BMariska52 2015 aug. 04. - 08:27:31
(3853/4273)
Szeretném már azt látni, mikor következik be, hogy Handan asszony "EGYENESEN" beszél! Lehet, hogy soha! Már kifordul a gyomrom, most is hogy beszélt Cemrével? Jellemtelen! és még most sem mondja ki feketén-fehéren, hogy Güney hibás, még ha ki is mondaná, a mondat befejezése már úgy hangzik, hogy valamivel mégiscsak megmagyarázza, megmenti Güney tettét. Úgy, ahogy Kuzey mondta: "A fiad nem csinált semmit, tiszta mint a hó". Az is már mindennek a teteje volt, hogy szegény Güneyt elcsábította az a céda Melda!
Esküszöm, megõrülök már Handantól, viszket a tenyerem, ha meglátom a rusnya pofáját! Igazán egyek õk ketten, ahogy látjuk drágalátos Güney fiacskáját a kocsiban, mikor Simayt elfogják: azt az ördögi tekintetet Lucifer a pokolban is megirigyelné! Iszonyú! Ha túljutok a zaklatottságon, azt kell mondanom, ez egy film és mindkettõ kitûnõ színész, fantasztikus arcjátékkal!
Ugyan Burak se tiszta jellemû (és nem is túl sok van ebbõl a sorozatban!), õ is megvásárolható, mint nagyon sokan!, de az nagyon tetszett, hogy nem fogott kezet Barissal! Így igaz, ez csak egy megállapodás, amit kötöttek, ettõl még nem lesznek barátok - eddig sem voltak azok!
Kiváncsian várom, Banunak mi van a kezében, amivel elbánik Güney-jel, mert Ferhat megölésének gyanúja kevés.
8/10
Érsekvári 2015 aug. 03. - 22:43:35 8/10
(3852/4273)
Gabus munkájáért hálás köszönet ma is , nagyon korán lehetett már nézni .

Seref elterelõ hadmûvelete a szórakozó helyen eredményes . Ez volt a terv .
Simayt megmentették , de nem adták ingyen a szabadulását , vallomást kell tennie a Baris ügyrõl . Güney ördögi képe amikor a lány rájött miben mesterkedett .
Kuzey Handan asszonytól mindent akar tudni mit mûvelt Güney , persze az anyjuk úgy adta elõ a fia egy áldozat akár mit is tett .
A Sinanerek zárt körben egyezséget kötöttek Burakkal , így minden piszkos ügy a "családban" marad .
Cemre anyjának elmondja élete két legszebb napját töltötte Kuzeyjnél .
BMariska52 2015 aug. 03. - 19:18:36
(3851/4273)
Kedves Katalin! Köszönöm, hogy ilyen jól összefoglaltad mindkét utóbbi hozzászólásodban az általam érzetteket, és a lényeget! Ezért mondom az, hogy számomra fontos és iránymutató a Te véleményed! Egyszerûen az van, hogy nálam jobban megfogalmazod.
Ez olyan dolog, egyszer valaki mondta, hogy azért szeretjük a verseket, mert meg tudják fogalmazni az érzéseinket, a költõk szavakba öntik azt, amit mi érzünk, de nem tudunk így kimondani.
BMariska52 2015 aug. 03. - 19:12:40 Előzmény malvinkicska
(3850/4273)
Kedves Malvinkám, nekem meg az a véleményem, hogy Güney nem szereti és nem szerelmes Cemrébe, sõt úgy gondolom, õ leginkább saját magába szerelmes, vagy még az sem, egyes-egyedüli célja, hogy Kuzey-en keresztül-gázoljon, irigyli õt, mert minden viszontagság ellenére is boldogul. Számomra minden megnyilvánulása errõl szól, még odáig is elment, hogy õt teszi felelõssé a házassága megromlásáért, de most végre Banu megmondta az igazat!
Egy kis humor: annyira fenékig vagyok ebben a filmben, hogy képzeljétek, van egy gyógyszertár-lánc, aminek BENU a neve, és ma kerestem valamit, és azt ütöttem be: BANU, de a net volt olyan okos, hogy kijavított. Én se hülyülök már meg!
8/10
Érsekvári 2015 aug. 03. - 18:50:43 8/10
(3849/4273)
Tegnapi részen bosszankodtam egy hangyányit , nem bírom ezt a egy helybe toporgást .
Ha egy lépést elõre mennek és kicsit boldogabbak , felszabadultabbak, vidámabbak , akkor beüt a Güneybomba és megint 4 lépés hátra.....tiszta sakk játszma .
A helyükben le kéne sz@... Güneyjt és elmenni jó messzire nekik , nem itt görcsölni , de a törökök imádnak szenvedni mint már bebizonyították a sorozataiknál .
Viszont Simayjal úgy vagyok annyira nem sajnálom , az igaz egyedül van és nem könnyû az élete , de folyton keresi a bajt mindig belemászik nyakig a problémás helyzetekbe .
Várom a folytatást !
malvinkicska 2015 aug. 03. - 12:41:49
(3848/4273)
A véleményed erõsít, hogy más is azt látja Kuzeyjel kapcsolatban amit én õ nem egy naiv tini, ennyire hisz a szemét testvérének ez azért nekem most már sok. Cemre is azt hiszi csak K-val van élet, már mást el sem tud képzelni, pedig eddig még nem sok jele van , hogy így lesz.
malvinkicska 2015 aug. 03. - 07:58:38
(3847/4273)
A Güney dolog nagyon élezõdik és nekem is sok amit ez a pacák követ ennyi rosszat tesz a tesójának, igaz az a kiinduló pont ketten egy nõ szívéért vannak odáig, itt Cemre a cél aki másnak elérhetetlen csak Kuzey szívéhez vezet az útja, de sajnos nagyon göröngyös az az út ami elér oda.
malvinkicska 2015 aug. 03. - 07:50:19
(3846/4273)
Nekem a Kuzey kislányos naivságából kezd elegem lenni, nem hiszi el, hogy a testvére egy féreg és mindig besétál a buták utcájába, elhagyta a várost anélkül, hogy utána nézett volna dolgoknak. Banu adta tudomására, megint palira van véve. Cemre hiába mondja az igazat, az õ gondolatai még mindig Güney körül forog és mártírkodik, mint hogy fogná Cemrét és lennének végre boldogok, már szinte hány részen keresztül szenvednek szeretem, nem szeretem, és még mindig nem jutottak nevezõre. Güney a háttérben meg csinálja az õ kis mocskos dolgait aminek sokan estek már áldozatul. A Sinanerek akik átlátnak rajta, a többi család tagot orránál fogva vezeti, különösen az anyját. Azt nem értem mit akart kihozni Cemrébõl ezzel az író, hogy ennyi férfi van a kegyeiért és végül még sem boldog. Tudom ez fokozva lesz, mert még 10 Bölüm hátra, úgy látom szenvedni szeretnek rendesen.
BMariska52 2015 aug. 03. - 07:50:17
(3845/4273)
Sajnálom, hogy így gondolod, mert akkor nem ismerheted meg azt a katarzist, amit vársz, melyet igazán - szerintem - a második évad hoz meg. Nem akarlak rábeszélni, de amit a TV2 mûvelt és most is tesz, azzal elvágja az utat az elõl, hogy mindenki megismerje a második évadot is, de SZERENCSÉRE NEKÜNK, akik szeretjük, itt van a DRÁGA GABUSKA ÉS SZANDRA!
Az hogy a szereplõk jelleme itt más és más, és nem hasonlít az Igazgyöngy-re, az természetes, hiszen ez egy másik film. Érdekes, hogy én meg azt a filmet nem szerettem olyan nagyon, mint Kuzeyt, több dolog idegesített abban a filmben, pl. Gyöngy idióta fõnöke, és az a huza-vona, amikor elrabolta a lányt, annak aztán sok köze nem volt a valósághoz, azt már nagyon untam. Mehmet elõzõ kapcsolata (már nem is tudom a nevét) is szörnyû nõszemély volt, a gyerek kicsit butácska; Gyöngy nagymamájától is néha kiütéseket kaptam. Érdekes módon Gyöngy-ben én nem a fõszereplõket kedveltem igazán, hanem pl. Mehmet anyját, apját, Gyöngy kis falubelijét és annak férjét.
Természetes amit Te és én érzünk, hiszen ezért vagyunk különbözõek, és más ízlésûek. Semmiképpen nem vitázni akarok Veled, (attól ments Isten!!!) csak leírtam, én hogy látom.
BMariska52 2015 aug. 03. - 07:34:14
(3844/4273)
Drága Malvinkám! Igen, valóban már emberibb hangot használnak egymással, de Handan simán hazudik Saminak! Bármi történjék, még most sem tudja megtagadni önmagát, hogy Güney fiacskája egy szent, és minden eredendõ bûn és rossz Cemrétõl való! Annyira elvakítja a Güney iránti szeretete, hogy talán soha nem fogja meglátni a valóságot! Bármit tesz Kuzey (Cemrérõl nem is szólva), az sosem lehet annyira jó, mint az a rossz, amit Güney tesz!
Tudom Aranyos Malvinkám, hogy Te is látod a valóságot, csak ezt most leírtam (bocsánat)! Szép Napot Neked!
BMariska52 2015 aug. 03. - 07:28:43
(3843/4273)
Köszönöm szépen Drága Gabuska és Szandra! Nagyon szerettem ezt a mai részt! Gyönyörû volt a teraszon a beszélgetés, sok mindent kimondott most Kuzey, VÉGRE! Milyen finom érzékkel átlátta Cemre, hogy most magára kell hagynia, mikor a hintában ül Kuzey, ez a szeretet, hogy ismeri valaki a szeretett személy mélyen megbúvó érzéseit. Ismét hallhattuk a Hayat Gibi csodálatos dallamát! Toygarnak minden zenéjét szeretem, de ez megunhatatlan számomra!
Úgy örülök, hogy Kuzey Banut hívta fel, így legalább most tudja az igazat: Güney ismét féreg módjára viselkedett vele. Ha Güneyt hívja, az megint félrevezette volna valami süket dumával. Handan asszony minden ajtónyitással Güney fiacskáját várja, de most Kuzey jön, hogy jól beverje a pofáját, kár hogy most nincs otthon, kicsit még várni kell a boxra.
Simay születésnapi bulija nem várt vendéggel zárul, Seref is megérkezik...
Szép Napot Nektek!
napraforgó 2015 aug. 03. - 07:23:12
(3842/4273)
Sokat gondolkodtam, vajon miért nem tudom szeretni ezt a sorozatot szemben az Igazgyönggel, amely a kedvencem lett.
Arra jutottam, hogy míg az Igazgyöngyben egy nagyon összetartó család egyes tagjainak sorsát láthatjuk, középpontban egy fiatal pár szerelmével, házasságával, válságaival és egymásra találásával, addig a Kuzey-Güneyben egy család széthullását lehet látni. A Tekinoglu család feje, Sami és a neje gyûlölik egymást, holott egykor szerelmi házasságot kötöttek. A két fiukkal kivételeznek, Güney anyuka kedvence, Kuzeyt meg az apa szereti jobban. Mikor megismerjük a két fiút, Güney szorgalmas, törekvõ, céltudatos ifjúnak tûnik, öccse viszont kajla, nehezen kezelhetõ, bunyós srác. Aztán persze a jellemek sokat alakulnak, Güney céltudatosból törtetõvé válik, Kuzey meg ... nem is tudom, õ ok és indok nélkül egyre-másra áldozatokat hoz, újra ás újra keresztre feszíti magát. Börtönbe megy a bátyja miatt, elvesz feleségül egy lányt, akit nem is szeret, agyondolgozza magát a cégért, amibõl mások profitálnak....
Az itt szerplõ többi család sem példaértékû, kezdve a Sinaner családdal. Ebru indokolatlanul kedvez az álnok fiának, de banu is megéri a pénzét. Puszta szeszélybõl leválasztja Güneyt a menyasszonyáról, majd gonoszkodik Cemrével, de akár Simayjal, Zeyneppel, vagy Kuzeyjel is. Játszadozik az életükkel, sorsukkal.
Zeynep és az apja se tetszok nagyonm Husszein rátelepszik a felnõtt, tanult lányára, hol van, kivel érintkezik, stb. Még Gültenm a leányanya a legjobb, õ rendesen felnevelte Cemrét. Igaz õ is nagyon fogja, ellenõrzi, de valahogy ügyesebben és szeretetteljesebben csinálja.

A sorozatban igazából nem találtam egyetlen karaktert sem, akivel azonosulni tudtam volna, akit szeretni lehetne. Nem szeretem Kuzey mártíromkodását, õ állandóan áldozatot hoz, szaggatja magát, de senki nem becsüli meg és soha nem megy semmire. Nem szimpatikus Cemre sem, aki eleinte nem is tudja mit akar, kit akar. Aztán, mint olvasom, férjhez megy Barishoz, de nem fekszik le vele (???!). Ha nem egyeztek meg elõre abban, hogy ez névházasság lesz csak, akkor ez tisztességtelen, erkölcstelen.

Szóval az egész sorozat lehangoló, nincs katarzis a végén, akkor meg megette a fene.

Arra jutottam, hogy ha a TV2 nem adja le a második évadot, én nem teszek egy lépést sem, hogy láthassam.
BMariska52 2015 aug. 03. - 07:17:16
(3841/4273)
Jó lett volna, ha a valóságban is elhangzik, hogy helyreteszi õket Kuzey, megérdemelték volna.
Sajnálom, hogy azt mondod, nem tud lekötni, azért lehet valami ebben a sorozatban, hogy mégis leülsz elé és megnézed!
napraforgó 2015 aug. 03. - 06:35:40
(3840/4273)
Elnézést, hogy azt hittem, Kuzey valóban beolvasott Banunak, nyilván nem figyeltem eléggé.
De sajnos, be kell valljam, hogy engem ez a sorozat nem tud nagyon érdekelni, sem lekötni.
8/10
Érsekvári 2015 aug. 02. - 22:02:26 8/10
(3839/4273)
Szegénykék már lehetnének boldogok....., de Güney szokás szerint megint jól bekavart .
Más sem a téma köztük mint GÜNEY GÜNEY GÜNEY. Güney egy lidércnyomás .
Güney megtudja Sereftõl õ is Izmirbe van és személyesen kell beszélniük .
Banu jól van látszólag , de Ebru félti nehogy késõbb jöjjön ki rajta a sok feszültség .
Baris elmondja Can éppen facér lett és Banu még nem is tudja .
Cemre készül elmenni , de majd meglátogatja Kuzeyt és a beszélgetés közben az aznapi újságban meglátják Güney válásáról a hírt , amire Kuzey besokall . Felhívja Banut aki végre tisztázza a helyzetet Güneyjnek semmi köze Cemre szabadulásához .
Baris volt és , hogy megint csõbe húzta Güney .
Handan otthon Güneyjt várja , de Kuzey jött és feldúlva keresi a bátyját . Kíváncsi leszek mit hazudik megint ez a tetû , de Kuzey
laposra verhetné , igaz az sem változtat a történteken már .
Güney ahogy ígérte elmegy Simayhoz , de alaposan meglepte , mert a hadnagy is vele volt .

Kb 20x írtam le , hogy Güney ......de ha egyszer így hívják azt a tetût !
8/10
Érsekvári 2015 aug. 02. - 21:41:43 8/10 Előzmény gabus53
(3838/4273)
Köszönöm szépen Gabus !
Izgalmas de , fõleg mindig a vége , hogy alig várjuk már a következõ részt .
10/10
syuzi 2015 aug. 02. - 14:52:26 10/10
(3837/4273)
Igazán nincs mit szívesen máskor is:) Én is kíváncsi lettem volna rá ha Kuzey tényleg igazából beolvas Banunak és Güneynek hogy mit szóltak volna. Tényleg nagyon jó volt az a jelenet,jól megcsinálta a rendezõ.

Igen tényleg nagyon szépek a török zenék az a szám is szép volt amit Kuzey énekelt, én is mikor meghallok egy ilyen szép számot elérzékenyülõk mert van valami ezekben a számokban. Az Igazgyöngyben is emlészem volt sok ilyen szomorkás, érzelmes szám, zene,

Neked is szép vasárnapot kívánok ami még vissza van belõle:)
malvinkicska 2015 aug. 02. - 10:52:10
(3836/4273)
Igazán érdekes Sami és Handan mióta elváltak normálisan beszélnek egymással, halkan érthetõen, aggódik nagyon Handan Güney miatt , de Sami nyugtatja. Aztán kis csónakon reng a vízen, két szerelme benne K és Cemre, aranyosak voltak együtt kár ilyen merevek nem engednek az érzelmeknek, szinte mintha fából lennének sajnos, hiszen az ember hús vér, és érzelmeket táplál egymás iránt, de itt van egy fekete vipera akinek Güney a neve és közéjük áll sajnos. Simayt akarja menteni, azt nem értem honnan neki annyi pénz amire szükség van. Banu tudta mit kell mondani, hogy aláírja a papírokat. Az esküvõig még várni kell ahogy állnak a dolgok.
BMariska52 2015 aug. 02. - 09:44:01
(3835/4273)
Kedves Katalin! Nem véletlen, hogy nekem is feltûnt a "mezítlábas" ábrázolás, és hogy melyik társadalmi rétegben kinek mi a romantika: a yacht, vagy egy egyszerû csónak. Tetszik nekem az óvó kézmozdulat Kuzeytõl, amit annyira szeretek mindig, egy igazi férfi számomra így testesül meg, a féltés, szeretet, óvás fogalmak, távolról sem a lerohanás. Ezt nem a mai fejemmel mondom, sohasem szerettem. Sajnálatos, hogy ma már nem ez kerül elõtérbe két egymást szeretõ, ill. szerelmes ember kapcsolatában, tisztelet a kivételnek! Úgy gondolom, ezáltal sok mindenbõl kimaradnak, olyan szép az a kivárós idõszak, míg eljutunk a végkifejletig.
Nagyon tetszik ahogy megfogalmazod: "szerelemesek, még mielõtt tudatosan is szerelembe esnének, megszeretik egymás - mint embert -, és jól érzik magukat egymás társaságában."
Mennyire igaz ez a mondatod rájuk! Látszik, hogy Kuzey Cemre társaságában fel tud oldódni - még mindig nem eléggé, sajnos!, mert a háttérben állandóan ott lebeg Güney rossz szelleme, aztán a szellem testet ölt!
8/10
Érsekvári 2015 aug. 02. - 09:38:50 8/10
(3834/4273)
Ott folytatódik , hogy Handan Saminak elmondja Güneyjék elválnak nincs állása sem .
Most érdekes milyen összhangban szépen emberi módon tudnak egymással társalogni nem úgy mint a házasságuk alatt .
Handan rögeszméje Can Katmanolu , irigy rá , hogy gazdag és a Sinaner család barátja . Nem olyan haszonlesõ mint a fia .
Gülten és Aynur leskelõdõ jelenete nagyon jópofa , az a fejtartás.....
Güneyhez váratlanul beállít Banu az ügyvéddel , de a férfi elõször nem akar semmi papírt aláírni . Ahogy Banu a Ferhát gyilkosaként említi elkezd Güney ordítani ,de végül aláírja , hogy megszabaduljon a Sinanerektõl .
Banut megfenyegeti megfogja ezt még bánni .
Kuzeyjék hajókáznak beszélgetnek a jövõt tervezgetik , fõleg Cemre , de Kuzey fél a jövõtõl .
Güney eltûnik otthonról , pár sorban közli anyjával városon kívül van . Sami elmegy Handanhoz és elmondja Cemre Kuzeyhez ment , erre az asszony azt gondolja Güney is oda mehetett .
Végre vidámabb a hangulat már már a csók is alakulna a szerelmesek között , de Güney telója közbelép .
Megint lefagynak miatta . Ettõl a Güneyjtõl torkig vagyok már .
Güney megtalálja a szórakozóhelyen Simayt és megígéri kimenti innen .
Amit biztos nem szívjóságból tesz lefogadom , hiszen az érdekei ezt kívánják .
Tudjuk már milyen sötét lelkivilága van milyen aljas .