7/10
napraforgó 2012 júl. 17. - 13:47:27 7/10
(542/1702)
Boca del Cielo - milyen költóien hangzik, de a jelentése nem olyan mesés. Boca = száj, cielo = ég; vagyis: "az ég szája".
Del Fuerte = az erõs (ez a birtok neve)

Ha elmentek volna Boca del Cieloba, valószínûleg összefutnak Gustavoval. Vagy ha nem, Ana Paula biztos meg akarta volna látogatni Ferminéket, hiszen õ látta el az unokáját, Melinát. Na ott biztos szóba került volna Gustavo, meg az, hogy miért is hagyta el, stb.

Kíváncsi vagyok, hogy Miguel mit fog kezdeni magával, ha a keze rendbejön. Már most hiányolja Danyt. Õ olyan tipusú férfi, aki egyedül nem áll meg a lábán, örökké irányítgatni kell. (csak legyen hozzá türelem)
8/10
Hajni 85 2012 júl. 17. - 11:30:53 8/10
(541/1702)
Pauláék nem mentek Boca-ba aminek AP örült a legjobban az emlékek miatt.Azért mindig látszik Rogelion hogy van szíve Margarot is hogy sajnálta a balesete elõtt látszik néha hogy jó ember volt csak sokat szenvedett.Paula nem panaszkodhat Rogelio ami tõle telik mindent megtesz érte hogy a kedvében járjon. Mariának mondta nem szeretné hogy Paula megtudja hogy õ többet érez iránta,mert Paula mindig kihangsúlyozza hogy nem szereti nyilván nem akarja hogy megint pofára essen mint Vanesával.Paula meg mikor hogy viselkedik Rogelioval befolyásolják Gustavo iránti érzelmei.
Cynthia egy hisztis nõszemély semmi nem jó neki maga sem tudja mit akar már jó dolgában.
Gustavo megegyezhetne már a halászokkal vagy Daviddal mert mindig ugyan az a téma csinálhatna már valami mást is esetleg.
7/10
napraforgó 2012 júl. 17. - 06:49:42 7/10 Előzmény andrealovasz
(540/1702)
Furcsa dolog ez, most Rogelionak esett rosszul, hogy meghallotta, hogy Paula nem szereti, sõt soha nem is fogja (nagy szavak, pff...)
A múltkor pont Paula puffogott azon, hogy Rogelio csak a Vanesa elleni bosszúhadjárat miatt vette el.
Mivel szerzõdést kötöttek, egyikük sem hihette, hogy a másikat a nagy szerelem vezérelte.... De azért már mindkettõben csírázik valami érzelem, ha ennyire bántja a másik látszólagos érzéketlensége.
Kérdés, hogy Rogelio megfogadja-e Maria tanácsát? Mert Paula Rog minden kedvességétõl elolvad, a könyörtelensége pedig fölébreszti a harciasságát.
7/10
napraforgó 2012 júl. 17. - 06:43:38 7/10
(539/1702)
Cynthián nevettem, amikor puffogott, hogy Ana Paula bátyjának és a nénikéjének dolgozniuk kellene a birtokon, mert nem tartanak ingyenélõket. Õ vajon mit dolgozik??? Idõnként lovagol, meg meglovagolja az intézõt. Na de az csak nem munka?
Meg egy ekkora birtok nemcsak két ingyenélõt bírna el, hanem többet is. És miért ne lehetne eltartanai a ház úrnõjének rokonait?
Cynthia szereptévesztésben van, azt hiszi, hogy még mindig õ az "úrnõ". Pedig ezt a címet bizony már átvette senora Montero, vagyis Paula.
andrealovasz 2012 júl. 16. - 21:35:07
(538/1702)
Nekem nagyon tetszett a mai rész Rogelio miatt. Jól állt neki, ahogy az érzéseirõl beszélt, nem volt nyálas, ellenkezõleg. Maria mindig jó tanácsokat ad, igaza van, Ana Paula szerelme már "halott", nem kell versenyeznie vele, van 12 hónapja, hogy elnyerje a felesége szívét. Ahelyett, hogy kesereg, inkább használjon ki minden percet, hogy meghódítsa a feleségét. Az nem lehet akadály, hogy tolószékben ül.

Egyébként érdekes, ahogy errõl a házasságról beszélnek. Hiszen 1 évre szóló szerzõdést írtak alá, Ana Paula a testvére miatt ment hozzá Rogelióhoz, mindketten tudják, hogy nem szerelembõl, de azért Rogelio ma feltette a kérdést Ana Paulának, hogy mit vár ettõl a házasságtól. Hát mit várna szegény, hogy gyorsan teljen le az 1 év és mindenki megy a maga útján. Rogelio folyton azt emlegeti, hogy csak a testvére miatt ment hozzá Ana Paula, de hát nem is értem mit gondolt, mit várt.

Nekem még az is furcsa volt, hogy az esküvõ napján miközben Rogelio feladta a láncot Ana Paula nyakára azt mondta neki, hogy "szeretlek". Egy olyan embernek akit alig ismerek, ráadásul csak fõnök- alkalmazotti viszonyban voltunk idáig, nem mondok ilyet. Vagy legalábbis nekem furcsa volt az a szituáció.

Egyébként nagyon izgalmasnak tartom a sorozatot, a spanyol részeket nagyjából már végig néztem, mert nem bírtam ki...

De így is nagyon szurkolok, hogy Ana Paula és Rogelio összejöjjenek.
Norcy_ 2012 júl. 16. - 20:28:35
(537/1702)
Megúszták Boca del cielót, mondjuk volt egy olyan tippem, hogy még nem futnak össze Gustavo-val. Õ most úgyis a halászokkal van elfoglalva, az elõzõ részben jól összeverekedtek Daviddal. :D
A Bruno-Rosaura jelenteket nagyon bírom, két sunyi. :D :D
María egy angyal, rá is fér Rogeliora a biztatás, mert valami mindig kizökkenti a jókedvébõl. Kiváncsi vagyok, hogy Margarito múltjáról kiderül-e majd valami.
7/10
napraforgó 2012 júl. 16. - 19:06:13 7/10
(536/1702)
Fog ez még változni! Rogelio már szerelmes! Maria valóban jó tanácsokat ad neki: 12 hónapja van, hogy meghódítsa Paulát. Sõt, még Róza mami is a keze alá dolgozik.
8/10
Hajni 85 2012 júl. 16. - 14:17:41 8/10
(535/1702)
Jó a sorozat és jó volt ez a vizes jelenet is nekem tetszett,vitatkoztak Ugo kit mentsen ki Rosaura néninek sikerült megint megsérteni Rogeliot.Margarito is egy jópofa fiúcska aranyos,kár hogy ez az Paula annyira odavan Gustavoér ha nem így lenne talán még boldog is lehetne.
f_nikcsy 2012 júl. 14. - 08:50:24
(534/1702)
Új telenovella hivatalos magyar fórum:

http://telenovelashu.forumer.com/index.php
7/10
napraforgó 2012 júl. 14. - 05:39:22 7/10 Előzmény Norcy_
(533/1702)
Azt mondták, ott másfél méteres a víz, tehát még éppen le is érhet a lába. De Rogelio lovagiasan utánaugrott, így lehetett válogatni, kit is mentenek ki elõbb.
Az öltözékükön úgy látszott, hogy nincs is olyan meleg a tónál. Ettõl függetlenül lubickoltak benne, pedig nem lehetett túl meleg a vize.

Amilyen gazdag Rogelio, biztos tudna csináltatni egy jó kis úszómedencét a birtokon, a háza mellett, ott lehetne víziterápiát tartani.
7/10
napraforgó 2012 júl. 13. - 18:49:39 7/10
(532/1702)
Azért az érdekes, hogy Cynthiának nincs másolata az apja végrendeletébõl, mikor az õt is érinti. Azt biztos ügyvéd csinálta, ha nem is feltétlen Bruno, úgyhogy az ügyvédtõl is kérhetne egy példányt.
Még Paula sem kapott a szerzõdésébõl másolatot.
Norcy_ 2012 júl. 12. - 21:28:12
(531/1702)
Efrain minden alkalmat megragad, hogy féltékennyé tegye Cynthiát. Õ viszont jól leleplezte Efraint Rosaura elõtt, még mielõtt jobban összemelegednének. :D
7/10
napraforgó 2012 júl. 12. - 19:29:53 7/10
(530/1702)
Rogelio mennyit veszkõdik, hogy Ana Paula kedvében járjon. Maria meg olyan rendes, úgy segít, meg drukkol nekik.

Cynthia meg átment hárpiába, fõleg, hogy Efrain is hanyagolja. Az a kis Carmen, Fermin menye meg milyen széparcú nõcske.
Norcy_ 2012 júl. 12. - 18:28:26
(529/1702)
Szegény Ana Paula megint vízbe esett a végén :D
sorozatkedvelõ 2012 júl. 12. - 15:16:15
(528/1702)
Nem látok Vanesan semmiféle érzelmet,ami szerelemre,vagy szeretetre utalna Rogelio iránt.A könnyek...ezeket nevezem én krokodilkönnyeknek.Amit felvállal az az,hogy õt senki nem utasíthatja el..,aki megteszi számolhat a következményekkel.
7/10
napraforgó 2012 júl. 12. - 14:55:48 7/10
(527/1702)
Vanesa úgy ragaszkodik Rogeliohoz, mint a tulajdonához. Az "övé", így nem akarja, hogy másé legyen.
Azért érdekes, hogy 7 év távollét után pont akkor jutott az eszébe, amikor az apja szerzõdése lejáróban volt. Gondolom a papa hirtelen nem tudott volna olyan beszállítót leakasztani a szögrõl, aki annnyi marhát tud szállítani neki, mint Rogelio.
10/10
Sutherland 2012 júl. 12. - 12:04:15 10/10
(526/1702)
Nem tudom, nem azt mondom hogy Vanesa tiszta szerelemmel szereti Rogeliot de a szülei elõtt felvállalja hogy mit érez legalábbis ezt bizonygatja,meg ahogy megalázta saját magát Rog miatt szóval nem tudom ha nem is szerelem de ragaszkodik ,Ragaszkodott Rogeliohoz még az eljegyzés felbontása elõtt is és akkor nem hiszem hogy a pénzért hisz õ is vagyonos..nem tudom ha nem szereti egy kicsit sem akkor miért csinálta..
Mondjuk szerintem sem fogadná vissza Rog Vanesát ha mégis annak igen nyomós oka lenne..
10/10
Milibindi 2012 júl. 12. - 11:24:18 10/10 Előzmény napraforgó
(525/1702)
Szokott ilyen is lenni, a mexikói telenovellákban, hogy halljuk a gondoltait a szereplõknek, itt nem alkalmazzák, de máshol igen
sorozatkedvelõ 2012 júl. 12. - 11:12:36
(524/1702)
Gustavora szemet vetett Fermin menye? Vanessa hisztije egy elkényeztetett nõre vall,akinek mindig sikerült az akaratát érvényesítenie. A bosszú bizonyítja,hogy nem szereti Rogeliot,szerintem magán kívül senkit sem,ha sikerül tönkretennie Rogeliot azt hiszi majd rohan vissza hozzá,soha ,Rogelio temperamentumát ismerve inkább fejjel a falnak.
7/10
napraforgó 2012 júl. 12. - 05:32:48 7/10
(523/1702)
Én nem hiszem, hogy Vanesa valóban szeretné Rogeliot.
1. Ha szerette volna, nem hagyja el 7 évvel ezelõtt. Vagy legalább tépelõdött volna rajta. Vagy megvárta volna, míg Rog küldi el. Amilyen nagylelkû a férfi, biztos nem kötötte volna magához, felbontotta volna az eljegyzésüket, így távozhatott volna sértés és sértõdés nélkül.
2. Ha szeretné, nem akarná mindenáron boldogtalanná tenni, hagyná, hogy ha mással is, de boldog legyen. Nert a szeretet nagylelkû, nem önzõ. (De Vanesa nagyon is önzõ, nem is értem, miért kell a férfiaknak, ha már megismerték, kiismerték. Megdönteni jó, na de élni vele???)
3. Ha szeretné, nem menne vissza egybõl Estebanhoz. Nem hitegetné azt a szerencsétlen férfit, akinek most lenne esélye két másik nõnél is (Mercedes és Rocio is nyomul rá)