Bemes 2015 febr. 22. - 11:36:43
(1153/4273)
Köszi, megnéztem és nagyon tetszenek a képei. Mennyire tükrözik Õt!
malvinkicska 2015 febr. 22. - 10:34:32
(1152/4273)
Nagyon köszönöm elolvastam rokon lelkek vagyunk.
9/10
gabus53 2015 febr. 22. - 10:19:01 9/10
(1151/4273)
Szióka!
Írtam neked privit.
Kellemes pihenést.
9/10
gabus53 2015 febr. 22. - 09:52:36 9/10
(1150/4273)
Köszönöm, ezt én is átnézem, úgy látom rengeteg érdekes infó van rajta.

Egyébként azt tudjátok, hogy Zerrin Tekindor (Gülten asszony) nemcsak egy remek színésznõ, hanem ráadásul még kiváló festõ is? http://www.zerrintekindor.com/default.aspx?_Args=MainPage

Szép napot mindenkinek.
Bemes 2015 febr. 22. - 08:53:26
(1149/4273)
Köszi, okvetlen megnézem. Annál is inkább, mert hobbyként én is festegetek.
Bemes 2015 febr. 22. - 08:51:31
(1148/4273)
Köszi, okvetlen megnézem.Annál is inkább érdekel mert hobbyként magam is festegetek.
offtopic
simike2015 2015 febr. 21. - 19:58:27
(1147/4273)
OFFTOPIC
Megosztom veletek (már akit érdekel) barangolásaim egyikét. A ledeinturkey.wordpress.com blogon olvastam az Ebru (név) szó jelentését. Azt biztos tudjátok, hogy a törököknél sok keresztnévnek van jelentése, ez nálunk nem annyira ismert, illetve nem úgy, mint náluk. Felhõszerû, olyan, mint a felhõ a jelentése, és lánynévként használják. A másik jelentése, hogy ez egy márványozási technika neve, amit nálunk is használnak, színes papírfestésként lehetne említeni, itt a blogon egy kis videó is van róla, érdekes és szép is.
Offtopic vége
Darkrose 2015 febr. 21. - 19:35:52
(1146/4273)
Valaki írta korábban, hogy Kuzey, jellemét tekintve egy folyamatosan ideges, sõt agresszív férfi, látszik ez abból is, ahogy állandóan a kezével babrálja a fejét, vakarja a fejét, stb, stb. Ezzel teljesen egyetértek, írtátok hogy késõbb megváltozik majd, egyre nyugodtabb és elfogadhatóbb lesz, de valljuk be õszintén, hogy most nem egy teljességgel szerethetõ karakter, sõt. A karakter múltját tekintve érthetõ, hogy szerencsétlen lelkileg ennyire nyomorult lett, képtelen szavakban kifejezni a gondolatait, ezért is akarja szinte mindenki fejét beverni...Ez nagyon szomorú, mégis szerintem ez teszi azzá a sorozatot, ami-ha Kuzey nem lenne ennyire bajkeverõ nyomorult, akkor valóban uncsi lenne, meg egy ember jellemének a fejlõdése sem egyik napról a másikra zajlik. Kár hogy a tv2 miatt mi már nem fogjuk látni, legalábbis rövid idõn belül biztosan nem...
malvinkicska 2015 febr. 21. - 13:52:09
(1145/4273)
Szióka Gabus régen nem volt véleményed, hiányollak, de már én is ott tartok nem sokat írok igaz nem is sokkáig lesz.
Szép hétvégét, üdv neked.
9/10
gabus53 2015 febr. 21. - 09:36:24 9/10
(1144/4273)
Szia Evita!

Magyarul sehol sem tudod megnézni, mivel a többi részt nem adták le a TV-ben, ezért nincs honnan letölteni. De a Fb-n egy jótevõ angyal folyamatosan teszi fel feliratosan a további részeket: https://www.facebook.com/KurtSeyitveSura.hu

Szép napot.
Evita99 2015 febr. 21. - 09:30:39
(1143/4273)
Kérlek segítsetek! Hol nézitek a másik török sorozatot Surát, magyarul? Köszi elõre is a linket.
zandra 2015 febr. 20. - 23:20:37
(1142/4273)
Güney micsoda kis terminátor, ennyi alkoholtól még a Dallas szereplõi is beájultak volna, nem hogy még sms-t írjanak tökéletes helyesírással :D Egyébként a szenvedõ Güney sokkal szimpatikusabb, mint a nem szenvedõ.
8/10
Érsekvári 2015 febr. 20. - 22:04:56 8/10
(1141/4273)
Nem tudom eldönteni Ti ezt tényleg élvezitek ?
Itt a sorozatról szól ez a fórum és nem valami iskolai szintû kiképzésrõl , holmi helyesírási szabályokról .
Még ha úgy is lenne , hogy mindenki vét bakit Ti is persze , akkor sem erre kellene itt az idõt fecsérelni :((
Vagy pusztán ennyire unatkoztok , hogy mindenben a hibát keresitek állandóan ??????????????
malvinkicska 2015 febr. 20. - 20:25:38
(1140/4273)
Tudod sokat beszélgettünk így már sorozatokról ,de próbáljuk tolerálni a másikat, hisz mindenki ember, fõleg nem is ismerjük egymást, csak kialakul egy szimpátia a fórum társak között, mikor meg találják a hangnemet. Az nálam tetõzött még oktat mit nézzek, hát engem nem nem vagyok gyámság alatt, és tudatában vagyok az élet dolgaival. A Ferhat dolga nekem már sok, amugy is csak rosszat hallunk minden felõl, még mikor kikapcsolódnék, akkor is egy ilyen férget mutogatnak, már, mindjárt vége az elsõ évadnak és él, és fog is sajnos. A Kivanc munkáját értékelem de ezta hülyére vett figurát nem nagyon csipem,mert ha adok kapok lenne , akkor is más színezete lenne de így, mindig õ van fölénybe. Güney nagy fába vágta a fejszéjét de ki mit, fõz meg eszi majd, én is úgy látom, még mindig van vonzódása Cemre felé, valamilyen szinten.
8/10
Érsekvári 2015 febr. 20. - 20:04:22 8/10
(1139/4273)
Güney élete kezd fordulatot venni negatív irányban . Maga sem tudja és bizonytalan , hogy mit is akar egyáltalán szereti e Banut , vagy csak gyávaságból és az anyagi biztonság miatt nem hátrál ki . Az esküvõ elött is tele van aggályokkal , problémákkal . Mire Kuzey kivergõdik a " kátyúból " Güney pont oda kerül . Fordul a kocka .
Elõre lehet boritékolni Banuval nem lesz egyszerû az élete és tudat alatt ezt õ sejti , annyira tisztában van a helyzettel .
Sajnos elvakult és most csak a elõtte lebegõ lehetõséget a könnyebb életet látja , mert a régibõl kiakar törni . Sajnos a vesztébe rohan .
8/10
Érsekvári 2015 febr. 20. - 19:49:36 8/10
(1138/4273)
Ne foglalkozz a véleményekkel , mi már ( én is ) régóta szeretem a hozzászólásaidat és ezután is fogom értékelni.
Ezt nem kell olyan komolyan venni, a Gümüsnél is nagyon jól elvoltunk , szórakoztunk nem kritizáltuk egymást .
A mai részben egy pillanatra felcsillant , hogy Ferhát is emberbõl van , ha csak egy másodpercre is.
A dalt megfogom hallgatni többször , csak az a baj elég szomorkás , de nagyon tetszik .
10/10
ccaty 2015 febr. 20. - 19:41:27 10/10
(1137/4273)
Nekem nem egészen jött le, hogy Güney ma miért lett egy nebántsvirág? Semmi olyant nem mondott neki Banu, amit már ezerszer ne vágtak volna a fejéhez. Ez a dolog lényege, ezért csapódott Banuhoz és ejtette Cemrét… és elég vastag bõr van a képén, hogy nála keres magyarázatot és vigaszt… és ezzel a mai epizódot teljesen elvitte ez a téma.

Mi magyarok nem tudjuk a sorozatokat úgy nézni, mint a hazai közönség Mexikóban, vagy Törökországban. Ami nekünk dögunalom, az nekik lehet, hogy végtelenül érdekfeszítõ és izgalmas. Fõleg, ha azt vesszük figyelembe, hogy a törökök egy-egy epizódja másfél, néha pedig 2 órás. De, nekünk ez hosszú lenne és nagyon unalmas. A mai rész még így megvágva is egy rétestésztának tûnt számomra.
Bár úgy vettem ki az egyik sorozatból (A szív útjai, mert ott a sorozatban egy sorozatot forgattak) hogy a törököknél csak hetente egy este vetítenek egy sorozatot, a hét többi napján pedig készítik a következõ részt, úgy alakítva azt, hogy figyelembe veszik a leadott epizód fogadtatását is...

A latin amerikai sorozatok a vége felé teljesen eldurvulnak, és minden következmény nélkül egyre véresebbek lesznek, és ezzel teljesen hiteltelenekké válnak.

Ebbõl kifolyólag, azt szûrtem le a magam részérõl, hogy a török sorozatok nézhetõbbek, mint a latin amerikaiak. Ezt a természetességükkel, elfogadhatóságukkal, életszerûbb történeteivel magyarázom. A szereplõk pedig – szerencsére – még véletlenül sem hasonlítanak az agyonmûtött, mûfogú, mûhajú, mûkörmöt viselõ egyforma mexikói színészekhez.
Arról már ne is beszéljünk, hogy a sok kivénhedt, vicsori mûfogú, festett hajú vén férfiakat eszükben sincs lecserélni, azok még mindig bonviván szerepekben tetszelegnek… a történetek pedig tocsognak a szirupban, a végén pedig a vérben…
malvinkicska 2015 febr. 20. - 17:56:44
(1136/4273)
OFF látad a másikat szépen bomlanak a dolgok a vörös démon jól beolvasott a szemét Petronak, nagyon gyönyörû fehér rózsa csokrot vitt Surának, nagyon sajnálom, hogy nem adják.
Bemes 2015 febr. 20. - 17:21:45
(1135/4273)
Igen, megbízik Cemrében, tudja hogy megmondja az igazat, nem neveti ki stb. Na és persze Kuzeyt is hívta. Talán sikerült volna javítaniuk a kapcsolatukon.
Azért érdekes hogy az igazi bizalom Cemréhez és nem Banuhoz, a mennyasszonyához köti.
Talán nem is érdemes így házasodni ,amíg nem tisztázza érzelmeit.
8/10
Érsekvári 2015 febr. 20. - 16:45:50 8/10
(1134/4273)
Szerintem mindenki véleménye hasznos és sajátos , akár jó vagy rossz ! El kell fogadni ha tetszik ha nem . Nem mindenki áradozik , de nekem semmi bajom sem a történettel sem a szereplõkkel . Ferhátot is elfogadom , mivel minden valamire való storyba kell egy ilyen karakter . Ettõl pezseg az egész a színészek nagyon jól alakítják a szerepüket egytõl egyik .
Érdekes fordulat , hogy Güney Cemrét hívta és kikérte a véleményét , valamilyen szinten még mindig kötõdik a lányhoz , ha nem is szerelemmel , de meg bízik benne .
Ferhát valóban szerethette Sermint , az a fej simogatás sok mindent elárult .
Simay megint nem bírt magával nem marad nyugton , hajszál híján megúszott egy újabb verést .
A végén szavak nélkül is nagyon kifejezõ képsorok és szép zene volt .
A sorozat fb oldalán fent van a Toygar Isikli szám ami elhangzott .