal simán csalja Davidot..
Fura hogy mikor Frederiko említette a lánya Vanesa esküvõjét ami mostanában lesz nem gondolta sem AP sem Dany hogy talán tényleg Rogelio veszi el ahogy Vanesa emlitette mikor összeveszett AP-val.Rogelionak mintha büntudata lett volna mikor lemondta az eljegyzést Vanesa-val nem élvezte a dolgot talán még mindig érez valamit a nõ iránt..valószinû az esküvõ sem lesz zökkenõ mentes.
9/10
Caramell 2012 júl. 04. - 18:54:15 9/10
(461/1702)
Nem is hogy alternatív befejezések mert nyílván olyan lesz a vége hogy azt mindenki megértse,szeresse,én csak azt bánnám ha Rogelio elveszítené sajátos stílusát,amivel megszerettem mert nagyrészt az õ karaktere miatt nézem a sorit.Gustavós részek sajnos nem igazán érdekelnek még..:)
Mai rész végén én sem erre számítottam én is esküvõn otthagyós dologra gondoltam, Vanesa nyilván így is kifog akadni,de azt nem tudja hogy Roger ettõl függetlenül megnõsül lehet az egy másik arculcsapás lesz majd neki...
7/10
napraforgó 2012 júl. 04. - 18:40:16 7/10
(460/1702)
Rosaura és Elena beszélgetésébõl viszont kiderülnek a családi titkok, Miguel apja egy semmirekellõ volt, Ana Pauláé meg Federico. És a megelevenített múltbeli történetbõl kiderül, hogy bizony Miguel az idõsebb a testvérek közül, vagyis az elsõ 15-20 részben helytelenül nevezték õt Ana Paula öccsének.

Elõször Róza vetett szemet Federicora, de õ inkább a húgával jött össze. De Mariana nem volt elég élelmes, nem szakította el Federicot a családjától.
7/10
napraforgó 2012 júl. 04. - 18:33:56 7/10
(459/1702)
Nem tudom, hogy Cynthia hogy szervezi az esküvõt, én csak azt látom, hogy állandóan Efrainnal enyeleg, ágyban és azon kívül.

Gustavo felkeresi Davidot, aki újra munkát ajánl neki. Nagy poén, hogy Guszti elõkapja az igazolványát, mondván, hogy a vízügyi hatóságtól jött és õ fogja felügyelni a Boca del Cieloi építkezést....

Kicsit csalódtam. Rogelio nem az esküvõn, hanem a fõpróbán szakít Vanesával. Az ostoba tyúk mindenkit odainvitál, hogy hallják Rog mondanivalóját, holott Rog csak négyszemközt akart beszélni vele. Azt hittem, hogy Vanesa talpig fehérben lesz, stb.
Norcy_ 2012 júl. 04. - 18:22:21
(458/1702)
Kár, hogy nem forgattak hozzá alternatív befejezéseket, úgy mint a Teresa-hoz is például. Pedig azt hiszem volt róla szó, hogy lesznek, de aztán mégsem csinálták meg...
Bözsemama 2012 júl. 04. - 17:18:33
(457/1702)
Lesznek csavarok, s a végére még a jég is megolvad úgy, hogy Rogelio férfi marad, jobban mondva EMBER.
9/10
Caramell 2012 júl. 04. - 16:03:14 9/10
(456/1702)
Most hogy követem a sorozatot azért kiváncsi leszek 1-2 dologra.Anno volt róla szó talán itt olvastam hogy lesz csavar a történetben a szereplõket illetõen személy szerint a fõszereplõkkel J Ron-J Salinas mivel a nézõk akaratát is figyelembe vették.Mert adott Gustavo egy csinos, jóképû csupaszív ,bátor fõhõs aki maga a tisztesség és oda van AP -ért mindent megtenne érte sírni is tud ha kell, szóval tipikus fõhõs mégis mi volt ezzel a gond Mexikóban!!!Meg adott Rogelio akinek aláírom megvan a kisugárzása bátor határozott jellem talán még van benne becsület is viszont megvan a tekintetében az a bizonyos gonosz,,Szóval én nem tudom elképzelni hogy elhagyja ezeket a rá jellemzõ jelzõket,húzásokat és csupaszív emberré változik majd,,na nem azt már nem tudom elképzelni és õszintén nem is szeretném õ az egyik kedvenc karakterem pont azért mert olyan amilyen kíváncsi leszek hogy oldják meg remélem nem kell csalódnom..........
7/10
napraforgó 2012 júl. 04. - 06:08:39 7/10 Előzmény Sutherland
(455/1702)
Hát igen, Rogelio sakkbábúként tologatja Anát, úgyhogy a nagy esküvõi cécó után - amelyben megalázza Vanesát és a szüleit - Ana nyilván rosszul fogja érezni magát és magharagszik a férfira.
Azt nyilván sejti, hogy Rogelio részérõl sem szerelmi házasságról van szó, de elég megalázó, hogy csak a bosszú eszköze volt.
Csak abban lehet reménykedni, hogy az 1 év hamar eltelik. Persze az nagy butaság volt, hogy el sem olvasta azt a szerzõdést, mielõtt aláírta, és nem is kért belõle egy példányt ott helyben. Azért az nem mindegy, hogy mit fog kapni és milyen feltételekkel szabadulhat. Dehát bízott Rog tisztességében, mert õ eddig szigorú volt ugyan, de az adott szavát mindig betartotta. Kérdés, hogy most mire adta a szavát?

Már alig várom azt az eküvõi cécót, kíváncsi vagyok hogy is lesz.
10/10
Sutherland 2012 júl. 03. - 20:59:09 10/10
(454/1702)
Na szegény Gustavo kisírta a két szép szemét hála Rosaurának,Brunoval együtt tudnak hazudni mint a vízfolyás és az a sunyi tekintet Brunonál..
Milyen fejet vágott már Ap és Dany mikor R megjelent a hátuk mögött mikor pont kibeszélték az jó volt...:)
Roger elég sok mindent megtesz Miguelért egy rossz szó nélkül és tûri Rosa pumpolását is fontos lehet neki ez a bosszú ha ennyit áldoz a célért jó cserébe kérte Ap szabadságát de végül is nem örökre hanem 1 évre ..és csak látszat házasságról van szó...persze ha a házasságuk rosszra fordul(ami várható)1 év is örökkévalóság lehet.
Vanesa már ruhát ékszert választ de még gyûrût nem kapott pedig még az annya is felhívta rá a figyelmét de nagyon elvan szállva a földtõl nem is érdekli ez a kis "semmiség"...
AP kezdi talán kedvelni Rogeliot jobb embernek látni ,de nyilván megint csalódni fog benne ha kiderülnek a dolgok...
7/10
napraforgó 2012 júl. 03. - 18:19:33 7/10
(453/1702)
Miért utálja Anát? Eleve volt benne egy ellenérzés Gustavo beszámolója után, amire nem adtak magyarázatot. De mikor meglátta, hogy Brunoval csókolózik, beigazolódni látta az ellenérzését. Mivel meg se hallgatta AP magyarázkodását (hogy akarata ellenére csókolta meg Bruno), rajta maradt ez a csalfa, hûtlen, megbízhatatlan jelzõ.

Miért utálja Anát? Mert így van megírva. Ennek a szegény fõhõsnõnek annyi ellensége van, node - 160 rész után - nyilván diadalmaskodni fog, és boldogan él, amíg mindenki meg nem hal.
7/10
napraforgó 2012 júl. 03. - 18:13:48 7/10
(452/1702)
A korához képest nagyon csinos. Bár ebben a korban már nem kell annyira vigyázni az erényére. Ezalatt persze nem azt értem, hogy fûvel-fával, de neki már nem áll jól a szende szûz szerepe. 15 év alatt azért túlléphetett volna ezen az Ernestón, elkönyvelhette volna fiatalkori szerelemnek, és kereshette volna az igazit.

Szerintem nem lehet több 35-nél, sõt talán még annyi se. Az apja épp csak elmúlt 60, amikor meghalt, az anyja is olyan 55-nek nézett ki. Bár a gyászruha mindenkit öregít.
sorozatkedvelõ 2012 júl. 03. - 18:04:22
(451/1702)
Meche szerintem 35-40 között lehet,de miért utálja Anát?
sorozatkedvelõ 2012 júl. 03. - 18:01:41
(450/1702)
Már nagyon kíváncsi vagyok az esküvõkre.Rogelio egyenlõre kézben tartja a dolgokat,de már többször közel volt a lebukás,a párhuzamos készülõdésrõl.
7/10
napraforgó 2012 júl. 03. - 18:01:27 7/10
(449/1702)
Hát hány éves ez a Meche? Az Ernestója már több, mint 15 éve házas, és van egy bakfis lánya is. Meg egy idegbeteg, féltékeny felesége. Na úgy látom a lánya is ráütött. Ez is egy hisztérika. (Bár lehet, hogy nem egészen alaptalan ez a féltékenység, Ernõ ugyanis boldogan belebonyolódna Mercivel egy kis viszonyba, csak a nõ nem állt kötélnek.)

Rozi néni és Guszti összefutnak. Róza elõször megijed, de aztán föltalálja magát. Még õ vádaskodik, hogy Gustavo szó nélkül eltünt, cserben hagyta Anát.
Aztán közli, hogy legjobb, ha eltûnik, mert az unokahúgának másik támogatója akadt.

Meche pechjére Esteban meg beszámol Gusztinak arról, hogy hogyan kereste õt Ana Paula, és mennyire örült, amikor õ megmondta neki, hogy él, megtalálták.
7/10
napraforgó 2012 júl. 03. - 17:16:36 7/10
(448/1702)
Hoppá! Mégis adott pénzt Paula ruhájára, épp most mondták.
7/10
napraforgó 2012 júl. 03. - 16:42:32 7/10 Előzmény Sutherland
(447/1702)
"Vanesa és AP is már az esküvõi rucit próbálja..."
Na ez is jópofa:
- Ana Paula fehér menyasszonyi ruhát próbálgat, holott csak névházasságot készül kötni. Vajon mibõl telik a ruhára?
- Rogelio Vanesának ad egy nagyvonalú csekket az esküvõi költségekre, holott a nõ gazdag, nincs rászorulva. Ezzel szemben Paulának nem ad egy pesetát sem hasonló célra, pedig tudja, hogy meg vannak szorulva.
- Rosaura nyafogott a kórházban Paulának, hogy azért nem tudott enni semmit, mert nincs egy fillérje sem. Erre Paula azt mondja, hogy kapott egy kis pénzt kölcsön Danytól és elmegy venni valami kaját a büfébe. (Szendviccsel, kávéval jön vissza)
- Mindig ez a Dany kölcsönöz neki, mert sosincs pénzük. Ebben a családban senki sem tud a pénzzel bánni. Rosaura rázza a rongyot, de dolgozni nem akarózik neki. Miguel már asztalosként is állandóan kölcsönkéregetett. És mindenki Ana Paulától várja a megváltást, mindig õneki kell pénzt keresni.

Azért Rogelio lehetett volna nagyvonalúbb vele, némi kis elõleggel. Mert igaz, hogy Miguel ügye miatt már egy vagyont kifizetett, de párezer plussz peso biztos nem tette volna tönkre.
7/10
napraforgó 2012 júl. 03. - 05:42:17 7/10 Előzmény Sutherland
(446/1702)
Így van, Rogelio nagyon vigyáz, hogy nehogy Vanesa és köre fülébe jusson a házassági terve Paulával. Sem Cynthia, sem Bruno nem tudhatja, õk nyilván visszamondanák a nõnek. Bár lehet, hogy Bruno ennek ellenére sejt valamit. A múltkor valami olyasmit mondott, hogy õ akarta Paulát Rogeliohoz adni, hogy a hátsó szándékait megvalósítsa.

Most is mondott valamit a rosszarcú tettestársának, hogy talán bejönnek a tervei, de nem beszélhet róluk, nehogy meghiúsuljanak.

Cynthia viszont majdnem elszólta magát, nem akar lemondani Efrain "szolgálatairól". Valószínûleg a bunkó paraszt jobb az ágyban Cynthia korábbi partnereinél. No de azt nem hiheti, hogy megkapja az örökrészét és meg az intézõt is elviheti magával? Meg mit is csinálna vele? Feleségül nyilván nem mehetne hozzá. Szeretõül is csak akkor tarthatná meg, ha a birtokot fizikailag kettéosztanák és az õ birtokrészét igazgatná. De a birtokmegosztásba Rogelio biztos nem menne bele, még akkor sem, ha Cynthiának járna az örökrésze.
7/10
napraforgó 2012 júl. 03. - 05:28:21 7/10
(445/1702)
"Ezt követõenelkezdett a nyakára járni"
Na innen kimaradt Vanesa neve, és egybe írodott két szó. Bocsi.
Szóval Vanesa kezdett el Rogelio nyakára járni - pl. elõször a birtokon. Ahonnan ki is lett dobva rendesen. Rog meg nagy mérgéban ki is esett a tolószékébõl. Nos nem hiszem, hogy ennek a mérges embernek akármikor szándékában lenne elvenni azt a viperát.
7/10
napraforgó 2012 júl. 03. - 05:18:56 7/10 Előzmény Neli
(444/1702)
Közben eszembe jutott még egy baki, de ez súlyosabb a bátty-öccs fordítási hibánál. Nyilván ez is fordítási hiba lehetett.
Federico és Rogelio 10 évre kötött szerzõdése lejár. Ha nem akarják meghosszabbítani, ezt írásbeli "határozattal" kell közölni egymással. Na ez egyszerûen marhaság. "Határozatot" ugyanis csak hatóság hozhat (a hatóságok jogait pedig jogszabályok határozzák meg).
Rogelio nem hatóság. Itt nyilván egy írásbeli "Nyilatkozat"-ról volt szó - nyilván eredetileg abban állapodtak meg a szerzõdõ felek, hogy a szerzõdés hatálya automatikusan meghosszabbodik (pl. újabb 10 évre), hacsak írásbeli nyilatkozattal valamelyik fél fel nem mondja, vagyis nem jelzi, hogy nem kívánja azt meghosszabbítani.
Na ez egy lényeges baki, fordítási hiba.

Ezzel kapcsolatban viszont felmerült a kérdés bennem, hogy Rogelio miért is kötött újabb szerzõdést Federicoval?
Elõször Rog felmondta a szerzõdést. Azt mondta, nincs szándékában megújítani azt.
Ezt követõenelkezdett a nyakára járni, majd a nyakába vetette magát és közölte, hogy soha nem tudta elfelejteni, még mindig szereti, stb.
Rogelio most mégis megkötötte az új szerzõdést Federicoval. (Kérdés, hogy változatlan, vagy új feltételekkel??? na errõl nem volt szó) Miért? Nincs magyarázat.
Elsa mami már biztatja a lányát, hogy mivel a szerzõdést újrakötötték, a lánya hátráljon ki a házassági tervekbõl. (R. béna, meg nem lehet gyereke, stb)
Vanesa erre nem hajlandó, makacsul ragaszkodik Rog-hoz. Mondjuk ez se túl érthetõ, hiszen semmiben sem értenek egyet. Rog a birtokon akar élni, Vanesa Tuxtlában. Rog ragaszkodik Paula ápolónõi szolgálataihoz, Vanesa utálja a nõt. Azt sem akarja, hogy a kõgazdag Rog ezeket a kisembereket támogassa.
Többé-kevésbé leszögezték, hogy Rogelio képtelen a házaséletre, Vanesa pedig nagyon is hozzászokott az ilyesmihez. Õ biztatja arra Cynthiát is, hogy "próbálja ki" Davidot. Nem értem, hogy egy nõ, mondjuk innen a 30-on, aki nem az önfeláldozás és alázat mintaképe, miért is akar egy nyomoréknak, aki "nem férfi" a felesége lenni??? Neki azért nem voltak megélhetési gondjai.
10/10
Sutherland 2012 júl. 02. - 21:40:03 10/10
(443/1702)
Igen Rogelio nagyon titkolózik mindenki elõtt még a papírokat sem Brunoval készítette..Vajon lesz e jelentõsége annak hogy AP csak úgy hirtelen aláírta a szerzõdést nem olvasta át rendesen,,Balhé az várható ha Vanesát tényleg megalázza és AP is megtudja hogy Rogelio mással is elhitette hogy elveszi és hazudott neki, végül is felhasználta a bosszújához amiben önszántából õ nyilván nem vett volna részt R -t ez szemmel láthatóan nem érdekli de õ hogy fog ebbõl kimászni,,,Vanesa és AP is már az esküvõi rucit próbálja..