8/10
suxel 2012 dec. 18. - 16:44:24 8/10
(1482/1702)
Eszembe se jutott, de tényleg igazad van.
8/10
suxel 2012 dec. 18. - 16:43:48 8/10
(1481/1702)
Köszönöm szépen neked is és Napraforgónak is a választ, én eddig errõl még nem is hallottam. Most már ennyivel is többet tudok! :-)
7/10
napraforgó 2012 dec. 18. - 14:39:39 7/10
(1480/1702)
Apropó. Engem egyébként zavar, hogy a babáról, állandóan mint nagyon betegrõl beszélnek. Tudtommal a babának nincs semmi baja, csak koraszülött! Semmi veleszületett betegsége nincs, semmi vírusos, vagy bakteriális ferõzése, akkor miért beszélnek róla úgy, mintha valami betegsége lenne?
A koraszülöttség nem betegség!!! Csak nyilván gyengébb a gyerek, mintha idõre érkezne. mellesleg egy 7 hónapra született baba manapság már nem olyan nagy kuriózum, azokat szinte mindig meg lehet menteni! (ha nincs veleszületett betegségük...)

Néha az az érzésem, hogy a forgatókönyvírók nem is a mában élnek. Olyan evidens dolgokkal nincsenek tisztában, ami nagyon bosszantó...
v_zsuzsi 2012 dec. 18. - 14:08:08
(1479/1702)
Ha jól emlékszem 'A szerelem nevében' címû sorozatban is a kórházban keresztelték meg Romina koraszülött és beteg babáját.
Szerintem ezt egyfajta áldásnak is tekintik, hátha jobban lesz tõle, meggyógyul.
7/10
napraforgó 2012 dec. 18. - 13:38:25 7/10
(1478/1702)
Sorozatkedvelõnek van igaza. Ha a baba korai halálától kell tartani, akkor fontos, hogy minél elõbb meg legyen keresztelve, nehogy pogányként haljon meg, mert ugye akkor eleve a pokol örök tüzére kerülne.
sorozatkedvelõ 2012 dec. 18. - 12:02:25
(1477/1702)
Csak akkor,ha a baba gyenge és nem biztos,hogy életben marad.
v_zsuzsi 2012 dec. 18. - 10:55:34
(1476/1702)
Pedig még van olyan idei sorozat, ami nézhetõ, értelmes és jót lehet szórakozni rajta. :)

De azt se fogom bánni, ha tartanak egy kis szünetet, amúgy sincs nagy nézettségük ezeknek a sorozatoknak sajnos, és a csatornáknak úgyis az számít a legjobban, nem a nézõk igénye, szórakozása.
8/10
suxel 2012 dec. 18. - 08:47:44 8/10
(1475/1702)
Story4-et egyáltalán nem is nézek már, Story5-ön is csak ezt nézem, meg néhanapján az utána következõt. De mondjuk meglennék simán a 2 adó nélkül is. :)
8/10
suxel 2012 dec. 18. - 08:33:27 8/10
(1474/1702)
Néztem este a részt és azt nem értettem, nem vagyok jártas benne, hogy a keresztelõnek mindig ilyen sürgõs meglenni?
7/10
napraforgó 2012 dec. 18. - 08:17:54 7/10 Előzmény suxel
(1473/1702)
Akármilyen sorozatot tesz be a Story5, én valószínûleg kiszállok. A Story4-en kizárólag csak nyomozós történeket adnak, Colombo, Miss Marple, Poirot, Kojak, San Fransisco utcáin, meg a bánat tudja még mik.
Csináltak egy adót, ahol semmi mást nem lehet látni, csak bûnügyi sorozatokat.
Sajnos, de ez engem ÍGY nem érdekel. Sokkal jobban szeretném, ha ebbõl is sgy kicsit, meg abból is egy kicsit adnának. Kis telenovella, kis bûnügyi, kis ismeretterjesztõ, néhény családi film, stb. Én csalódtam a csarornában.
A Story 5-öt nem fogom nézni, sõt a Story4-et is csak hébe-hóba. Nem tetszik a jelenlegi irányultsága.
Meg az se, hogy egy adott idõre beállított mûsort hirtelen átszerkesztenek máshová.
A többi kertévé meg olyan silány sorozatokat ad, hogy arra pazarolni az idõt vétek.
7/10
napraforgó 2012 dec. 18. - 08:03:38 7/10
(1472/1702)
Kifelejtettem, hogy Rogelio Mariát is felelõsségre vonta, mivel rájött, hogy tudott Cynthia viszonyáról. -Miért nem szóltál nekem errõl? -kérdezi. Maria meg õrlõdik, hogy most kihez is kellett volna lojálisnak lenni, a lányához, vagy Rogeliohoz, a "gazdá"-hoz.
Rog késõbb a betérõ Vanesát is megkérdi - Te tudtál errõl? -Nem, esküszöm, hogy nem! -hazudik Vanesa.
- mert ha megtudom, hogy valaki a jövõben a legkisebb dologban is hazudik nekem, akkor megismerhetnek arról az oldalamról, amirõl eddig senki sem!!! -ígéri Rog bõszen.
7/10
napraforgó 2012 dec. 18. - 05:45:54 7/10
(1471/1702)
141. rész:
Cynthia már felkészült a keresztelõre, amikor jön Rogelio. - Hogy tehettétek ezt velem Efrainnal? kérdi. Cinti elõször megpróbál tagadni, mint Gusnál. - Efrain csak hazudott, egy szó sem igaz az egészbõl! - Nekem te ne hazudj, egy szavadat sem hiszem! Mióta tart ez a viszony?! Cinti már nem tiltakozik. - Szóval igaz, minden igaz. Hogy tehetted, viszonyt kezdtél egy munkással???!
Cinti erre visszatámad: Te tehetsz róla! Bezárva tartottál a birtokon, nem mehettem sehová, nem ismerkedhettem senkivel! - Mehettél volna egyetemre, vagy dolgozni! De te nem akartál! csak lovagoltál egész nap! - ha kiadtad volna az örökrészem, más lehetõségeim is lettek volna! - Na igen, pillanatok alatt elherdáltad volna! Meg aztán apánk szigorú feltételeket hagyott az örökségedhez. Cinti: de találkozhattam volna valakivel, akihez férjhez mehettem volna, de neked senki sem volt jó, sem Bruno, sem David... - na és nem volt igazam mindkettõjüknél? - de neked Gustavo sem felelt meg! - Tévedsz, bár õ vagyontalan mérnök volt, eleinte kedveltem. Csak akkor romlott meg a viszonyunk, amikor kiderült az Ana Paulához fûzõdõ kapcsolata. Így civakodnak, amikor belép Maria és figyelmezteti õket, hogy megérkezett a pap, kezdõdhet a keresztelõ.
(én úgy látom, hogy Rog eléggé meglepõdött Cynthia vádaskodásán, és el is gondolkodtatta, talán tényleg túl szigorúan védelmezte, amikor már nem volt gyerek, akkor is)

Miközben Rog és Cinti vitatkoznak a kórteremben, megérkezik Efrain, akihez nem jutott el Cinti üzenete Vanesán keresztül. Be akar menni Cynthiához, de Ernesto megakadályozza, hogy akár a nõt, akár a babát láthassa. Távozásra kéri és hívja a biztonságiakat. Bruno elcsípi Efraint még a klinika kapuja elõtt és elmondja neki, hogy Cinti rajta és Vanesát keresztül találkozót akar szervezni vele. De Efrain föl van háborodva, hogy Cinti most visszautasította, és azt mondja, hogy akkor majd más eszközökhöz nyúl.

Gyülekeznek a meghívottak a keresztelõhöz. Megérkezik Rosaura is, de Vanesa rátámad: maga meg mit keres itt? Nincs a meghívottak között! Paula félrevonja a nénikéjét: te tényleg nem vagy meghíva, menj vissza dolgozni. Rozi erre leül, még nem megy.

Megkezdõdik a keresztelõ. Csak a pap és a szülõk mehetnek be a babához sterilbe öltözve, a többiek az üvegen kívülrõl nézhetik csak a ceremóniát, ami nagyon rövid, lényegretörõ a körülményekre tekintettel. Ekkor visszatér Efrain egy idõsebb ügyvéd és valami hatósági ember kíséretében. Bírói parancsuk van a DNS teszt elvégzésére, jöttek, hogy vért vegyenek a kislánytól! Cynthia fölháborodik, hogy megzavarták a keresztelõt, de a pap biztosítja, hogy már végzett. Gus meg azon aggódik, hogy a vérvétel nagyon megterhelõ lenne a gyenge pici banának. Na ekkor Cinti ebbe kapaszkodik bele, várjanak, amíg a baba megerõsödik. De Ernesto közli, hogy nem kell vért venni egy DNS teszthez, vannak egyszerûbb módszerek is. Na így már nincs mit tenni.
A mintavétel után közlik, hogy az eredményt elõször majd a kérelmezõvel, Efrainnal közlik, a többiek csak késõbb tudják meg.

A kavarodásnak szemtanúja Rosaura is, aki most már siet vissza a boltba és örömmel újságolja, Hogy Cynthiának, aki annyira fennhordta az orrát, viszonya volt az intézõvel, sõt, valószínûleg a gyerek is az övé!.... Macaria és Ulisses nem veszi annyira jól a híreket, mivel így kiderül, hogy Efrainnak Macariával párhuzamosan viszonya volt mással is. De Rozi nem veszi észre, hogy a lelkivilágukba taposott és örömmel rohan az épp érkezõ vevõ elé, hogy neki is elmesélje a híreket.

Cynthia emlékezteti Ernestot, hogy azt ígérte, hogy hazaengedi a keresztelõ után. (Istenem, ez a nõ leesett a lépcsõn, nagyon vérzett, császármetszést hajtottak rajta végre, a gyerekét a 2. napon megkeresztelték és már haza is mehet??!! Neki nem kell semmi erõsítés, vérátömlesztés? Amikor Ana Paula gyermeke meghalt a méhében kb.a 4. hónapban, és az mûvi vetéléssel eltávolították, egy hordó vért beletöltöttek, mert állítólag annyira vérzett. Ugyan mitõl? A mûtét steril körülmények között zajlott, nem úgy, mint Cynthia balesete, az belsõ vérzésekkel, õ mégis hazamehet 2 napon belül???? Hová tették a forgatókönyvírók az eszüket?)

Cynthia haza is megy, ahol próbálja Gustavot a szokott módszerekkel elkábítani: szerelmem, édesem, de Gus nem enged. Közli, hogy a teszt eredményének elkészültéig a birtokon marad, de átköltözik másik szobába. Cinti még próbálkozik, hogy tegyük a babát a másik szobába, te meg maradj velem, de Gus nemet mond minden közeledési kísérletére.

Maria dajkálja a kis Marie-t, a családtagok meg jönnek nézni. Margarito Paulával, Miguel Danyval, meg Consuelo. Nézik milyen pici, milyen édes. De mikor bejön Cynthia, mind távoznak.

Néhány nappal késõbb Gustavo valami tanulmányt, vagy tervet (nyilván az öntözõrendszerekrõl) visz be Rogelionak a sinaolai üzemmel kapcsolatosan. Rog szerint a zöldségtemelõ ágazat még soha nem volt veszteséges, így a tervezett beruházással foglalkozni kell, arra meg is van a pénz. Rog megköszöni Gusnak, hogy a birtokon maradt a történtek ellenére, de Gus közli, hogy csak a teszt eredményét várja. Ekkor szól a telefon és Rog megtudja, hogy megvan a DNS teszt eredménye, azt most adják át Efrainnak a klinikán.
Rog az éppen kávét hozó Consuelot utasítja, szóljon Hugonak, szedjen össze pár embert és hozzák a birtokra EFraint.

Eközben Efrain az ügyvédjétõl átveszi a dokumentumot a klinikán és tanulmányozni kezdi. Ebbõl kiderül, hogy ki a baba apja...
8/10
suxel 2012 dec. 17. - 21:08:23 8/10
(1470/1702)
Csak találgatni tudok, fogalmam sincsen. Mivel eddig csak televisas novellákat vetítettek, valószínûnek tartom ismét egy következik ettõl a gyártótól.

Ha lesz valam, akkor 3 opcióm van:
1, Amor Bravio (90%): csak azért, mert ez lenne a soron következõ novella a kinti vetítési sorrendbõl. Valamint Silvia Navarro és Leticia Calderon neve sokat hozzá tesz. Tökéletes választás lenne.

A minimális esély szintjén, de csak az itteni szereplõk miatt:
2 Que Bonito Amor (8%): csak ha netán egy olyan novellát akarnak, amiben megint Jorge Salinas a fõhõs, de szerintem nem olyan jó választás lenne. Mondjuk még kint is javában vetítik és májusban ér véget, de mikor elkezdték a Menekülés a szerelembe címû sorit, még az is tartott kinn.
3, La Mujer del Vendaval (2%): csak ha netán egy olyan novellát akarnak, amiben megint Jose Ron a fõhõs, megint csak jó választás lenne, de ez jár még csak gyerekcipõben a 26. résznél kint.

A legviccesebb az lesz, ha NEM LESZ semmi új, mert erre is fel kell készülni! Benne van a pakliban.
Szaffi2 2012 dec. 17. - 20:40:55 Előzmény suxel
(1469/1702)
Sziasztok!Nem akarok itt ünneprontó lenni,de nem tudjátok milyen sorozat lesz ezután ha ennek vége lesz?
8/10
suxel 2012 dec. 16. - 16:37:59 8/10
(1468/1702)
Tudom, hogy csak a levegõt érte az ütés, de visszanéztem legalább 10x és még 10edjére is úgy láttam, mintha Gustavo hátán csattanna, de tudom, hogy nem. Nekem ez egy optikai csalódás volt.

Annyira azért nem tudta tényleg megszelídíteni, hogy az korbácsot végleg letegye, úgy látszik Rog azzal együtt érzi magát biztonságban. Szerintem ez egy kialakult szokás nála, mivel õ mozgássérült, és ha nem lenne a korbácsa, nem érezné úgy, hogy a hatalom a kezében van a többi teljes életet élõ emberrel szemben. Ezzel próbálja az erejét kimutatni, hogy nem számít az, hogy tolószékhez van kötve.

Nagyon jó jellemzéseket adtál. Teljesen rendben vannak. Én is így gondolom.

Rosaurát nagyon szerettem az elején, és a játéka lenyûgözõ még most is. Amúgy is nagyon szeretem a színésznõt, ezen kívül még 3 sorozatban láttam. Egyedül itt volt gonosz. A Rubiban és a Candyben jó karakter volt. A csábítás földjén/Riválisok sorozatban találtam egy jó leírást az ottani karakterére: not the nicest person - nem a legszebb/legkedvesebb/legkellemesebb személy: falusi pletykafészek volt magasan elõítéletekkel (de gonosznak nem neveztem volna, jónak meg végképp nem), és itt is néha elõadta a nagy drámát, hogy beteg, csak azért, hogy befolyásolja a pici lányát. Virított egyszerûen a szerepében. Le a kalapom a színésznõ elõtt. Visszatérve oda, hogy nagyon szerettem az elején, de már eltelt 140 rész és én jellembeli változást nem nagyon vettem észre, ugyanolyan pénzsóvár, mint az elején volt. A karakterén lehetett volna egy picit újítani, (((javítani,))) vagy még rosszabb irányba terelni; elemet kellett volna cserélni benne, mert olyan monoton lett Rosaura, de várjuk a végét, mert aztán én az õ megjavulásában nem hiszek. :)
7/10
napraforgó 2012 dec. 16. - 06:30:50 7/10 Előzmény suxel
(1467/1702)
Szerintem a második ütés csak a levegõt érte. Én legalábbis úgy láttam. Gustavo nyilván megrándult volna, vagy legalább visszanéz, hogy "mi van", ha eléri az ostor.

Azért nem furcsa, hogy Paula annyira megszelidítette az õ "szörnyetegét", és az mégis a tolószékén, a bal karfán hordja azt az ominózus ostort, amire a felesége azt mondta, hogy soha, senkit nem szabad megütni.... Rog, ha méregbe gurul, a jobbkezével csak nyúl a bal hóna alá, kapja elõ a lóösztökét, és már csap is vele.

Kedvelem ezt a sorozatot, de úgy igazán egyik szereplõjét se tudom szeretni.

Rogelio: agresszív, hirtelen haragú, haragtartó, bosszúálló, ugyanakor szomjazza a jót - de csak másoktól, õ érdek nélkül nem tesz jót másokkal
Ana Paula: nagylelkú, becsületes, segítõkész, jóhiszemû, de naív, túl jóhiszemû, megbocsátó (szinte már az ostobaságig)
Gustavo: becsületes, hirtelen haragú, makacs, nem tud uralkodni magán
Cynthia: elkényeztetett, sznob, nagyképû, kivagyi, elismerésre, szeretetre vágyik, de semmit nem tesz érte
Rosaura: pénzsóvár, képmutató, ravasz, kihasznál minden alkalmat....,
Bruno: romlott, pénzsóvár, ravasz, nem riad vissza a bûncselekményektõl sem a céljai érdekében
Vanesa: elkényeztetett, akaratos, makacs, bosszúálló, kitartó, befolyásolható
Efrain: nagyravágyó, pénzsóvár, befolyásolható, becstelenségre hajló, megvásárolható
Maria: szilárd erkölcsi értékrenddel rendelkezõ, egyszerû asszony, aki késõbb a lányáért hazugságokba és becstelenségekbe keveredik
Consuelo: szelíd, egyszerû, segítõkész, rendes lány, szilárd értékrenddel, de kicsit félénk
Ulisses: a családjáért dolgozó, de szemellenzõs ember, aki azt hiszi, hogy az anyagi javak mindent megoldanak - ezért lelkileg elhanyagolta a lányát és a feleségét
Macaria: szép és élnivágyó asszony, aki több figyelmet, szeretetet akar kapni, akinek az anyagi jólét nem elég (ezért is téved meg)
Miguel: jólelkû, de gyenge jellem, a világon minden kibillenti az egyensúlyából, csak egy nagyon erõs jellem mellett tud rendes életet élni
Daniela: rendes fiatal lány, de nem elég erõs, hogy "kézben tarthassa" Miguelt egy életen át. A szerelem itt nem elég....

Úgy magunk között - Rosaurát csípem nagyon, a nõ nagyon jól játszik. Õ ugye eleve nem a pozitív szereplõk közé tartozik, de olyan jól játsza a pénzsóvár nagynénit.
8/10
suxel 2012 dec. 15. - 16:14:39 8/10
(1466/1702)
Amikor Rogelio másodjára csapott az ostorral az teljesen olyan volt, mintha Gustavo hátára csapott volna véletlenül egyet! :D
8/10
suxel 2012 dec. 15. - 16:10:43 8/10
(1465/1702)
Igen annyi cuccot lehet kenni egy emberre, amennyit csak akarnak és ez rendesen módosíthatja az összképet.
Összvissz eddig 5 sorozatot láttam, amiben Robles szerepelt. Az utóbbi 4-ben meglehetõsen sötét bõre volt, olyan mint itt. Az elsõ sorozat, amiben láttam szerepelni az Elsõ szerelem címû telenovella volt, ott még csak 26 éves volt,hisz egy évtizeddel korábban készült, és na ott fehérebbnek láttam, nem volt ennyire sötét. Mutatok egy képet az akkor még jóval fiatalabb színészrõl, bár akkor az emlékeim csaltak, mert ott is inkább kreol.
De szerintem ezt a témát már bõven kimerítettük. :D :)
7/10
napraforgó 2012 dec. 15. - 14:52:56 7/10
(1464/1702)
Ulisses nem hagyja nyitva a kasszát, ha nincs ott....
Norcy_ 2012 dec. 15. - 14:22:17
(1463/1702)
Rosaurát jó lenne eltávolítani a boltból, mert elõbb-utóbb lopni fog a kasszából. Nagy neki a kísértés! :D