7/10
napraforgó 2012 dec. 01. - 06:32:14 7/10
(1382/1702)
Hello!
Megpróbálom összefoglalni a tegnapi részt:

Cynthia meg lett mentve, Efrain leszedte az ablakpárkányról. Gustavo megköszöni neki, hogy megmentette a feleségét és a gyermekét. Efrain azt mondja nem azért tette. De Cinti ijedten integet a fejével, hogy hallgasson, így hát csak annyit mond, hogy az õ (Cynthia) gyermekéért tette (vagyis nem Gustavo gyermekéért). A csõdület kivonul Cynthia szobájából, hogy Ernesto megvizsgálhassa Cynthiát. Efrain szerint a nõnek meg kell nyugodnia, de nyugtatót nem adhat neki a baba miatt.
Elõbb Gustavonak és Mariának számol be Cynthia állapotáról, majd Rogelionak is. Szerinte Cynthia állapotát komolyan kell venni, pszichiáterhez kellene vinni. Rogelio nem veszi komolyan a húga öngyilkossági szándékát, szerinte csak Gustavot akarta megijeszteni (és igaza is van, a dolog így indult, csak még azt nem tudom, hogy Vanesa asszisztált-e ehhez?). Ernesto szerint azonban a nõ közel áll az idegösszeomláshoz, komolyan kell venni az állapotát.

Cynthia a szobájában pihen és nyávog, hogy Gustavo maradjon mellette és ölelje át, úgy aludjanak. Gus nak azonban menni kell dolgozni, nem ér rá minden percét Cynthiával tölteni. Gus szerint Cynthiának pszichiáterhez kell járni, ehhez talán be kellene költözniük San Gabrielbe, vagy ha szükséhges elköltöznek messzebbre. Cinti ezt nem akarja, mert akkor nem kapja meg az örökségét, no meg San Gabrielben a férje közel lenne Paulához. Gus jelzi, hogy a munkája miatt úgyis egész nap ott van és így is találkozhatnak. Majd Mariára bízza a nõt, de Cinti nyavajog, nem akarja, hogy Maria legyen vele. Cinti szerint Rog az oka az õ boldogtalanságának, azzal, hogy ellküldte Paulát lehtõvé tette, hogy Gus elhagyja õt és visszamenjen Paulához, akit még mindig szeret.

Ernesto és Gustavo a kávéházban vannak, Gus helyzetérõl beszélgetnek. Ernesto is arra tippel, hogy Cynthia lépése nem volt komoly, csak nyomást akar gyakorolni Gusra.Gus elmondja, hogy ha nem lenne a gyerek, már rég nem lenne Cynthiával, aki annyira különbözik attól a nõtõl, akit megismert, vagy legalábbis, amit gondolt róla. De a gyereke fontos neki, egyet már elveszített és még egyet nem akar elveszteni. Gus megemlíti, hogy Cynthiával és Mariával beköltöznének a faluba. Messzebb nem akarna menni, mert a munkája ideköti.

Jön Chio. Ernesto eléje siet: szerelmem! Jól vagy? Kiderül, hogy az elõzõ napi eset (Chiot kidobták) újra közel hozta õket egymáshoz. Macaria egy oszlop mögött állva tanúja lesz a szerelmes ölelésnek, de nem tudni, hogy ez eloszlatja-e a kétségeit Ulisses és Chio viszonyát illetõen.

Paula távozik az étterembõl és bemegy a boltba is. Rozi már csatlakozna is hozzá, azt hiszi, hogy a munka-tilalom rá is vonatkozik. De Ulisses felvilágosítja, hogy Don Rogelio szerint õ korlátozás nélkül dolgozhat. Ulisses azt mondja, másnap reggel 6-ra várja, ne késsen!
Róza jajong.
Maria ostorozza Rogeliot, miért csinálod ezt, így mindenki boldogtalan lett, beleértve magadat is. De Rog csak néz zordonan, hajthatatlan. Cynthia beszélni próbál Roggal, aki megígéri neki, hogy akárhogy is lesz, kiadja neki az örökrészét. Biztosítja, hogy fontos a leendõ gyermeke, aki az unokaöccse lesz.

Rozi a lábát áztatja a fárasztó munka után, Paula meg épp törölgeti Rozi lábait, amikor jön Miguel és Dany. Paula panaszkodik, hogy Rog nem engedi dolgozni, mire a bátyja elmondja hogy régebben Rogelio a panzióból is kidobatta Gustavot. A nõk félnek, hogy õket is ki fogják dobni, akkor mi lesz velük. Mókás, ahpogy Rozi a megtörölt lábaival vissza lép a lábfürdõbe és a lavórból dirigál. Rozi javasolja, hogy költözzenek be a Rog által vett házba, de Paula nemet mond. Nem hagyja befolyásolni, irányítani magát a férjétõl. Margarito, akirõl azt hiszik, hogy már alszik, kihallgatja õket.

Efrain a konyhában várja Mariát, hogy van Cynthia? A nõ könyörög neki, hogy hagyja békén a lányát és fõleg ne beszéljen, ha nem akar ártani neki.
Másnap Paula kimegy a birtokra, beszélni akar Rogelioval. Közli vele, hogy mivel nem hagyta, hogy munkát vállaljon, sõt tartani lehet, hogy a szállásáról is kidobatja, lépni kényszerül. Rog azt hisz, végre beköltözik a házba, amit vett neki. De Paula közli, hogy sem a házat nem akrja, sem Rog pénzét, mert nem engedi meg, hogy továbbra is õ akarja irányítani, megszabni mit tehet és mit nem, ezért úgy döntött, hogy elköltözik. Látszik, hogy ezen Rog meglepõdik. Nem viheted el a fiamat! Miért nem? Eddig se törõdtél vele. Margarito várta, hogy meglátogatod, vagy legalább felhívod, de te nem is törõdtél vele. Aztán azt mondja, hogy egy közeli faluba költözik, Santa Catalinába, így még elég közel lesz, hogy Rog idõnként találkozhasson a fiával, de elég messze, hogy Rog irányítsa õt. De figyelmezteti a férjét, hogy ha ott is megakadályozza a munkavállalását, akkor sokkal messzebb megy Tuxtlába, vagy akár még messzebb költöznek.
Rog csak bámul komoran, erre nem számított.
Ekkor Paula azt mondja, hogy magával hozta Margaritot, ha látni kívánná, a kisfiú a konyhában van. Rog kimegy hozzá és meg akarná ölelni a fiát, aki azonban elhúzódik tõle. Nem is köszönsz? kérdi. Jó napot, uram. Hát már nem is hívsz apádnak? Hát nem szeretsz?
Nem, válaszolja Margarito, már nem szeretlek. Hallottam, hogy elvetted Paula munkáját és a panzióból is elküldesz minket. Nem szeretlek, mert te olyasmit kényszerítesz az emberekre, amit nem akarnak megtenni. Paula meghallja az utolsó mondatokat és elviszi a kisfiút.
Cynthia megint beszél Rogelioval, megint Gust és Paulát emlegeti hisdztisen, de Rog elmondja, hogy nem kell félnie, mert Paula elköltözik Santa Catalinába, így távol lesz Gustól.

Pauláék már összepakolva készülnek elhagyni a panziót, amikor jön Maria látogatóba (vajon miért van rajta a kötény, ha nem ügyködik épp a konyhában vakami dobozos kaját nyitogatva?). Maria sajnálkozik, hogy elmennek. Aztán elmondja - bár Rog megígértette vele, hogy hallgatni fog - hogy Rog bizony szereti Paulát, azért tette mindezt, hogy a nõ boldog lehessen egy másik férfival, aki tud járni és megajándékozhatja gyerekkel. Paula csak néz értetlenül, Maria meg könnyezve mondja, hogy Rog föláldozta magát a boldogságodért, megtagadva magától a szerelmet. (Ahh, csak nehogy szentté avassuk ezt az önfeláldozó hõst!!!???)
7/10
napraforgó 2012 nov. 30. - 15:32:36 7/10
(1381/1702)
Köszi, hogy reményt öntöttél belénk. Most már csak az érdekelne, hogy a mostani hülyeség sokáig tart-e. Mert ha a vége jó, meg izgalmas, akkor csak befejezik ezt az ostoba periódust a cselekmény szövésében.
8/10
suxel 2012 nov. 30. - 14:39:53 8/10
(1380/1702)
Oh, már csak durván 30 rész, 1,5 hónap van hátra az egészbõl. Azt már kibírjuk fél lábon is, és az utolsó részek meg izgalmasak szoktak lenni. Kapunk vissza egy kis jót a sorozat elejébõl.
Jövõ vizionálás:
A finálét ugyan már láttam, nem bírtam ki, hogy ne nézzem meg. Az átlagossága ellenére az nekem nagyon tetszett, mert izgalmasra sikeredett. Szerintem majd nektek is fog. :-)
7/10
napraforgó 2012 nov. 30. - 12:43:25 7/10
(1379/1702)
Én is pont így vagyok ezzel.
Épp most gondoltam rá, hogy a Montero családban kitört az agybaj és terjed, mint a ragály.
Rogelio szerelmes a feleségébe, aki szintén szereti õt, mégis elzavarja. Onnantól viszont szinte minden lélegzetvételét ellenõrizni akarja. Mászkál utána, mint aki megkergült, lesekedik, kihallgatja, stb. Aztán megakadályozza, hogy a nõ normálisan élhessen. Holott állítólag pont ezért küldte el magától.
Paula meg agyatlan liba módjára ragaszkodik az agresszív, durva, stb. férjéhez, térdenálva csúszkált elõtte, sírva könyörgött, hogy ne küldje el. Hát ha ez nooooórmális? (Margit, noooórmális?...)
Cynthia már szót se érdemel, õ sose volt komlett, pedig az ember azt hinné, hogy a durva, agresszív, stb. Ivan Montero génállományát jó irányba befolyásolta egy jólelkû, két lábbal a földön álló, kedves asszonnyal való viszony, illetõleg az ebbõl való származás.

Mit lehet pl. mondani a tegnapi akciójára, az ablakban guggolásra, meg a visítozására, hogy kiugrik? Ezt a nõt gyorsan be kellene zárni Vanesa anyja mellé.

De sajnos én is úgy vagyok, hogy ha már elkezdtem nézni....
9/10
Caramell 2012 nov. 30. - 10:36:13 9/10 Előzmény napraforgó
(1378/1702)
Igen ezt is kezdik elhúzni,az idióta Cynthi mûhisztijébõl is elegem van már,néha sok.
Paula is kezd hülyén viselkedni,ahogy ragaszkodik az öntelt ,aberrált férjéhez.
Néha úgy érzem a készítõk egy beteges szerelmet akartak a nézõknek bemutatni,mert talán ilyen még nem volt.
Minden esetre már végignézem ha eddig eljutottam az elején nagyon tetszett,most már kibírom....:D
7/10
napraforgó 2012 nov. 30. - 05:16:16 7/10
(1377/1702)
Nos jöjjön a 129. rész tartalma röviden:

Rogelio meglátja a feleségét az étteremben Gustavoval és Ernestoval. Nyomban a korbácsáért nyúl, de aztán mégis inkább úgy dönt, hogy hazaviteti magát. Beülve a gépkocsiba Bruno jön oda hozzá - van valami baj? segíthetek? Rogelio megbízza, hogy nézze át Ulisses és Macaria bérleti szerzõdését, milyen alapon lehet felmondani.

Cynthia és Vanesa beszélgetnek, Van sose hitte volna, hogy Cynthia egy cseléddel kezd. Van tanácsa, vigyázzon Efrainnal, még komoly gondot okozhat. Cinti azt mondja, tudja kezelni a helyzetet. Van elmondja, hogy megtudta, hogy Paula pincérnõ lett Macaria éttermében. Cinti : ezt látnom kell, menjünk oda! Jó, mondja Van, szórakozzunk egy kicsit.

Az étterembe beállít Miguel Danyval. Miska elmondja a rossz hírt, a bíróság újra kezdi az ügyét. Dany is tájékoztatja Paulát, hogy Rog megtiltotta nekik, hogy a klinikán foglalkoztassák, és mivel a klinika Rogtól függ, nem hagyhatják figyelmen kívül a kívánságát.
Paula és Rosaura felfedezik, hogy a másik hol is kapott munkát. Paula örül, hogy közel vannak egymáshoz (Rozi nem örül, hogy egyáltalán dolgozni kényszerül).
Margarito is beszalad, megcsináltam a leckét, amit adtál! Segítettem Miguelnek a mûhelyben, neked is segítek! Paula - jön a néptanítás - a gyerekek nem dolgoznak, nekik iskolába kell járni!

Beállít az étterembe Cynthia és Vanesa, kinevetik az ott dolgozó Paulát. Cynthia jó hangosan elkezdi cikzni: Végre ott vagy, ahová tartozol, te felkapaszkodott kis senki, cselédnek vagy csak jó, stb. Hát ez meghallja Gustavo, aki épp akkor érkezik Ernestoval. Döbbenten szól rá a nejére (õ azt hitte kibékültek, meg jóban vannak). Cynthia leleplezõdik, az agresszív, dühös pofája mutatja, mennyire gyûlöli Paulát - aki csak áll némán. Gus nagy nehezen elrángatja a nejét, aki már épp meg akarta tépni Paulát, valami olyan szöveggel, hogy tudom, hogy vissza akarod szerezni Gustavot, de õ már az én férjem! Paula hiába mondja, hogy de nem, nincsenek ilyen szándékai.
Gus és Cinti távozása után Vanesa - megint álnokul - levág egy olyan dumát, hogy jajj, nem tudtam, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy, miért nem fordultál hozzám, segítettem volna, pénzzel, munkát adtam volna stb. Javasolja, hogy Paula menjen Tuxtlába és dolgozzon neki, de P. nem akar, hogy Margarito közel lehesen az apjához. Ugyan , mondja Van, Rog-ot nem érdekli a fia és senki más sem, de ha mégis látni akarná, neki nem gond Tuxtlába jönni, akármikor, akárhányszor.

Maria próbál beszélni Rog-gal, béküljön ki Paulával, mert most mindenki boldogtalan, beleértve Rogeliot is. De Rog hajthatatlan.

Gus hazaviszi Cynthiát és balhézik vele, hogy tehette ezt. Cinti hisztérikus, persze, mert Gust csak Paula érdekli, õt nem is szereti és ha õt nem, a gyereküket sem. Ezek után nem is tartja meg, elveteti! Maria és Gus felháborodnak, ilyet nem tehetsz.
Cynthia Roghoz is beviharzik, õt is megvádolja, hogy ellene van, nem szereti, Paulát meg egyenesen Gustavo karjaiba taszítja.

Gus a szobájukba viszi a feleségét, ahol már várja Vanesa. Gus rábízza Cintit, hogy nyugtassa meg. Van számonkéri Cintit, hogy otthagyták San Gabrielben, majd megkérdi, tényleg el akarod vatetni a gyereket? Ez Efraint illetõen jól is jönne, nem tudná zsarolni Cintit, õ meg mindent letagadhatna. Cinti röhög, dehogy, hiszen csak ezzel tudom sakkban tartani Gustavot, ha elvetetném, rögtön elhagyna. De nem árt neki egy kis ijedelem, hadd higgyje, hogy meg akarom tenni. Ezen jót vihognak.

Rogelio magához hívatja Macariát. Mielõtt megérkezne, Bruno tájékoztatja Rog-ot, hogy Ulisses és Macaria szerzõdése felbontható, ha másnak bérbe adják a helyiségeket. És mivel Uli bérbeadta az étterem egy részét Chionak, ez más elég indok, hogy kidobja õket. Rog mindezt közli Macariával, továbbá ragaszkodik hozzá, hogy a nõ rúgja ki Paulát.
Macaria feldúltan megy vissza az étterembe, ott nyomban neki esik Chionak, követeli, hogy azonnal távozzon minden holmijával. Chio ellenkezni próbál, õ Ulissesszel egyezett meg, mondjon fel a férfi neki. De Macaria bedühödik, enyém az étterem, és majdnem megtépi Chiot. Ernesto elviszi a nõt, ezután Macaria Ulisseszhez siet és Róza közvetítésével elmondja, hogy mit üzent Don Rogelio.

Ezt követõen Macaria Paulával beszél, sajnálja, de el kell küldenie. Paula megérti és már teszi is le a pincér köténykét.

Mercedes nyafog, hogy nem esett teherbe (pedig már kb 3 napja próbálkoznak!), Ernesto megnyugtatja, hogy még csak rövid idõ telt el. De bejelentette a feleségét egy neves tuxtlai nõgyógyászhoz, hogy megvizsgálja, minden rendben van-e.
Ernesto ezután kimegy a birtokra és Rogelioval tárgyal, hogy támogatja-e a klinikát a jövõben.

Gus a konyhában arra kéri Mariát (aki épp valami dobozos babos kaját fõz - úgy látszik, a birtokon nem terem se bab, se paradicsom, így muszáj dobozost enni), figyeljen jobban Cynthiára, mert õ nem ér rá egész nap vele foglalkozni. Beront Vanesa, Cynthi öngyilkos akar lenni! Rohannak. Cynthia az ablakpárkányon - ne gyertek közelebb, mert leugrom. Mindenki megtorpan, gyere le onnan! (Cinti kifelé fordulva vigyorog - na ezeket jól megijesztettem. De aztán ténylegesen belelovallja magát "az engem nem szeret senki" címû tirádába, és elborulva valóban ugrani készül. Efrain menti meg, aki bemászva az ablakon (hiába, már nagy gyakorlata van) lelöki a párkányról, egyenest a férje karjaiba. Gustavo hálálkodik, köszönöm, hogy megmentette az úrnõt, meg a gyermekemet! Efrain valamit motyog, hogy nem az õ gyerekéért tette, de Cynthia ijedten int neki a fejével, hogy hallgasson. Vanesa arca is eltorzult, mindezeket a kis rezdüléseket észreveszi Rogelio és az agya máris járni kezd.
7/10
napraforgó 2012 nov. 30. - 04:14:04 7/10 Előzmény suxel
(1376/1702)
Igen, ez a szomorú. Elkezdõdik egy sorozat, egész jó kis témája van, a színészek is jók, tehát szórakoztató, az ember várja a következõ részt, stb. És aztán egyszer csak kibicsaklik a történet, ostobábbnál ostobább fordulatokat találnak ki, vagy a történet képtelen továbblépni és mindig ugyanott forog, az unalomig.
Ennek ellenére csak osztják, osztogatják a díjakat - a legjobb filmnek, a legjobb forgatókönyvírónak a legjobb színésznek, stb.
8/10
suxel 2012 nov. 29. - 18:01:27 8/10
(1375/1702)
Mintha nem is ugyanaz a történet lenne, mint az elején. Kezdetben izgalmas volt, most meg fárasztó. --> ezért is nem tûnik fel, hogyha egy részt kihagyok, és nem nézem vissza. Mintha mi sem történt volna, de ha mégis valami, akkor itt vannak a tök jó részletes összefoglalóid. :)
7/10
napraforgó 2012 nov. 29. - 10:13:42 7/10
(1374/1702)
Most már tudom, hogy Rogelio azért néz morcosan, mert meglátta, hogy Paula szívélyesen beszélget az étteremben a már távozni készülõ Gustavoval és Estebannal. A férfiak szép borravalót adnak neki.

Rogelio nem következetes. Elzavarta Paulát, hogy legyen mással boldog, Gustavoval, vagy más férfival. Akkor most miért zavarja annyira, hogy szóba áll Gustavoval, meg más férfival is?
Ha még sokáig tart ez az ostoba kanyar a történetben, összekarmolom magam...
7/10
napraforgó 2012 nov. 29. - 05:45:40 7/10
(1373/1702)
Az ijed természetesen pontos j.
7/10
napraforgó 2012 nov. 29. - 04:26:24 7/10
(1372/1702)
Azt tapasztalom, hogy sajnos a hosszúra nyûló sorozatok egy idõ után elmennek ostobába.
Itt is. Kezdetben volt Paula, aki szép és okos, talpraesett, becsületes. nem ilyed meg a saját árnyékától, nem esik hasra a pénztõl. Helyes volt, szimpatikus. No nézzük, mi történik vele. Találkozik a szerelemmel egy becsületes, törekvõ mérnök személyében. Azt szokták mondani, hogy a sors szeszélye elválasztotta õket. Hát itt nem a sors szeszélye, hanem Rogelio, egy megkeseredett, Zsarnok milliomos volt, aki elszakította õket egymástól, mert magának akarta a lányt. Pénzzel és ármánykodással meg is szerezte.

Paula egy ideig kapálózott a sorsa ellen. Aztán meglátta a jót is Rogelioban (jó szeme van, mert bizony nagyon nehéz meglátni ilyesmit Rogban)

Most, hogy a sorozat túljutott a 100. epizódon, elfogyott a puskapor, mert jönnek az egyre vadabb ötletek.
A hajdan csinos, emancipált fiatal nõbõl egy mazochista, szenvelgõ, szenvedni szeretõ személy lett, aki térdenállva könyörög a zsarnok, gonosz férjének, hogy ne küldje el, mert szereti õt! Hogy mit szeret rajta, az rejtély. Merthogy Rogelio ordítozik, csapkod az ostorával, gonosz dolgokat beszél (mégha szándékosan hazudik, akkor is). Normális ember szándékosan nem bánt meg másokat, fõleg, akiket szeret.
Ez a pasi egy év alatt már annyi szenvedést okozott a nõnek, ami egy életre elég, az a hülye meg pont most kezd el ragaszkodni hozzá.

Mintha nem is ugyanaz a történet lenne, mint az elején. Kezdetben izgalmas volt, most meg fárasztó.
Ilyenkor szoktam elgondolkodni, hogy abba kéne hagyni a sorozat nézését, mert a hülyeség csak minden álló nap felbosszant, felmegy a vérnyomásom, és az nem jó.

Sokszor elhatározom, hogy nem nézek meg 100 résznél hosszabb sorozatot, mert azokkal mindig így járok. De sajnos egy új sorinál nem nagyon szokták megírni, hogy hány részes, én meg azért nem nagyon szoktam utána kutakodni a neten.
Sajnos így 3/4-e táján már nem szeretem abbahagyni a történetet, hiszen már csak kb 30 rész van hátra.
De azért díjaznám, ha valaki meg is nézné ezeket a történeteket, mielõtt megveszi és feltálalja a nézõknek. Azért egy bizonyos színvonalhoz ragaszkodni kellene.
9/10
Caramell 2012 nov. 28. - 22:20:33 9/10
(1371/1702)
Rog viselkedése már nagyon alpári,kezdhetne valamit magával hogy átértékelje a dolgokat.
Anno is béna volt mégis Paulát akarta most pedig ezért küldi el alázza meg ,mert még mindig béna.
Legalább a fiára tekintettel lenne
Nem értem Paula hogy szeretheti még mindig.
7/10
napraforgó 2012 nov. 28. - 20:27:07 7/10
(1370/1702)
Cynthia tagadni próbálja, hogy a gyereke Efraintól van, de aztán bevalja Vanesának, hogy valóban viszonya van vele. Vanesa azt mondja, vigyázzon, mert Efrain nem elég diszkrét. Cynthia könyörög, hogy nehogy elmondja Gusnak. Vanesa megígéri, hogy tõle Nem tudja meg Gus.

Rog erõsködik, hogy Paula fogadja el a házat, amit vett neki. De Paula nem tûri, hogy még most is megszabja, hogy mit csinálhat. Ernesto és Daniela arról beszélget, hogy vajon elfogadhatja-e Paula segítségét.

Rosaura munkát keres, Ulisses felvenné a boltba minimálbérért. A nõ máris fizetésemelést kér, és közli, hogy õ nem emelhet.
Rog Ulissest is megkeresi, megtiltja, hogy Paulát alkalmazza. Uli közli, hogy a nénikéje is munkát kért tõle. Ja, Rozi dolgozhat, mondja Rogelio, jót fog tenni neki.

Miguel panaszkodik Danielának, hogy a büntetõügyében lecserélték a bírót, aki elõlrõl tárgyalja az ügyét. Vagyis még nem szabadult meg a börtön fenyegetésétõl.

Gus és Ernesto is meglepõdik, hogy Paula pincérnõ a kávéházban. (Mindig csodálkozom, hogy Ernesto és Gus irodaként használja a kávéházat)
Vanesa most azt hallgatja ki, hogy Maria és Consuelo megtudja Ulisses telefonjából, hogy Paula pincérnõ lett. (Bár nem tudom, hogy ezt miért kell kihallgatni, nem titok)

A záróképben Rog megint morcosan néz, de sajnos épp nem láttam kire. Talán megint Paulára?
7/10
napraforgó 2012 nov. 28. - 20:10:10 7/10
(1369/1702)
Hugo jelenti, hogy bevitte Paulát és Margaritot a városba. Rog dühöng, hogy Hugo nem az általa vásárolt házba vitte a nõt. Hugo mentegetõzik, Paula és Margarito kiszálltak a fõtéren, kényszeríteni meg nem akarta õket.

Paula Rozival beszélget, aki a szemére veti, hogy nem fogadta el Rog anyagi támogatását. Paula közli, mindkettõjüknek dolgozni kell! Rozi jajongni kezd, hogy a szíve - de Paula hajthatatlan, nem vagy munkaképtelen, találsz olyan munkát, ami nem árt meg.

Maria megint szidja Rogeliot, miért veszekedett Paulával. Bejön Cynthia, Most teszed tönkre a házasságomat! Szabaddá tetted, ezzel a férjem karjaiba kergeted! Vigyázz a férjedre -így Rogelio. Maria nem érti, hogy lehet Rog ennyire durva azokkal, akiket szeretned kellene.

Paula dolgozni szeretne Ernesto klinikáján. Rozi nyavajog, hogy együtt kell aludniuk, nincs külön szobája. Paula megtiltja, hogy pénzt kérjen Rogeliotól.

Rog leissza magát és Pauláról ábrándozik. Nem mehet vissza Gustavohoz!
Maria másnap kávét hoz Rognak, aki másnapos. Jön Bruno, szerinte nem volt jó lépés kidobni Paulát. Elmondja, hogy Pauláék méltatlan körülmények között élnek, szegényen, hogy tûrheti ezt? Kérdi, hogy válni akar-e?

Ulisses és Macaria közösen dícsérik Consuelot, köszönik a segítségét, amit a lányuk halála után nyújtott nekik.

Rog megjelenik a panzióban, Paulát keresi. rozi síránkozk, hogy elment munkát keresni, mert ugye nincs pénzük. Rozi könyörög, legalább a gyógyszereimre adjon pénzt! Rog azt mondja, adjon egy listát a gyógyszereirõl és megveszi neki. Rozi savanyú képet vág, õ a pénzt akarta volna.

Mercedes síránkozik Ernestonak, már megint nem estem teherbe. Ernesto megnyugtatja, majd elmennek egy jó nõgyógyászhoz Tuxtlába.

Maria kérdezõsködik, hogy Gus vajon újra találkozik-e paulával. A férfi megnyugtatja, nem keresi a vele való találkozást, de ha összefutnak, nem fog elfordulni.

Rog bemegy a klinikára és arra kéri Ernestot, hogy ha Paula jelentkezik nála munkáért, utasítsa el, különben megvonja a támogatást a klinikától.

Vanesa kihallgatja Cynthiát és Efraint, így megtudja, hogy a nõ gyereke Efraintól van.

Rog bemegy a kávézóba és ott pincérnõként látja meg a feleségét. Nem tetszik neki, hogy az asszony másokat szolgál ki, de ez nem érdekli paulát. Rog felelõsségre vonja, hogy még csak meg se nézte a házat, amit vett neki.
Paula felszólítja, hogy vagy rendeljen, vegy menjen máshová.
7/10
napraforgó 2012 nov. 28. - 19:45:45 7/10
(1368/1702)
Rogelio közli az õt felelõsségre vonó Gustavoval, hogy Paula õt szereti. Paula és Cynthia civakodnak, hogy kit is szeret Gustavo. Aztán a nõk is berontanak Roghoz és négyesben folyik tovább a vita. Gus elcipeli a feleségét, Rog meg felelõsségre vonja Paulát, hogy Gushoz futott panaszkodni. De figyelmezteti, hogy nem teheti tönkre a húga házasságát. Bejön Miguel is, és azt mondja, hogy megveti Rogeliot.

Cynthia és Gus veszekszik, Gus szerint egy nõvel sem lehet olyat tenni, mint amit Rog tett Paulával. Cinti féltékenykedik, te még mindig Paulát szereted! Gus azt mondja, hogy tudtad, hogy csak miatta vettelek el. Cynthia a gyereket hozza elõ, már nem szerethetsz más nõt. Gus azt mondja, hogy a családalapítás nem szerepelt a tervei között, ennek ellenére megígéri, hogy a gyerek megszületéséig mindenképp Cynthiával marad, aztán majd meglátják, hogyan tovább.

Macaria megint balhézik Ulissesszel, aki nem hajlandó Chiót kiköltöztetni az étterembõl.

Róza és Bruno megint szervezkednek, Rozi szeretné, ha visszamehetnének a birtokra. Fél, hogy Vanesa átveszi Paula helyét Rog mellett. Kéri Brunot, hogy tájékoztassa a birtokon történõ dolgokról.
7/10
napraforgó 2012 nov. 28. - 19:21:01 7/10
(1367/1702)
Nem nagyon értem Rogeliot (illetve a forgatókönyvírót).
Rogelio szereti Ana Paulát, Paula szereti Rogeliot, de ahelyett, hogy boldogan élnének, amíg meg nem halnak, Rogelio szándékosan vérig sérti Paulát, hogy rávegye, hogy elhagyja õt. A jelszó: azt akarom, hogy boldog legyen. Na vajon mitõl lesz boldog az az asszony? A férje, akit szeret, kirúgta és elhitette vele, hogy sohasem szerette, csak bosszúból fektette le. Most, hogy bosszút állt rajta, már nem kell tovább. Hát ha ettõl nem lesz boldog az a nõ, akkor nem tudom mitõl???

Azt se igen értem, hogy Rogeliora miért pont most tört rá az érzés, hogy Paula legyen mással boldog. Mikor a nõ egyértelmûen mást, Gustavot szerette, cseppet sem törõdött ezzel, pénzzel és ármánykodással rávette, hogy hozzámenjen feleségül. Mikor a nõ el akart menekülni, sõt megszökött, minden követ megmozgatott, hogy visszaszerezze, esze ágában sem volt elengedni.
Most meg, amikor már nem akar elmenekülni és jól meglehetnének, elmarja maga mellõl.
Ki érti ezt a logikát?
És még azt mondják, hogy a nõk gondolkodnak logikátlanul.
monika.17 2012 nov. 28. - 13:51:23
(1366/1702)
Én is nagyon sajtáltam Paulát. Rogilio nagyon durván és ostobán viselkedett vele. A helyébe biztosan soha nem bocsájtanék meg.
7/10
napraforgó 2012 nov. 28. - 10:15:52 7/10
(1365/1702)
Miguel Danyval enyeleg, majd mondja, elkészült a Gustavo által rendelt kisággyal, kiviszi a birtokra. Hangosan zokogva jön Róza, mondja Rogelio elzavarta õket!

Paula is szobát bérel hármuknak a panzióban. Margarito nem örül, hogy Rozi néni is velük alszik, mert õ állandóan piszkálja.
Marg nem érti, hogy miért nem maradhatott az apjánál?
Paula biztosítja a szeretetérõl és gondoskodásáról.

Rozi azt szeretné, ha Miguel rábirná Paulát, hogy fogadja el a pénzt, amit Rog felajánlott neki. Miguel ezt nem helyesli.
Cynthia Roggal beszél, miért ment el Paula, Nem birta elviselni, hogy nem tudsz járni? Nem, nem õ hagyott el, én küldtem el! De miért nem Tuxtlába, vagy a fõvárosba mentek? Mert látni akarom a fiamat - viatatkoznak.

Rozi állandóan síránkozk, micsoda méltatlan körülmények közé kerültek.

Paula elmondja a bátyjának és Danynak, hogy Rog bosszúból küldte el a Gusszal történtek miatt.
Vanesa bemegy Roghoz, hogy megvígasztalja - nem szenvedhet amiatt a nõ miatt. Adjon õneki egy másik esélyt és megint mászik rá Rogra.

Gus Estebannak panaszkodik, hogy segíteni szeretne Paulának, akinek tán semmi pénze sincs, segítsen. Közben Paula és Miguel vitatkozva jön, amit Gus meghall. Rögtön rohan is Roghoz, miért nem velem számoltál le?
Rog nyomban közli, Engem szeret, nem téged!
Paula is kirohan a birtokra (ahhoz képest, hogy messze van a kisvárostól, és neki nincs kocsija, vezetni se tud, egy perc alatt ott van.), és ott összevitatkozik Cynthiával, aki azt kérdi, miért jöttél vissza? hagyd már végre békén a bátyámat (no meg a férjemet)
8/10
suxel 2012 nov. 28. - 10:10:15 8/10
(1364/1702)
Azért ez már erõs túlzás, amit Róza csinál. Ahogy beesik Migueléknél az ajtón, majd összerogyik a földön, mert Rogelio elküldte a birtokról õket.
7/10
napraforgó 2012 nov. 28. - 09:59:22 7/10
(1363/1702)
Jön Róza - mit jelent ez a bõrönd? Csomagolj nénikém, elmegyünk. Rozi elõadja a szívbeteg nagyjelenetet és elszalad a gyógyszeréért. Cynthia is balhézik Paulával: tûnj el a férjem életébõl, örökre.

Vanesa bemegy az irodába és matatni kezd az íróasztalo. Rog rászól - a sötétben máshol áll ta székével. Fogd, amit kerestél és menj el! Rog ezután azt kéri tõle, hogy ajánlja fel Paulának a segítségét, õ is segített neked.

Paula és Rozi a kapuban állnak az autónál - Marg az apjától búcsúzik.
Gus jön, és kérdi Paulától még el se búcsúzol tölem? Akartam, de a szobátokban voltatok, nem akartam zavarni. Gus emlékezteti, hogy valamikor a szerelme volt. Paula azt mondja ez már a múlt. Kéri Gust, hogy segítsen Rognak.
Gus kérdi mi történt? Paula Cynthiára és a gyerekre hivatkozik, akikkel törõdnie kell.

Margarito az apját kérdi miért kell elmenniük? Nem akar elmenni, rossz lenne az apja nélkül. Rog biztosítja, hogy szereti. A kisfiú felkapja a lovaglóostort és csapkodni kezd - legyek olyan, mint te? Nem akarok olyan lenni! és visszaadja a lovaglóostort Rognak.

Bruno megköszöni Paulának, hogy megvédte. Meg van lepödve, hogy Paula távozni készül. Bruno szerint Rog így rosszabb állapotba fog kerülni, hogy Paula elmegy. Paula számíthat rá, mondja.

Margarito sír, Maria vígasztalja - miért dob ki minket apa? Idõt kell adni neki, mondja Maria.
Paula bemegy Roghoz, sajnálja, hogy Margaritot is elküldte. Láthatja a fiát, amikor akarja, eljöhet a panzióba. Rog dühös lesz, miért nem a házban, amit vett neki? de Paula hallani se akr a házról, majd õ gondoskodik magukról.

Cynthia és Vanesa örül, hogy Paula távozik, viháncolnak.
Rog a kapuban morc arccal nézi, ahogy a családja távozik. És Gustavo is, az emeleti teraszról.
Maria szerint Rog elengedte a boldogságát. Rog azt mondja, hogy megadta neki a lehetõségét a boldogságra.

Cynthia örvendezve közli Gus-szal, hogy Paula örökre elment. Azt várja Gustól, hogy azt mondja, csak õ érdekli. de hiába, Gus még Paulát szereti.

Macaria és Ulisses megint vitatkoznak a válásról, Macaria féltékenykedik. Nem hajlandó aláírni a papírokat, hiába is egyeztek meg a vagyonmegosztásról.

Rog magányosan búslakodik az irodájában.