Téma: Marlene

Rahel 2008 nov. 17. - 21:27:44
(10/70)
-Greta Garbo < Marlene Dietrich > Meryl Streep

-Tehát a preferencia rendezés alapján a következõket lehet elmondani:

-Marlene Dietrich a legjobb, akihez képest Greta Garbo kicsit gyengébben teljesített, de egy szinten volt Meryl Streep-el!

-Marlene Dietrich > Greta Garbo = Meryl Streep.

-És:

-Sharon Stone >(Marlene Dietrich > Greta Garbo = Meryl Streep.)

-"A vád tanúja" pedig mind írás formájában, mind pedig filmen siker volt!!!
porthuuser 2008 nov. 17. - 20:36:40
(9/70)
"Egysíkú,nem különösebben nagy színésznõk voltak.-Ruttkai Évát,Domján Edittet v. Meryl Streepet meg sem közelítették ,csak fel lettek vannak fújva."

Ez az egyéni ízlésed, más pont fordítva gondolja, megint más elismeri mindegyikük értékeit:)
De ettôl függetlenül ÉN a Sharon Stone-nal való egy színtre emelést, helyesebben süllyesztést kérdôjeleztem meg, s kijelentést hogy a "fogalommá" válása számodra megkérdôjelezhetô.

Tehát nem Domján Edit-tel, vagy Meryl Streep-pel kellene hasonlítgatni(bár azt is kiállja), hanem Sharon Stone-nal.Nem utolsósorban szó sem esett arról a hozzászólásomban hogy milyen színésznô:)
Az életét egészben kell szemlélni, bár meggyôzôdésem hogy ha csak színésznô lett volna, akkor is fogalommá válik, ahogy ez Marilyn Monroe-nak, Bridget Bardot-nak, Raquel Welch-nek, vagy éppen Ursula Andressnek sikerült, pedig az én megitélésem szerint utóbbiak igencsak átlagos színészôk voltak.
De ugye mindegyik a végzet asszonya volt, ezért világhírûek lettek:)))
ondok 2008 nov. 17. - 20:12:19 Előzmény porthuuser
(8/70)
Szoke davidnak is írom:Nem azt vitatom ,hogy egyéniség volt,kissé a mai celeb kategória szerint is(nadrágviselet elterjesztése,mindíg beszéltetni magáról,kimenni a frontra békeharcosnak stb.)hanem azt ,hogy mint színésznõ mit produkált.Azt ,hogy vajon azon kívül is érdemes volt e nézegetni ,amiért a Führer nézegette : a jó láb,a jó segg.
Amit ajánlgattok Greta Garbo és Marlene filmeket (Vád tanúja stb..)mind láttam,ezért merek véleményt mondani: Egysíkú,nem különösebben nagy színésznõk voltak.-Ruttkai Évát,Domján Edittet v. Meryl Streepet meg sem közelítették ,csak fel lettek vannak fújva.
porthuuser 2008 nov. 16. - 23:50:20
(7/70)
Nem is kell elájulni, de talán illô lenne megnézni késôbbi filmjeit: pl. A vád tanúja-t, vagy az Ítélet Nürnbergben-t. Esetleg meghallgatni a "hova tûnt a sok virág" címû dalát(többek között), s ha még mindig kötözködni van kedved, akkor számba venni a II. VH-s fronton nyújtott lelkesítô(nem veszélytelen) elôadásait. Ehhez képes Sharon Stone lehúzhatja magát......
ondok 2008 nov. 16. - 23:39:59
(6/70)
Gondoltam,hogy a rajongók ugranak a hasonlatra,dehát pont ez a bajom ,hogy fogalommá vált.Én láttam többször ,mondjuk a Kék Angyalban,hát nem voltam elájulva.Azt semmiképp nem mondanám ,hogy sokoldalú volt,mert mindíg a vampot adta ,szemét meresztgette faarccal.Egyébként a másik fogalom : Greta Garbo sem volt egy nagy durranás.
ondok 2008 nov. 16. - 20:29:09
(5/70)
Régi idõk Sharon Stoneja Marlene.
cherry baby 2008 nov. 12. - 10:12:10
(4/70)
november 16. 21óra M2. megnézem
StJust 2008 okt. 22. - 23:30:09
(3/70)
Én még gimis fejjel láttam anno és nem értettem,hogy ezt nekünk minek kell megnézni,sõt gõzöm sem volt róla,hogy ki ez a Marlene Dietrich,de amint meghallottam a "Sag mir wo die Blumen sind"-et hát beugrott,hogy ezt már hallottam valahol.Azóta is nagyon szeretem ezt a számot és így visszagondolva a film sem volt annyira rossz.
feketevipera 2008 jan. 12. - 21:27:59
(2/70)
Azt hiszem, nekem nem ez lesz a kedvenc filmem, de ezzel nem szeretném megbántani azokat, akiknek tetszett. Szerintem túlságosan is "bulvárosra" sikerült, s számomra nem igazán vált világossá, hogy Dietrich tényleg nagy mûvész volt-e, vagy csak egyszerûen egy szerény tehetségû valaki, akinek szerencséje volt. Még egyszer hangsúlyozom: tiszteletben tartom mindenki véleményét, elfogadom azt, ha valakinek tetszett a film. Apropó: nem tudja vki, hogy valóban Katja Flint énekelt-e. Elõre is kösz a válaszért.
perry 2007 szept. 06. - 16:17:48
(1/70)
Korrekt film annak, aki kedveli az életrajzi filmeket.