Téma: Lopott idõ

10/10
Keló Scofield 2012 febr. 20. - 20:15:19 10/10
(278/458)
Állítólag ,,hálivúd-ban'' baj van, valahogy kifogytak az ötletekbõl, nincs semmi újdonság. Nekem ezért tetszett ez a film, hozott egy váratlan újszerû dolgot.
Ha nálad ez a film 1-es, akkor ezek szerint ennél csak jobbak vannak, ugye?:) Azért ezt mérlegelni kellene, de hát mindenkinek szíve joga, hogy miként értékel.
Xenor 2012 febr. 19. - 12:46:00 Előzmény Keló Scofield
(277/458)
Valóban, most, hogy végigpörgettem a hozzászólásokat, tényleg többször esett errõl szó, de hát nem lehet elégszer elmondani, mert amint látom, sokan vannak, akik nem értik a lényeget. Leragadnak bizonyos részletkérdéseknél, és azt kell feltételeznem, hogy "Barátok közt"-ön és "Való Világ"-on szocializálódott elméjüknek SOK ez a film.
A bank nevérõl pedig: :DDD Fel se tûnt eddig. Most hogy említed, tényleg igazad van. Ez nem is annyira rejtett célzás.
10/10
Keló Scofield 2012 febr. 18. - 12:38:34 10/10
(276/458)
Igen, ezt a hasonlatot (idõ-pénz) már többen leírtuk, egyértelmûen a jelenlegi helyzetet mutatja be.
Xenor 2012 febr. 18. - 12:22:50
(275/458)
Nem tudom, hogy az elõttem szólók leírták-e már: a film alapja "sokan meghalnak más halhatatlanságáért", és az "idõmilliomosok" illetve az egyik napról a másikra élõk közötti különbséggel, tulajdonképpen a mai valóságot próbálták ábrázolni - szerintem sikeresen. Ne felejtsük el, hogy a bankrendszer uralkodik a világ felett. A film legjobb jelenete szerintem
!!!SPOILER !!! amikor néhány bankrablás után a fõszereplõk észreveszik, hogy hirtelen emelkedtek az árak és a kamatok, és Will azt mondja, hogy mivel "õk" irányítanak mindent, ezért meg sem érzik a rablásokat odafent. És erre jön a kérdés Sylvia részérõl: "Mennyit éreznének meg?" És ezután jön az egymillió év, amit aztán az idõrendészek tûzzel-vassal védelmeznek, nehogy kikerüljön a zónából. !!!SPOILER VÉGE!!!
Nagyon fontos, hogy ne vegyétek szó szerint a filmet. Persze a történet nagyon jó önmagában is, érdekes sci-fi, de a mögöttes tartalom számít szerintem leginkább. Hogy a történet hõsei hogyan próbálják meg lerombolni nem is a társadalmi rétegek közötti különbségeket, hanem az uralkodó uzsorázó bankok által teremtett rendszert.
Nekem ezt jelentette ez a film. Nagyon jó volt. 10/10
10/10
Keló Scofield 2012 febr. 17. - 19:59:59 10/10 Előzmény csanyi82
(274/458)
Nem értem hogy lehet párhuzamot vonni az "Avatar" és a "Lopott idõ" között? Nekem elõbbi nem tetszett, azt hiszem 3 darabban néztem meg, annyira untam. Eleve az egy animációs film (nagyrészt), itt azért annyit nem forgattak zöld háttér elõtt.
Szóval nem értem a hasonlatot.
10/10
Spooner 2012 febr. 17. - 18:49:39 10/10
(273/458)
Nagyon tetszett maga az ötlet is meg a megvalósítás is.. mondjuk annyira kreatívak nemtudnak már lenni futurisztikus díszletekkel mint pl a 80as években, de azért rendben volt :)
9/10
a vadast is megette... 2012 febr. 17. - 09:53:33 9/10
(272/458)
ok, talán fontos a hibák felett szemet hunyni, ha az ember pozitívan akarja értékelni ezt a filmet. vagy inkább nem érdemes folyamatosan azokat keresni. bort is lehet addig öblögetni, amíg az ember ki nem szálazza, hogy van valami furcsa mellékíz, és szar. vagy meg lehet inni, nézni a ddolgokat pusztán az élvezet kedvéért. nem biztos, hogy a hibakeresõ jár jobban a végén. mondjuk aki a realitást, meg az életszerûséget keresi egy filmben, az a filmek 90%-át meg sem nézi, ugye? ahogy az egyszeri paraszt bácsi kijöna csillagok háborújáról, és megjegyzi: márpedig ilyen nincs.

ha nem a hibákat keressük, akkor észrevehetõ, hogy nagyon sok szituáció, mondat, utalás tökéletesen rímel a mai világra, csak fel van nagyítva, erõsítve. ha a társadalmi, geopolitikai asszociációkat keresi az ember, és nem azon rugózik, hogy tök jó nõ az anyja, miért nem veszi fel a buszsofõr??? - nos, akkor egy egész jó kis moziról beszélhetnénk.

persze jogos, az autók sem ilyenek lesznek a jövõben, hanem olyanok. ehh.
1/10
csanyi82 2012 febr. 16. - 21:21:12 1/10
(271/458)
Hát ez szimplán baromság volt...Már az alapötlet is sántított, de amilyen logikátlanságok követték egymást....hát fájt megnézni. Arról nem beszélve, hogy a két fõszereplõ borzasztóan gyengén játszott. Ajánlott film olyanoknak, akiknek tetszett az Avatar...szóval egy rakás csilli-villi csomagolópapírba burkolt gõzölgõ trágya.
10/10
Keló Scofield 2012 febr. 15. - 19:21:07 10/10
(270/458)
Ma néztem meg 2-szorra, ezúttal kiváló minõségben, a véleményem szinte nem változott: oké, hogy a csaj magas sarkúban futkosott, ezért nem húznám le a filmet. Az autókra sokan írták hogy nem futurisztikusak, a nem túl távoli jövõben elképzelhetõnek tartom ezeket a "retro" kocsikat, nagyon mutatós kis járgányok. Mivel sci-fi kategória, továbbra sem agyaltam a sok-sok "miérten".
Egyszóval tetszik továbbra is, egy kis akció, egy kis dráma (ami szerintem igen hatásos), és a legfontosabb az igen egyedi történet.
Vannak sokkal jobb filmek, de szerintem jóval átlag feletti, láthattunk valami újat. A 10-est az elsõ nézés után adtam rá, akkor a film után hosszasan gondolkodtam, ezért hagyom is a max. pontszámot.
7/10
Bob19 2012 febr. 15. - 14:44:34 7/10
(269/458)
Egyet kell értenem Peppo 1. kommentjével (a többit nem volt kedvem elolvasni:)). Tényleg sok hülyeség van a filmben, bár nekem ennek ellenére tetszett, mert pergõs volt de eredetiben nem venném meg és a vinyóról is törölni fogom.
Nekem pl. még az sem volt világos, hogy a jövõben miért robbanómotoros autókkal közlekednek még mindig, meg hogy került az emberek karjára a számláló (azzal születnek már, vagy mi fene?) és egyáltalán miért is nem öregednek? Evolúció vagy mi? Meg mi történik akkor ha levágják a karod a számlálóval együtt.:D És nem igaz, hogy nincsenek olyan orvosok akik kitudnák szedni a cuccot a karodból.
Ezen hibák ellenére 7 pontra értékelem a filmet.
10/10
Singaporeflash 2012 febr. 15. - 10:46:20 10/10
(268/458)
Egy nagyon intelligens és üdítõen tisztánlátó allegorikus disztópia ez a film a közeljövõ (sõt: napjaink) valóságáról. Azért is néz ki benne minden úgy, mint a mi világunkban, mert valójában ez a film körülbelül most játszódik, a világ már most tényleg így mûködik. Csak épp idõ = pénz, javak stb. Tetszik ez a tiszta, éles képet adó film, leleplezi a privátbankárok által kreált hazugságot, sõt, az elit egész felfogását, ahogy elhitetik az emberekkel, hogy "semmibõl sincs elég", holott van - több ilyet. Ha arra gondolok, hogy eredetileg meg sem akartam nézni...:-)
5/10
offtopic
pinyooooo 2012 febr. 14. - 22:14:31 5/10
(267/458)
naiva (francia, latin = "született, eredeti, természetes") Ártatlan, szende. "Fiatal leánykák szerepeit alakító színésznõ. Választékos köznyelvi szó.

naivitas, atis f (latin) Naivság, ártatlanság, gyermeteg jóhiszemûség.

naivus 3 (latin) Ártatlan, balga, egyszerû, együgyû, elfogulatlan, eredeti, félrevezethetõ, gyanútlan, gyermekded, gyerekes, gyermeki, gyermekies, gyermeteg, hiszékeny, jámbor, járatlan, jóhiszemû, keresetlen, mesterkéletlen, nyíltszívû, nyitott, szende, tapasztalatlan, természetes, tudatlan.

Most akkor ki a naív? Aki elfogadja, elhiszi a filmnek, a rendezõnek, a forgatókönyvírónak a hülyeségeit, vagy aki nem? Ha egy szónak nem tudom a jelentését, akkor nem dobálózok vele több hozzászóláson át. Ezt én így gondolom. Bár az elõzõ hozzászólások alapján én naív vagyok.
10/10
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 14. - 14:41:48 10/10
(266/458)
Ami most van annál bármi jobb lehet, én az Izlandi példára tenném a voksomat. Az helyrehozná itt a dolgokat valamennyire.
Bár amennyire el lett rontva az emberek lelke, hozzáállása talán már sosem küszöbõlhetõ ki.
Peppo 2012 febr. 14. - 14:40:53
(265/458)
Engedd már meg nekem, hogy annyit írjak, amennyit akarok! Én se szólok bele, hogy te hova, mennyit írsz.
10/10
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 14. - 14:39:38 10/10
(264/458)
Félreérted, õ csak a filmet fikázza kilóméter hosszan és párhuzamot nem vélt felfedezni.
10/10
Keló Scofield 2012 febr. 14. - 14:37:53 10/10
(263/458)
Szerintem azért felesleges "regényeket" írni, hogy elmond a mai világképet. Ez egy FILM, ráadásul sci-fi, oké hogy nem tetszett, de túlbonyolítod a valóságot és a filmben játszódó fikció párhuzamát.
Peppo 2012 febr. 14. - 14:36:04
(262/458)
Addig ne akarj forradalmat csinálni, amíg nem tudsz utána egy jobb lehetõséget kínálni! Ráb.sztak már néhányan a nagy forradalmi hevületre.
10/10
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 14. - 14:29:03 10/10
(261/458)
Õsszeesküvéselmélet? Tény.
10/10
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 14. - 14:28:19 10/10
(260/458)
Hát a próféta szóljon belõled, mert Mo-n már igencsak elkélne egy forradalom, de mi is csak nyelünk, nyelünk, ahogy a filmben van.
Jaj de érdekes nem?
Peppo 2012 febr. 14. - 14:27:56
(259/458)
Kezdhetted volna rögtön azzal, hogy fogékony vagy az összeesküvés-elméletekre. Megspórolhattad volna az idõt mindkettõnknek.