Téma: La Tormenta

ChM 2009 jún. 26. - 20:34:14
(1109/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 050 – TELEMUNDO
2009 06 02 – KEDD
ChM 2009 jún. 26. - 20:33:42
(1108/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 050 – TELEMUNDO
2009 06 02 – KEDD
ChM 2009 jún. 26. - 20:29:01
(1107/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 049 – TELEMUNDO
2009 06 01 – HÉTFÕ

(Ez csak töredéke a 49. résznek)

Santos és Valentina a folyóparton, egy fának támaszkodva. – Santos átkarolja a feleségét
SANTOS – Istenem, rengeteg vért veszítettél!
VALENTINA reszket, a hideg rázza, és remegõ hangon siránkozik - A gyermekem! Én… én… én szerettem! Nagyon akartam! És ilyennek akartam pont, mint te vagy! …és elképzeltem, hogy segítünk neked a munkádban… de már nem… már nem, Santos! – zokogja

SANTOS – Hallgass meg, Valentina! Ne érezd magad így! Tudom, hogy fáj neked, de… Istenem! – néz az égre, aztán vissza a feleségére – lesznek még gyerekeink és boldogok leszünk, meglátod!

VALENTINA – Nem! Én nem leszek boldog már. Én ezt a gyermekemet akartam! Santos, én meghalok! Belehalok!
SANTOS – Nem! Nem! Nem!


BERNARDA és PUERTO BRAVO egyetlen orvosa: JUAN ANDRÉS ügetnek a lovukon egymás mellett. Szembejön velük MT.
DOKTOR – Sra María Teresa Montilla, jó napot kívánok!
MT – Jó napot! – Sikerült megtalálni a lányát? – kérdi Bernarda-tól

BERNARDA – Igen, MT, megtaláltuk! Sikerült kiszabadítani Jesus Nino segítségével, és most otthon van! A doktor éppen most megy megvizsgálni õt!

MT – Nagyon jó! Vigyázzon rá nagyon!

BERNARDA - Köszönöm, de most Valentina-ról szeretnék beszélni magával! Most miatta aggódom, de nagyon! Már mindent tudok, mert a Sra Natividad elmesélte!

MT – Nézze, Bernarda! Megpróbáltam beszélni Valentina-val, de nem akart meghallgatni. Õ maga döntött úgy, hogy bujkálni fog egy bûnözõvel.

BERNARDA – MT, õ a férje! Valentina szerelmes belé kislánykora óta. Én nem tudom, hogy Santos Torrealba bûnös vagy ártatlan, de kérem, legyen szíves, ne bántsa a lányomat!

MT – Nem volt szándékomban, de õ maga miatt került veszélybe!

BERNARDA – Maga is szerelmes Santos Torrealba-ba!
MT – Ki mondta ezt magának?

BERNARDA – Nem tudja letagadni! Mindenki tudja!
MT – Nos, akkor mindenki téved! – kiabálja magából kikelve! (mint akinek ég a háza!) Én nem tudok szeretni egy gyilkost, aki az apám életére tört. Én meg fogom találni, errõl biztosítom. Csak azt remélem, hogy Valentina elég intelligens lesz ahhoz, hogy …
ChM 2009 jún. 26. - 20:22:09 Előzmény dzsanna3
(1106/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 048 - TELEMUNDO
2009 05 29 - PÉNTEK


LA TORMENTA – VALAHOL, EGY KUNYHÓ ELÕTT

MT – Ne mozduljon ST, egy lépést sem, mert lelövöm
ST – Nem hiszem, mert maga nem gyilkos! Öljön meg, ha azt hiszi, hogy bûnözõ vagyok.. De maga összeházasodott egy gyilkossal, egy bûnözõvel…
MT – Az apám gépekkel lélegzik, kómában van élet és halál közt lebeg…
VALENTINA – Jézusom, MT … Hallgass meg…
ST – Hagyd, Valentina!
MT – Ha Cipriano találja meg, nem éli túl – jobban jár, ha most velem jön, adja meg magát!
SANTOS – Meghalok bármikor, de nem olyanért, amit nem követtem el!
MT – Fogják el! – ordít az embereknek
SANTOS elkapja MT-t, maga elõtt tartja túszként, és odakiált az embereknek – Egy lépést se!

SIMÓN – megint felelõsségre vonja Cipriano-t
CIPRIANO – Mi történt veled, SIMÓN? Hogy mersz megalázni az embereim elõtt? Én az én munkámat úgy végzem, ahogy akarom… és ha nem tetszik, akkor mehetsz… SANTOS most nem menekül, ne aggódj! Errõl biztosítalak, azért vagyok én a mindenható ezen a vidéken…
SIMÓN – Jobban jársz, Cipriano!

LA TORMENTA – NAGY HÁZBAN

ENRIQUE – MT saját maga ment el elfogni ST-t…
NANI – Láttam a szemeit, tele gyûlölettel. Az én lányom vak… Nem ismerek rá, én, aki felneveltem…
ENRIQUE – MT már nem saját maga… Nem tudom, mit tegyek…
NANI – Jól gondolja meg, E! Minden segítségre szükséges van
ENRIQUE – El akar válni tõlem… Minél elõbb elmegyek LT-ból
ISABELA – Látom, hogy sem te, Nani, sem MT nem szeretne látni ebben a házban… Úgyhogy elmegyek
NANI – Maguk menjenek nyugodtan, én itt maradok Don Ernesto-val…
ENRIQUE– Ha meghal az öreg, ha lelövik ST-t, senki sem fog gyanakodni ránk…
ISABELA – Én segíteni tudok neked, de faképnél is hagyhatlak … Gyerünk!

LA TORMENTA – VALAHOL EGY KUNYHÓ ELÕTT

MT – Gondoljon az életére ST… Eget-földet megmozgatok, hogy elfogassam!
VALENTINA – Nem lehet, hogy szerelmes vagy még SANTOS-ba? Mert ha igen, nem vagy igazi nõ! Egy nõ, ha szerelmes, akkor megvédi a szerelmét!
MT – Gondolj arra Valentina, hogy gyermeket vársz… állj el az útból!
ST – Gyerünk, séta! - kiáltja, miközben MT saját fegyverét fogja rá 
MT – Élve vagy halva, de el foglak fogni ST, erre megesküszöm!

SOLITA-ÉK HÁZÁBAN

SOLITA - Gisela, megtudhatom, miért zavarsz? Bármelyik pillanatban megjöhet Miguelón… Tudod, néha azt gondolom, hogy nem akarom, hogy megjöjjön Migelón. Már nem az a kislány vagyok, akit itt hagyott. Most egy singli vagyok – nem fog rám ismerni
GISELA – Mi történt? Miért kínozod ezzel magad?
SOLITA – Nézd a bátyádat, Alírio-t.. Azt mondtam, hogy megtalálta az új szerelmét, Istent! Pap lesz! Olyan érzékeny, õszinte, szép…
GISELA – Biztos vagy abban, amit beszélsz?
SOLITA - Igen Nem értem, miért nem tudtam akkor észrevenni, amikor még megtehettem… Öreglány leszek, mire megjön Miguelón…

A HAJÓN

A VASKEZÛ siratja a másik levágott kezét… COSME azt mondja gúnyosan, hogy reméli, most már megtalálja Trinidad-ot… és ne próbálj elszökni, mert… a vaskezû, illetve kezetlen minden megígér…

LA TORMENTA – NAGY HÁZBAN

BERNARDA ül Don Ernesto ágyánál és bõg – Jaj, Padrino, te nem lehetsz ilyen szerencsétlen… te nem!
NANI – MT elment megkeresni ST, mert Õ tudja, hol találja meg…
BERNARDA – Megértem õt, de aki szenvedni fog, az az én lányom, Valentina… Mert ST az õ férje…
NANI – Én is félek, mert MT most bármire képes…
BERNARDA – Jaj, Nani! Mondd, gondolod, hogy Valentina SANTOS-val van? Csak azt remélem, hogy MT nem bántja a lányomat! Az én lányomat ne!

VALAHOL LA TORMENTA-N

A mezõn gyalogol hazafelé MT az embereivel - már kifulladva
A következõ kép:
SANTOS lovagol VALENTINA-val, Valentina ráfekszik a lóra, nem érzi jól magát..
SANTOS –Valentina! Pihenjünk!
VALENTINA – Nem, ST! Mennünk, kell, mert MT megtalál bennünket.
SANTOS – Engem nem érdekel MT, csak te és hogy a fiam megszülessen!
VALENTINA – Inkább meghalok itt, de melletted, nem hagylak magadra!
SANTOS – Büszke vagyok, hogy ilyen feleségem van, mint te… Te vagy a feleségem, és vigyáznom kell rád!
VALENTINA – Én a feleséged vagyok, és melletted van a helyem! Amikor a magadévá tettél, azon a napon neked szenteltem az életemet
SANTOS – Biztos vagy benne, hogy velem jössz
VALENTINA – Mindent megteszek, amit kérsz, de ne küldj el magad mellõl. Gyerünk!
Lóra ülnek és elindulnak a semmibe…

LA GUANIPERA-N

SIMÓN ér haza kocsival éppen akkor, amikor viszik a szeretõje koporsóját… - Rufina mi történt?
RUFINA – A pisztoly -…
SIMÓN – Pisztoly?
RUFINA - Igen, amivel a haját szárította, beleesett –
SIMÓN beront EDELMIRA szobájába – és felelõsségre vonja, merthogy tudja, nem ez az elsõ, hogy megölt valakit… és most is gyilkossággal vádolja… - Velem nem kell megjátszanod magad! – mondja neki mélységes undorral.
EDELMIRA – Ez csak egy borzalmas baleset volt
SIMÓN – Baleset? Baleset, amit maga provokált!
E DELMIRA– Tudtam, hogy elõbb vagy utóbb így végzi..
SIMÓN – Meddig fogja még ellenõrzi az életemet?Miért nem hagyja abba a féltékenykedést?
EDELMIRA – Féltékenység? Jaj, S. ez nem igaz! De neked olyan asszony való, mint MT, nem egy ilyen nõcske! Miért nem vele foglalkozol, hogy megszerezd a La tormenta-t
SIMÓN – Ez nem lehet komoly, most õt akarod megölni?
EDELMIRA – Õt soha…
SIMÓN – Ne légy cinikus!

A FOLYÓNÁL

MT a kalapjába vizet merít a folyóból, és hûti magát – a szeme elõtt lepereg a jelenet, amint az apját megtalálta… és Enrique megnevezte Santos-t – aztán ST aki azt kérte, nézzen a szemébe, és mondja meg, hogy szerinte képes lenne-e megölni a keresztapját…

A BÁRBAN

Virginia a kolléganõkkel társalog a kupiban… - Simón G gyermekét várom, de nem akarok problémát vele… a lányok azt javasolják, hogy mondja csak meg neki, mert rengeteg pénze van… - éppen beront a bárba a nevezett, és tequila-t rendel… Virginia mellé
DALILAH – Sajnálom, de Virginia pihen, most nem szolgálhat ki téged!
SIMÓN – Azon nyomban hozd ide, mert õ az én nõm! – Virginia megjelenik

A FOLYÓNÁL

MT – tovább emlékezik, ENRIQUE –re gondol, aki éppen azt meséli, hogy Isabela lefeküdt Santos-sal, és emiatt megy a fõvárosba, mert sajnálja, ami történt.

AZ AYALA-HÁZBAN

Bernarda hazaér… sóhajtozva – Trinidad megmenekült sorstársnõje várja, aki elmondja, hogy se élõ se halott Valentina… - Bernarda bemegy hozzá, és könyörög, hogy mondja el, mi van vele!
BERNARDA – Istenem, mi történik a lányaimmal? Elmeséli, mi történik Valentina-val, és most Trinidad is… - sóhajtja. - Légy szíves, maradj vele, én elmegyek az orvosért… - kéri a lányt.

LA TORMENTA – NAGY HÁZBAN

MT hazaér… - Hogy van? – kérdi Nani-t
NANI – Mi van veled?
MT - Semmi… Jól vagyok… Ez mind Santos miatt van… Megtaláltam, de megalázott, és elvette a lovakat és a fegyvereket. Nem állok meg, amíg meg nem találom!
NANI – Ez a gyûlölet neked okoz majd fájdalmat!
MT – Fájdalma az apámnak van, SANTOS miatt!
NANI – A szíved összetört, én tudom, de megkeseredsz a gyûlölettõl
MT – Csak gyûlöletet érzek ST iránt, semmi mást. Már más vagyok, mert ST miatt, elviselhetetlen nõ leszek!
NANI – Még Valentina miatt sem könyörülsz meg rajta? Õ a legjobb barátnõd!
MT – Õ döntött úgy, hogy egy bûnözõ mellett marad, úgyhogy számomra Valentina. Halott. Semmi sem állíthat meg! Abszolút semmi!

VALAHOL, EGY FOLYÓ PARTJÁN
Santos folyóparton tüzet készül rakni, V. a folyóban van. Santos visszaemlékszi k, amikor a fõvárosban szerelmet vallott MT-nak… AY AMOR, TE VAS ALEJANDO… lalalalala … aztán amikor a dokumentumot aláíratta Enrique-val, és utána a fa alatt szerelmet vallott neki - Valentina leleplezte õket… SZERETEM! SZERETEM, AHOGY SOHASEM FOGOK SZERETNI SENKIT! ÉS HA MEG KELL HALNOM EGY CSÓKÉRT, ÁM LEGYEN! SZÍVESEN MEGHALOK, DE AZ AJKAIN! - most mozdulatlanul ül, néz maga elé, amikor eszméletlen sírásba, és jajgatásba kezd Valentina a vízben… A gyerek elment… Santos hátulról átöleli.. végtelen fájdalom ül a szemében.
SANTOS – Istenem!
VALENTINA – A gyermekem! A fiam! – jajveszékel… - amikor meglátja a vért a kezén…

LA TORMENTA-N

Azonnal égessék fel SANTOS kunyhóját… - ordít SANTOS barátaira. - Parancsot adtam, azonnal teljesítsék! – ezzel saját kezûleg megkezdi a gyújtogatást… Semmije nem maradhat ezen a földön! – Gyújtsák fel! – kiabál – a ház leég, MT végignézi…

LA TORMENTA – NAGY HÁZBAN

GENOVEVA azt mondja, hogy esküszöm, hogy nem ST volt!
NANI – Bárcsak így lenne, de nem tudjuk.. én a helyében ugyanezt tenném: gyûlölném azt az embert. Szerezz nekem két fehér galambot!
GENOVEVA – Én katolikus vagyok, és templomba járok, csak nem boszorkányságot akar tenni?
NANI – Én is az vagyok… csak másképp imádkozom!

ALÍRIO HÁZÁBAN

GISELA elmondja Alírio-nak, hogy SOLITA mit mondott neki… - azt is, hogy nem tudja, hogy szeretné –e, hogy eljöjjön Miguelón…
ALÍRIO – A szerelemben és a háborúban minden megengedett… _ nagyon elégedett a hallottakkal. Ezt azért mondja, mert azt mondtam, hogy papnak megyek… - folytatja. Figyeld, ha hozzám jön feleségül, pápa leszek!

JESUS NIÑO – a pajtában találkozik a nõvérével… elmeséli milyen nehéz volt… de az a lényeg, hogy Trinidad és Bernarda már szabadok! Most a válás örökre szól vele! Megpróbálok nem közelíteni hozzá… addig, amíg nem tudok úgy ránézni, mint rád, mint a testvéremre!

LA TORMENTA – FOLYÓ PARTON
A folyónál MT köveket dobál a vízbe - miközben megint az AY AMOR szól - és visszaemlékszik az elsõ csókra… Gyûlöllek SANTOS TORREALBA, Gyûlöllek! – ismételgeti zokogva… Istenem, hogyan tévedhettem ekkorát?!Hogy tudtam beleszeretni olyan valakibe, mint te?!Csak azt kívánom, hogy fogjanak el, és börtönben rohadj életed hátralévõ részében! Hogy megfizess a bûnödért! – a vízbe gázol, még mindig bömböl, - gyönyörû zene szól… jajj de szép… - Egyedül hagytál, magamra hagytál, üres kézzel. De én kimászok ebbõl, SANTOS TORREALBA! Esküszöm neked, hogy kimászom ebbõl… Te a számomra meg fogsz szûnni, esküszöm rá!
dzsanna3 2009 jún. 06. - 04:08:45
(1105/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 047 - TELEMUNDO
2009 05 28 - CSÜTÖRTÖK – DZSANNA
dzsanna3 2009 jún. 06. - 04:08:25
(1104/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 047 - TELEMUNDO
2009 05 28 - CSÜTÖRTÖK – DZSANNA
dzsanna3 2009 jún. 06. - 04:02:32
(1103/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 047 - TELEMUNDO
2009 05 28 - CSÜTÖRTÖK – DZSANNA
dzsanna3 2009 jún. 06. - 04:02:13
(1102/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 047 - TELEMUNDO
2009 05 28 - CSÜTÖRTÖK – DZSANNA
dzsanna3 2009 jún. 06. - 04:01:47
(1101/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 047 - TELEMUNDO
2009 05 28 - CSÜTÖRTÖK – DZSANNA
dzsanna3 2009 jún. 06. - 04:01:25
(1100/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 047 - TELEMUNDO
2009 05 28 - CSÜTÖRTÖK – DZSANNA
dzsanna3 2009 jún. 06. - 04:00:55
(1099/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 047 - TELEMUNDO
2009 05 28 - CSÜTÖRTÖK – DZSANNA
dzsanna3 2009 jún. 06. - 04:00:32
(1098/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 047 - TELEMUNDO
2009 05 28 - CSÜTÖRTÖK – DZSANNA
dzsanna3 2009 jún. 06. - 04:00:04
(1097/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 047 - TELEMUNDO
2009 05 28 - CSÜTÖRTÖK – DZSANNA
dzsanna3 2009 jún. 06. - 03:59:44
(1096/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 047 - TELEMUNDO
2009 05 28 - CSÜTÖRTÖK – DZSANNA
dzsanna3 2009 jún. 06. - 03:59:24
(1095/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 047 - TELEMUNDO
2009 05 28 - CSÜTÖRTÖK – DZSANNA
dzsanna3 2009 jún. 06. - 03:58:58
(1094/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 047 - TELEMUNDO
2009 05 28 - CSÜTÖRTÖK – DZSANNA
dzsanna3 2009 jún. 06. - 03:58:34
(1093/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 047 - TELEMUNDO
2009 05 28 - CSÜTÖRTÖK – DZSANNA
dzsanna3 2009 jún. 06. - 03:58:00
(1092/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 047 - TELEMUNDO
2009 05 28 - CSÜTÖRTÖK – DZSANNA
dzsanna3 2009 jún. 06. - 03:57:40
(1091/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 047 - TELEMUNDO
2009 05 28 - CSÜTÖRTÖK – DZSANNA
dzsanna3 2009 jún. 06. - 03:56:00
(1090/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 047 - TELEMUNDO
2009 05 28 - CSÜTÖRTÖK – DZSANNA