malvinkicska 2015 júl. 30. - 07:32:15 Előzmény Érsekvári
(3813/4273)
Szevasztok megnéztem ,nagyon aranyosak együtt zavarban volt Kuzey rakosgatott azt sem tudta mit csináljon a meglepetéstõl, hogy Cemre megtalálta. Beszélgettek a jelenrõl, a múltról, ismerkedésükrõl, de valahogy K nagyon hûvös volt nem tud felengedni, és kimutatni, hogy szereti a lányt. Gülten telefonált, és most is azon törte a fejét hol fog aludni Cemre, de az megnyugtatta, lesz hely számára, ha kicsi is a lakás. Zeynep, most miért csinálta ezt mikor mindig betartott C-nek, és most fordult. Simay lebukott újra annak sem könnyû a sorsa, bujkál, hol itt, hol ott tartózkodik, de Seref utoléri. Aztán Handán a legnagyobb vesztes a fia piszkos dolgaiért, mert el kellet hagyni a házat, de Ebru, most rendes volt vele Baris az a köcsög, õ már csak rosszabb lesz, szeret mindenkinek beszólni. Güney továbbra a töri a fejét biztos nem jóba csak rosszba, mivel, üres kézzel kellet távoznia, biztos nem hagyja annyiba.
BMariska52 2015 júl. 29. - 14:17:29
(3812/4273)
Kedves Katalin, semmi hízelgés nincs ebben, de mindig szerettem a nálam okosabb, tájékozottabb emberek véleményét hallgatni/meghallgatni, és Téged olvasva az elmúlt hónapokban azt szûrtem le, hogy "jó" adni a Te véleményedre és meglátásaidra. Már csak azért is örültem, hogy említetted a novellát, mert nem ismertem, nem hallottam róla, Thomas Mann-tól olvastam azokat az írásait, amelyek ismertebbek. Érdekes, hogy mennyire megmaradtak benned a középiskolában olvasottak, nekem kiestek a fejembõl, csak az igazi kedvenc olvasmányokra emlékszem a lánykoromból.
Természetesen, azért is fontos számomra, Te mit gondolsz a filmrõl, mert Kedvenceink ugyanazok a személyek és a "nem-szeretemek" is hasonlóak! Nem szép dolog a kárörvendezés, de bennem is megmaradt Güney elégedett ábrázata, meg ahogy igazított a nyakkendõjén... Igazad van, most már sokat enyhítettek Kuzey vonásain, többet mosolyog és ez jót tett neki, mint ahogy a mi lelkünknek is, akik szeretjük ezt a párost! Nagyon várom a folytatást és én egyáltalán nem bánom, ha a vége szerelmesre sikeredik, hiszen ez minden vágyam, mint ahogy a két kis kedvencünké is, és azon embereké, akik Õket szeretik! A gonosznak pedig el kell buknia!
malvinkicska 2015 júl. 29. - 11:39:52
(3811/4273)
Láttam a dolgokat Baris jól megszívatta Günyet megérdemelte, hiába fenyegetõzik egyedül maradt azok négyen vannak egy húron pendülnek, és azt tudjuk sok lúd disznót gyõz. Cemre nagyon kitartó nem hagy fel Kuzeyt nagyon szereti több módon keresi a társaságát, most Zeynep aki sokat segített neki, a hely megtalálásával. Cemre utána ment, biztos szereti, nagyon meglepõdött K amikor meglátta. A következõkbe fény derül a G mocskosságára, õ ûzte el a tesóját.
8/10
Érsekvári 2015 júl. 29. - 11:16:37 8/10
(3810/4273)
Folytatásban : Kuzey felhívja Samit elmondja jelenleg hol van , de már tovább is megy a busszal . Vándor életet él . Baris -Güney között viták vannak és Güney Barissal akarja elvégeztetni , hogy beszéljen Banuval még mindig szereti nem akar elválni . Baris látszólag belemegy a dologba. Handan már csomagol .
Cemre kitartóan küldi a hangos üzeneteket a Szõkének , aki ezen a szón végre elmosolyodik :)
Zeynepet elvarázsolták és jó tündér lett , már beletörõdött a vesztes helyzetébe . Hozza a címet ahol megtalálhatja Cemre Kuzeyt .
Güney nem számít rá az egész Sinaner klán elõtt jelenik meg.....meglepõdött nem ezt beszélték meg .
Baris bejelenti az utalás Buraknak ment / inkább mint Güneyjnek / . Minden tettére fény derül a Kuzey elleni húzása is .
Buraknak ez akárhogy is , de nagy elõnyt jelentett , hogy " befogadták" .
Aztán Güneyhez a legkedvesebb szavuk a takarodj ......aki ott áll leforrázva .
Dühében az aktákat rugdossa mindenki szeme láttára a folyosón .
Végre jó dolog történt......Cemre váratlanul megjelent az ajtóban . Kuzey el sem hiszi amit lát és dadogva annyit tud mondani Cem......
Ha a hegy nem megy Mohamedhez , Mohamed megy a hegyhez . Ez lebeghetett Cemre elõtt , ha ismerte egyáltalán a mondást !!
Viszont a szerelméért mindenre képes :)
BMariska52 2015 júl. 29. - 07:58:59
(3809/4273)
Bocsánat! Tonio Kr/ö/ger most látom!
Még egy hivatkozás: Samsun: https://hu.wikipedia.org/wiki/Samsun_(telep%C3%BCl%C3%A9s)
"Samsun Törökország Samsun tartományának székhelye, a Fekete-tenger partján található kikötõváros. Valószínûleg Kr. e. 562-ben görög kolóniaként jött létre Amisus néven. Késõbb Pontosz majd a Római Birodalom fennhatósága alá került. A 12. században szeldzsuk törökök kezére került, ekkor lett a város neve Samsun. A 14. században az Oszmán Birodalom részévé vált. 1869-ben egy hatalmas tûzvészben a város nagy része elpusztult. A török függetlenségi háború egyik fontos állomása, 1919. május 19-én itt szállt partra Mustafa Kemal, és indult el anatóliai körútjára, megkezdve a függetlenségi harcokat, melynek eredménye a Török Köztársaság létrejötte lett. A késõbbi Atatürk Bandrma nevû hajója ma is a kikötõben horgonyoz, múzeumként funkcionál.
Samsun fontos kereskedelmi központ, a régióban dohányt, gyapotot, zöldségféléket és gabonaféléket termesztenek."
Isztambultól kb. 650 km távolságra van, repülõút másfél óra.
BMariska52 2015 júl. 29. - 07:50:27
(3808/4273)
Nagyon szépen köszönöm a mindennapi 20 percet a Kedves Jótevõinknek!
Picit borús ma a reggel, de Samsunban felragyogott Cemre és Kuzey napja! Már akkor könnyeztem, amikor Gültentõl búcsút vett Cemre, de a végén nagyon meghatódtam. Átéltem azt a hosszú idõt, amikor külön voltak egymástól a szerelmeseink és most végre!... Güney minden mesterkedése ellenére gyõzött a jó. Idézet az Óz-ból: "A nagyon gonosz Nyugati Boszorkány bár mindent megtett, hogy elveszejtse Dorkát, akaratán kívül mégis a segítségére volt": Zeynepre gondolok természetesen, aki segített, megadta a helyszínt, és Cemre repült szó szerint! Milyen ideges volt Kuzey, hogy nincs üzenet, természetesen arra gondolni sem mert, hogy az üzenetet személyesen adják majd át!
Elégtétellel figyeltem közben a másik oldalon Güney teljes megsemmisülését. Nem pont erre számított. Milyen kegyetlen, rideg, kirekesztõ tud lenni a gazdagok társadalma, õk felsõbbrendûek, összezárnak, amikor kell; ha rövid idõre is, közéjük számíthatta magát Güney, de most onnan fentrõl letaszították õt. Nagyon jó az irodában a zárókép, Baris még a székével is hátat fordít, jelezve ezzel: kész, vége Güney, ennyi volt, kívül tágasabb. És Güney csak a hallban vezetheti le dühét szegény iratokon és virágokon.
Nem szeretnék más tollával ékeskedni, elnézést is kérek elõre Katalintól, de amire céloztál (Tonio Krüger), természetesen felkeltette az érdeklõdésemet, el fogom olvasni, mert érdekel. Nagyon adok a véleményedre, kiváncsivá tettél. Megosztom Veletek is, itt találhatjátok a Thomas Mann novellát.
http://mek.oszk.hu/02200/02283/02283.htm#2
Szép Napot kívánok Kedves Mindenkinek!
BMariska52 2015 júl. 28. - 19:34:19
(3807/4273)
Köszöntelek Drága Malvinkám! Mostanában eléggé össze-vissza délelõttjeim vannak, így aztán a délutáni kávémhoz fogyasztom Kuzeyt! Soha nem hagynám ki! Azt meg pláne, hogy lássalak-olvassalak Titeket! Konstatálom, a létszám megvan, örülök, hogy mindenki jelen van ezen a kedves kis palettán! Egy újonnan felfedezett török sorozaton csüggök minden szabadidõmben, talán már írtam: Fatmagülün sucu ne. 80 bölüm!(ez itt nem a reklám helye, csak tudatom Veletek) Ahogy éppen találom a fejezeteket, törökül, v. angol felirattal, úgy nézem. Szerintem Nektek is tetszene. További szép estét kívánok szeretettel!
malvinkicska 2015 júl. 28. - 16:26:53
(3806/4273)
Mariskám ez a telepátia, most akartam neked írni, nem volt véleményed még és látom jól megfogalmaztad, a dolgokat a résszel kapcsolatban, szegény Handan elég hontalan, egyik helyrõl megy a másikra a nagyképû Güneynek köszönheti az az imádott fia, most lapátra kerülnek.
8/10
Érsekvári 2015 júl. 28. - 15:43:16 8/10
(3805/4273)
Mivel este láttam , annak dacára ma sokat járt az emlékezetemben a tegnapi rész . Be be ugrik sok jelenet és Baris is aki valamiben mesterkedik Vénuszt is belevonva . Még nem tudjuk mi lesz , de biztos nem fog Güneyjnek használni . A részvényeket
amit követel tõle lehet Vénusz nevére íratja.....inkább mint Güneyjnek és a lánynál még biztonságba is lehet .
Ezek után mit lép Güney , mert bizonyára kapkod fûhöz fához . Jó lenne ha a távozásukat a kedves anyukával egy szál bõrönddel
mutatnák , ahogy kullognak el a villából a Sinanerek sorfala elõtt .
Cemrének drukkolok minél elõbb megtalálja azt a lökött Kuzeyjt !
BMariska52 2015 júl. 28. - 14:43:43
(3804/4273)
Azt mondja Gülten Cemrének: Azok után, amiken keresztül mentetek, közösen kell eldöntenetek. Hát, nem is ám Güney dönti el! Most Güney felett döntött Banu! Nagyon tetszett a "szobaszervíz", amit Banu tálalt! Güney mondja: meg akartalak lepni! Sosem gondolta volna, hogy az általa betegnek hitt és mocsok, aljas módon átvert felesége majd õt lepi meg nem is akárhogy! Köszönöm, Banu és köszönöm a film íróinak! Szuper jelenet volt! Mai nyelven szólva: Ütõs!
Azért azt kikérem magamnak:- az általam tisztelt és nagyon szeretett állatok nevében -, hogy olyan vagy mint egy állat! Õk sokkal különbek Güneynél! Említettem már azt hiszem ezeken az oldalakon (az egyik vesszõparipám!), hogy még egy picike kismadár sem piszkít a fészkébe! Güney viszont igen!
Egyet nem tudok: van aki ezt az egész viselkedést ráfogja Kuzeyre és Cemrére, azt nem tudom, miért, mi lett volna, ha õk nincsenek, ha nem szeretik egymást? Güney mindig is ez a féreg volt? Hogyan, mitõl, miért vált ilyenné? Talán Kedves Katalin Ujj tudja a választ!
Csodálkozom, hogy most nem említette Güney Handan Asszonynak azt, hogy a Te poroltód még mindig megmarad, szerintem már tudja, hogy az sem! Veszített és vele együtt az anyja is; rossz lóra tett!
Zita Behán 2015 júl. 28. - 11:22:42
(3803/4273)
Köszönetet szeretnék mondani, azoknak a szinészeknek,rendezöknek, stb. Akik ezt a filmet megrendezték. Hatalmas élményben volt részem,Ez a film volt életem egyik, legjobb sorozata.és, hogy online elöre láthato, most fejeztem be az utolso részt. egy élmény volt!!!!Köszönet. Zita
malvinkicska 2015 júl. 28. - 07:28:15
(3802/4273)
A rész legfontosabb része fény derült Güney szemétségére, és Banu válni akar, közölte vele ne nézze tovább egy beteg nõnek kinyilt a szeme tudja megcsalta, aztán a telek ügy van a rovásán rendesen de épp ideje már. Barist kezdi zsarolni a részvényeiért, mert nem akar üres kézzel távozni a házasságból,ugye ott vannak a képek, amin látszik õ akarta megölni Burakot, és ezt Baris is tudja. Cemre minden követ megmozgat, hogy megtalálja Kuzeyt, most Zeynephez fordult segítségért, és meglepõ, kapott is tõle. Simaynak semmi nem jön össze, nem kap segítséget egyre többen tudják, hogy ott lehetett azon az éjszakán mikor Báris meg lett verve. A mai részben sok minden történt kezdenek a szállak bomlani, egyre érdek feszítõbb.
8/10
Érsekvári 2015 júl. 27. - 23:15:25 8/10
(3801/4273)
Gülten utazást tervez , de Cemre gondolatai másnál járnak és Gülten elengedi Kuzey után a lányát keresse meg .Zeyneptõl kér segítséget hol járhat Makara ügyben . Zeynep kivételesen most rendes .
Güney elmondja Meldánál Banu mindent tud és a pénzt is követeli vissza , ezen vitatkoznak , aztán mivel kávét rendelt a nõ kopognak és a pincérrel együtt Banu az ügyvédjével megjelenik . Hallott minden szót és tud régóta a tervükrõl meg a kapcsolatukról.
Vége Güney vége el fogunk válni mondja Banu , de Güney szánalmasan lohol a nõ után többszöri szeretlek kijelentés mellett .
Banu hajthatatlan hajlandó rendezni a számlát csak hogy eltûnjön az életébõl Güney.
Na Mr . Güney amit fõztél edd is meg , mint egy szappanbuborék kipukkant minden !
Cannak is nekiesik féltékenységbõl , aki helyreteszi alaposan.
Aztán Baris részvényeit követeli a hallgatásáért Güney , mert nem fog üres kézzel innen elmenni .
Simay papír pénz nélkül szorult helyzetben , felhívja a táncoslányt de aztán mégse jön össze semmi . A táncos lány viszont a hadnagynak megadja Simay új számát .
Güney közli anyjával kezdhet csomagolni és ecseteli a helyzetet , de Handan szerint ne adja fel , térden állva könyörögjön Banunak . Handan saját magáért is aggódik oda a luxus élet .......
Cemre levél helyett üzenetben kommunikál Kuzeyjel aki láthatóan örül a lánynak még így is .
Huh most annyi minden történt , fantasztikus jó volt !
malvinkicska 2015 júl. 27. - 17:01:35
(3800/4273)
Az erõszaknak nem vagyok hive, de Güney már megérdemelt volna egy testvéri segig érõ pofont ezért a sok szemtelenségért amit követ Kuzeyvel ez már sok, de szerintem ami késik nem múlik mindennek eljön egyszer az ideje, az õ büntetése és érik már. Güney még Barison is túl tesz a sok mocskával pedig az sem megy a szomszédba ravaszságért, az is kitanult, mint a cirkuszos ló. Amilyen jelzõket használtam rájuk, nem ismerek saját magamra vajon én vagyok, mert nem szokásom de sz már rengeteg.
BMariska52 2015 júl. 27. - 16:48:48
(3799/4273)
Van egy kifordított mondás: Aki másnak vermet ás, az a "sírásó". Güney a saját sírját ássa, csak azt nem tudja, hogy vannak még nála is okosabbak, ravaszabbak, akik meg keresztbe tesznek neki. Banu már átnéz rajta, de még kivár a büntetéssel, ami remélem, nagyon kemény lesz! Ha az elõleget visszakéri Meldától, az is megbünteti, így aztán nagyon hamar többszörös pofára esés következik be! Baris is látja, hogy nem neki akart segíteni, mindenki látja sötét jellemét, csak Kuzey hisz még mindig és örökösen bedõl neki, egyszerûen képtelen szembeszállni vele. Ezt olyan nehéz megértenem, tudom, hogy mi tartja vissza, de nekem ez már sok, én már rég bevertem volna a pofáját, tisztelet ide vagy oda! Nekik is már ringbe kéne szállni, mint Seref-Kuzey! Izgatottan várom a folytatást!
Köszönöm szépen Kedves Szandra és Gabuska!
BMariska52 2015 júl. 27. - 16:39:54 Előzmény zandra
(3798/4273)
Kedves Szandra! Nagyon sok szeretettel gratulálok a sikeres felvételidhez, megérdemled, hogy teljesüljön az álmod! Szívbõl kívánok Neked szép jövõt, hozzá jó egészséget!
8/10
Érsekvári 2015 júl. 27. - 11:40:32 8/10
(3797/4273)
Elolvastalak mindkettõket , bizony az a beszélgetés nagyon találó . Kuzey élete az örökös lemondásról , szenvedésrõl szól . Nem értem , hogy lehet ennyire naiv a bátyjával szemben . Ez az sok vezeklés ....
Cemre sokkal bátrabb sok szempontból és remélem Malvinkának igaza lesz legalább a lány utána menne / ha megtudná hol van / , mert ez a fiú magától nem mer semmit tenni .
Güneyjnél elindult egy kõdarab ami valószínû a lavinát beindíthatja . A Sinaner család nagyon egy húron pendül , ami azt jelenti igencsak egyet értenek Güney nem közéjük való , semmilyen értelemben .
A folytatás izgalmas , már várom nagyon !
malvinkicska 2015 júl. 27. - 07:14:58
(3796/4273)
A mostani részben az volt a legjobb, hogy a szemét Güney kezd lebukni, mert Banu jól betartott neki Cannal, megkérte minél elõbb szerezze vissza az elõleget, az is jó volt érkezésekor át nézett rajta, nagyon kifele a szekere rúdja Güneyjnek. Kuzey és Cemre csak álmodoznak a boldogságról reméljük egyszer valóra válik az álmuk és boldogok lesznek egy mással.
8/10
Érsekvári 2015 júl. 26. - 22:23:36 8/10
(3795/4273)
Korán feltette Gabus az új részt , köszönet érte :)

Cemre Kuzey dalát hallgatja állandóan , Gülten már szóvá is teszi . Cemre attól fél õ miatta ment el , mert esetleg teher neki .
A villában Baris és Güney izgatottan vár valakire , de mint kiderül Deniz érkezik . A pendrive-ot a fényképekkel átadja a lány és Güney szinte kikapja a kezébõl . Késõbb Baris megszerzi tõle , de Güney a tanújával megfenygeti aki tönkreteheti Barist .
Handantól megtudja Ebru asszony Baris akarta , hogy Kuzey menjen el .
A legjobb rész amikor együtt várja a család , hogy Banu megérkezzen . Amikor hazaért mindenkit kedvesen üdvözöl kivéve Güneyjt , mintha ott se lenne a férje. Aztán közli lemondták az alapítványnak szánt területet . Güney elképed és vitatkoznak , de Banu közli vele Cannal találtak új földterületet . Ebrun látni elégedett a lánya döntésével és Baris is helyesli .
Handan zavartan néz mi történik , Güney nem tért még szinte magához .
Kuzey utazva a távolsági buszon olvassa Cemre börtönben írt levelét . Elbóbiskol és közben azt képzeli a lány ott van mellette és a fejét a vállára hatja .
Sajnos a valóságra ébred , mert csak egy mellette ülõ férfi utas volt :(
8/10
Érsekvári 2015 júl. 26. - 20:07:32 8/10
(3794/4273)
Kedves Szandra szeretettel gratulálok , a továbbiakban is sok sikert kívánok !
Köszönet a fordítói munkádért is :)