Téma: La Pola

10/10
puszilva 2012 ápr. 18. - 14:58:07 10/10
(141/221)
A történet a 18. században játszódik. A nemesek és a miniszeterek megpróbálják befolyásolni Yoeng Jo királyt, aki Joseon 22. uralkodója volt, a saját érdekeik miatt. A szigorú, de mégis igazságos királyt az alattvalói többsége szerette. A kormány és a királyné /Jeong Soon/ cselszövésének "köszönhetõen" a trónörököst, Sa-Do herceget meggyilkolják. Minden befolyásukat megteszik annak érdekében, hogy a királyné magához ragadhassa a hatalmat. San, az ifjú Sa-Do herceg fia két hasonló korú árvával köt életre szóló barátságot /egy udvarhölgy- és egy eunoch növendékkel/. Évekre elszakadnak egymástól, de évek múltán felnõttként a fõvárosban újra egymásra találnak. Aztán nemsokkal késõbb San-t királlyá koronázzák...
10/10
puszilva 2012 ápr. 18. - 13:55:51 10/10
(140/221)
Pár hónap és adásba kerül és reklámok nélkül ,kezdõdik mondjuk szeptemberben és 4hónapig eltart hisz 77részes tehát az év utolsó hónapjait vele tölthetjük.
A nyáron egy jelenbejátszódó is lesz bár engem csak a kosztümös érdekel.
Egy nõ a fõszereplõ itt is tehát Pola rajongók egyben kosztümös sorozatért rajongók nem sokat kel várnunk és a tv képernyõje elõtt találhatjuk magunkat.
Az angol címe Lee Sun- Wind of the place.
Itt az openingje :
http://www.youtube.com/watch?v=2UBYwFX0UOM
10/10
puszilva 2012 ápr. 18. - 13:09:43 10/10
(139/221)
NAGY HÍREM VAN!
A nyár folyamán indul a köztévén egy új koreai sorozat Lee Sun!
Lesz egy 20 részes Pasta ami jelenbe játszódik de Lee Sun 77részes és kosztümös!!
Neli 2012 ápr. 16. - 14:51:34
(138/221)
Gertrudis asszony :)
10/10
Alibaba24 2012 ápr. 16. - 12:57:34 10/10
(137/221)
Nem tudod véletlenül az öregasszony nevét? Catarina keresztanyjáénak,az Istennek sem jut eszemben a neve:(
Köszönöm a választ
10/10
Alibaba24 2012 ápr. 16. - 12:56:15 10/10
(136/221)
Ezt nem tudtam,mivel amióta az elõrébb tették a filmet azóta nem tudom követni,sajnos.
Akkor Jorge Tadeot is kivégezték?pufff de gonoszak...
10/10
Alibaba24 2012 ápr. 16. - 09:27:13 10/10
(135/221)
Kár,hogy Jorge Tadeo is eltûnt valamiért,csíptem a fejét,na meg Domingot,meg az öregasszonyt a Catarina keresztanyját,nem tudom nevét sajnos.
Neli 2012 ápr. 15. - 16:32:57
(134/221)
:O :S
jaj, az Ezel vége kiborított, ne is mondd... :S
A szív útjait nem nagyon néztem, de a Tiltott szerelmmel is ez lesz?? :O :S ne már... :S :S
ha láttad, légyszi írj privit, hogy mi történik...
ritkán nézem, de érdekel, mi lesz (a két fiatal fsz.-re gondolok)... fõleg a fsz. fiatal pasival :P :D
10/10
Milibindi 2012 ápr. 15. - 16:11:03 10/10
(133/221)
Hát igaz történet ... ez történt a valóságban velük :(
10/10
Alibaba24 2012 ápr. 15. - 11:27:23 10/10
(132/221)
Engem valahogy elkeserít az,hogy sajnos ilyen rossz vége lesz Polaval és Alejoval....:(
De sajnos van ilyen vége,mint Ezel bosszú mindhalálig filmben,A Szív útjai,meg sajna a Tiltott szerelem is!
10/10
Milibindi 2012 ápr. 14. - 20:33:04 10/10
(131/221)
Most felfedeztem benne egy bakit ugye Nicolasa azt mondta ( határozottan így rémlik), hogy a fia 11 éves volt amikor elszakították tõle , a kis Joaquín meg 8 éves már tehát alsó hangon annak a gyereknek már egy 19 éves felnõtt embernek kéne lennie de inkább több .mert Catarináék több évig probálkoztak sikertelenül gyerekkel.
10/10
Milibindi 2012 ápr. 14. - 20:28:56 10/10 Előzmény Andrej01
(130/221)
Igen , azt én is nehezen tudnám elképzelni, hogy Catarina szerelmes lett a rabszolga fiúba és gyereke született tõle.Az meg abszurd szerintem, hogy egy rabszolga megkapja a szabadság levelét, vissza megy a régi gazdáihoz rabszolgának ( eléggé így bánnak vele) ez is biztos kitaláció az meg 100%, hogy Maria Ignacia terhességet hazudott. Szerintem ötletes ,hogy telenovellát csináltak belõle!
10/10
puszilva 2012 ápr. 14. - 18:33:24 10/10
(129/221)
Lehet hogy ez a sorozat is a nézõi leveleknek is köszönhetõ.
Tavaly rengeteget írtam nekik hogy indítsanak kosztümös sorozatot mert garantált a nézettség.
Plusz egy személyes élmény:
2010január 2.án kezdõdött az m1en a palota ékköve címû koreai kosztümös sorozat.
Az egészbe a lényeg: én már alig néztem tvt ép csak a híradóra kapcsoltuk be, még ment és elsõ látásra beleszerettem.
Nem csak én: A fórumokon egy 51éves ember írta életembe nem láttam még ilyen jó sorozatot és akkor én is így voltam ezzel.
Azóta izgalommal várom a következõ koreai kosztümös sorozatot.
2010 október 27.én kezdõdött a silla királyság ékköve és az nem volt már kérdés hogy nézzem utána 2011 február 28.án kezdõdött a királyi ház titkai.
Alig várom a következõt! Állítólag idén nyáron indul a következõ.
Annyi kritikám van csak hogy;
az utóbbi kettõbe rengeteg a vágás fõleg sillánál.
A másik hogy teljesen átírják a mûsor címét pedig mindegyik fõhõse egy hölgy volt sokkal ésszerûbb lett volna ha az eredeti címet meghagyják.
Remélem hogy tanulnak a hibáikból.
És mondom legalább nézzetek bele mert ha ez tetszik akkor azok is fognak tetszeni és elõre mondom hogy felejthetetlen élményben lesz részetek.
10/10
puszilva 2012 ápr. 14. - 14:08:06 10/10 Előzmény Andrej01
(128/221)
Kedves barátom!
Én már egy ideje azt nézem egy sorozatba hogy kosztümös-e.
A távol keleti kosztümös (koreai) sorozatok amit ajánlok mivel csodálkozva beszéltél hogy az elmúlt évtizedekbe nem találtál ilyet, én igen.
Anno az m1en mentek ilyen sorozatok csak õk átnevezték ilyen ékkõre meg olyan titokra.
Pl a palota ékköve eredetileg Dae Jang Geum
a silla királyság ékköve Queen SeonDeok
a királyi ház titkai Dong Yi
A lényeg az hogy ott is létezõ személyekrõl készült sorozat és csak ajánlani tudom.
Rövid tartalmi ismertetõm:
A palota ékköve az elsõ nõi orvos megpróbáltatásairól szól
A Silla királyság ékköve az elsõ nõi uralkodó megpróbáltatásairól szól
A királyi ház titkai egy tisztességes becsületes hölgyrõl szól aki paraszti származása ellenére királyi ágyas lett és a királynéi rangot elutasította

Az interneten meg tudjátok nézni mindegyiket és így nem kell szomorkodni hogy befejezõdik La Pola és bízok benne hogy még sok csodálatos alkotást láthatunk a tévében.

http://indavideo.hu/search/text/a%20palota%20%C3%A9kk%C3%B6ve?channel_constraint=undefined

http://indavideo.hu/search/text/a%20silla%20kir%C3%A1lys%C3%A1g%20%C3%A9kk%C3%B6ve?channel_constraint=undefined

http://indavideo.hu/search/text/a%20kir%C3%A1lyi%20h%C3%A1z%20titkai?channel_constraint=undefined
nuussi 2012 ápr. 11. - 15:21:20
(127/221)
Két hét múlva már nem fogják duplán adni a Manhattant és folytatják az 50.résztõl ahol abbahagyták.
Nagyi47 2012 ápr. 11. - 15:19:05
(126/221)
Tudja valaki, hogy mi történt a Marina sorozattal? Egyszer csak megszüntették mielõtt a befejezõ rész levetítették volna. Pedig érdekelt volna a befejezés. Helyette behoztál a La Polát amit egyébként is nézhetünk csak más idõpontban.
10/10
csikosi 2012 ápr. 11. - 09:54:30 10/10
(125/221)
Mankos!
Képzeld el, ha ezt a filmet magyarok csinálták volna!
Azt megnézném!
Üdv:
10/10
csikosi 2012 ápr. 10. - 10:57:03 10/10 Előzmény Andrej01
(124/221)
szia!
Sajnálhatod, hogy nem láttad az elejétõl fogva.
Nagyon jó kis filmsorozat, mivel mostanában nem lehetett látni ilyet.
Sajnos nemsokára vége van.
Üdv:
Andrej01 2012 ápr. 09. - 19:41:18
(123/221)
Miért az elején szerepelt az évszámkiírás, amikor elõször találkoztak? Én nem tudom, azokat a részeket még nem láttam. De ha 1796-ban született, az rendben lévõnek tûnik, hisz most 1816-ban (vagy 1817-ben) járunk a sorozatban, vagyis 20-21 éves, az simán hihetõ.
Na szóval: én véletlenül akadtam erre a sorozatra, és kezdetben voltak ellenérzéseim, hogy nézzem-e, hisz végülis az elején úgy gondoltam, ez egy szokásos dél-amerikai szappanopera, kosztümös kiadásban. Aztán pár rész meggyõzött: ez nem szappanopera. Ez a sorozat igényesebb, mint az utóbbi 30 évben készült összes magyar történelmi film együttvéve. (Ha egy ilyen sorozatból nézhettem volna annak idején a 48-as szabadságharcot, sokkal közelebb érezném magamhoz az egész történelmet.) Egyrészt olyan regionális történelmi eseményeket és idõszakot hoz elénk, amirõl szerintem csak egy elég szûk rétegnek van halvány elképzelése is. Hogy hogyan lett függetlenül állam Kolumbia, meg Venezuela, meg a többi, és hogyan váltak ezek az országok a késõbbiekben a sorozatos katonai diktatúrák, junták játékszereivé - errõl én sem tudtam túl sokat, de a sorozatot nézve jöttem rá, hogy ez végsõsoron k*rva érdekes, és engem érdekel is. Utánanéztem, és a legtöbb szereplõ: Pola, Alejo, Narino, Carbonel, Baraya tábornok, Jorge Tadeo, Don Camillo Torres, Caldas doktor, Sámano, Pablo Morillo, Santander mind-mind létezõ személyek, akiknek nagyon komoly szerepük volt Kolumbia létrejöttében, és ahogy elolvastam, körülbelül az is történt velük, ami a sorozatban. (Egyébként Pola van a 10.000 peso-s pénzen Kolumbiában.) Persze tettek hozzá regényes elemeket, szerintem ilyen lehet Catarina néger gyereke, illetve az, hogy Narino felesége, Magdalena valóban szült két gyereket akkor, amikor Narino börtönben volt, akiknek nem lehetett Narino az apjuk, de hogy pont fõ politikai ellenfele, Don Jorge Tadeo lett volna az apa - arra nincs semmilyen adat, dehát szerintem ez bõven belefér a rendezõi szabadságba.
A sorozat izgalmas, nagyon értelmesen és profin vannak vágva az események, még a csatajelenetek is egészen profik voltak. A karakterábrázolás messze túlnõ egy szappanfilmén, a jellemek formálódnak, és szerintem nincsenek egyértelmûen csak jó és csak rossz figurák, hanem normális emberek. Még a spanyol diktátorban, Morilloban is bõven vannak szerethetõ vonások, míg a fõhõsöknek - akár Polának is - vannak igen idegesítõ és hülye húzásai. Mint a valóságban.
Mindenkinek nagyon ajánlom, akinek nem idegen a történelem, és azoknak is akik szeretik az életszagú, de mégis regényesen fordulatos sztorikat!
(Ja - és Santa Fé természetesen nem az USA-beli Santa Fé, hanem Santa Fé de Bogotá, Kolumbia jelenlegi fõvárosa, aminek ma is ez a hivatalos neve, csak a Bogota vált elterjedté. Popayánról nézegettem fotókat a GoogleEarth-ön, csodaszép város...)
10/10
csikosi 2012 ápr. 07. - 13:26:41 10/10
(122/221)
lemaradt egy N-betû