Téma: La Tormenta

ChM 2009 jún. 27. - 00:30:27
(1209/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela LA TORMENTA
CAP - 061 – TELEMUNDO
ChM 2009 jún. 27. - 00:30:04
(1208/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela LA TORMENTA
CAP - 061 – TELEMUNDO
ChM 2009 jún. 27. - 00:29:41
(1207/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela LA TORMENTA
CAP - 061 – TELEMUNDO
ChM 2009 jún. 27. - 00:25:30
(1206/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 053 – TELEMUNDO
2009 06 05 – PÉNTEK



LA TORMENTA-N

PADRE DAMIÁN – Értesíts Nani, ha jobban lenne… Nagyon erõsnek kell lenned, mert don Ernesto Isten kezében van, de MT a tiédben.
NANI – Nem hallgat rám… Mindent másképp tesz, mint ahogy mondom neki. Nagyon rosszul van.
PADRE DAMIÁN – Ez normális, ahogy az apja állapota nem javul
NANI – Kérem az Istent, és minden szentjeimet, hogy adja vissza E-t, de hasztalan. Inkább meghalna, mint ebben az állapotban legyen
PADRE DAMIÁN – Ilyet nem mondhat! Talán felébred…
NANI – Nem hiszem! Dr. Juan Andrés nem ad semmi reményt
PADRE DAMIÁN – Õ nem láthatja a lelket, és nem tudja, hogy isten csodákra képes…
NANI – Bárcsak úgy lenne, mert akkor megtudnánk, hogy valójában mi történt
PADRE DAMIÁN – Ez nem biztos, hogy SANTOS volt? Nincs bizonyítva?
NANI – Elküldték a kést a fõvárosba vizsgálatra, és még nem jött meg az eredmény.
PADRE DAMIÁN – Ismertem SANTOS-t – becsületes embernek ismertem, és nem hittem volna, hogy képes lehet megölni a keresztapját
NANI – Csak isten tudhatja, és don ERNESTO, hogy mi történt, hogy valójában SANTOS tette-e, ahogy MT hiszi.

AZ AYALA-HÁZBAN

TRINIDAD – Hogyan töröljelek ki a szívembõl ? – és visszaemlékszik arra, amikor megkérdezte tõle JESUS NIÑO a nevét és virágot vitt neki… - utána arra, amikor azt mondta, el kell felejtened engem, és csak emlék leszek az életedben… - Valami történt! Ez hazugság, hogy nem szeret! Meg kell találnom JESUS NIÑO -t, és senki sem akadályozhat meg ebben!

Megint elfogta Trinidad sorstársnõjét a vaskezû, és arról vallatja, hol van Trinidad. – Hol van az az átkozott nõ? – ordít vele, miközben megkötözi és ütlegeli a lányt
Dr. JUANANDRÉS – JESUS NIÑO, hazudtál Trinidadnak! Miért csaptad be? Vége a szerelemnek? Nem sajnálod szegényt, hogy érzi magát, hogy megölheti magát miattad?
JESUS NIÑO – Nem akarok Trinidad-ról beszélni, értsd meg!
Dr. JUAN ANDRÉS - Bernarda miatt van, ugye? Mindenki tudja, hogy Bernarda nem akar senkit a lányai mellett látni
JESUS NIÑO – Az élet nem engedi, hogy együtt legyünk! – kiabálja – Te nem tudsz semmit!
Dr. JUAN ANDRÉS – Mirõl beszélsz? Téged nem érdekel Trinidad, te gyáva vagy!
JESUS NIÑO behúz a dokinak egyet – Engem nem nevezhetsz így. És sosem fogom többé látni, megértetted? Soha többé!

LA TORMENTA – NAGY HÁZBAN

NANI – Mi történt atya?
PADRE DAMIÁN – Nani, nagyon vigyázz erre a dokumentumra, csak és kizárólag MT-nak adhatod át! Ez itt don Ernesto végrendelete – rám bízta, hogy vigyázzak rá, amíg el nem jön az ideje. – nyújt át egy sárga borítékot. Nem tudom, hogy don Ernesto felgyógyul-e vagy sem, de azt akarom, hogy MT-nál legyen a végrendelet, és ha eljön az ideje, tárgyaljon az ügyvédeivel errõl.
NANI – MT-nak nincs erre most ideje
PADRE DAMIÁN – Isten áldjon téged és MT-t.. Fogom kérni Istent, hogy vigyázzon rátok!

MT lovagol a semmiben, valahol La tormenta-n – mint aki nem is ezen a világon van

SOLITA – és GISELA
GISELA – Teljesen megalázva érzem magam. Jesús Nino csakis Trinidad-ra gondol. Nem létezik más számára. - Mindketten a saját szerelmükrõl beszélnek el egymás mellett… 
SOLITA végül elzokogja magát – Gisela, már nem akarok Miguelón-hoz menni feleségül! Nem érted?!

AZ AYALA-HÁZBAN
BERNARDA bömböl a házuk elõtt, Simón-nal ácsorogva.
TRINIDAD kimegy a sírást meghallva, és megkérdi - Mama mi történt?
BERNARDA – Valentina, a nõvéred,..
TRINIDAD – Mi történt V-val?
BERNARDA – Valentina meghalt, Trinidad. Meghalt!
TRINIDAD – Nem! Nem lehet! És összeborulnak, Simón gúnyosan nézi õket…

ALÍRIO HÁZÁBAN
GISELA hazamegy, és látja, hogy Alírio leitta magát… - GISELA – Hány üveggel ittál? – vonja kérdõre a bátyját
ALÍRIO – Ez nem érdekes, az a fontos, hogy úgy érzem, meghalok – kezd el bõgni…
GISELA – Gyere, megfürdetlek!
ALÍRIO – Nem! Az egyetlen, aki megfürdethet engem, az Solita Cruz…
GISELA – Emlékezz rá, hogy pap leszel
ALÍRIO – Kit érdekel az a csuha!
GISELA – Hallgass rám! Solita szerelmes beléd! Már nem akar Miguelón-hoz menni. Szeret téged! – ALÍRIO felnéz reménykedve – nem hisz a fülének 

CPEHA HÁZÁ BAN
SOLITA Miguelón fényképéhez beszél – Látni sem akarlak! Miért pont most kell hazatérned, amikor már nem kellesz?! 5 éve õriztem ezt a szerelmet, egészen addig, míg már nem érdekelsz! Csak dühöt érzek irántad, mert a te hibádból értékeltem le Alirio-t, aki az egyetlen volt, aki úgy szeretett, mint egy szentet. Gyûlöllek! – levágja a földre a képét  - és zokog, zokog

CIPRIANO – Állj! – kiált a próbáló zenészekre – semmi sem elég jó neki 

LA GUANIPERA – NAGY HÁZBAN
EDELMIRA – Veled mi történt?
SIMÓN – Minden arra utal, hogy Valentina Ayala halott. SANTOS-sal volt, amikor megölték õt. Úgy néz ki, hogy a lányomat is megölték!
EDELMIRA – Ne mondd ezt még egyszer, hogy a te lányod! Nem látszol nagyon szomorúnak.
SIMÓN – Persze, hogy nem, csak ez bonyolítja dolgokat… Most Bernarda lesz az örököse Valentina-nak, és a La tormenta részének
EDELMIRA – Neki még mindig nincs a kezében a dokumentum errõl
SIMÓN- Santos halála miatt is õ lesz az örökös, mert a veje volt
EDELMIRA – Te csak kifogást keresel arra, hogy elvedd feleségül BERNARDA-t! Neked MT-val kell összeházasodnod, nem BERNARDA-val! Akkor az egész La Tormenta a tiéd lehet!
SIMÓN – Ha az öreg Bernarda-ra hagyja a részét, én, mint Valentina apja, örökölöm a részét.
EDELMIRA – Ez csak akkor érvényes, ha soha többé nem kerül elõ!

FÕVÁROS – KÖZPONTI KÓRHÁZBAN
Dr. FELIPE vizsgálja Valentina-t – Bemutatkozik neki - Én vagyok a te személyes orvosod. Megtudhatom, mi a kedven páciensem neve? Bízz bennem. Hogy hívnak?
VALENTINA – A babám!
Dr. FELIPE – Sajnálom, elveszítetted a gyermekedet, de tudnom kell, ki vagy, hogy hívnak téged!

LA TORMENTA-N
ALESIO – Nem találtuk Valentina-t, sem SANTOS testét, csak ezt a trikót és a csizmáját – átadják Genoveva-nak, aki sírva fakad – Nagyon jó ember volt Santos! – zokogja - Szegény! Nem is tudjuk eltemetni, mert nincs meg a teste!
ALESIO – Értesítjük SANTOS TORREALBA összes barátját, és eltemetjük ezeket a dolgokat.

FÕVÁROS – KÖZPONTI KÓRHÁZBAN
Dr. FELIPE – Kérlek, szükségem van a válaszodra
VALENTINA – A gyermekem! A babámat akarom!
Dr. FELIPE – Erõsnek kell lenned, és elmesélni, mi történt! – de Valentina, mint egy õrült, sikítozni kezd…

ISABELA a kórház-folyosón telefonon beszél valakivel – azonnal kapcsolja a fõnökét! Tudom, hogy nem ismer, csak mondja neki, hogy én vagyok az egyik örököse La Tormenta-nak, és válaszoljon, hogy fogad-e… Várok.

LA TORMENTA – NAGY HÁZ ELÕTT
BERNARDA puskával várja MT-t.. – Valentina halott! És mindez a maga hibájából A lányom meghalt, és maga meg fog fizetni ezért! – (a balga egyedül hagyta a másik lányát otthon)

AZ AYALA HÁZBAN
Kopognak – TRINIDAD – Mama, te vagy az? – kérdi, de nincs válasz… Trinidad – Valentina, biztosan õ az – Valentina! Anya? - kérdezi, miközben óvatlanul kinyitja az ajtót. – Senki sem válaszol, de a vaskezû lép hozzá… Valentina – Ki az?
VASKEZÛ – Végre megtaláltalak – mondja ördögi röhögéssel. – becsapja az ajtót belülrõl
TRINIDAD – Kérem, ne bántson! Ez nem lehet, Istenem!
A Vaskezû egy pofont kever le neki, és a szemére veti, hogy miatta kínozták meg õt!
TRINIDAD – Nem vagyok egyedül, vigyázzon!
VASKEZÛ ordítani kezd – Ki van még itt elbújva – de senki nem válaszol – röhög, és azt kiabálja, megint hazudtál!

MT - Megértem a fájdalmát azért, ami Valentina-val történt!
BERNARDA – Valentina meghalt
MT – Istenem! Nagyon sajnálom.
BERNARDA – Megölette, SANTOS-sal együtt!
MT - Ez nem igaz! Értem, hogy fáj önnek, de ne vádoljon olyasmivel, amit nem követtem el! Én szerettem Valentina-t. Sok problémánk volt, de soha nem tettem volna ilyet! Én nem vagyok a maga ellensége, és legkevésbé Valentina-nak! Kérem, ne rontsa jobban a helyzetet. Sajnálom, Bernarda – zokogja – Nagyon sajnálom!
BERNARDA – Szegény kislányomat megölték…
MT – Hogyan történt? – Látta?
BERNARDA – Nem, csak ezt kaptam – mutatja a jegygyûrût. VALENTINA halott! Halott! – zokog õ is… egymásra borulnak…

FÕVÁROS – KÖZPONTI KÓRHÁZBAN
Valentina – A babám!, a babám!
DR FELIPE – Ne aggódj, lesz még gyermeked késõbb! – bejön a másik orvos, DR. JORGE. Azt hiszem nagyobb a baj, mint gondoltuk – mondja a kollégának. Nézd, nagyon érzékeny, de nincs magánál. Õ itt marad, amíg rendbe nem jön
DR. JORGE – Ne is próbáld meg!
Dr. FELIPE - A legjobb, ha értesítjük a családját. A gond az, hogy hogyan?

AZ AYALA HÁZBAN
TRINIDAD nekitámad a vaskezûnek, aki azt mondja – Elviszlek a fõvárosba! – kiviszi a házból, de kint az éppen odaérkezõ orvos megvédi õt, és verekedni kezd a vaskezûvel

A CAMACHO-HÁZBAN
JESUS NIÑO – Anya, én nem vagyok erõszakos ember, nem tudok olyan lenni, ahogy apa akarja. Nem vagyok Miguelón!
REMEDIOS CIPRIANO – De én az anyád vagyok, és nagyon szeretlek.
JESUS NIÑO – Nem akarok fájdalmat okozni neked, de mennem kell Értsd meg anya, nem tudok az apámmal egy fedél alatt élni!
REMEDIOS – Nem! Te nem hagyhatsz el! – és terjedelmes testével az ajtót eltorlaszolja…
MAGDALÉNA – Az lehetetlen anya, hogy õ megváltozzon!
REMEDIOS – Te is? Te is elmész?
MAGDALÉNA – Jön Miguelón, õ az, aki apa büszkesége, ellesztek nélkülünk!

PUERTO BRAVO FÕTERÉN
A kedves papa, CIPRIANO ordítozik az emberekkel, semmi sem elég jó neki – már vörös szõnyeggel is beborították az utat, ahol majd a kedvenc hõs fia fog ellépdelni a tömegek elõtt 
Jön az ember, aki megvásárolta DOMINO-t, és követeli vissza a pénzt, mert a ló meglógott tõle… Ha nem adják vissza a lovamat azonnal, megyek a fõnökükhöz!
A rendõr azt állítja, hogy Domino meg fogja bosszulni Santos halálát Cipriano-n, mert õ ölette meg – és tényleg megjelenik Domino a frászt hozva Cipriano-ra… és mindent összerombol, amit MIguelón fogadására készítettek… Cipriano-t fellöki, aki nem ismeri fel a lovat… csak ordít és ordít eszét vesztve a károk láttán

A CAMACHO HÁZBAN
REMEDIOS sír és könyörög, hogy maradjanak vele a gyermekei– Istenem, miért büntetsz ennyire, miért kell ezt a nehéz keresztet cipelnem? – néz az égre
JESUS NIÑO – Mama, elég volt! Ne Istent hibáztasd, neked is megvan a részed benne, hogy nem volt akaratod, hogy mindig õt védted, és minket soha, amikor rosszul bánt velünk!
REMEDIOS – Hányszor veszekedtem miattatok Cirpriano-val..
JESUS NIÑO - Nagyon szeretünk, tényleg, de nem tudunk egy fedél alatt élni vele! Isten áldjon mama! – csókolja homlokon Remedios-t, aki fájó szívvel integet nekik az ajtóból

AZ AYALA-HÁZBAN
Dr. JUAN verekszik életre-halálra a vaskezûvel… aki ezúttal alulmarad egy erõteljes rúgástól, ezalatt elõveszi a puskáját a doki és ráfogja – Ez az átkozott szemét többé nem okoz fájdalmat neked
VASKEZÛ – Nem az én hibám!
DR JUAN – Takarodj! – átöleli Trinidad-ot – Sokkot kaptál, gyere – és ölben viszi be a lányt a házba…

LA TORMENTA – NAGY HÁZBAN
NANI kávét hoz Bernarda-nak és MT-nak – azt mondja, ettõl majd jobban lesznek
BERNARDA – Akkor lennék csak jól, ha Valentina velem lenne – és azt gondolhatnám, hogy ez csak egy rémálom. De nem! A kislányom meghalt! És egy jó ideje nem mondtam neki, hogy mennyire szerettem!
MT – Õ tudta!
BERNARDA – Tudja, Nagyon keveset beszéltem vele, mert mindig elfoglalt voltam a dolgaimmal… Annyira szerettem volna, ha elmondja mindazt, ami történik vele. Még azt sem mesélte el, hogy állapotos. A másik lányom beteg, és most vele kell lennem!
MT – Magával megyek!
BERNARDA – Nem! – Arra kérem inkább, hogy találja meg Valentina testét, hogy eltemethessem!
MT – Nézze, talán nem is halt meg! Nem találtunk testet, valószínûleg él!
BERNARDA – Ígérje meg, hogy megtalálja! – és Köszönöm… - Engedelmével, Nani… Viszontlátásra! – szól vissza kifelé menet

LA SYBILA – A te sorsod itt van velünk! Gyerünk! Gyorsan, Demetrio! Hozd a gyógyszert, mert a golyók erõs gyulladást okoztak… - Santos zihál… - La Sybila kérleli, hogy térjen vissza!
ChM 2009 jún. 26. - 23:29:21
(1205/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 052 – TELEMUNDO
2009 06 04 – CSÜTÖRTÖK
ChM 2009 jún. 26. - 23:28:56
(1204/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 052 – TELEMUNDO
2009 06 04 – CSÜTÖRTÖK
ChM 2009 jún. 26. - 23:28:27
(1203/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 052 – TELEMUNDO
2009 06 04 – CSÜTÖRTÖK
ChM 2009 jún. 26. - 23:28:01
(1202/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 052 – TELEMUNDO
2009 06 04 – CSÜTÖRTÖK
ChM 2009 jún. 26. - 23:27:35
(1201/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 052 – TELEMUNDO
2009 06 04 – CSÜTÖRTÖK
ChM 2009 jún. 26. - 23:26:42
(1200/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 052 – TELEMUNDO
2009 06 04 – CSÜTÖRTÖK
ChM 2009 jún. 26. - 23:26:11
(1199/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 052 – TELEMUNDO
2009 06 04 – CSÜTÖRTÖK
ChM 2009 jún. 26. - 23:25:45
(1198/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 052 – TELEMUNDO
2009 06 04 – CSÜTÖRTÖK
ChM 2009 jún. 26. - 23:24:43
(1197/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 052 – TELEMUNDO
2009 06 04 – CSÜTÖRTÖK
ChM 2009 jún. 26. - 23:24:11
(1196/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 052 – TELEMUNDO
2009 06 04 – CSÜTÖRTÖK

MIGUELÓN CAMACHO
ChM 2009 jún. 26. - 23:22:49
(1195/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 052 – TELEMUNDO
2009 06 04 – CSÜTÖRTÖK
ChM 2009 jún. 26. - 23:22:20
(1194/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 052 – TELEMUNDO
2009 06 04 – CSÜTÖRTÖK

Ál SANTOS TORREALBA
ChM 2009 jún. 26. - 23:21:35
(1193/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 052 – TELEMUNDO
2009 06 04 – CSÜTÖRTÖK
ChM 2009 jún. 26. - 23:20:56
(1192/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 052 – TELEMUNDO
2009 06 04 – CSÜTÖRTÖK
ChM 2009 jún. 26. - 23:19:32
(1191/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 052 – TELEMUNDO
2009 06 04 – CSÜTÖRTÖK
ChM 2009 jún. 26. - 23:17:13
(1190/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP - 052 – TELEMUNDO
2009 06 04 – CSÜTÖRTÖK