8/10
Érsekvári 2015 máj. 29. - 17:11:57 8/10
(3013/4273)
Már éjfélkor néztem a sorozatot , mert Gabus nagyon ügyes és feltette már.
Kuzey Alira emlékezésével olyan mélységekbe tud menni , hogy már szinte fáj az embernek .
Simay totál lecsúszott , de el kell tartania magát valahogy .
Güney álmában kifecsegi a titkát és e miatt Banu ráhozza a frászt rendesen .
Handan nem nyugszik csak elmegy Aynurhoz gonoszkodni .
Érdekes beszélgetés lehet , fõleg Handan fog karattyolni a szokásos stílusában és szidja majd Samit / sejteni vélem /
A napszemüvege valami bizarr volt :D
Banu-Cemre barátkozás ? Tuti valami rosszban sántikál a szõke hercegnõ :)
maryriddle 2015 máj. 29. - 15:22:22
(3012/4273)
"Az intellektuális élvezetek nem vonzanak, csak az érzelmiek."
Nekem se elsõsorban intelelktuális csak engem nem a szerelmi szál mozgat érzelmileg hanem a családi. A szülõ-gyerek és fõleg a két testvér kapcsolata. Ami tele van szeretettel és gyûlölettel szóvan van benne szenvedély amit viszont a szerelmi szálból hiányolok így nem nagyon érdekel.

Népmese dolog:
Én el tudom fogadni ha te/ti így látjátok de ti is értsétek meg hogy nekünk ez nem szerelmi történet hanem dráma és a két testvér viszonyáról szól. És talán kicsit minket igazol a sorozat címe is: Kuzey GÜNEY. Nem Kuzey és Cemre. És nem is Kuzey. És nem is Cemre. Nem tudom Kuzeyt a szegény ember legkisebb fiának, Cemrét királylánynak Güneyt gonosz testvérnek a Sinaner group-ot pedig a sárkánynak tekinteni. Mert:
- A karakterek jóval kompexebbek ennél
- Kuzey tönkretette a testvére életét egy LÁNY miatt ilyet a mesehõsök nem csinálnak!
- Cemre hiúsága indította el az egész tragédia folyamatot nem beszélve a Baris elleni merényletrõl ilyet a mesebeli királylányok nem csinálnak!
- Güney jólelkû erkölcsös gyerekbõl vált velejéig romlott gonosszá
- Ebru és Banu nem gonosz sárkányok

Ezt a filmet akkor tudnám népmesének tekinteni, ha Cemre és Kuzey abszolút jók lennének Güney pedig abszolút gonosz aki megakarta fojtani Kuzeyt a ládában, és direkt csábította el Cemrét és maga küldte börtönbe Kuzeyt és nem is lenne miatta bûntudata. De ahogy te is írtad õ VÍVÓDIK a mesében nem vívódnak a gonoszok.

Ha én így látnám ezt a sorozatot nálam semmiben se különbözne egy mexikói szappanoperától.

"Ugyan melyik szülõ meséjében kapja meg a királylány kezét a lusta, buta, beképzelt testvérbáty a jószívû, szorgalmas, eszes legkisebb királyfi helyett?"

Nem igazán tudom eldönteni hogy melyik jellemzés melyik testvérre igaz...

Offtopic:
"Ráadásul ugyanazt beszélni csak rövid ideig érdekes. Nagyon sajnálnám, ha az ellenvélemények eltávoznának magánszférákba."
Örülök hogy így gondolod, én is sajnálom, de megértem Adriennt. Mert valahol felháborító hogy felnõtt emberek kibeszének minket a Kivanc fórumon kiforgatva a szavainkat és a vicceinket és megértem hogy nem akar táptalajt nyújtani az ilyesminek. Továbbá nevetséges hogy felnõtt emberek akik írnak két héten egyszer egy hozzászólást, idejönnek fröcsögni hogy mi, akik a sorozatról kulturált stílusban beszélgetünk, tönkre vágjuk a fórum hangulatát és kvázi megszabják hogy nekünk hogy kéne látnunk a sorozatot és hogy merünk nem gyönyörködni Kuzeyben és Cemrében és hogy miért értelmezzük a filmet és miért látunk mélyebb dolgokat bele annál mint hogy Güney egy csúnyagonosz törpe Kuzey pedig egy cukorfalat és miért kritizáljuk a szent forgatókönyvírót a következetlenségei miatt. JA és hogy hogy merünk több ezer karaktert leírni. Elnézést Adrienn nevében is hogy vannak gondolataink és leírjuk a VÉLEMÉNYEK (nem fan club) topicban.

Ezt ne vedd magadra.


Güneyre hogy Samira még mindig nem reagáltam, majd még jövök este. :-)
malvinkicska 2015 máj. 29. - 15:09:44
(3011/4273)
Ezzel nagy örömet szereztettek, mert nagyon sokan nézik törökül a sok szemet helyet ilyeneket kellene, megvenni, és nem össze vagdosni, ha nem rendesen, mint ti is teszitek a Kuzeyvel, sokkal jobb élvezhetõbb további áldás rátok, és nagyon sok, sok hála, akik ilyeneket megtesznek ember társaik szórakoztatásáért.
10/10
syuzi 2015 máj. 29. - 14:37:57 10/10
(3010/4273)
Köszi szépen:)
Remélem hogy a 2. évadot is leadja majd a tv2:)
Igen a sok reklám az engem is zavar jobb lenne ha nem lenne bene reklám vagy kevesebb reklám lenne benne......
Már várom a mai részt:)
10/10
syuzi 2015 máj. 29. - 14:30:51 10/10
(3009/4273)
Nagyon tetszet a tagnapi rész. Igen Simaytól nem volt szép hogy halgatott az abortuszról , és mintha mi sem történt volna férjhez ment Kuzeyhez. Zeynep tényleg játsza a kedves , cuki aranyos csajt és már most rákattant Kuzeyre

Szerintem õ csak azért akar Kuzeyel járni mert a barátnõje Cemre sokat mesélt neki róla még lehet hogy azt is elmondta hogy õ és Kuzey közt volt valami......
Pedig Zeynep apja Huzein nagyon kedves segitõkész õszinte ember, nem értem hogy a lánya hogy lehet ilyen álságos.....

Banut szépen kisemizték az anyja meg Baris. Baris remélem lebukik hogy meg hamisitotta Attila úr aláírást.....
Handan egyre pénzéhesebb lesz fontosabb volt neki hogyGüney elmenjen Attila úr temetésére, mint Güney vizsgája, máskor mindeig Handan azt mondta Güneynek hogy csak a tanulásra, és egytemre figyeljen,koncentráljon most meg a pénz dominál Handanal....... Pont mint Gültenél õ is milyen büszke hogy a lánya egy nagy cégnél dolgozik és hogy gazdag emberek körében forog.
Már várom a mai részt:) Remélem hogy a 2. évadot is leadja majd a tv2:)
9/10
gabus53 2015 máj. 29. - 13:48:20 9/10
(3008/4273)
Kedves Fórumtársaim!

Van egy jó hírem a számotokra. A Török sorozatok és sztárjai Facebook oldalon ma este kezdik el a Karadayi c. sorozat feliratozását. https://www.facebook.com/pages/T%C3%B6r%C3%B6k-sorozatok-%C3%A9s-szt%C3%A1rjai/343920512484874

:-)
maryriddle 2015 máj. 29. - 11:09:42
(3007/4273)
"Szerintem szándékos, amit mondasz, hogy Güney, Baris természetesen viszonyulnak Cemréhez, Kuzey meg olyan lefojtott, ami természetellenes"
Igen ezt már beszéltük hogy elfojtás stb. De az a baj hogy én nem érzem azt hogy küzdene az elfojtás ellen hanem mintha nem is lenne mit elfojtani. Komolyan a valóságban ha Kuzey már kb 6 éve vár egy nõre akkor nem kéne hogy a vágy áttörje ezt a lefojtást csak egy kicsit? Sõt nem is azt mondom hogy érjen hozzá de a szemében se látom soha azt a vágyat hogy akár meg akarja csókolni Cemrét míg Baris részérõl minden Cemrével közös jelenetében érzem ezt a "feszültséget" még akkor is amikor veszekednek.
És nézni szabad. De Kuzey még csak nem is néz akkor sem ha Cemre nem látja, pedig õ mondta hogy 4 évig növelgette ezt a szerelmet magában én ezt nem érzem mégsem. Amikor Cemre és Baris a hajón vannak és Cemre nem nézi Baris szerelmesen-sóhajtozva végigméri mint egy nõt, Kuzeynél sosem láttam ilyet csak tényleg az áhitatot, tiszteletet. Nekem a végén Gültenék udvarán az az ölelés is olyan mintha a kishúgát ölelgetné. Ennyibõl nem találtam volna ki hogy õk egy pár mert lehetnének testvérek is. Egy példa, Baris a nászéj utáni reggel amikor Cemre telefonál és elkapja hátulról. Nem nagy dolog. De ott látszik hogy ez egy nõ-férfi viszony. Kuzeynél ezt sosem éreztem hogy ezt megjelenítenék az utolsó ölelésben sem. És ezt nem lehet a törökségre fogni.
Szóval alapvetõen az érzékiség vagy akár az elfojtott érzékiség hiányzik nekem ebbõl a két emberbõl. Ami köztük olyan romantikusnak szánt jelenet volt, az számomra inkább hatásvadász giccses mintha erõszakkal le akarnák nyomi a torkomon hogy zabáld meg hogy ez a két ember mennyire szereti egymást!!!! Ezzel szemben pl. Baris érzelmei(?) fájdalma(?) nekem olyan finoman ízlésesen van megjelenítve a filmben hangzatos mondatok és drámai zenék nélkül. És ez nekem jobban tetszik. Tudom hogy a középpontban a Cemre-Kuzey viszony áll és ki kellett hangsúlyozni, de nekem túlzottan szájbarágósan tálalták az õ szerelmüket.

Most mennem kell a güneyes, samis részekre még reagálnék majd késõbb mert nagyon sok jó gondolatébresztõ dolgot írtál velük kapcsolatban, köszönöm. És nagyon köszönöm (és Bemesnek is) hogy nem olyan háborgó, támadó stílusban írsz mint egyesek. Jó lenne ha más is észre venné hogy nem forradalmat akarunk kirobbantani ezen a fórumon csak beszélgetni :-)
9/10
gabus53 2015 máj. 29. - 09:07:14 9/10
(3006/4273)
Szia BMariska!

Én megtaláltam a dal fordítását, és nemrég elkészítettem a feliratos videót is, amit sok szerettel osztom meg veled is és mindenkivel itt a fórumon: https://www.facebook.com/Gabus53

Szép napot mindenkinek!
BMariska52 2015 máj. 29. - 07:48:42
(3005/4273)
Hát, igen, valóban Te ritkán jössz, de akkor az nagyot "üt"! Én aztán rengeteg hasonló videót láttam már, kifejezett kedvenceim is vannak, de ezt még hogy lehet, hogy nem? NAGYON-NAGYON KÖSZÖNÖM! Atyaég! Ha ezt valaki nem veszi kémiának, akkor biztos bennem van a hiba, hogy én meg erõsen annak látom, és közel sem annak, hogy most azonnal meg kell dönteni a lányt, mint manapság szokás, hanem mély érzelmeket tükröznek a pillantások és mindig hangsúlyozom, ahogy Kuzey magához öleli Cemrét, azt a gyengédséget, mindentõl megóvni akarást még egy pasinál sem tapasztaltam itt a filmben! Ez számomra az egyik legfontosabb dolog az életben, amit egy férfitõl elvárok. Mert lehet, nem jól van ez így, mindig is megálltam a saját lábamon is, de mégis csak egy "gyenge" nõ vagyok, bár amúgy meg dögerõs!
malvinkicska 2015 máj. 29. - 07:48:08
(3004/4273)
Ma reggel megnéztem a soros részt , érdekes volt. Kuzeyék még oda vannak emlékeznek a család azt hiszi van köztük valami de tudjuk ez nem így van. Aztán rúd táncos nõnek állt Simay valamibõl élni kell igaz elég fura de ez van. Az öreg Sami elégedetlen az alkalmazottak munkájával, ezt közli telefonba a fiával. Banunak érdekes a viselkedése, úgy tesz, mint akinek bomlik az agya, ahogy elmondta Güneynek az álmát, hogy õ ölte, meg azt a szemetet, és az a beteges mosoly. Baris is nagyon cinikus volt Cemrével, hogy Banuval reggelizik, szerintem nem tartom normális dolognak, most mennek a hajóra mikor ahogy mondják, nagyon rossz az idõ, nehogy csináljon valamit Banu Cemrével amilyen állapotban van, nagyon izgi az egész, van miért várnia soros részt. Az este én is néztem de valahogy már nem akarok írni róla az is jó volt a szüli nap, meg az a játék igazán megható volt.
BMariska52 2015 máj. 29. - 07:14:06
(3003/4273)
Kedves Malvinka! Nagyon szépen köszönöm, hogy a ma reggelem a Fórumon a Te mondatoddal kezdõdik! Neked is szép Napot kívánok!
Azt látom, hogy azóta rengeteg bejegyzés következik, de most semmi idõm nincs elolvasni, majd délután. Az elsõ évad tegnapi részéhez szólnám, hogy én a tegnapi részben szerettem bele Kuzey karakterébe és Kivanc játékába, a születésnapi és a szaz-jelenetnél. Ritkán látni ettõl szebbet, ahogy meghatódott, amikor valakik õt is felköszöntötték a születésnapján, teljesen természetes, hogy Anyja kezdeményezése is jócskán benne van, az lenne a baj, ha nem! Nem is gondoltam, hogy Törökországban is így köszöntik a szülinapost, ez már egy kicsit nyugatias beütés nekem, úgy mint a Karácsony és a Valentin-nap ünneplése is náluk. Ez már biztos a mai világ hozománya.

A lényeg, hogy a szaz-jelenet az egyik legszebb, és ott és akkor Zeynep és Cemre tekintetében is benne van minden, lehet, hogy még Cemre is ekkor ébred rá arra, hogy szereti Kuzeyt, hogy Kuzeyt szereti... Egy valami nagyon hiányzik nekem, és az a szazzal kísért - biztosan gyönyörû szöveg - fordítása! Szebbé tenné a napot, ha valaki bemásolná, aki tudja a magyar szöveget! Köszönöm szépen!
maryriddle 2015 máj. 28. - 23:43:45
(3002/4273)
Én és még páran nem érezzük, többségetek érzi :-) Katica63 írta találóan hogy a kémia bennünk van, nem a színészekben. Talán így van. Nem tudom nekem az egész Kuzey mint pasi olyan rideg olyan északi. Szeretettel, áhítattal néz Cemrére, de ugyanígy nézhetne a kishúgára vagy a legjobb barátjára is, vagy egy szentképre, szóval nem érzem hogy akarja mint nõt. Barisnál meg igen (és nem a hírhedt kéjenc nézéseirõl beszélek:-)).
Szerintem a szerelemhez hozzátartozik a kívánás is. És bennük ezt nem érzem. Lehet túl felszínes vagyok. Ami mély szerelmet kifejezõ nézés, az nálam Colin Firth a Büszkeség és Balítéletben. Ott szikráztam pedig ott még annyi érintés se volt mint itt, se kajánság.
Szóval tényleg nem lehet azt mondani hogy van vagy nincs. Csak azért magyarázkodtam itt most hogy elmondjam én miért érzem így.
9/10
gabus53 2015 máj. 28. - 23:41:02 9/10
(3001/4273)
Mindjárt rajta leszek...
9/10
gabus53 2015 máj. 28. - 23:38:09 9/10
(3000/4273)
Sziasztok!

Fent van már a ma esti rész :-)
9/10
gabus53 2015 máj. 28. - 23:18:28 9/10
(2999/4273)
Még hogy nincs vibrálás köztük, dehogynem, már kezdetektõl fogva volt és van. A dal fantasztikus, beleborzongtam.
Köszönöm. :-)
maryriddle 2015 máj. 28. - 23:00:33
(2998/4273)
Miért lenne elvárás hogy szeressem õket? A Tiltott szerelemben is rühelltem az egész karaktergárdát mégis zseniális sorozatnak tartom a mondanivaló miatt.
Az az alapvetõ különbség hogy sokatok szerelmi történetként, számomra azonban a két testvérrõl szól. Mivel a sorozat címe Kuzey GÜNEY, nem Kuzey Cemre.
És nem elsõsoroban szórakoztató sorozatként nézem, számomra ez egy megrendítõ komoly lélektani, erkölcsi kérdéseket feszegetõ sorozat (vagyis lehetne ha nem áldozzák fel a forgatókönyvírók a vége felé idillnek a komolyságot). Zseniális karakterekkel (kiv. Cemre:-)), színészi alakításokkal, kiemelésekkel, zenével (jó pasikkal:-)). És mert Güney sorsa számomra az egyik legmegrendítõbb történet amit valaha láttam. Ezért nézem.
Egyébként nem utálom Kuzeyt annyira ahogy látszik! Jó karakter volt (amíg nem idealizálta túl a forgatóköynyvíró) és alapvetõen rendes ember, vannak olyan momentumok amikor kifejezetten kedveltem (pl. amikor Cihannak mesél a testvérségrõl, és a Samival való kapcsolata, Handannal való kibékülése, stb.) Csak igazságtalanságnak érzem a megítélését, idealizálását mert rengeteg-rengeteg hibája van. (pl. hogy rendes volt a nõihez????) És igazságtalanságnak érzem hogy Güney szinte összes tette mögé rosszindulatot képzelnek. Mert amíg Kuzeyt elemezgetik magyarázzák ha valami rosszat tesz addig Güney szimplán el van könyvelve egy féregnek aki szinte az anyatejjel szívta magába a rosszat holott valójában egy komoly lelkisérüléshez köthetõ az õ összes tette. És fáj hogy egy ilyen komoly sorozatot egyesek leegyszerûsítenek a jó és a gonosz harcává.
És igen nagyon idegesít a nézõi hozzáállás. Mert amíg mások Güneyt, Barist, Zeynepet, Simayt, Handant mindenféle féregnek, kígyónak stb-nek becézgetik, az nem baj, (engem nem zavar, õszintén) addig mi szerintem viszonylag kulturált stílusban elemezgetjük Cemre, Kuzey stb tetteit, sokat foglalkozunk ezzel a sorozattal, és akkor ránk rontanak (néha olyanok akik csak akkor jönnek a fórumra ha veszekedni kell) hogy mi tönkre tesszük a fórum békéjét és szinte azt sugallják hogy takarodjunk. És igen ez rosszul esik mert azért mert én történetesen nem Güneyt utálom hanem Cemrét és nem vagyok elragadtatva a forgatókönyvírók egyes hülyeségeitõl, még szerethetem ugyanannyira a sorozatot mint bárki.

Amit Samiról leírtál nagyjából én is így látom. Szerintem is rendesebb ember mint Handan nem errõl van szó. Csak nekem mindig ott a tudat hogy Handan Sami miatt vált nagyrészt ilyenné, és Sami miatt akart kitörni ebbõl a közegbõl. " Valóban gúnyolja Güneyt, és az valóban beteges kisebbrendûségbõl fakad" Köszönöm!!!! Errõl beszélünk.
Ettõl még lehet szeretni Samit, de el kéne ismerni a hibáit is!

Azt hiszem nekem a sérültek a gyengéim :-)) Ezért védem Güneyt, Handant, Simayt, Barist, Banut, stb.
És ezért nem érzek mély ellenszenvet Cemre iránt mert többet szenved gyakorlatilag a filmben mint bárki, pedig neki csak szerelmi gondja van, a forgatókönyvíró, rendezõ, mégis õt akarja a legjobban megsajnáltatni pl. a börtönös hatásvadász jelenetek. Blee.

hangerika: A jellmeztervezõ zseniális. Fõleg Banué :-))
Köszönöm a videót, de már láttam oda-vissza a sorozatot és továbbra sem érzem a "kémiát". Nekem csúnyagonoszBaris egy szempillantásában több vágy volt Cemre felé mint hõsszerelmesünk összes érintésében, csókjában akármilyében sajnálom. De Güney is férfisabban fogta meg a lányt annak idején. Pedig a nyomába se ér a két pasi Kuzeynek. De Kuzey-Cemre körül olyan hideg van hogy fázom amikor csókolóznak. Nyilván bennem van a hiba, de amit nem érzek azt nem tudod bebizonyítani videókkal :-)
9/10
gabus53 2015 máj. 28. - 22:56:10 9/10
(2997/4273)
Én hozzájárulok a gyûjteményedhez. Nem tudom, hogy megvan-e neked, teljesen egyedi :-)
10/10
lizbell 2015 máj. 28. - 22:54:15 10/10
(2996/4273)
big like! :))) ki tudja hogy van törökül?
9/10
gabus53 2015 máj. 28. - 22:44:36 9/10
(2995/4273)
Köszike! Ezt az összeállítást még csak most látom elõször... :-)
8/10
Érsekvári 2015 máj. 28. - 22:34:50 8/10
(2994/4273)
Köszi ! Gyönyörû volt .
Hiába az érzelmeknek nem lehet parancsolni . Megérettek erre a szerelemre és megérdemlik egymást :)