Téma: M I É R T ?

issti1 2007 dec. 15. - 17:26:45 Előzmény longmeadow
(9/29)
Én kíváncsi lennék néhányra, a mûsorvezetõ leány mellett szóló érvek közül - hátha más megvilágításban tudnám látni, s akkor már személye sem idegesítene úgy, mint pl. a legutóbbi, kádári konszolidációról szóló adásban - tényleg olyan jó, igényes mûsor, s számomra annyira nem illik bele ez a kis nyafka hölgy - inkább valami ovismûsorhoz tudnám elképzelni.
Szóval kíváncsian várok pozitív érveket mellette, mert ellene már többen is, többfélét is mondtunk...
Detechtor 2007 dec. 14. - 20:01:13 Előzmény issti1
(8/29)
Pontosan! Valaki nagyon nyomja elõre a csajt. Ez már tényleg durva, hogy rajta kívül más riporternek nem tudnak egy közszolgálati tv-ben esélyt adni.
Egyébként a mûsor tényleg igényes és hiánypótló, de a mûsorvezetõ egy katasztrófa.
issti1 2007 dec. 02. - 18:19:25 Előzmény Dr Milton
(7/29)
Nyilvánvaló, hogy jó protektora van a kicsikének: csak úgy, per egyébként van még 1 önálló beszélgetõs késõesti mûsora...

Még ha tehetséges lenne is(én mondjuk inkább kis idegesítõ jópofáskodónak tartom, de ez végülis privát vélemény), rengeteg nálánál tehetségesebb riporter, újságíró van, akik a TV közelébe sem jutnak...ez a tény legalábbis elgondolkodtató!

Biztos a Weisz Manfréd a nagypapája! :o))
efes 2007 nov. 25. - 18:18:00
(6/29)
egyetértek. egyszerûen nem hiszem el, hogy valaki hogyan érezhet (persze, elhiszem, van akkora ambíció, amely átsegít minden önismereti kérdésen) magában akkora bátorságot, hogy naponta készítsen mélyinterjúket akadémikusokkal, mûvészekkel vagy akár sportolókkal. ezt még vitray sem merészelte volna... de még ha legalább alulrúl fél méterre "pariban" lenne, de nem. és én (meg az általam megkérdezett jónéhány más tévénézõ) pofámról (pofájáról) ég a bõr szégyenében...
Dr Milton 2007 nov. 25. - 18:11:52 Előzmény longmeadow
(5/29)
Ez egy rendkívül jó mûsor. Egyetlen egy hibája ez a fontoskodó, szerfölött idegesítõ mûsorvezetõ lány. Sajnos nem vagyok képes 5 percnél tovább nézni az egyébként érdekes témákról szóló mûsort a belepofázásai, meg magánszámai miá, lefordulok a székrõl tõle. Biztos van jobb megoldás is nála.
longmeadow 2007 szept. 21. - 21:49:04
(4/29)
Kár, hogy a Veiszer Alinda nyakára ültették az Ablonczy Balázst. Nagyra értékelem az Ablonczyt, nagyon szeretem a könyveit és mint interview alanyt, beleértve világos történész megnyilatkozásait a TVn és rádión DE maradjon a kaptafánál. Az Alinda úgy jó ahogy van: REMEK ! Oldalakat tudnék írni MIÉRT - bocs' a szójátékért. Legalább 5 éve "fedeztem" fel és követem innen Angliából egyre élvezetesebb kibontakozását a mûfajában.

De jó MIÉRT téma lehetne, Ablonczy közremûködésével, hogy MIÉRT lett Teleki Pál öngyilkos, MIÉRT próbálja a szélsõjobb (az Egyház cinkosságával - jó katolikus nem lehet öngyikos..) gyilkossággá silányítani HÕSI HALÁLÁT. A Nagyapám jól ismerte a Witz Bélát és Peterdi-Pergert (már nem emlékszem a keresztnevére..)a Horthy kabinetirodáján.
Jó MIÉRT lenne ! Úgy legyen.
ugi 2007 szept. 20. - 16:00:25
(3/29)
Nos én letöltöttem Gróf Aponyi Albert "védõbeszédét", az összes táblázattal, az 1921.évi XXXIII.törvénycikk - a békeszerzõdés - teljes szövegét és a Nemzetgyûlés 1920. november 13-i 128. ûlésérõl Gróf Teleki Pál beszédét. Hát ezek után kicsit más a véleményem az adásról. A történésznek a dolga, hogy a bizonyítható tényeket, információkat elmondja. Pont. Nincs "mi lett volna ha", nincs "én szerintem". Ez a diákok és a képernyõt nézõk dolga. Nem befolyásolhat, legfeljebb ha valamelyik diák nagyon félre megy, pontosít. /Pontosan ezért kiemelkedõ tudósok pl. O.M., K.M./ A mûsorvezetõnek a véleményt csak a diákoktól kell kérdezni, nem a "szakemberektõl". A diákok lehetnének bátrabbak - persze ehhez egy kis után nézés kellene. /pl. a fenti dokumentumok./ De ne legyünk telhetetlenek. A mai primitív médiavilágban ez kiemelkedõ mûsor. Nagyon érdemes végignézni. /Kár, hogy az elsõ részt már nem tudom felvenni./
Huma 2007 jún. 06. - 04:52:59
(2/29)
Én még nem láttam, de igen jó (megbízható) barátom nagyon dicséri. Most már rászánom magam én is ezek után...
Hori1 2007 jún. 05. - 22:33:40
(1/29)
Sok hasonló mûsort láttam már, de ehez foghatót még nem. Hihetetlenül jó lett. Részletes, pontos, minden oldalról jól megközelíti a témákat és végre nem este van az adás. Weiszer Alinda nagyon tehetséges és jól vezeti. Ha valakit igazán érdekel a történelem annak m2 elõtt a helye vasárnap délután.
Ja és én nem egy olyan mindenhez hozzászólok és mindent dicsérek csávó vagyok. Ez az elsõ mûsor amit maradéktalanul tudok marasztalni!!!