Téma: La Tormenta

dzsanna3 2009 jún. 05. - 18:43:30
(869/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP 005 - TELEMUNDO
dzsanna3 2009 jún. 05. - 18:43:09
(868/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP 005 - TELEMUNDO
dzsanna3 2009 jún. 05. - 18:42:44
(867/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP 005 - TELEMUNDO
dzsanna3 2009 jún. 05. - 18:42:26
(866/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP 005 - TELEMUNDO
dzsanna3 2009 jún. 05. - 18:40:55 Előzmény dzsanna3
(865/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela - LA TORMENTA
CAP 005 - TELEMUNDO

SOMÓN GUERRERA és SANTOS TORREALBA életre-halálra vívnak machete-vel. MT megelégelte a dolgot, és Santos-ra szegezi a puskáját, mondván, ha nem teszik el a késeket, akkor nem teketóriázik tovább, lelövi õket.

MT továbbra is Santosra céloz, és azt mondja: Santos, menjen innen, és ne jöjjön vissza többé! Ha megtudom, hogy az én területemre lép, lelövetem!

SANTOS - Rendben van, elmegyek, ahogy maga parancsolja! Elmegyek, és nem térek vissza, de egyetlen feltétellel: Ne adja el a birtokot ennek az embernek! Az bûncselekmény lenne!

MT - Én nem fogadok el feltételeket sem magától, sem senkitõl, megértette?

SANTOS - Meg akarja védeni a birtokot? Nem akar minden lehetségest megtenni, hogy felvirágoztassa La Tormenta-t? Mutassa meg akkor! Bizonyítsa be, hogy maga az a nõ, akinek mondja magát - nem pedig egy finom úrilány, aki egyetlen dolgot tesz: férfias szavakat használ!

MT - Senkinek semmit nem kell bebizonyítanom! Nem érdekel egyáltalán, hogy mit gondolnak rólam.

SANTOS - Akkor mégis eladja? Eladja ennek a...?

SIMÓN - Csak óvatosan azzal, amit mondani akar SANTOS TORREALBA!

MT - Elég már! Nem akarok több verekedést a házamban, Santos! Menjen innen, Santos, és ne jöjjön vissza! - SANTOS elmegy.

A FÕVÁROSBAN
ERNESTO MONTILLA - Nani, egy szívességet szeretnék kérni tõled! Nagyon aggódom María Teresa miatt.

NANI - Istenem! Vannak hírei róla?

ERNESTO - Nem, semmi. És pontosan ez az, ami aggaszt.

NANI - Akkor miért engedte elmenni?

ERNESTO - Ha meghaltam volna, nem lett volna más választása. De most, hogy megmenekültem, ki hozza vissza? Te jobban ismered bárkinél.

NANI - Ugyanolyan konok, mint maga, Ernesto úr!

ERNESTO - Köszönöm! Pontosan ezért akarok egy szívességet kérni tõled, hogy csomagolj, és már ma utazz el, ha lehetséges La tormenta-ra. Magam mennék, de még nincs hozzá erõm! Te ismered azt a vidéket, és én csak benned bízom! Nagyon aggaszt a hallgatása, Nani! Lehet, hogy veszélyben van?

SIMÓN - MT, nem tudod, mennyire sajnálom, ami történt, de ezekkel a parasztokkal így kell bánni! Mindenekelõtt azzal a hülye Santos Torrealba-val! Nagyon jól tetted, hogy kirúgtad! Végre valaki megtette!

EDELMIRA GUERRERO - Nem végezted el a feladatodat María Teresa ellen!
TATACOA - María Teresa védett! Valaki vigyáz rá! Valaki vigyáz rá, akinek nagy hatalma van!
EDELMIRA – Csak meg kell dupláznod az akaratodat, és sikerülni fog, tudom!
TATACOA – Létezik a sötétség, és ahol vége van a sötétségnek, ott kezdõdik a fény. És ez a fény vigyáz María Teresa-ra... Nem tudok mit tenni ellene. Azóta vigyáz rá valaki, akinek nagy hatalma van amióta MT megszületett, Meg van áldva!

EDELMIRA – Találd meg azt a fényt! Érd el, hogy María Teresa eladja nekem a birtokot, bárki védje is õt!
ALESIO – De fõnök! Hogy jutott eszébe Don Simón Guerrero-val verekedni? Ismeri õt!
SANTOS – Igen, ismerem! Csak õ nem ismer engem! Nem tudja, hogy a férfiakat tisztelem, és nem tisztelem az árulókat! – kiabálja, hogy Simón meghallja
GENOVEVA – Ennek az embernek mindenütt van füle és szeme, ne kiabálj!
SANTOS – Hallja meg! - kiabál tovább – Nem érdekel! Nem maradt más választásom, el kell mennem!
GENOVEVA – Te nem mehetsz el, Santos! Nem hagyhatsz itt minket! Mi lesz velünk? Mondd meg, mi lesz velünk? Mi lesz a Tormenta-val nélküled?
SANTOS – A Tormenta-nak már van új tulajdonosa. A kisassony eladja a birtokot SINÓM GUERRERO-nak. Õ lesz az új fõnök.
GENOVEVA – Beszélned kell a kisasszonnyal! Mondd meg neki, hogy ne adhatja el a birtokot don SIMÓN-nak.
ALESIO – Õ nem ismeri SIMÓN GUERRERO-t!
SANTOS – Mondtam neki, Alesio! De õ beleesett a csapdájába. SIMÓN elõbb tönkretette a birtokot és a kisasszony most eladja ennek a gazembernek!
ALESIO – Akkor beszélj don ERNESTO-val! Mondd el neki, mi történik itt.
SANTOS – Jaj, ALESIO, Don Ernesto nagyon beteg, és én nem akarok rossz hírrel szolgálni neki. Ráadásul õ neki fog hinni, mert õ a lánya! Mit mondhatnék én neki? Nem maradt más választásom, mint lezárni ezt és másutt keresni munkát.
GENOVEVA – Santos, Santos! Ne menj el! Kérlek, ne hagyj itt minket!
ALESIO – Akkor vigyen magával engem is! Mindannyian magával megyünk! Senki sem akar SIMÓN GUERRERO-nak dolgozni!
SANTOS – ALESIO, értem én, de nem! Nincs mit kínálnom nektek! Jobban jártok, ha itt dolgoztok, hogy eltartsátok a családotokat. Én itt nõttem fel, ezen a birtokon, ezért mindig is velem lesz, a halálom napjáig!
GENOVEVA – SANTOS!... – sóhajt egyet, sírva fakad – mert SANTOS elvágtat Dominoval

REMEDIOS - De ugye, nem halott? – kérdezi az orvost.
ORVOS – De igen, dona REMEDIOS! Talán mérgezés áldozata lett.
CHEPA - Azt mondta, hogy megátkozták, doktor úr!
DOKTOR - Dona Chepa, kérem! Nem hiszem el, hogy egy ilyen nõ, mint ön, hisz ezekben a dolgokban! Semmiféle boszorkányság nem tehet ilyet!
REMEDIOS – Doktor, ezen a vidéken olyan dolgok történnek, hogy az ember sohasem tudhatja…
DOKTOR – Rendben, de nem fogok vitatkozni butaságokon! Jobban teszik, ha elkezdenek imádkozni Demetrio lelkéért. Sõt, miután Demetrio-nak nincs családja, összeadhatjuk a pénzt a temetésére!
PADRE BENITO elkezd imádkozni, és ott tart, hogy: Istenem, segíts ennek a … hogy is hívják õt? Nem emlékszem! … 

SOLITA – Jaj, anya! Kérdem én, ha megérkezik MIGUELONITO, ki fog minket összeadni? Merthogy Padre Benito nem emlékszik a saját nevére sem!
DONA CHEPA – Jaj, hát elmegyünk akkor egy másik faluba, de hogy lesz esküvõ, az biztos!
REMEDIOS – Melegem lesz, ha meghallom, hogy az esküvõrõl beszélgettek!
SOLITA – Miért?
REMEDIOS – Nos, nem gondolod, hogy túlságosan korai a MIGUELÓN-nal való esküvõrõl társalogni?
SOLITA – Korai? Öt éve várom õt! Öt éve! – mutatja a kezével is a számokat. MIGUELÓN-nak másik menyasszonya van? Te tudsz valamit?
REMEDIOS – Nem, nem, nem! Dehogyis! Szó sincs másik menyasszonyról ! Csak arról van szó, hogy ti már jó ideje nem beszéltek.
DONA CHEPA – Amikor 5 évvel ezelõtt elment MIGUELÓN, az egész vidék tudta, hogy jegyesek SOLITA-val! Sosem bontották fel a jegyességet!
SOLITA – Soha, soha, soha! Sõt, amikor elment, azt mondta nekem, hogy amikor visszatér, összeházasodunk!
DONA CHEPA – Senki sem ismeri nálad jobban ezt a vidéket! És pontosan tudod, ha MIGUELÓN nem tartja be a szavát, akkor a helyi viperák a szájukra veszik szegény kislányomat! Bemocskolják a jóhírét!
REMEDIOS – MIGUELÓN-nak be kell tartania az ígéretét, tudom én! Õ egy igazi férfi!
dzsanna3 2009 máj. 18. - 03:03:46
(864/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela LA TORMENTA
dzsanna3 2009 máj. 18. - 03:03:13
(863/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela LA TORMENTA
dzsanna3 2009 máj. 18. - 03:02:57
(862/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela LA TORMENTA
dzsanna3 2009 máj. 18. - 03:02:38
(861/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela LA TORMENTA
dzsanna3 2009 máj. 18. - 03:02:18
(860/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela LA TORMENTA
dzsanna3 2009 máj. 18. - 03:02:03
(859/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela LA TORMENTA
dzsanna3 2009 máj. 18. - 03:01:46
(858/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela LA TORMENTA
dzsanna3 2009 máj. 18. - 03:01:30 Előzmény dzsanna3
(857/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela LA TORMENTA
dzsanna3 2009 máj. 18. - 03:01:06
(856/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela LA TORMENTA
dzsanna3 2009 máj. 18. - 03:00:43
(855/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela LA TORMENTA
CAP 006.
dzsanna3 2009 máj. 18. - 03:00:21
(854/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela LA TORMENTA
dzsanna3 2009 máj. 18. - 03:00:03
(853/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela LA TORMENTA
dzsanna3 2009 máj. 18. - 02:58:37
(852/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela LA TORMENTA
CAP 006.
dzsanna3 2009 máj. 18. - 02:58:19
(851/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela LA TORMENTA
CAP 006.
dzsanna3 2009 máj. 18. - 02:58:00
(850/2049)
CHRISTIAN MEIER en la telenovela LA TORMENTA
CAP 006.