9/10
gabus53 2015 jún. 05. - 13:05:31 9/10
(3173/4273)
Kellemes hétvégét és jó pihenést kívánok mindenkinek! :-)
malvinkicska 2015 jún. 05. - 10:33:38
(3172/4273)
Most néztem az 58-as befejezõ részét, mikor beszélgettek K és Cemre, nekem olyan fura volt, nincs az a tûz egyikben sem aminek kellene szerintem, mert ha én valakit szeretek, akkor mások a megnyilvánulásaim, vagy az érzelmeiket így elfojtják. Baris mikor a szobájába kísérte az üzlet társát annak a nõnek tûz volt a szemébe sokat mondó tekintet, pedig közölte , nem kezd Barissal, Cemre, mint egy szürke kis veréb, úgy viselkedik. Zeynep az egy szemét valaki, most kinyomozta hol dolgozik Simay, és át adta a címet Kuzeynek, az a döbbenet az arcára volt írva azok a szemek, azok magáért beszélnek, szerintem, sokkal jobban játszik az arc mimikáival, mint akárki, meg sem tudott szólalni a döbbenettõl, mikor látta a rúdon Simayt.
Bemes 2015 jún. 05. - 10:24:17
(3171/4273)
Szerintem is Zeynepnek ismernie kell Kuzeyt, jól tudhatta hogy bajba kerülhet. Õ egy nõi "Güney", nagy manipulátor. Azért egyre többen jönnek rá a környezetében erre, kezd elszigetelõdni.
Nekem is szimpatikus a Demet -Seref páros. Bármennyire is szerettük a nagy szívû Alit, õk jobban illenek egymáshoz szerintem. Valahogy a temperamentumuk is hasonló, igazán mely érzelmeket tudnak megosztani egymással. Persze a korábbi Ali-Demet kapcsolatból inkább csak a vitákat láttuk, lehet ezért tûnik ez a kapcsolat valahogy jobbnak.
Bemes 2015 jún. 05. - 10:16:47
(3170/4273)
Szerintem ez a tekintet nem a "zöld szemû szörnyé", nincs itt féltékenység. Ledöbbenés és megbotránkozás van, + lelkiismeretfurdalás-mert Kuzey már csak ilyen.
Bemes 2015 jún. 05. - 10:12:36
(3169/4273)
Teljesen egyetértek az általad leírtak zömével. Inkább az gondolkodtatott el, hogy mivel az alapvetõ értékek azonosak, mi okozza a tettek beli eltérést. Kuzey is távolodik érzelmileg a bátyjától, fõleg amikor az tisztességtelen eszközöket alkalmaz. Mégis mindvégig mélyen benne van a testvéri érzés, sosem ártana fivérének, érez szánalmat iránta stb.
Ezzel szemben Güney el tud feledkezni a korábbi értékekrõl, sokkal jobban dominál nála az erõszakos minden áron gyõzni akarás, és ezért bàrmire képes. Ezért mondom, hogy alapvetõ jellembeli különbség. Kuzeyt a lelkiismerete nem engedi hogy becstelen legyen. Güneynél mintha nem lenne meg ez a gàt, ráadásul ismeri öccsét és ki is hasznàlja annak ezt a tulajdonságát.
BMariska52 2015 jún. 05. - 07:20:02
(3168/4273)
Én is ezt éreztem, most hogy újra nézem a kezdeti Zeynep-Kuzey találkozásokat, láttam felvillanni azt a bizonyos lángot, amit szerintem mindannyian át kellett hogy éljünk kb. 20 évesen, mert ha nem, akkor üres az élet! Én is átéltem, gyönyörû volt. De most azt láttam, hogy elõször még Kuzey azért nem folytatta Zeyneppel, mert amikor az erdõben a futás után találkoztak, akkor õ pont a legnagyobb bajban volt a Simay-féle házassággal és belegondolt, mi is lehetett volna, ha az nem történik meg, akkor kezdhetett volna Zeyneppel egy kapcsolatot, mert az alaphang mindkét részrõl megvolt, és igen, ami képet Katica berakott, mikor telefonálnak, szól Kuzey, hogy fordulj meg, az nagyon aranyos jelenet, lehetett volna egy jó folytatás kettejük között.
Nem így volt megírva, még nagyon sokminden jön.
BMariska52 2015 jún. 05. - 07:13:14
(3167/4273)
Napot kívánok! Itt megérkezett, madárcsicsergõs, szép nap!
Én is úgy gondolom, Güney nem volt egészen õszinte, kutatok az emlékeimben, honnan kerültek elõ azok az õrjöngések, amiket elõadott, kész rémregény, mit csinált Banu? Látom, hogy Kuzey sem hiszi el, Sami pedig szintén kételkedik, de azért vigasztalja, viszont mikor meghallja véletlenül a telefonbeszélgetést, hogy már megint elõtérbe került a cég ügye, és fontosabb Banu-nál, akkor csóválja a fejét! Látszik, mikor Güneyt átöleli Sami, néz Kuzey-re lapos pillantásokkal, alulról fölfelé, mint a kutya, mikor rosszat csinált. Csakhogy egy kutya ettõl õszintébb!

Nagyon drukkolok Demet-Seref ügyében, úgy érzem, mindketten megérdemlik a jó sorsot, egymáshoz valók.

Csak tudnám, mit akar már megint Zeynep? Nem gondolja, hogy bajba sodorja Kuzeyt, most megint valami készül a bárban, ahol Simay táncol. Nem igaz, hogy nem ismeri még, Kuzey milyen hirtelen haragú, most biztos megint lecsap valakit, nem hiányzik neki megint a rendõrség. Ez nem szeretet, amit Zeynep érez! Cant is belevitte a zavarosba, az meg olyan egy langyos pasi, õ aztán kihúzza magát mindenbõl, ami kicsit zûrös, nem akar konfrontálódni kicsit sem, soha!
Nagyon szépen köszönjük Szandra és Gabuska munkáját, a remek fordítást, mindig megköszönöm, nagyon jó érteni a filmet! Egy élmény, nincs izgalom nélkül!
Bemes 2015 jún. 04. - 23:20:55
(3166/4273)
Szerintem is lehetett volna szerelem Kuzey és Zeynep között. Ha Cemrében nem lángol fel a szerelem, Kuzeynek sikerül tartania magát az elveihez.így is mindent megpróbált, hogy távol tartsa magát.
Ettõl függetlenül jobban illenek egymáshoz, mint Zeyneppel.
Én is nagyon fontosnak találom a nevelést, csak olyan sokszor lehet látni hogy egy családon belül nagyon mások lesznek a gyerekek, pedig ugyanazt a nevelést kapják.
8/10
Érsekvári 2015 jún. 04. - 22:30:08 8/10
(3165/4273)
Most tudtam megnézni a 20 percesünket .
Güney nem egészen az igazat mondja el apjának és testvérének . Vagy rosszul gondolom a szitut ?
Kuzey is mintha kissé kételkedne a szavaiban , de aztán mindketten Güneyt vigasztalják mellette állnak.
Igazából Burakkal kapcsolatban sem vagyok 100 % tisztában elbizonytalanít , persze tudom nem õ tette és mégis.
Zeynep Cant belerángatja a kellemetlen helyzetbe a bárban és amit ott látott , nem akar ebben részt venni .
Demet és a hadnagy helyzete sem túl egyszerû .
Bemes 2015 jún. 04. - 19:37:27
(3164/4273)
Bocsánat: csalással tett..
Bemes 2015 jún. 04. - 19:34:57
(3163/4273)
Én is úgy gondolom, hogy a szülõk mindkét fiukat szeretik. Szerintem Handan is szereti Kuzeyt. Sok gyerek érzi úgy, hogy valamelyik szülõ a testvérét jobban szereti, ez már lehet alapja egy féltékenységnek felnõtt korban.
Kuzey kicsiként rosszcsont volt, Güney meg egy megfelelni akaró jó kisfiú.handan több szeretetet kapott Güneytõl, mint az eleven Kuzeytõl. Amikor Kuzey csak tovább rugdossa a labdát, nem fogad szót, ezzel Handanban csak erösíti az érzést, hogy semmibe veszi õt. Talán ha a házasság jó lett volna, Handan nem így éli meg Kuzey rosszaságát.
Szerintem Kuzeyben is vastagon ott van a féltékenység, mindig is vágyott arra, hogy õt is úgy szeresse az anyja, csak nem tudott jó lenni szegény.
BMariska52 2015 jún. 04. - 19:15:23
(3162/4273)
Igen, én is érthetõnek tartom, miért érti meg jobban magát Sami és Kuzey, de azt is érzem, Sami szereti Güneyt is, csak Handan Güneyt kisajátította magának, Saminak "maradt" Kuzey akit szeressen, és ezt tette is, csak nem mindig jól mutatta ki, mert szerencsétlent, õt biztos nem szerették gyerekkorában, nem volt mit átörökítenie, nem volt rá képes, pláne, Handan mogorvasága mellett.
Ezt nagyon jól látod, hogy a testvérek az üzleti életben minél inkább eltávolodtak volna egymástól. Mégpedig, Güney tanultsága miatt, ami természetszerû, mert nyilván jobban átlátja a dolgokat, az üzlethez ért. Magyarul, szerintem Kuzey "csak" dolgozni tud, de azt nagyon! Szorgalmas, azért vannak jó ötletei neki is, de nem tanulta meg az alapokat, márpedig abban a kemény üzleti életben szükség van rá, és még valami: Kuzey egyáltalán nem ravasz, hiányzik belõle az a ridegség, keménység és ravaszság, ami nélkül az üzleti világban nem lehet megélni, lehetsz Te akármilyen becsületes, az ott kevés. Az én józan paraszti eszem szerint.
Bemes 2015 jún. 04. - 19:15:14
(3161/4273)
A baj az volt, hogy nem volt aki tanácsot tudott volna adni, csak Ali. Sami nem is tudta mit tervez, a pénzõl is késõbb értesült. Megértem, hogy arra gondolt Kuzey a pékségben fog dolgozni, hisz nincs képzettsége, ott pedig nagyon ügyes volt. Megértem a csalódottságát, hisz így nincs kinek átadnia amit létrehozott, és megint lenézve érezte magát.
Handan meg nem is bízik Kuzeyben eleve. Õszintén, nem is csoda, elég komolytalan gyerekként került börtönbe, onnan pedig megzakkant felnõttként, aki maga sem tudja mi legyen.
Güney meg segíteni akart, de szerintem egyáltalán nem lepõdött meg azon, hogy elúszott a pénz. Többször is kifejezésre juttatta késõbb, mennyire nem várt semmi jó Kuzey üzleti ténykedésétõl. Inkább az lepte meg, amikor sikeres lett az öccse a józan esze és szorgalma révén.
Szóval a családban mindenki zavarban volt, mindenkinek volt lelkiismeretfurdalása, nem tudtak egymással normálisan beszélgetni, megbeszélni a dolgokat.
Hát nem ilyen az élet? Mármint a kibeszéletlenség, eltemetett sérelmek, irigység, féltékenység...
BMariska52 2015 jún. 04. - 19:08:35
(3160/4273)
Igen, ez a Banu kérdés már régóta izgat engem, sokat gondolkoztam rajta, végül erre jutottam, de látom, Te is helyesnek gondolod. Köszönöm.
Azt is úgy érzem, a suszter maradjon a kaptafánál. Apukám esztergályos volt, anyu áruházi eladó-eredetileg tanult varrónõ, én gépíró. Tiszta szívbõl állítom, mindannyian szerettük, amit csináltunk, és igazán kiválóan mûveltük a szakmát. Ezen kívül, amit magunkra szedtünk ismereteket, az már tisztán a mi érdemünk, például rengeteget olvastunk, mai napig gazdag anyagú könyvtárunk van. A családi tûzhely melege nem függ gazdagságtól-szegénységtõl, tanult-tanulatlan emberektõl, én egyszerû családból jöttem, tanult emberek mellett dolgoztam, de mindkét helyen volt kilógó lóláb és fekete bárány is.
Bemes 2015 jún. 04. - 19:03:22
(3159/4273)
Én is úgy gondolom, Banut zavarta annak a tudata, hogy Venus a legféltettebb titkát ismeri. Meg is értem ezért.
Azt hiszem Katica írta korábban, hogy nem Cemre rontotta meg a testvérek közötti kapcsolatot, hanem a szülõk. Arra gondoltam, biztosan mind a kettõ belejátszott, de azért ott van a vesszõparipám, a jellembeli különbség. Ami talán genetika?
Nekem teljesen érthetõ, hogy Sami és Kuzey miért érti jobban meg egymást. Mind a ketten a családban a másik oldal részérõl nulla emberek, nem becsülik õket, lenézik törekvéseiket stb.
A két oldalnak más az értékrendje, más eszközöket képes használni.
Szerintem ez nagyon fontos bármilyen hosszú távú emberi kapcsolatban. Mármint értékrendben, erkölcsi kérdésekben nem lehet nagy eltérés, mert az nem fog akkor mûködni.
Mondjuk ha a két testvér továbbra is együtt dolgozott volna, az üzleti életben tuti kijött volna az üzleti módszerek terén a jellembeli különbség. Azt szeretném ezzel mondani, hogy igazából ez ami eltávolította õket egymástól. Felnõttek, egy ideig még tartott a testvéri szeretet, de a problémák sora felszínre hozta a durva különbségeket.
Kiváncsi vagyok, mi a véleményetek errõl.
BMariska52 2015 jún. 04. - 19:01:11
(3158/4273)
Kedves Malvinka! Nagyon szeretem én is alkalmazni a kapa kiesik a szájából a kifejezést, és még egy hasonló "szép" van, a ..citrom még a sarkán van, de már elfelejtette, honnan jött. Biztosan minden nyelven vannak ilyen örök igazságok, de el tudom képzelni, hogy a magyar nyelv gazdagságából és kifejezõségébõl adódóan nálunk sokkal több.
Egyébként is írtam már, hogy nagyon kedvelem, ahogy Te látod a dolgokat, két szóban megmondod a velõs, való igazat!
malvinkicska 2015 jún. 04. - 14:57:41
(3157/4273)
Elolvastam az elõbb írt véleményed, gazdagság, szegénység, sok igazat írsz, mert napjainkban az új gazdagok akik régen senkik voltak valakik bõrén lettek, amik, most nem tudják hol tartanak, azt hiszika pénza minden, de se lelkük se eszük, mert ha megszólalnak, kiesik a kapa szájukból akkora bunkók, de sokat képzelnek magukról ,mert nekik többre telik , mint akik nehezebben keresik a szükséges pénzt. Sami is úgy van vele, õ nagyon megdolgozik azért, hogy eltartsa a családját, azt az oldalt másképp látja azok könnyeben jutottak javakhoz. Sok ember elfelejti honnan indult hova jutott, mert azért vannak rendes emberek ,és tisztelet tudóak, akiknek nem szállt el az agya pénztõl.
BMariska52 2015 jún. 04. - 14:41:57
(3156/4273)
Ez nagyon érdekes, amit mondasz, hogy Te így látod, elgondolkoztam rajta, hogy "Sami Handant utálja Güney-ben is". Ezen még rágódom egy cseppet. Ki kit, miért, hogyan utál. Én annyira nem látom, hogy Kuzey utálna bárkit is, talán Güneyt, õ inkább dühös, ami aztán le is jön a filmben. A történet elején Kuzey nekem még csak egy lázadó kamasz. Sokszor dühös, durcás, hogy aztán honnan veszi azt a viselkedést, mikor olyan mélységeket jár meg, az erõt ahhoz? Úgy gondolom, nagyon erõs az igazságérzete.
Ha már az utálatnál tartunk: azt meg tudod fejteni nekem, hogy Banu miért utálja ilyen szörnyen Vénust? Próbáltam már visszavezetni, és nem tudom az okát. Talán az munkál Banuban, hogy Vénus tudja a titkát, hiszen az apja kezelte õt, amikor elõször volt az õrült korszaka.
Kedves Katica! Te mit gondolsz errõl? Kiváncsi lennék a véleményedre.
Azt meg, hogy Sami miért utálja így a gazdagokat, és azokat, akik vitték "valamire", arról megvan a saját tapasztalatom, majd egyszer nagyon összeszedem magam és megírom. Én értem, hogy igazából nem utálja õket, hanem fáj neki, hogy õ nem tanulhatott, nem állhatott soha a másik oldalon, fáj neki, hogy az egyik fia szíve inkább odahúz. A valamit nem véletlenül tettem idézõjelbe, mert szerintem igenis valami, amit Sami dolgozik, sõt, az én szememben nagyon is! Mindig a másik oldalon lévõ közegben dolgoztam, akik lenézték a Sami-féléket és a magamfajtát, de azzal a kiflivel jöttek be dolgozni, amit a hajnalban kelõ Sami-félék sütöttek. Ezért értem meg Saminak ezt az oldalát. Azt pedig õszintén, tiszta szívbõl vallom, hogy én is vihettem volna többre is, de egész életemben imádtam gépíró lenni, és azt vallom, nem kell mindenkinek magas iskolákat végezni, mert akkor azokat ki tartja el?
Na, úgy tûnik, már el is mondtam, amit gondolok errõl a kérdésrõl. Most már felbátorodtam, de vállalom a véleményemet.
BMariska52 2015 jún. 04. - 14:24:40 Előzmény gabus53
(3155/4273)
Gabuskám, így egy kicsit más a leányzó fekvése, hogy még Te sem láttad, így Neked is az újdonság varázsával hat az új feladat vállalása! Egyébként, nem is úgy ismerünk Téged, mint aki bármit is félgõzzel csinál!
Sokszorosan köszönjük a fáradságodat! Reméljük, a Jó Isten éltet minket sokáig erõben, egészségben, hogy a film végéig kitartsunk! Ezért kérem, vigyázz Magadra, csak módjával!
9/10
gabus53 2015 jún. 04. - 09:26:35 9/10
(3154/4273)
Szia mankos!
Köszönöm az infót. Hát ennyit a google fordítóról.