Téma: Lopott idõ

10/10
Destroyer55 2012 febr. 12. - 14:18:33 10/10
(236/456)
Azt hiszem, a vitát megnyertem... :D Egyszerû volt.
10/10
Destroyer55 2012 febr. 12. - 13:00:09 10/10
(235/456)
Már ne tessék haragudni, de én egy szóval sem mondtam, hogy feledõs. Az igaz, hogy nem hiszem, hogy többször meg fogom nézni (bár egyszer még talán igen), de ez nem von le semmit abból, hogy ez a film a hibái ellenére is jó. Nekem megér 8 pontot.
Egyébként ezt kötekedés és trágárság nélkül is meg lehet beszélni, mert egy ilyen kommented után parasztnak titulálhatnak, szóval vigyázz.
10/10
Destroyer55 2012 febr. 12. - 09:08:08 10/10
(234/456)
Egyébként szerintem alulértékelt, ezért adtam neki 10-et, hogy tudjam valamennyire kompenzálni az értékelést, mert egyébként egy 8-at szerintem megér.
10/10
Destroyer55 2012 febr. 12. - 09:07:14 10/10
(233/456)
Valóban tele van hibával, de legalább ez egy olyan film, aminek valóban van mondanivalója. Ha beleraktak volna még egy évet (úgy értem, a forgatásba/csiszolgatásba XD) a készítõk, és nem csak a pénzre mentek volna õk is (!!), akkor ebbõl korszakalkotó film lett volna... de így megmaradt egy egyéjszakás szex elõtti kikapcsolódásnak, amin a filozofálósabb kedvûek max egy-két napig elgondolkodnak...
5/10
Sleeper 2012 febr. 12. - 01:06:21 5/10
(232/456)
na. például. De én már ezeket fel sem soroltam mert csak ledobta volna az agyam az ékszíjat.
Szerencsére látom, vannak még akik "látják" is a filmet, nem csak "nézik".

A Wilde-kisasszonynak meg mostmár igazán leeshetne vmi életrevalóbb szerep - az egy dolog h csinos, de mintha vmi tehetség is ott mozogna benne.
Az biztos többet érdemel a Cowboyok és ürlényektõl, meg ettõl a gyalogos death race-tõl...
Peppo 2012 febr. 12. - 00:32:42
(231/456)
Az elõzõbõl kimaradt az egyik kedvencem, az, hogy az idõt bárki csak úgy simán elveheti bárkitõl. Semmi védelem, semmi kérdés, hogy hozzájárulsz-e a dologhoz. Végül is minek védeni valamit, amin olyan jelentéktelen dolgok múlnak, mint hogy meghalsz-e néhány másodpercen belül.

Egy öngyilkos szektában több élniakarás van, mint ebben a filmben.
Peppo 2012 febr. 12. - 00:19:18
(230/456)
Megosztó film, az biztos. Leginkább attól függ az értékelés, ki mennyire képes a hibák fölött szemet hunyni.

Szerintem az alapötlettel is baj van. Egy nagyon fontos dologról elfeledkeztek a készítõk. Az életösztönrõl.

Testbe épített óra, ami ha lejár, megöl téged, bármennyire is erõs és egészséges is vagy? Aha. És ezt persze a társadalom némán tûri. Simán belenyugszik mindenki, hogy ha az óra lejár, akkor vége mindennek. Sehol egy orvos, aki megpróbál ez ellen tenni, sehol egy hacker, aki "hamis idõt" árul, csak a néma belenyugvás mindenkinél. Folyamatosan közvetlen életveszélyben van az emberek nagy része, de semmiféle lázadás nem történik. Az idõt, vagyis az életet tartalékoló bankok ott vannak az utcán, az emberek mégis ott halnak meg a bank ajtaja elõtt. A valóságban akinek tényleg az élete múlna rajta, azt nem érdekelné semmi, a betonfalnak is nekimenne puszta kézzel, csak hogy mentse az életét, és széttépne bárkit, aki az útjába áll. Ezek viszont tûrik, mint a birkák. Persze kicsit megijednek, ha az óra lejáróban van, de túlzásba azért nem viszik a küzdelmet. Pedig épp csak az életük múlik rajta. Tehát minden. Mondhatnám úgy is, hogy MINDEN. Egy sima üvegajtó mögött egy kis nyálas köcsög azt mondja nekik, hogy "bocs, csóró vagy, halj meg", de ezek nem törik rá az üveget, csak szomorkodnak, hogy sajnos ez nem fér bele.
Ezekhez képest a Dûne fremenjei halálfélelemtõl rettegõ gyáva banda voltak.

Szóval nekem már az alapötlet sem jött be, hiába eredeti. Az eredetiséghez azért az is hozzátartozik, hogy nem végtelenül nagy ostobaság. Ez viszont az.

Van benne társadalomkritika is, az egyenlõtlen vagyonelosztásról, aminek van alapja, de azt is tudjuk, hogy ez aligha változik meg a jövõben. Minden emberi társadalomra jellemzõ volt, mert az emberek különbözõk. Van, aki többet akar, és jobban tudja érvényesíteni az akaratát. Õ lesz a gazdagabb, ez szinte biztos. A másik meg behódol. Õ lesz a szegény. Egy valódi kommunista rendszerben lenne csak másképp, de az meg utópia.

Talán az egyetlen érdekes rész a film vége, mely a vagyon újreosztása utáni eseményeket mutatja be. Lehet, hogy tényleg ez lenne. De ha ez bekövetkezne, és megszûnne a termelés, elõbb-utóbb elfogynának a fogyasztható javak (pl. élelmiszer), és menne vissza a többség dolgozni, különben éhenhalna. Az egész csak egy értelmetlen krízist eredményezne, ami után minden menne tovább úgy, ahogy azelõtt.


A forgatókönyv baromságairól is érdemes megemlékezni.

Igen, a csaj tényleg nem tudna magassarkúban futni, és nem tudom, miért kell az ilyen baromságokat bennehagyni egy filmben. Erre még az abszolút ZS amerikai nindzsában is figyeltek. Az sem túl hihetõ, hogy egy elkényeztetett kiscsaj tartani tudja a tempót egy olyan emberrel, aki egész életében mindenhova futott, aminek következtében valószínûleg jó kondícióban van.

Mondhatnám, hogy mekkora felelõtlenség 1-2 órányi idõt hagyni magunknak, és ezért szánalmas módon megdögleni, de ezt feljebb már kiveséztem. Elnézni akkor sem tudom. Ahogy azt sem, hogy egy buszsofõr írja alá egy ember halálos ítéletét, miközben csak egy apró szívességet kellene tennie. Arról nem is beszélve, hogy még egy csupa fiatalból álló világban is egy férfi, hacsak nem buzi, felveszi Olivia Wilde-ot.

Az õ korai kiírása szintén rosszpont. A kiscsaj helyett inkább õt néztem volna végig.

Timberlake is elég gyorsan túltette magát az anyja halálán. Egy kis sírás, aztán szót se többet róla.

Az idõzsaru halála már majdnem a mélypont volt. Végül is ötven év szolgálati idõvel, óriási rutinnal egy ilyen nevetséges baromság miatt hal meg.

A legalja szerintem az, hogy bár egymillió évet loptak, õk maguk megint az idõért futottak, mert annyi eszük nem volt, hogy legalább egy pár évet maguknak is feltöltsenek.

A bankokba simán ki-be sétálnak, de csak õk. Az átlagpolgár ott döglik meg a bejárat elõtt. Biztos rangon alulinak éreznék a bankrablást, és az életükért sem küzdenek. A Titanicon elsüllyedõ arisztokraták esetében hihetõ volt a dolog, itt már kevésbé.

Nagyon tetszett a póker is. A gyerek simán feltette az életét egy lyukas sorra, mert tudta, hogy nyerni fog. Aha. Végül is volt kb. 10% esélye a gyõzelemre, de azért õ tudta, hogy nyerni fog. Ez kb. olyan, mint mikor Daniel Craig három fullt levert a színsorával. Hihetõ.


Összegezve ez a film úgy hülyeség, ahogy van. Úgy tûnik, van mondanivalója, mint pl. a vagyonelosztás egyenlõtlensége, a közöny és hasonlók, de szerintem pont annak a példája, mikor egy film úgy tesz, mintha lenne mondanivalója, miközben üres az egész. Nem kell itt mélyebb gondolatokat keresni, egy átverés az egész.

Moziban egyáltalán nem érdemes megnézni, mert látvány szempontjából semmi extra. Otthon egy sör mellé elmegy, mert a cselekmény halad, üresjárat nemigen volt benne. Szerintem a fõszereplõk alakításával sem volt gond, Timberlake egész jó volt, ezt el kell ismerni még úgy is, hogy nem kedvelem a fickót. Murphy mindig jó, a kiscsaj meg elfogadható teljesítményt nyújtott, de valahogy végig idegesítõ volt.

10/4 bár az az érzésem, túlértékeltem.
10/10
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 11. - 17:47:57 10/10
(229/456)
Én nem beszéltem bakiról.
8/10
Mike088 2012 febr. 11. - 17:18:13 8/10
(228/456)
Egyetértek! Tényleg van benne néhány baki,de ettõl függetlenül abszolút élvezhetõ volt.
10/10
brrrrrrrrr 2012 febr. 11. - 14:26:06 10/10
(227/456)
Neked élvezet lehet, akármilyen filmet is nézni, ha olyanokon akadsz fent, h ki hány éves és hány éves karaktert játszik.

Ez a film kérlek nagyon rendben volt, izgalmas, pörgös, baromi jó ötlettel dolgozott és nagyszerû volt a kivitelezése is.

Színészi alakítások nagyon rendben és ahhoz képest, h én nagy filmzabáló vagyok nem fedeztem fel kliséket ebben a filmben.

ui: A törlesztõrészletrõl meg annyit, h igenis vannak olyanok a valóságban is akik egyik napról a másikra élnek és csak azért nem halnak meg ilyen látványosan, mert nem idõa fizetõeszköz, hanem a pénz.
5/10
Sleeper 2012 febr. 11. - 13:31:44 5/10
(226/456)
Életszerütlen.
Ezt nem tudom annak betudni, h ez a müfajából (sci-fi..vagy mi) illetve az ábrázolt tartalmából (negativ utópia) fakad.

Klisé klisé hátán (még a zenéje is): az anya halála csak 1-2 mp-en múlik (ki az a hülye aki a törlesztõrészletet ugy fizetné h csak egy félórás buszútra hagy elegendõ idõt magánál..?!), erõltetett ahogy a srácot is üldözik (mert tulajdonképpen nincs is miért, ezt egészen a film végéig nem sikerült megértenem), a gonosz apuka- lázadó kamaszlány konfliktusát már valaki emlitette elõttem.
A szereplõk fele a történetben vázolt életkor ellenében inkább negyvenhez közelitenek, mintsem 25höz (hiába a jó sminkes), a végén pedig még adtam volna az egész filmnek egy esélyt, de ugy elcsesszintetteék azzal a bonni és clyde-os lerágott csont-jelenettel, h majdnem kifordultam hányni a konyhába (egy elektronikusan kamerázott világban ugy sétálok be a világ egyik leghatalmasabb bankjába, h már 500 méterrel a bejárat elõtt felhuzom a kakast a pisztolyon, és még le is állok lebonyolitani egy agyoncsépelt párbeszédet?? mi van, senki nem õrzi azt a nagy vagyont?:)

Az "idõzsaru" karakterét egy az egyben az Equilibrium C. Bale-érõl mintázták, ez már elsõ ránézésre is szembeötlõ (eredetiség hiánya), Timberlake meg hát...játsza amit kell. Az nem sokminden. Ide kevés egy kigyurt mellkas meg egy zenészi (zenészi..?!) múlt. Ha meg mégis elkég lenne, hát az megint csak a filmet minõsiti.

Aki azt akarja, h valóban "ellopjanak" az életébõl 1ó 43 percet, az nézze meg nyugodtan.

Nálam 10bõl 5 pont, de csak mert a csaj olyan jó volt a Chloé - a kísértés iskolájában

10/10
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 11. - 13:03:00 10/10
(225/456)
Okoska közben már nyert.
1/10
Findzs 2012 febr. 11. - 12:58:49 1/10
(224/456)
sajnos nem volt jó pedig arra számítottam, hogy jó lesz

spoiler:

a történet lerágott csont volt csak más körítésben a megszokottól
szerelmes gazdag kislány menekül a zsarnok szülõktõl, és unalmas életébõl

tele van apró történetei bakikkal, pl. 100 évet kapott az öngyilkos csávótól de amikor elment a kaszinóba pókerezni tudta tartani sõt emelte is az évszázados tétet, holott már addig elköltött több évet utazásra, szállásra,

gyenge vérszegény, hülyeség volt
8/10
Mike088 2012 febr. 11. - 03:34:49 8/10
(223/456)
Bátran ajánlom, azt adta amire számítottam! Az ára most akciós: 103 percért nézhetõ :))))
2/10
axis61 2012 febr. 10. - 20:06:44 2/10
(222/456)
Ez nem egy rossz film. Ez egy elrontott film. A rendezés és a színészek csapnivalóak. Ez az igazán dühítõ...
7/10
wavrekordz 2012 febr. 06. - 16:49:46 7/10
(221/456)
Meglepett ez a film, Timberlake-tõl féltem, pedig tökre hozza amit kell és az egész úgy ahogy van, rendben van... elõnye, hogy nem bonyolították túl, aki kicsit belegondol mégis kap valamit. Teljesen indokolt, hogy nincs igazi vége, szépen kifejtettek egy egyszerû alap gondolatot és nem akartak túl messzire jutni vele. Erõs 7-es. Persze vannak gyenge pontok, de ha finomítanának még egy kicsit ezen a "világon", szerintem megérne egy rövid sorozatot is a téma.
10/10
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 05. - 23:02:07 10/10
(220/456)
Mivel abban futott, bizonyítottan lehetséges. Vita valóban lezárva.
offtopic
grace08 2012 febr. 05. - 22:46:43
(219/456)
Nem fogok cipõsarkokon vitatkozni veled, úgyhogy befejeztem. De egyszer vegyél fel egy olyat, ami a lány lábán volt, és fuss benne 10 m-t, akkor majd megérted. Amúgy meg már unom a témát...
10/10
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 05. - 21:57:52 10/10
(218/456)
Sztem pedig volt olyan film, a 20centi meg enyhe túlzás, az átlag 10-11cm, ez se volt magasabb. Bár bevallom én nem figyelek az ilyesmire, mert akkor felhozhatnám, h se enni, se sz@rni nem láttuk a szereplõket nem-de?
offtopic
grace08 2012 febr. 05. - 20:40:01
(217/456)
Szerintem igen. Legalábbis remélem.